Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

rezicka
21. dub 2011

@simib Ano,taky mám výtok už od začátku těhotenství,též je vodnatý a jindy bílý.Doktor to neřeší,prý když nesvědí a nezapáchá,je to normální těhot.výtok.Stále nosím intimku,ale já na výtoky trpěla i před těhot. Ten roztok neznám.

simib
21. dub 2011

@rezicka No aj mne hovoril,že to nieje nič vážne doteraz,ale niekedy je to fakt dosť,keď sa postavím,tak jak keby som si cvrkla.Tiež nosím intimky.Temešváryho roztok sa to volá a ked si kvapneš na tu intimku ktorá je mokrá a sfarbí sa do modra,taak to je plodovka.Ale dúfam že to je naozaj len výtok.Furt hladám ten kočár a neviem nikde nájsť.Už zvažujem aj Austin Coletto.

rezicka
21. dub 2011

@simib Taky to tak přesně mám,asi to k tomu patří,nic to nebude.Já myslela,že už máš ten kočárek zamluvený.

iriel
21. dub 2011

Holky ani nerodim ani to nemam jeste za sebou, vse se uklidnilo, tak nevim. Ted jsme jeste v Praze, neco ponakupujem a jedem domu, sama jsem zvedava, kdy to teda prijde. 😉 Ale dnes uplny klid, ani kontrakce ci tvrdnuti..

simib
21. dub 2011

@rezicka No nemám ho zamluvený.V obchode už majú len nový tip,takže len po niekom a nikto moc oranžový v dobrom stave nemá.A preto hladám teoretickú náhradu.

simib
21. dub 2011

@iriel To fakt?Tak to je o nervy.Určite to už chceš mať za sebou.Takéto čakanie je najhoršie.Drž sa a píš novinky. 🙂 🙂 🙂 🙂

rezicka
21. dub 2011

@iriel Tak to špinění bylo asi z vyšetření.No máš ještě pár dní do termínu,nakonec můžeš ještě přenášet.Držte se!

rezicka
21. dub 2011

@simib Já myslela,že ten co máš v albu je už tvůj 🙂 .Tak hledej dál,určitě se podaří sehnat.Já se teď loučím,půjdu pro Terču a jedeme k babičce 😉 .

simib
21. dub 2011

@rezicka Tak sa majte krásne.Vonku je tak krásne,treba ísť von.A ja som doma v postely :( ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

iriel
21. dub 2011

@rezicka Ale spinim i dnes, porad dal, to uz asi nebude z vysetreni, proste se to tam jen chysta nejak... Ale dali jsme si odpolka deku na zahradu a obarvili a omalovali vajicka, tak mam radost, zasela jsem oseni, to vyklici do pondeli snad... 🙂

rezicka
21. dub 2011

@iriel Jejda,tak špiníš pořád?A nechceš radši doktorovi zavolat,já už bych volala 🙂 .Taky jsem zasadila ječmínek až dnes,asi to nevyklíčí,uvidíme.Na barvení se chystáme až v neděli...

batmanka
23. dub 2011

Ahojte dievčatá,práve si Vás tu čítam a získavam dáke informácie nakoľko som v 32tt začala slabo krvacat tmavou krvou ☹ utekali sme na pohotovost a tam mi zistli placentu preavia marginalis až centralis a násladne ma hospitalizovali,v nemocke som bola týžden,no nakoľko je malinká v norme ,prietoky su super a aj plodová voda v norme tak ma pustili domov s tým že mám prísny kludový režim 😖 ,no aj tak sa Vás chcem opýtat či ste tie čo máte rovnaký problém čisto len ležali?Lebo ma už mrle žerú a aspon trocha by som sa chcela pomotat,ďakujem vopred za odpoved 😉

batmanka
23. dub 2011

@iriel ahoj ja by som tiež radšej zbehla na pohotovost či je všetko o.k. ako napísala @rezicka 😉

simib
23. dub 2011

@batmanka No dnes to je presne 2 týždne čo som zakrvácala a odvtedy som celý týždeň len ležala a druhý týždeň som sa odvážila aj sedieť.A to som ani v nemocnici nebola,lebo ma hneď pustili.A to mám centralis.Proste až do kontroly neriskujem a ležím.Potom sa uvidí čo ďalej.

mimit
24. dub 2011

Ahojte tehulky a mamičky. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Viem, že celá táto téma je placenta praevia marginalis, a všetko som si čítala, ale... som v 20tt a môj lekár jediné čo urobil je, že mi túto diagnózu napísal v pondelok do materskej knižky a keď som sa opýtala, čo z toho pre mňa vyplýva, tak mi povedal, že nič, že to je hraničný nález a nemusí to znamenať nič a môže sa to zlepšiť. a bodka. na moju ďalšiu otázku čo teda to pre mňa a pre malú ovplyvní mi povedal iba že by sa malo obmedziť vaginálne vyšetrovanie. NIČ viac. Mám manžela v zahraničí, za ktorým sa chystám konečne nastálo odísť a ani neviem, či môžem takú dlhú cestu absolvovať. Tiež by ma zaujímalo čoho sa vyvyrovať, na čo si dávať pozor..som nešťastná z prístupu môjho lekára...bolo mi hlúpe opýtať sa napr. či je povolený sex alebo cvičenie, cestovanie...jednoducho na moje priame otázky neodpovedal. Tak neviem či ja len preháňam alebo naozaj mi povedal všetko čo bolo treba. Moc ďakujem za prípadné odpoveďe

janicka
24. dub 2011

mimit ahoj. Co sa tyka tejto ,,diagnozy", v skorom stadiu tehotestva je to velmi bezny jav, ktory moze a nemusi sposobovat na zaciatku komplikacie. Ja som na zaciatku spinila, ale kedze sa nenasiel dovod, tak sa to pripisovalo prave nizko ulozenej placente... Samozrejme spinenie ustalo a vsetko je uz ok. Pre istotu ti ale rovno poviem: ziaden sex kym sa placenta neposunie vyssie - ta pravdepodobnost je veeelm vysoka, takze si myslim, ze to bude ok. Mne sa posunula hore niekedy v 5. ci 6. mesiaci... a hodne hore... Co sa tyka ale sexu a cvicenia, to zatial vynechaj, kym sa to cele neupravi. Co sa tyka cestovania, to je v pohode, v tom som sa ani ja neobmedzovala 🙂

mimit
24. dub 2011

@janicka jeeeej dakujem, tvoja odpoved ma velmi potesila 🙂

iriel
24. dub 2011

@mimit Janicka to pise dobre, navic ve 21tt se to jeste skoro ani nebere jako vcestna placenta, protoze je tak miziva sance, ze by se casem nevytahla, ze se z toho nedaji delat zadne zavery, tedy doktor je sice trochu laxni, ale de facto ma pravdu, zvlast pokud je to jen hranicni nalez, tak neni moc co resit... Cili nestrachuj se, ona se vytahne 😉

mimit
24. dub 2011

@iriel dakujem

P.S.: krasne foto 😲

iriel
24. dub 2011

jinak takovyhle uz mam bricho, jestli neporodim do stredy, tak asi prasknu uz!! 😠

rezicka
24. dub 2011

@iriel Jéé to je bříško,náhodou ti to moc sluší 🙂 .Co špinění,ustalo to?My dnes byli venku a už se taky pěkně valím a nemám co na sebe ☹ .Jinak holky,je nás tu s tímto problémem čím dál víc...

iriel
24. dub 2011

Tak mi prave odtekl kus plodovky, ale jen asi cast a ted uz zas nic, tak nevim?? Jako teklo to proudem i po nohach, pak dost do rucniku a ted zas nic, no tak asi jedem stejne tak jako tak do porodky, tak ja pak napisu 🙂

iriel
24. dub 2011

kontrakce co 4min, jsme v porodce, ale zatim to je pohoda, ale byla to Niagara nakonec, ty vody! 😀

iriel
25. dub 2011

Nas Velikonocni kralicek Madlenka se narodila dnes ve 2.51h, 3,4kg a 49cm, vsichni veseli a zdravi, krasne Velikonoce! 😉

iriel
25. dub 2011

Kuk, tety 🙂

rezicka
25. dub 2011

@iriel Velká gratulace k narození Madlenky,je moc krásná a tolik vlásků... 🙂 Ať vám pěkně roste a dělá radost.. A jak je mamino,co placenta,nakonec nepřekážela?

iriel
25. dub 2011

@rezicka Ne, neprekazela, jen byla fakt velka a blbe se rodila, ale jinak dobry, PA to ohlidala, ten lem. Takze nakonec uplne v pohode.

rezicka
25. dub 2011

@iriel Tak doufejme,že budeme nakonec normálně rodit i my ostatní... Malá je šikulka a ty taky,jak to že jseš připojená na net i v porodnici 🙂

mimit
25. dub 2011

@iriel kraaasne babatko, gratulujem a prajem vela zdravicka maminke aj malickej Madlenke.

batmanka
26. dub 2011

@simib Dakujem 😉 ,ja idem dnes na kontrolu tak dufam,že budeme v pohode,malá si kopká akoby sa ani nechumelilo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru