Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

monda17
3. čer 2011

@simib v prepustacej sprave mam napisane placenta praevia centralis, zadna stena. Pustili ma asi preto že už som v 35tt. V nemocnici mi dali kortikoidy, bola som tam 10 dni.

simib
3. čer 2011

No ahojte.Takže teraz je situácia taká,že mám placentu marginalis len a nie už centralis,ale že krvácanie hrozí aj pri marginalis,ale určite to je lepšie.A pokial sa do toho 16.6.ešte neposunie,tak platí že idem cisárom a ak by sa posunula(čo za 2 týždne)zázrakom,tak by ma pustili domov.Ale to sa asi už nestane.Dosť bolo zázrakov.A ani to už nechcem.Už som nastavená na tú sekciu a hotovo.Nech sa už netrápime.

simib
3. čer 2011

@monda17 No to sa velmi čudujem.Ja ked som chcela ísť na reverz tak zavolali všetkých najvyšších z nemocnice,dokonca aj právnika a že na túto diagnozu majú paragraf,že nepúšťajú,lebo to by bolo nezodpovedné a velmi riskantné.Takže neviem odkial si,ale dávaj si velký pozor,ked už lekári takto pochybyli podla mňa.Kortikoidy?V takom tt?A to už načo?Mne ich dali,ked som sem prišla,ale po 7 dňoch že to vyprchá a teraz mi už asi ani nedajú a to budem rodiť v 34tt.Takže velmi divný postup u teba zvolený.

monda17
3. čer 2011

@simib kortikoidy na urýchlenie dozretia pluc babatka, tie sa vyvíjajú v 34 tt. Pri prvom tehu som bola tiež hospitalizovana, hrozil predčasný porod a tiež mi ich v 33 tt pichli, pre prípad že by sa porod rozbehol, ale nakoniec som rodila v 36tt, malý bol uplne v poriadku 🙂 No je to čudné aké rozdielne postupy pri tej istej diagnóze a to som ani reverz nepodpisovala...

simib
3. čer 2011

@monda17 No je to zvláštne.Kôli tomuto môjmu porodu v 34tt zasadali špeciálne neonetologovia čo sa starajú o také malé deti a oni povedali že v 34tt už je dieťa OK.Ze tie plucka sa musia do ukončeného 32-33tt vyvinúť.Odkial si prosím ťa?Ja som v BA-Antolská.

monda17
3. čer 2011

@simib ja som bola hospitalizovana v Trenčianskej nemocnici.

simib
3. čer 2011

@monda17 Aha.No tak sranda ako to v každej nemocnici inak riešia.Tak si každopádne dávaj pozor a držím palce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monda17
3. čer 2011

@simib podobne aj ja tebe prajem nech ti to všetko dobre dopadne !!! Určite budem sledovať, čo máš nové 🙂 Vela zdravia, drž sa ! 😉

simib
3. čer 2011

Ďakujeme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rezicka
3. čer 2011

@simib Tak se ti vysunula zázrakem. 🙂 Myslím si,že mohli s tou sekcí ještě počkat třeba do 38tt,ale když je malý v pohodě tak to asi sama nechceš.Já už zázraky nečekám,můj doktor pořád mluví jako že přirozený porod je možný jen kdyby nastaly komplikace,tak by byl císař,ale to já tak nechci být v nejistotě,že můžeme být ohroženi,radši bych plánovaný císař ☹ .No uvidíme,navíc když se malý neotočí do správné polohy,přirozený porod nehrozí...Tobě držím pěsti,ať se ještě placenta vysune,je to určitě tím klidem na lůžku.

simib
4. čer 2011

@rezicka No dúfam že nebudú čakať,ale asi nie.Lebo u mňa hlavná indikácia nieje miesto placenty ale priechodnosť.A placenta mladnúť nebude.A hlavne čakať pomaly v 33tt že sa ešte vysunie a ešte k tomu za 1,5 týždňa,tak to nie.Ja už chcem aby to skončilo.nech sa tu ani ja,ani malý v brušku už netrápime.

rezicka
5. čer 2011

@simib To máš pravdu,tak se drž ono v těch horkách to není žádný med ležet v nemocnici...

simib
5. čer 2011

@rezicka Ono nejde o to horko,ale o ten čas,ktorý tu som.Proste je to už tak velmi dlho,že už počítam aj hodiny,aby som to mala za sebou.A mám pocit že teraz to pôjde pomalšie jak na just :( ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

rezicka
5. čer 2011

@simib Jo jo,čím se to víc blíží tím ubíhá čas pomaleji.Jsi teď sama na pokoji?

simib
5. čer 2011

@rezicka No teraz akurát niesom.Mám tu nejakú maďarku.Ale zajtra by mali prepúšťať a tak keď sa uvolní,tak ju presťahujú.

rezicka
6. čer 2011

@simib Tak to si moc nepokecáte 🙂 .Ty jo,už jsme v 33tt,hrozně to letí,už aby jsme to mely všechno za sebou.Už víš,jestli budeš mít ten císař v celkové narkóze,dají ti na výběr?

simib
6. čer 2011

@rezicka Ahojte.Tak nové info.Tento týždeň vo štvrtok,alebo v piatok ideme na to.Už sa to nedalo psychicky uniesť a strach o malého je väčší a tak sme sa zhodli,že lepšie bude pre malého ho vybrať.Zajtra ráno sa rozhodne presne,či to bude štvrtok alebo piatok.Tak som zvedavá 🙂

ivuska22
7. čer 2011

@simib Tak drzim pesti at je vse ok a at vas brzo pusti domu. To uz teda mas fakt za par a prcek bude na svete

rezicka
7. čer 2011

@simib Vážně? Tak aspoň to budete mít za sebou a malinému bude líp venku.Tak na tebe moc myslím,až to bude za vama tak napiš pocity...

monda17
7. čer 2011

Ahojte, tak ja som bola včera na kontrole a placenta sa dala ešte viac do cesty, nekrvácam, tak ma pustil domov. Cisarsky ma neminie ☹ Ked sa nič nestane, tak mi ho vraj naplanuje na 39 tt, z toho som bola trochu zaskočená, sa mi to zdá dosť neskoro ... 😒

simib
7. čer 2011

@monda17 No neviem,ale v tvojom prípade naozaj pristupujú velmi zle.Nehceš zmeniť lekára???????????

simib
7. čer 2011

@rezicka No tak ja už fakt nevládzem a neviem čo ďalej.Tuto sa nejak nevedia dohodnúť čo je lepšie.Sú dve možnosti ale pritom neschodné a tak volím tretiu asi a zajtra pojdem na reverz domov.Ževraj to bude menší risk ako vybrať malého a kedže zdravotný stav sa zlepšil a placenta trošku vytiahla,tak to riskneme.Teda pokial ma pustia a nevymyslia tu na mňa nejakú špinavosť zas.Už mám za sebou všetky konzília,ktoré existujú.Dokonca poslali na mňa psychiatra aj psychologa a ešte ma chcú zobrať na to neonatologické oddelenie a podobné kraviny.Tak radšej budem doma ležať a potom prídem na sekciu tak o 2-3týždne.

monda17
7. čer 2011

@simib to znamená že si to rozmysleli a nechcú to ešte tento týžden ukončiť ? Nerozumiem prečo ti povedia každý den niečo iné, ved to je na nervy, ked nevieš čo bude zase zajtra .... 😒 Ja tomuto lekárovi doverujem, ale som z toho zmätená, ked si tu prečítam diametrálne odlišný postup .... Ked ma púštali tak mi vysvetlili vážnosť tejto diagnozy dostatočne, ved som koli tomu aj 2 noci doma nemohla poriadne spať, čo som sa kontrolovala či nekrvacam, ale už som sa ukludlina. Ale tiež mi povedali že ak nechcem isť domov, kludne tam možem zostať, ja som sa rozhodla sama ...

rezicka
7. čer 2011

@simib To myslíš vážně,dělají si z tebe srandu? To mi neříkej,že nemají zkušenosti s případem jako jsi ty.A přesně tak,každý den říkají něco jiného...To je ještě riziko v tomto týdnu kdyby se malý narodil?Ta placenta přece není u tebe jediný problém.Nechápu toho psychiatra... Je mi to líto,snad ti konečně řeknou něco konkrétního 😒

rezicka
8. čer 2011

@simib Ahoj,tak co nového,jsi pořád v nemocnici a řekli ti už co s vama?

monda17
8. čer 2011

@monda17 aj mna by zujimalo ako to dopadlo, kedže už zajtra alebo pozajtra ma byť den D ...

monda17
8. čer 2011

@simib aj mna by zujimalo ako to dopadlo, kedže už zajtra alebo pozajtra ma byť den D ...

simib
9. čer 2011

Ahojte..No takže včera som povedala,že chcem ísť domov a oni na to,že dobre,a že ešte urobia UTZ.Tak ho spravili a zistili,že sa to znovu posunulo k lpešiemu.Takže teraz mám marginalis 0stupeň a že dosahuje k vnútornej bránke ktorú nepresahuje 🙂 Takže mám kludový režim a v pondelok idem na kontrolu.A že rátajú že tak do 38-39tt by sme mohli vydržať.Takže užívam si doma.

ivuska22
9. čer 2011

@simib Teda tak to jseš zázrak, že se ti to posunulo. Nakonec ještě porodíš přirozeně 🙂 Hlavně že jseš doma co? To je pohoda a doma měli taky urči radost, že tě tam mají. Tak si užij poslední týdny odpočinku 🙂

simib
9. čer 2011

@ivuska22 No je to zázrak.Nikto to nečakal a ani lekári neverili,že sa to v takom tt ešte posunie a ešte k tomu ked je na zadnej stene a ešte k tomu centralis.Ale že asi preto,lebo malý je dosť velký a vela mi aj bruško narástlo,tak že asi aj to pomohlo.To je jedno.Hlavne že sme doma.Už som nerátala,že sa domov dostanem ešte pred porodom.A teraz len dúfame že doma pekne vydržíme a hlavne že nezačneme krvácať,ale že prídeme pekne na plánovaný porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru