Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

kessiee
23. únor 2009

susik mas pravdu 🙂 uz sa mi to zda taaak davno, co to merali nam, ze si to tusim nepamätam tak presne 😅

susik77
23. únor 2009

inak aj mne sa to zdalo divne, ale uz mi to nezavisle potvrdili viaceri dr., aj na nete to je, tak tomu verim 😎
ale som rada, ze to mam v poriadku, aspn neco, ked uz mam taketo stresy 😖
a ty si na pn?ako sa citis?

jana.cb
23. únor 2009

Ahojky Kessíku diky za info 😉 no ja vzhledem k tomu ze nemam zadny problemy v tehu tak mam povoleny vsechno ale vsechno hodne opatrne 😉 me taky zjistili ve 14TT na MT screeningu ze mam placentu na zadni stene a hodne dole ale ta placenta nepresahovala branku nejakou takze to je moc dobry byla teste nad ni a v tej dobe asi 3 milimetry a pred 3 tydnama uz byla 1 cm nad branou takze se zveda a gynekolozka i v nemocnici Dr co jsem byla na UTZ tak mi rikal ze je hodne velka sance ze se zvedne uplne ale otazka zda do ty doby se zvedne natolik co ma aby to slo prirozene jinak bych musela na planovanyho cisare takze pokud je ta placenta nad brankou a zveda se tak je to prej moc dobry coz je pro me fajn ale pokud tu branku presahuje tak je hodne mala sance na prirozeny porod mno ...takze tedka chodim kazdych 14 dni na UTZ a hlidaji si me 😉

susik77
23. únor 2009

a kde byvas, niekde v zahranici? mate vybrate zaujimave mena. victoria sa paci aj mne, ale mm mi to nedovoli 😎

jana.cb
23. únor 2009

tudiz mi nezbyva nic jineho nez cekat ale prave me zajimalo zda mel nekdo neco podobnyho a porodil normalne pricemz se mu samozrejme zvedla placenta jak mela 😉 nevim ja se toho spis bojim ze se nezvedne do te miry co ma a do te doby takze nakonec stejne na toho planovanyho cisare dojde no ale radsi bych normalni porod .... 😒

jana.cb
23. únor 2009

JInak cipek mam krasnej a nezkracuje se to je taky naprosto v poradku 😉 me prave vsichni Dr rikaji tady u nas ze cim je clovek vic tehu tak se to denne zvysuje a jde to nahoru no ale je otazka u koho se to stihne do porodu zvednout jak ma prave ......cipek je v pohode a placenta se zveda to jo ale bych potrebovala vedet o kolik je to tedka a doktorce jdu az 11.3 😒 tak jsem z toho trosku vyplasena a moc ybch chtela vedet o kolik se zase zvysila tedka 😒

susik77
23. únor 2009

jani: drzim palce, mne sa o tych mojich probl. s placentou uz ahj v noci sniva 😒 dufam, ze sa mi posunie. este pokecam s mojim dr.
no, mozno budem mat to, co ty. tiez mi to zistili min. tyzden na ultrazvuku v nemocnici.

jana.cb
23. únor 2009

a jak jsi se ptala tak bylo to 3 milimetry nad brankou nepresahovalo ji to jen bylo tesne nad ni kdyz mi to zjistili a pred 3 tydnama uz to bylo jeden Centimetr nad brankou 😉 😵 takze nahoru to jde a zveda se to presne jak Dr rikají mno ...

jana.cb
23. únor 2009

dikes moc susíku 😒 no jako ja se toho fakt bojim to priznavam hlavne toho cisarskyho rezu 😢 jinak jsem nikdy diky bihu nekrvacela ani nemela ijne problemy proto asi nemam zakaz niceho jen hodne opatrne vsechno ale stejne jsem na PN a mam rizikovy tehu mno coz je dobre alespon jsem doma v klidku ale cim vic se to blizi tim je to horsi nejak psychicky .-((( ale zase 4 Dr se na to nezavisle na sobe shodli a sance mi davaji takze i vy mate holky velkou sani ze se vam zvedne 😉 ale je to na prd na to porad myslet .-((( ja ani nevim kolik je minimum aby byla zvedla na normalni porod ..jako 1 cm je prej jeste moooc malo .-(((( tak by me zajimalo o kolik se mi teda jeste musi zvednout aby to bylo dost 😢

jana.cb
23. únor 2009

holky ja si jdu na chvili lehnout prititla jsem z mesta a cely dopoledne jsem jen litala tak musim narovnat zada zatim pa pa a ja zaskovim pozdeji ale ted fakt musim mala se tam desne vrti a kope 😠 😉

susik77
23. únor 2009

jani, tak si pekne odpocin 😉 aj ja by som si lahla, ale moja mala mi to len tak nedovoli 😎

kessiee
24. únor 2009

ahojte holky, to ste toho teda popisali 🙂 ja som bola dnes na poradni a vsetucko ok, aj placenta sa dokonca pomalicky zdviha, AFP bolo negativne, tak vsetko vyzera byt uplne v poriadku 🙂 len babinko spinkalo a nechcelo sa poriadne ukazat, a to uz som si robila nadeje, ze by sme aj zistili, co sa to vo mne skryva 😝 tak snad nabuduce.

susik ja som z piestan, tatinko babinka zo zahranicia, tak preto aj tie mena. a dakujem. u nas doma bol tiez trosku problem s ich schvalenim, ale my si stojime za svojim 🙂

jani jedna moja znama rodila prirodzene a placentu mala len kusocek nad cipkom, neviem presne kolko, bolo to uz davnejsie, ale nemohlo to byt nejako extra vysoko, lebo poslednych 5mesiacov tehu prelezala kvoli tomu v nemocnici. ked sa ti to tak pekne zdviha, nerobila by som si z toho starosti, uvidis, bude to fajn. ja sa nad porodom zatial moc nezamyslam, ale cisarskemu by som sa velmi nebranila. v niektorych pripadoch je casto lepsi ako prirodzeny porod.

mucko1
28. únor 2009

Ahojte baby. mne zistili placentu praeviu centralis v 17tt.Do vtedy moj gynekolog stale tvrdil ze je vsetko OK.Az v nemocnici mi povedali moju diagnozu :(.Kedze som kusok zakrvacala hned ma hospitalizovali,lezala som tam tyzden na infuziach.V tu noc ako ma prijali mi vytiekla plodova voda ale stale tvrdili ze je vsetko OK ze to sa dotvori sama a ze babatko je OK.mno bohuzial osud mi nejak nedoprial mat babatko a tak v 18tt mi vypadla pupocna snura a ja som musela ist na potrat.Nikdy by som nepovedala ze to tak dopadne,a tak davajte si na seba pozor a neberte to na lahku vahu.....drzte sa a hlavne vela stastia nech je babatko zdrave... paa

kessiee
28. únor 2009

ahoj mucko, a tebe sa aj krcok skracoval, alebo si sa zacala otvarat?? no trosku si ma sokovala 😲 to si sa asi musela otvarat, inak si neviem vysvetlit tu pupocnu snuru... je to strasne, podla mna a podla toho, co si napisala to vyzera na jednoznacnu chybu doktorov. a aj to s tou plodovou vodou - ako mohlo byt vsetko ok, ked ti odtiekla uz pred 18tt??? je mi to strasne luto ☹

mucko1
28. únor 2009

nie neotvarala som sa.krcok som mala vraj skrateny ale ani tomu nepripisovali nejaku chybu...proste bolo to OK.mne to je o to viac luto ze sa na to vykaslal ten ktory mal byt prvy a prist na to-moj gynekolog...on doteraz nevie ze som bola na potrat kedze az 5.3 som mala ist na poradnu,mno bohuzial uz nepojdem :(((nikto mi nevedel povedat ze preco vypadla.Ked som prisla s tym ze mi vypadla pupocna snura tak ma chceli nechat kym to prirodzene odrodim,co by mohlo trvat aj 2 tyzdne takze neverim ze som sa otvarala....Kym som cakala ze co sa bude somnou diat tak mi jedna doktorka naznacila ze mna uz ked prijimali na zaciatku s bolestami tak moze byt ze to babatko uz zomieralo,nemam to potvrdene ale tak to bolo naznacene...Takze mozno aj preto vypadla pretoze to uz bol mrtvy plod nejaky ten cas.Kebyze od zaciatku som vedela ze je nejaky problem a povedali mi ze mozno sa to potrati tak sa s tym nejak zmierim,ale kedze jednoznacne sa na to vysral moj gynekolog a nemocnica tiez tomu kusok pomohla o to je to horsie....velmi som sa tesila na toho drobca a nielen ja ale aj priatel a rodina..ale asi to tak malo byt a dufam ze tomu malemu je teraz dobre a hlavne dufam ze sa netrapil ked zomieral :((mimochodom ked ma prebrali som sa pytala a bol by to chlapcek :( nechcem vas strasit ale davajte na seba pozor a hlavne ako vidite nemozte verit ani doktorom takze vsetko co sa va nezda sa pytajte a radsej chodte ku 2 ako to neskor lutovat...drzim palce

kessiee
1. bře 2009

mucko je to hrozna skusenost, a zaroven uplne nepochopitelna a zo strany doktorov nezodpovedna 😢 o takomto niecom som doteraz nikdy nepocula, ale vidim, ze v nasom zdravotnictve je mozne asi vsetko ☹ drzim ti palce, aby si to statocne zvladla a podarilo sa vam stastne znova otehotniet a mat zdrave babinko 🙂

danu
24. čer 2009

marcela22 • 1d, 23tt • Dnes o 22:27
Možno tu táto téma už je, ale ja som na ňu nenatrafila. Chcem poprosiť tie z Vás, ktoré mali placentu praevia a už majú za sebou aj pôrod, aby ste mi napísali, ako pôrod prebiehal. Všade čítam väčšinou o tom, že jednoznačne cisársky, ale napr. môj doktor mi povedal, že marginalis pri pôrode neprekáža, hlavička vraj placentu odtlačí viac nabok a bez problémov prejde. Bojím sa aj preto, lebo už pri prvom pôrode som mala veľké problémy, hoci nesúviseli s placentou, ale nerada by som zažila niečo podobné znova...

wewe4
25. čer 2009

ahojte, mne na morf. UTZ povedal dr. Čunderlík, že mám nižšie placentu, ale moja gynekologička povedala, že to je v poriadku, ešet sa to upraví 😒 tak dúfam.
ale začalo ma nejak pobolievať v podbrušku, akoby mi to tlačilo na moč. mechúr, ale dosť silno, je to nepríjemné...cítili ste niečo také aj vy? počula som, že to miminko tlačí, ale až vo vyššom štádiu tehu.....

kessiee
25. čer 2009

wewe ja ked som mala nizko placentu, tak mi to tam dolu tiez pekne tlacilo - na vecko som chodila niekedy aj v polhodinovych intervaloch 😅 ale potom ten tlak troska ustupil. v kazdom pripade to spomen na poradni 😉

wewe4
25. čer 2009

to určite, lenže poradňu mám až za 3 týždne...
niekde som čítala, že to nejak takto tlačí aj keď sa mimi pretočí hlavičkou dolu...mohlo by to byť aj ono?
to by bol lepší prípad 😅

kessiee
25. čer 2009

v tvojom tt by som nad tymto este neuvazovala. babinko ma u teba v brusku este veeela miesta a otaca sa stale. to by si ten tlak raz citila, raz nie... moj malicky cestuje v brusku este aj teraz (teda v ramci moznosti 😅 ) a to uz je omnoho tazsi aj väcsi ako tvoj chlapcek. to je aspon moj nazor.

wewe4
25. čer 2009

tak ďakujem...veď zatial to nie je nic strasne...uvidime co to bude robit dalej

kessiee
25. čer 2009

niet za co 😉 bud pokojna a setri sa, uvidis, vsetko bude ok 🙂 placenta sa s rastucim bruskom vytiahne a uz teraz je dobre, ze ti neprekryva krcok. ked pojdes o tri tyzdne na poradnu, bude zase o nieco vyssie 😵

ajulienka.s
26. čer 2009

ahojte tehulky. ja mam takisto podobny problem ako vy.moja placenta je na zadnej strane, ale to ci prekryva krckok alebo nie to neviem, lebo to mi doktor nepovedal a ja som o takom probleme este nemala ani tusenie, takze som nevedela co sa pytat.ale nenariadil mi stale lezat, len aby som si na seba davala pozor a nenamahala sa velmi.takze nic take nerobim ale zase nelezim stale, pojdem sa aj prejst na zahradu a tak.o par dni mam ist po 3tyzdnoch opat na poradnu, tak neviem ci to bude doktor nejako kontrolovat, alebo nie.uvidime.dufam len, ze sa pomaly vytahuje hore, aby bol drobcek v poriadku. inak chodim asi kazdych 20min na zachod na malu potrebu. myslite ze to bude tou placentou?dakujem za radu.

wewe4
26. čer 2009

ajulienka, ja mam tiez stale pocit, ze musim ist na malu...vraj je to tym 😒
tak nám držím palčeky, aby išla vyššie a vyššie 😀

mary74
26. čer 2009

ahojte rodila som pred rokom a mala som takisto placentu praevia. Rodila som plánovaným cisárskym rezom v 35. týťdni tehotenstva, nakoľko som zhruba od 28. týždna nepravidelne po troche krvácala. Môj lekár mi naordinoval klud na lôžku a magnézium s tým že keby som začala krvácať tak okamžite mám ísť do nemocnice. v 34. týždni som zakrvácala a okamžite ma hospitalizovali ešte týžden sa im podarilo mi plod udržať ale potom som zakrvácala znova tak sa rozhodli ukončiť tehotenstvo cisárskym. Našťastie všetko dobre dopadlo dnes mám krásnu ročnú Adelku. Netreba to podceňovať treba sa šetriť niekedy sa to upraví a niekedy to dopadne takto. Inak na vecko som chodila aj ja každú chviľu a riadne ma to dole tlačilo

ajulienka.s
29. čer 2009

wewe4...dakujem za podporu a ja nam obom drzim palce takisto najsilnejsie ako viem.ja som cez vikend dostala k tomu vsetkemu este aj silnu nadchu a vobec nemozem dychat nosom.no proste super.tak vela zdaru vsetkym tehulkam prajem a hlavne zdravicka.

valentovasasa
29. črc 2009

ahoj holky, tak se i já přidávám do diskuze - včera na kontrole mi dr. řekla, že mám v 33tt nějak nízko placentu (víc nic neříkala) a že se mám objednat do nemocnice na 3D uzv. tak tam jdu v pátek a uvidím co mi řeknou... I když přemýšlím jestli to nemůže být něco jiného - při minulé kontrole v 30tt mi dr. řekla, že mám placentu vysoko, ale dole mám "cosi", že kdyby zbytek placenty neviděla nahoře, tak by řekla, že ji mám dole... tak už se těším co mi v pátek řeknou... Nemáte některá zkušenost s tím co by to mohlo být\????

monky1
2. únor 2010

ahojte babulky, chodi sem este niekto? potrebujem radu ako sol ☹

v sprave od jedneho odbornika mam uvedene - Placenta: predna stena, hlboko zasahuje do DS a prekryva VB

Vysledok - placenta previa!!!........nemam tam nic uvedene, ci marginalis, centralis......vie ma niekto z toho vysomarit? prosim piste, nech sa zorientujem

este som nasla taky link http://eamos.pf.jcu.cz/amos/kpk/externi/kpk_140..., ci som ten treti al. stvrty pripad

jaruska8
3. únor 2010

Ahoj monky, no ja som na tom podobne, mne doky zistil nízko placentu, asi v11+6tt, že prekrýva krčok maternice, ale absolútne neviem, či je to centralis alebo marginalis, ale musím ležať, ani na vychádzky nie, lebo ja som špinila. Okrem špinenia, ja sa cítim úplne normálne, ani na mechúr mi netlačí, tak ja neviem, ja stále dúfam, že keď pôjdem na kontrolu, tak sa tá plcenta už posunula. 🙂 Snáď.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru