Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

mirulka147
13. bře 2012

@wikinka011 sekcie sa nemusiš bať daju ti daku naladovku a ked sa zobudiš mali bude už pri tebe toto mam odskušane spret 15 rokov mna čaka teraz druha sekcia ...

mirulka147
14. bře 2012

@wikinka011 ahoj ozaj ako si riešila vybavičku ked si bola doma na rizikovom ja musim dosť veci pozhanať vela som požičala a vratilo sa mi to všetko zničene cez internet sa mi zda vela platiť za poštovne

wikinka011
14. bře 2012

@mirulka147 No ja som skoro vsetko nakupovala cez internet,postovne je 1,20.Ale nieco som nakupila aj pred vianocami v tescu.Inak iba cez internet.Na dobierku sa to neoplati,lebo tam je vacsie postovne,ale ked je to iba listova zasielka,2tr,tak je postovne 1,20.a donesu ti to az domou.

mirulka147
14. bře 2012

@wikinka011 ja tiež nakupujem v tescu keť robime rychli nakup aj dnes som tam objavila 3ks trička s dlhym rukavom za 3,70 no nekup to a ako si dnes dopadla u doktora už maš termin na sekciu

wikinka011
14. bře 2012

@mirulka147 No zatial je vsetko v poriadku,nastastie...🙂 A dokonca mi dnes pan dr.povedal ze tym ze som tretorodicka a nic sa nezmeni mozno pojdem rodit aj normalne,,,tak som trosku prekvapena ale pravdupovediac mam obavy.Co ked sa pocas porodu zacne krvacanie,ze co potom...no neviem co mam robyt.Dal mi na vyber ze ako chcem.Uz som s toho magor.Doteraz ma stale vkuse strasil a teraz od razu je vsetko oka...

mirulka147
14. bře 2012

@wikinka011 a placenta ti nebude braniť v normalnom porode či sa dala na bok robil ti aj sono,tý doktory stale stresuju a potom čakaju ako sa to vyvinie ...

wikinka011
14. bře 2012

@mirulka147 no presne toto som sa ho pytala,povedal ze tym ze som tretorodicka a nemala som nejake komplikovane porody ze by to nemalo vadit...ale moc presvedcivo to nehovoril...takze preto som taka nespokojna.Aj ked osobne by som urcite radsej rodila prirodzene...ale teraz sa bojim.

mirulka147
14. bře 2012

@wikinka011 ja neviem ale všade pišu že ked placecenta prekryva krčok že normalny porod neni možny mne to doktor vravy každy tyžden na kontrole že pokial tam zavadzia ta placenta tak sa bude robiť sekcia a ked si ležala v nemocnici tam čo vraveli?

wikinka011
14. bře 2012

@mirulka147 No ved presne toto mi bolo stale hovorene.Kazdu poradnu a taktiez aj v nemocnici ked som lezala...A odrazu mi dnes povie toto...som ostala zaskocena,ani som nevedela ze cia som...

mirulka147
14. bře 2012

@wikinka011 hlavne bud v klude aby sa ti to neskomplikovalo a nestresuj sa aj ked sa to lahko povie ved uvidiš v nemocnici určite zvolia menej riskantny sposob 🙂

wikinka011
14. bře 2012

@mirulka147 Ved jasne,uz tomu nechavam volny priebeh...Ako ma byt bude.Ale kazdopadne ked mi da na vyber risknem ten cisarsky,preistotu.Sice sa budem dlhsie zotavovat ale tak co uz.Budem kludnejsia.

mirulka147
19. bře 2012

@wikinka011 ahoj aky si mala víkend a už máš všetko nachystane pre bábo aj meno? 🙂

wikinka011
20. bře 2012

@mirulka147 Ahojky no vykend,viac menej sme len lezali mam chore obe baby tak sme teplotovali...:( Len dufam aby to nepreslo aj na mna.o jasne uz mam vsetko nachystane,kedze ma stale strasili tak sme boli v predstihu.A meno...budeme mat Marcussa.🙂
A co ty? uz mas vsetko?

mirulka147
20. bře 2012

@wikinka011 ahoj pekne meno ja som si vydobila že bude Filipko a moj muž sa smial že ako lučny konik s včielky Maji ale už sa s tym zmieril a včera sa mu prihovoril menom len ak to bude baba tak neviem škoda že ste chory ked je tak pekne 🙂

wikinka011
20. bře 2012

Aj Filipko je pekne meno...🙂 jaj tak vy este neviete co budete mat? 🙂No veru zrovna teraz ked je tak pekne,sme chory....:(

mirulka147
20. bře 2012

@wikinka011 prave že doktor povedal že vidi chlapca ale iste to je až ked sa narodi ja ale nakupujem vybavičku v modrom jedna znama nakupila tiež pre dievča všetko ružove a nakoniec ma Olivera 😀

wikinka011
20. bře 2012

@mirulka147 No pekne...🙂 My sme boli na 3D sone a tam nam na 100% povedali ze je to chlapcek...🙂 tak sa vytesujeme.Manzel bude mat konecne vytuzeneho syna. No ja som tiez nakupovala vsetko chlapcenske...a pomali musim ponahadzovat vecicky po babach co som si odkladala...ale sa mi nechce do tohooo...:( 🙂

mirulka147
22. bře 2012

@wikinka011 ahoj ešte ste dva v jednom ako sa držkate obaja? 🙂

wikinka011
22. bře 2012

Ahojky jasnacka este stale sa gulame...:D 28 idem na poradnu tak som zvedava co mi povie.A co ty? ako si na tom? vsetko oka? 🙂

mirulka147
25. bře 2012

@wikinka011 ahoj mi sme v poriatku konečne je pekne tak chodim viac vonku a so psom aj mi to ide celkom rychlo už aby sme boli aspon v tvojom tyždni nevieme sa dočkať akurat mi v piatok prišla postielka s bazariku mk tak sa vytešujem, držkaj sa a napiš čo povedal doktor 🙂

mirulka147
30. bře 2012

@wikinka011 ahoj čo maš nove už mate datum na sekciu? 😉

mirulka147
5. kvě 2012

ahojte je tu ešte niekto s placentov pravea či sa všetkym posunula a mate sa fajn?

neu.sona
29. kvě 2012

Ahoj holky, ve 30. týdnu jsem byla na UTZ a doktor mi zjistil toto. Placenta preevia marginalis 32 mm. Myslíte, že se může ještě posunout a budu moc rodit normálně? Mně teda říkal doktor i tak, že to určitě půjde, ale chci vědět, jestli to tak třeba někdo měl.
Děkuji moc.

nasta55
4. čer 2012

Ahoj, ja mam skusenost s placentou previa. Lekari mi hovorili, ze sa to moze napravit ale nic sa nenapravilo v 32. tyzdni som sla lezat do nemocnice, kde som mala zakaz chodenia, musela som len lezat a o sedem dni som sla na cisarsky.....spustelo sa mi silne krvacanie, podla mna to je velmi individualne, drzkam palceky.

ktore
12. čer 2012

@nasta55
@neu.sona ahojte.v 23 tyzdni mi doktorka povedala ze mam nizko placentu ale ze sa este moze posunut.teraz v 26 tyzdni som bola a povedala ze placenta je este dole ale hlavicka je o trosku vyssie ale ze stale sa to moze zmenit.doktorka malo rozprava tak mi o tom viac nepovedala.neviem ci sa mam bat alebo co mam robit aby bolo dobre aby som nieco nepokazila a nedostala sa lezat do nemocnice.iba to viem ze ak ostane placenta dolu moze dost ku krvacaniu a ze porod bude cisarskym.viac o tom neviem,nechcem cakat do poslednej chvili ked mi doktorka povie ze si mam ist na cas lahnut do nemocnice.ako sa mam chranit ?vraj to nie je nic vazne ale ked citam o nizkej placente tak tu vidim ze je to vazne.

nasta55
13. čer 2012

@ktore hlavne sa nestresuj, upravit sa to moze ale aj nemusi, ja keby tebou tak radsej oddychujem a nenamaham sa. Ja som o tom nevedela do 31 tyzdna, lebo som mala takeho super lekara, mozno keby som sa vela veciam vyhybala tak nerodim tak skoro ako som musela.

evakva
30. srp 2012

Ahoj. TAk aj aj som s tych "statstnych", co ma diagnozu placenta praevia totalis. Prave som sa vratila z nemocnice, kde som tyzden lezala pre spinenie Dnes som v 17tt+1. Bojim sa, ale zaroven aj verim, ze vsetko dobre dopadne. Okrem tohto mam aj malo krvnych dosticiek, takze riziko vykrvacia je u mna o to vyssie. Lekari mi nedavaju sancu, ze by sa placenta vytiahla, vraj budem rodit urcite skor. Mate alebo ste mali niekto tuto diagnozu? Ako prebiehalo tehotenstvo?

xxx123
30. srp 2012

ahojte aj ja som mala dg.placenta preavia centralis. Tiez som mala takeho super dr.,ktory mi povedal ze sa moze povytiahnut ale nic ktomu mi nepovedal. V 25 tt ma previezli do nemocnice kvoli krvacaniu a lezala som tam az do 37 tt. V 37 tt.to vedia tehotenstvo ukoncit. Hlavne vela oddychujte, nestresujte sa a hlavne lezte uz v neskorsiom stadiu tehotenstva. Ak mate otazky kludne sa pytajte.

miskafl
31. srp 2012

@evakva to je cudne ze ti nedavaju sancu ze sa povytiahne, mne povedali ze do 34tt, a tak sa aj stalo, v 34tt sa vytiahla... Ja som vsak ani spinenie nemala. Musis si hlavne davat velky pozor, oddychovat a pri kazdom spineni hned do nemocnice. Ale marginalis sa kludne moze vytiahnut, s centralis je to horsie.
Kamaratka teraz rodila s centralis v 36tt pre masivne krvacanie, ale vsetko dobre dopadlo a obe su doma. Takze nestresovat sa zbytocne 😉 ale pozor treba davat.

evakva
1. zář 2012

@xxx123
@miskafl Dnes som troskla spinila, ale len na hnedo. Uz to ustupuje. Bojim sa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru