Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

simib
4. kvě 2011

@rezicka No našťastie tu dobre varia a ja všetko pekne spapám,tak preto tak pekne priberá.Niečo mi akurát spomínali,že asi pojdem na magnetickú rezonanciu,tak neviem ☹ ☹ ☹ Ale že pokial nekrvácam jasnou krvou,tak je stále dobre. 🙂 🙂 🙂

batmanka
4. kvě 2011

@simib Ahoj hej ja som kvoli tomu že sa mi zosunula začala krvácat ☹ a napísali mi do správy margalis až centralis a naposledy mi doktor povedal,že sa povytiahla a že teraz skôr margalis,tak ja sa moc dobre nerozumiem tomu,ale teším sa že je to lepšie a zakaždým ked idem na Wcko tak s malinkou dušičkou aby sme opat nekrvacali 😅 ...držím palčeky aby sa malinký držal aspon tak ako doteraz 😉 ,určite to zvládnete ....mna ked prímali v 32tt mala malinká 1500g,tak to máte vy krásnu váhu 🙂

simib
5. kvě 2011

@batmanka Aha.No ja mám stále centralis a aj to tak ostane.No aj mne povedali že váha je super,že je väčší.Idú ma objednať na magnetickú rezonanciu a tam aspoň presne zistia,ako na tom tá placenta je.No takže zatial sa držíme a všetci okolo dúfajú že aspoň kým bude mať tak 2kg vydržíme.

sobinka707
5. kvě 2011

Ahojte dievcata, nahodou som narazila na Vasu temu, mne tiez doktor pred 2 tyzdnami zistil placentu praeria, ale nemam tam napisane tie vase centralis a to druhe 🙂 ale zajtra idem na kontrolu, tak sa opytam, ze aku ju mam ja. Dufam, ze vsetko bude OK, tento tyzden sa mi snivali 2 sny ze som krvacala a prosila doktorov nech mi zachrania babatko ☹ dufam, ze vsetky s tymi nasimi placentami dobre dopadneme 😉

batmanka
5. kvě 2011

@simib Prave kukam do tehu knižky ,my sme ,mali v 29tt 1270g takže nemáme veľký rozdiel medzi detičkami 😉 a aj papáš dáke tehu vitamíniky?Lebo ja som ich vysadila a ked sa mi toto stalo ☹ tak kvoli lepšiemu pribieraniu som ich začala brat,neviem či to je síce pravda ,lebo to nie je oficiálne potvrdené,že detičky z toho rastú viac...juj ja som dnes v noci mala bolesti ako pri menzese každých 5min. tak ma hysáki chytali ,ale chvalabohu bruško netvrdlo a po pol hodke ustalo...asi sa maternica pripravovala 😅 ....takže ked máš centralis tak pôjde malý sekciou?

batmanka
5. kvě 2011

@sobinka707 Ak Ti doktor nič nevravel asi máš lahšie štádium a v 22tt tehu máš šancu ,že sa povytiahne hore 😉 ,ale určite by som sa šetrila 😉 😅 ...škoda ,že u mna to bolo nepredvídatelné určite by som sa vyše šetrila ,až teraz mi dochádza ako som išla so silami na doraz ☹ ,no žiaľ moja dcérka je malý živel a moja mamina čo mala dve deti s rozdielom 11 mesiacov mi vždy vraví ,že my sme nedali toľko zabrat ,čo ona 😅

batmanka
5. kvě 2011

Inak babenky ja som našla aspon aku takú utechu,lebo u nás doteraz všetci na mna z vysoka kašlali 😔 a mala som toho riadne na pleciach naloženého na to,že som tehu a teraz konečne u nás fungujú babky,dedkovia,domáce práce sa už neberú ako samozrejmost a konečne zažívam aj to že my dakto pošle navarené 😀

rezicka
5. kvě 2011

@batmanka Tak to máš super,na mě každý kašle 🙂 .No manžel trochu pomůže,ale má moc svojí práce a mamka mi teda umyla okna a odmrazila mražák,ale jinak bydlíme v zahradě u tchýně,takže se vidíme denně a ještě ju to nenapadlo aspoň se zeptat,jestli něco nepotřebuju ☹ .Jinak já vůbec nevím,kolik maličký měří ani váží,to mi v poradně nikdy doktor nezjišťoval,asi až na tom velkém ultrazvuku ve 30tt v nemocnici by mi to mohli říct.Moje dcerka je taky živel,ale má už 5 let,tak je celkem samostatná,ale přece mě ještě dost potřebuje...

ivus32
5. kvě 2011

@simib ahoj,aj ja som mala zle ulozenu placentu,bola na magnetickej,dali mi injekcie na vyvin pluc a mala sa mi narodila v 30t.t. Zacala som krvacat a o hodinu mi odisla aj plodova voda☹ rodila som v celkovej narkoze,cisarakom,mala mala 40cm a 1550g . Dufam,ze tie vase babätka sa tak nepoponahlaju🙂

jaannaa86
5. kvě 2011

Ahojte,pridávam sa do tejto diskusie. Nám to dopadlo dobre.... 🙂 Hoci som v priebehu tehotenstva bola 3.krát hospitalizovaná s krvácaním, vybrala som asi X injekcií, ale stálo to za to... 😎 Teraz mám 6.mesačnú dcérku 🙂 Malá mala 51cm a 2970g. Narodila sa prirodzenou cestou v 40.tt. Dosť som sa bála, či nebude problém pri pôrode po toľkých injekciách, ale všetko prebehlo v poriadku-aspoň z mojej strany. Malá mala totiž 3.krát pupočnú šnúru okolo krku... ☹ 😢 Mali sme ale zlatého doktora a to primára v nemocnici v Snine, takže všetko prebehlo tak rýchlo-asi 50min. so všetkým 🙂 Tehotenstvo bolo ale STRAŠŠŠNÉÉÉ!!! Koľkokrát som sa naplakala v nemocničnej izbe, keď som z okna videla tehotnú ísť z poradne domov... 😒

jaannaa86
5. kvě 2011

@batmanka píšeš,že sa Vám dvíhala... Mne sa 2.krát dvihla a po týždni späť do nemocnice... 😒 😨

simib
6. kvě 2011

@ivus32 A jeje.No a krvácala si aj predtým,alebo len raz a rovno aj sekcia?A ako to potom prebiehalo,ked bola dcerka taká malá?Napíš všetko.
Inak ja mám dnes úplne depkársky deň,že najradšej by som išla na reverz domov.Je to nejak hrúza.Pomaly to začínam asi nezvládať. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
SPROSTE NEMOCNICE

simib
6. kvě 2011

@batmanka No dávajú mi len to,čo som mala aj doteraz a to kys.listovú a magnezium a železo.Ty si ako dlho bola v nemocnici?Ja si to nejak nepametám a nechce sa mi to tu v príspevkoch hladať. 😒 😒 😒 😒 😒

ivus32
6. kvě 2011

@simib raz na zaciatku,mala som hematom,potom este raz mala som 7cm cystu,ta mi praskla. Bola som dva tyzdne doma,dva tyzdne v nemocnici,tak na striedacku☹ povedali mi,ze okolo 7mesiaca mi urobia MR,ostavalo iba pri slovach,az sa manzel pohadal s doktorkou,tak ma na druhy den odviezli do BA,tam mi ju urobili na druhy den,dali mi injekcie na vyvin plucok pre malicke,v piatok som ich dobrala a na dalsiu stredu sa mi mala narodila.Ani nechcem pomysliet,co by sa bolo stalo,ked by ma tam neodviezli☹(( Stale som iba lezala,iba na zachod mi povolili ist🙂 raz som tak isla na zachod,a uz som silno krvacala,v ten den mi robili sekciu☹( ale ja by som aj tak rodila sekciou,pretoze som mala placentu cez cely vychod😉 Neboj sa,kazdy porod,tehot. aj placenta su ine,budem drzat palecky,aby vsetko bolo v poriadku.

simib
6. kvě 2011

@ivus32 Aha.Aj ja budem rodiť len sekciou.Tie injekcie na plucka už mám dávno za sebou.Hned jak ma prijali pred 2 týždňami,tak mi ich dali.Takže ak by sa teraz narodil tak na všetko sú nachystaný a v pohode prežije.Akurát bude malinký.Ak vydržím tak 2-3 týždne tak by mohol mať okolo 2kg a to by už bola úplná pohoda.Ale tak uvidí sa čo povie tá magnetická.To je teraz také,že od toho by sa dali odvíjať ďalšie veci. 🙂

ivus32
6. kvě 2011

@simib drzim palecky,aby ste vydrzali co najdlhsie😉

simib
6. kvě 2011

@ivus32 Ďakujem pekne.Sama som zvedavá či vydržím aspoň víkend,lebo špinenie sa len zhoršuje a ešte aj to tvrdnutie teraz a bolesti jak na krámy trochu.No neviem neviem. 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

simib
7. kvě 2011

Ahojte.Asi ste všetky niekde vonku,ked je tak pekne.Ja sa tak pozerám z balkóna v nemocnici,že jak by som bola rada vonku.U nás sa to zas kúsok lepší,takže snáď to bude zas úplne OK. 😉 😉 😉

ivus32
7. kvě 2011

@simib som rada,ze je to lepsie🙂radsej to tam pekne vydrz,aby bolo vsetko o.k. My sme mali dnes "míľu pre mamu",tak sa mala vysantila🙂)

simib
8. kvě 2011

No dnes je tu nejaké divné počasie.Také na spanie.U nás nič nové.Špinenie už skoro žiadne a tvrdnutie tiež ustalo.Takže v podstate mi zas nič nieje.Teším sa na zajtra,lebo budem vedieť nové info,že kedy idem na magnetickú a dokonca lekárka povedala,že je tu nejaká šanca,že keď bude magnetická úplne OK,že sa možno ešte aj domov dostanem.No moc tomu neverím,ale tak uvidí sa. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

batmanka
8. kvě 2011

@rezicka no však si tu opateru riadne užívam,lebo som ju v živote nezažila 😀 ,mne nemal kto ani prvú kočíkovat 😢 ,vsetci na nas kašlali ,ale aspon som vdaka tomu zhodila 5kilov 😀 😵 ...a čo sa týka váhy tak pri prvej som ani len netušila koľko váži a pohlavie sme sa dali prekvapit 😨 ,teraz mám nového dokiho,lebo môj dobrý doktorko zomrel 😔 ,ale tento je super mladý profesionál-zástupca primára a má úžasne vybavenú ordináciu,takže sono máme pomaly zakaždým 😵

batmanka
8. kvě 2011

@jaannaa86 klop-klop 😵 zatiaľ nebolo treba spat ,ale varovali ma ,že ak budem krvacat tak už si ma tam nechaju,tak sa pekne krásne šetrím a robím si len krátke programy 😉

jaannaa86
8. kvě 2011

@batmanka SPRÁVNE 🙂 Držím Vám palce 😉

batmanka
8. kvě 2011

@simib no tak to máš presne to čo aj ja užívam,len som si k tomu kupila Mamavit 😉 a papkám aj ked vypadajú ako zajačie granule 😅 ...no ked som prišla do nemocky tak som sa psychicky zrútila ked mi povedali ,že do konca ,no potom som sa dala za dva dni tak dokopy ,že by som kvoli našmu pokladu zostala v pohode aj do konca,na izbe som bola s maminkou čo mala taký istý problém a po ustaní krvácania a počkaní do ukončeného 34tt ju pustili domkov tak ja som si dúfala ,že teda potom a nakoniec ma po týždni-po 2 dnoch som prestala krvacat 😉 ,pustili domkov v 33 tt,dnes sa vytešujem,lebo práve začíname 9 mesiac tak si vravím nech 2 týždne ešte vydržká a potom môžme íst vklude na svet 😵 🙂 ....neboj depky prejdu,mysli pozitívne ,len aby pekne malinký priberal a rástol do krásy 😉 ...včera som sa sem nedostala som sa odvážila vytrepat von tak sme s našimi pogrilovali 😀 tak mi to dobrééé padlo 😉

batmanka
8. kvě 2011

@jaannaa86 moc ďakujeme 😉 ,by som si to neodpustila keby som to pokašlala,len kvoli tomu ,že neobsedím ☹

rezicka
8. kvě 2011

@batmanka To máš super,taky by sem ráda věděla jak maličký vyrostl,ale je mi blbé se zeptat,když to nekontroluje sám od sebe.. Počkám si až na ten velký ultrazvuk.Já se teda tak nešetřím,na domku je pořád co dělat,ale robkám pomalu a v klidu.Na malou jsem byla taky úplně sama,tak to bude i teď 😒 .Máš už jen měsíc do porodu,to je fajn a už ti řekli jak budeš rodit,zkusí přirozeně?

rezicka
8. kvě 2011

@simib Super že nešpiníš,to je tím klidem na lůžku... Já věřím,že tě ještě domů pustí,uvidíš maličkému se daří,tak to bude dobré...

simib
8. kvě 2011

Ďakujem🙂No uvidíme po megnete či ma pustia,lebo tu sa dosť tvária že ani náhodou pri placente previe nepúšťajú.Tak ale okrem toho krvácania na začiatku som už nekrvácala a podla nich špinenie nieje zlé.Len čistá krv je prúser.Zajtra konečne pondelok a tak sa niečo nové možno dozviem.

monda17
8. kvě 2011

Ahojte, je tu niekto komu zistili tuto diagnozu až po 30 tt a stihla sa vám placenta do porodu presunúť ? Dakujem

iriel
9. kvě 2011

@monda17 Zjistili mi ji sice driv, navic ne marginalis, ale primo centralis, do 30tt byla centralne vcestna a ve 31tt uz jen zasahovala cipem k brance. Rodila jsem normalne a bez obtizi.

@simib To zni pozitivne! Doufam, ze zlepsujici se tendence vydrzi, myslime na tebe s Madlenkou obe.. vydrz, vydrz, i kdyz je to otrava...

podle toho, co mi rekli u Apolinare, tak pokud neni opravdu nutnost udelat SC driv, tak se muze posunout i samotnymi kontrakcemi porodnimi, takze oni vlastne cekaji do posledni chvile, jestli to nepujde prirozene, kdyz to vypada, ze ne, tak riznou, ale ta sance je tam porad.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru