Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

monky1
3. únor 2010

jaruska, ja nelezim...mna na to ani nikto neupozornil...nejak som to nasla sama v sprave...chystam sa za doktorom, nech sa na to pozrie...nech viem, na com som a nech mi to vysvetli, lebo zatial som nutena 4x do dna trmacar sa rozheganym busom a myslim si, ze to nie je v mojom pripade dobre ☹

jaruska8
3. únor 2010

No tak to teda nie je dobré. ☹ Čím skôr tam choď, nech vieš, na čom si. A držím place.

mici111
3. únor 2010

ahojte, ja mam tiez nizko polozenu placentu, lekarka napisala ze "placenta marginalis"...to co znamena? viete niektora? aky je rozdiel medzi marginalis a centralis???
monky, tak sme sa stretli v tejto teme..

lauraa
3. únor 2010

mici: centralis- placenta prekryva krcok maternice a normalny porod je nemozny, marginalis ciastocne, niekedy sa behom tehot. este upravi....ak nemas ine problemy tak asi to nie je take vazne ked ta lekar nato neupozornil..... Moja kamaratka s touto diagnozou mala problemy uz od zaciatku teh.spinenie zo zaciatku , neskor krvacanie roznej intezity, v 32 tyzdni jej podali preventivne lieky na dozretie plucok malinkeho,v 35 tyz. intezivne krvacanie a maly sa narodil cisarskym rezom.... ... keby bolo prislo k spontanenmu porodu bola by asi rodila normalne lebo placenta prekryvala len 1,5 cm ... drzim vam vsetkym palce 😉

monky1
3. únor 2010

hej mici, pozeraaaam 😀 ...pozri na predch. stranu, tam som v mojom prispevku dala link, kde je to pekne znazornene....len ja neviem, ktory typ som ja, lebo nemam tam uvedene nic blizsie, len Placenta praevia 😒

mici111
3. únor 2010

monky, pozrela som si to..je to dobre nakreslene..no ja len dufam, ze sa nam ta placenta trochu zdvihne.. 😕

monky1
3. únor 2010

vraj pomaha magnezium - Magne B6 napriklad.....len neviem, ci si mam kupit, lebo beriem uz Femibion 400..aby toho nebolo vela

monky1
3. únor 2010

a inak - tesim sa, ze tato nie prave stastna tema ozila, teraz je kazda rada a skusenost nad zlato....lauraa dik 😉

mici111
3. únor 2010

este som sa pytala lekarky, ci sa treba nejako obmedzovat a ze nie, aj cvicit mozem chodit..tak to zatial nie je asi vazne..duufam!!!! hej, magnezium beriem od zaciatku 3-4 tabletky 250mg denne..a popri tom este calibrum mami..

monky1
3. únor 2010

mici - marginalis je "lepsia" diagnoza.....ta centralis je horsia...som zvedava, co mi povie moj doki

gabrielkap
4. únor 2010

ja mam tiez placentu praeviu, podla mojho lekara marginalis, povedal mi len, ze sa este moze dvihnut a ze si mam davat pozor..
v 20tt som bola v centre prenatalnej diagnostiky na vysetrenie morfologie plodu, v sprave mam napisane placenta praevia part. (ciastocne prekryva krcok) a doktor bol prekvapeny ze chodim do prace, jednoznacne mi povedal, aby som ostala doma, ze nemusim stale lezat, ale ze to chce maximalne telesne setrenie a klud.. ale tiez mi povedal, ze sa placenta este moze dvihnut.. takze som PN
drzim nam vsetkym palce

monky1
4. únor 2010

gabrielkap - nevies, ci aj centralis sa moze dvihnut? vacsina ma marginalis 😒

ozaj, nechces sa pridat k junovkam? 😉

kessiee
4. únor 2010

ahojte, nahodou som vam sem nakukla baby, tiez som mala pp marginalis.
monky, aby sa zdvihla centralis je minimalna sanca, takmer nulova 😒

monky1
4. únor 2010

kessiee, ahoj....som si to aj myslela 😒 ...len ma zaraza, ze ma na to doki neupozornil 😠

dugyna
4. únor 2010

monky to magnezium si v klude kup..alebo sumive pekne pi vecer..to neuskodi babetku..
a teba dr nedal dr na PN monky? inak ta IP ti dosla vtedy?
centrali prekryva celu vnutronu branku..tam sa rodi cisarskym vzdy
marginalis-placenta svojim okrajom dosahuje len po okraj vnutornej branky
takze marginalis je lespia..
dievcata ale vobec sa nestrsuje..vase babetka budu take krasne ako ostatnych co nemaju placentu praeviu..

monky1
4. únor 2010

ahoj dugyna, ano dosla, dakujem...sa mi vtedy tie IP-čka nejak nakopili, nestihala som reagovat, prepac, len som tajne dufala, ze este je sanca, aby sa dvihla....i ked ja neviem, ci mam naozaj centralis, lebo nic take nemam spomenute - ani marginalis...mam napisane len to, ze placenta praevia, predna stena, hlboko zasahuje do DS a prekryva VB.....len dedukujem, kedze je hlboko dole a prekryva branku.......a praveze mi to napisal doki, co robil morfologiu - inak velky odbornik, za kt. sme boli kvoli velmi zlym vysledkom triple testov....a asi sme sa sustredili hlavne na to, ked mi to nepovedal....a moj gynekolog mi tiez nic k tomu nepovedal...opytam sa na najblizsej poradni.....takze ziadna PN....i ked ja som vlastne doma s malou...ale zato bez oddychu

dugyna
4. únor 2010

monky podla toho co pises to vyzera na centralnu..ale s malinkou by si sa teraz nemala moc natahovat radsej..pocuj a nezavolas radsej svojmu dr..mozno by ta objednal skor..

monky1
4. únor 2010

dugyna, myslim, ze keby som isla za doktorom bez telefon. ohlasenia sa, nevyhodi ma...vlastne ja ani nemam presny termin...naposledy mi povedal, ze o mesiac poradna, ale ze mam prist az po internom vysetreni.....na interne ale idem az 17.2.

no asi tam skocim 9.2. - v utorok, ked ma tehotne...radsej vyzerat ako hysterka, ako nieco zanedbat, no nie?

dugyna
4. únor 2010

no presne tak monky radsej chod tam nech sa k tomu vyjadri a nech ti presne povie co a ako..a budes aj ty kludnejsia.
a daj potom vediet 😉 budem na teba myslit

monky1
4. únor 2010

jasne dugyna, ozvem sa urcite....musim vediet, na com som....idem piect maxitortu malickej k narodeninam 😀 , tak ci si to mam rozdelit na dva dni, al. to zmaknem aj za jeden 😉

dugyna
4. únor 2010

xixi..tak to musis vediet ty ale ked maxitortu tak asi na dva dni 😀

monky1
4. únor 2010

😉

gabrielkap
4. únor 2010

monky, centralis sa nedvihne, to znamena ze bude potrebna sekcia.. ale zisti si najprv ktory stupen mas ty..
ja mam napisane toto:
Placenta: predna stena, zasahuje hlboko do dolneho segmentu az k vnutornej branke
zaver: placenta praevia part. - znamena partialis = ciastocne
ja dufam, ze sa mi este placenta dvihne, predsa ma este dost casu 😉 a ked nie, tak sekcia.. v 30tt to uz bude jasne..

a aj by som sa pridala k junovkam, ale nestiham vsetko citat 😵 ale stale tam nakuknem 🙂

eloana
4. únor 2010

ahoj-holky-ja-mela-placentu-taky-castecne-pres-delozni-krcek--v-15tt-jsem-kvuli-tomu-spinila
byl-mi-doporucen-klid-ne-zadne-pretezovani-a-zadny-sex
nyni-uz-je-placenta-zvednuta

jaruska8
5. únor 2010

No baby, ja neviem, mne povedal, že prekrýva podľa sona asi celý krčok a povedal, že sa určite ešte udvihne, tak teraz ako????? Ja som bola v 11+6tt, takže kopu času. A v knižke nič, ale som na PN, total kľud.

monky1
9. únor 2010

na ahoj, dievcata

tak ja som dnes bola u svojho dokiho ohladom tej placenty......pozeral, pozeral a nezda sa mu, ze by bola centralis, hoci v sprave je napisane ze prekryva VB......podla neho je marginalis a predpoklada, ze by sa mohla dvihnut este....tak dufam a tajne sa modlim, lebo ja nechcem cisarsky ani za svet 😀 ...a momentalane mame polohu dupkou dole

sophie1
9. únor 2010

Ahoj ženy, tak já dnes bohužel taky odcházela z velkého ultrazvuku ve 30 tt s tím, že placenta zasahuje částečně do prostoru krčku. Doktor mi napsal kontrolu za 3 týdny, že by se to mohlo ještě zvednout....jinak ale o klidovém režimu nic neříkal ale co si tu čtu, tak vám převážně doporučovali klid.... Navíc jsem samozřejmě brouzdala na netu a pátrala po informacích a docela jsem se tedy vyděsila ☹

gabrielkap
8. bře 2010

ahojte.. jaruska, ked ti doktor povedal, ze sa este moze dvihnut, to je podstatne..
ja som bola v piatok na poradni, placenta sa mi uz zdvihla, tak som velmi rada..
verim, ze aj vam sa dvihne!!

kukucka26
8. bře 2010

co znamena placenta insecta alebo placenta intacta?

jaruska8
8. bře 2010

Ahojte, tak na poslednej kontrole mi povedal, že sa mi zdvihla, ale ešte stále to nie je úplne hore, čiže ešte je pomerne nízko a zasahuje čiastočne aj krčok. Tak stále kľudový režim, žiadna námaha. Ale hlavne, že sa pohla. 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru