Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

andreasek82
14. čer 2011

@rezicka nic se nedeje! 😉 😀
doufam, ze se placenta nejak posunula a uz tam nebude zaclanet, nebo uvidi! 😀 😠

rezicka
14. čer 2011

@andreasek82 Mně se moc neposunula,je 2cm nad krčkem,ale můj doktor tvrdí,že jde porodit normálně,tak to by jsme měli... ještě druhý problém a máme vyhráno 🙂 .Dej pak vědět,jsem fakt zvědavá...

simib
15. čer 2011

@andreasek82 No takže tebe aj zasahuje do bránky.A máš aj kludový režim?Aj si krvácala už,alebo nie?Už si pekný tt,tak ešte treba vydržať.A hovorili ti,či budeš rodiť normálne alebo cisárom?

simib
15. čer 2011

@rezicka Moja nikdy nehovor nikdy.Ja mám tiež malého síce otočeného hlavičkou dolu,takže tiež by som asi stresovala,ale snaž sa ten stres minimalizovať.Keď máš lekárov dobrých,tak určite niečo vymyslia a bude to fajn.Ja tomu verím. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monda17
15. čer 2011

ahojte, tak ja znova od pondelka v nemocnici, začala som krvacat ... znova to ustalo, trošku špinim, ale predpokladam že už pojdeme domov až dvaja, tak snad to aspon nebudu dlho natahovat.

rezicka
15. čer 2011

@simibto doufám,že něco vymyslí,hlavně bezpečného pro dítě.Na to otočení nepůjdu,četla jsem,že při nízko položené placentě je riziko,že se může odloučit,tak nechápu,že to doktor vůbec navrhl,příště mu to řeknu.
@monda17 Tak vy už asi odejdete s miminkem společně,hlavně ještě nějaký den vydržte,udělají ti asi sekci,že...

andreasek82
15. čer 2011

@simib ano, zasahuje.. zadny klidovy rezim nemam, naopak s malou litame vsude mozne, dodelavam zkousky, proste ted je docela blazinec a ani jsem nekrvacela, dr. rekla, ze je to malinko, ze by v tom nevidela zadny problem, no zitra jdu do poradny, tak uvidime, predpokladam, ze mi bude muset udelat utz, aby zjistila, jak tam ta placenta je.. no jsem tedy zvedava.. a porod normalka, vubec nepadla zminka o cisari.. myslis, ze by tohle melo byt duvodem k cisari? 😕 vidim, ze mas termin jen par dni ode mne, tak nam vsem budu drzet palce 😉

monda17
15. čer 2011

@rezicka zatial sa o inom ako sekcii ani nehovorí... ☹ no uvidime ... Inak babo ma okolo 3040 g - macko 😀 Ked budem mat novinky, ozvem sa.

rezicka
15. čer 2011

@monda17 Tak to je krásné,ještě trošku přibere a může jít na svět 🙂

simib
15. čer 2011

@monda17 Monda tak sa držte.Podla mňa ťa v tomto tt už nepustí.Asi ti naplánujú cisarák.Cez 3kg je super.Mne sa prvé dieťa narodilo v 37tt a bola už normálne donosená,ale menšia.Mala len 2,4kg.Tak sa tam drž a nech to dobre dopadne.A hlavne nás informuj. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Pri centralis ako máš ty sa to dalo očakávať,ale našťastie si v nemocnici a tam sa už o vás postarajú.Neboj,už ste za vodou.

simib
15. čer 2011

@andreasek82 Tak to sa čudujem.Aj ja som mala centralis a musela som byť 7 týždňov v nemocnici.A monda17 tiež už bola v nemocnici a teraz je zas.Pri centralis sa očakáva dosť krvácanie.Ešte že máš šťastie a nekrvácaš,ale dávaj si pozor a snaž sa viac šetriť.No mne už teraz ani nezasahuje a predsa pôjdem asi cisárom.Ak zasahuje,tak je to jasné,že cisár.Nepodceňuj tú placentu.V nemocnici som si užila svoje a boli sme tam 4 s placentou centralis.Všetky sú ešte tam,lebo im sa to nedvihlo. 🙂 🙂 🙂

monda17
15. čer 2011

@simib ja s tým počítam že ma nepustia, ale ved to už vydržím, doma by som bola nervozna ... Mne sa prvý narodil presne o mesiac skor v 36tt a mal 2500g tiež bol v pohode, takže sa smejem, že už prenašam 😀 Určite dam vediet ako sme dopadli.

andreasek82
15. čer 2011

@simib ja netusim, jak se to, co mam nazyva, jestli centralis nebo jinak.. rikam si, ze kdyz by to bylo neco zavazneho, dr. by mi to oznamila a neco k tomu rekla.. uvidim, co zitra.. delam vse jak za stavu netehu, rikam si, ze i kdyz by se male narodilo ted, uz by to bylo snad v poho.. zitra pisnu co a jak, i kdyz je ta stavka, tak treba v ordinaci nebudou, ale nikdo nevolal, tak snad jo..

simib
15. čer 2011

@monda17 To je super že to takto berieš.Budete ok.Ked budeš vedieť nejaké nové info,tak daj vedieť.Budem sledovať 🙂

simib
15. čer 2011

@andreasek82 No tak som zvedavá čo ti povie.Daj potom vedieť 🙂

andreasek82
15. čer 2011

@simib určitě dám 😉

simib
16. čer 2011

Žiadne nové správy ešte? 🙂)))))))))))))))

rezicka
16. čer 2011

@simib Ahoj,taky nakukuju a holky zatím nepíší.. Jak víš,že budeš rodit císařem,asi si to myslíš,že.Já už se s tím pomalu smiřuju,zvládlo to spousta mamin,tak musím taky a další dítě už stejně neplánujem... Ty pořád ležíš?

simib
16. čer 2011

@rezicka No lebo u mňa je cisár takmer jasný.Aj kôli tej placente ale plus tá moja krv.Ale tak uvidí sa.Už nič dopredu neplánujem,lebo vidím,že sa to môže meniť.Ja sa celkom teším,keby bol cisár.No ano skoro stále.Cez deň je malá v škole a Mirec v robote,takže idem tak na wc a zohriať si jedlo.A včera navečer sme boli pred domom na lavičke aj so susedkou,takže trochu vzduch.Ale inak nikam nechodím.Prečo?

rezicka
16. čer 2011

@simib Jen tak mě zajímá,jestli pořád musíš dodržovat klidový režim,když se ti to tak zlepšilo,ale už radši neriskuješ,co.Ty se těšíš na císař? Já se bojím,že budu po něm dlouho neschopná i se postarat o miminko ☹

simib
16. čer 2011

@rezicka No radšej neriskujem.Keby som mala do porodu dlho,tak je to iné,ale takto nejak tie cca 3týždne vydržím.No baby čo so mnou ležali mali cisár a boli úplne OK.Na druhý deň behali.A oproti porodným bolestiam je to malina.Ale je to u každej individuálne.Ja som mala super prvý porod normálny,ale čo som videla v nemocnici,jak tam mali bolesti a jak dlho,tak radšej cisár.A pre dieťa že je to tiež lepšie.A u mňa už nikto riskovať asi nebude.No ale uvidím v pondelok čo mi povie.

simib
16. čer 2011

Halo baby.A kde ste?Čakáme jak ste dopadli...... 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

andreasek82
16. čer 2011

holky, tak jsem byla na gynde a mluvila o placente s dr. rikala, ze je to tak malicko ten centimetr, ze to nic pry neznamena a kdybych takhle prisla k porodu, postupovalo by se uplne klasicky.. a ze se to muze jeste zatahnout.. a pry zadny klidovy rezim neni ani potreba, ze je to opravdu vysoko.. no tak asi je to neco jineho nez mate vy.. jsem blazen.. 😅

andreasek82
16. čer 2011

zitra jdu s malou na cely den do zoo, tak doufam, ze tam nekde u zvirectva neporodim 😀 mame totiz doma cely den remeslniky, tak tu radeji nebudem zaclanet.. vsude bude rachot a curbes.. 😒

simib
17. čer 2011

@andreasek82 Ahoj a ten centimeter znamená čo?že tolko ti presahuje cez bránku???Lebo ak ano,alebo pokial aj je len centimeter od nej,tak máš marginalis a to nieje sranda.Ja nechápem niektorých lekárov.Tak ako aj Monda,že to nič nieje a pustili ju domov a o týždeň je tam znovu.Nepodceňuj to radšej 🙂 Budem držať silno palčeky.

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andreasek82
17. čer 2011

@simib myslim, ze pokud by to bylo neco vaznejsiho, dr. by me dostatecne upozornila, je to dobra lekarka, neni to tak davno, co jsem k ni prestoupila.. zadne terminy na me nevybafla, je to jak jsem psala, ve zprave bylo uvedene: placenta: predni stena presahuje 10 mm do DDS.. ani mi vcera neudelala utz, uvidim, co v porodce na to, az tam zacnu chodit.. snad bude vse ok 🙂

simib
20. čer 2011

Ahojte.Čo tu nové?Ako sa mávate?Ja som dnes zas po kontrole a všetko OK.CS=0,UTZ mi teraz nerobili.A zatial čo som sa pýtala,tak povedala,že o 2 týždne bude konzílium a tam rozhodnú čo ďalej.Takže tak nejak. 🙂

rezicka
20. čer 2011

@simib Ahoj,tak to už budeš v 37tt nakonec porodíš fakt v termínu.Já mám malého pořád příčně,uvidíme za týden,co řekne doktor pošle mě do porodnice 😒 .Ty chodíš na kontroly už jen do porodnice?

simib
20. čer 2011

@rezicka No do termínu ma snaď nenechajú.To nechcem.Ano ja chodím rovno do nemocnice a každý týždeň už.Tak to chceli radšej a ja som rada,že to chcú kontrolovať.Ty ideš kedy na tú kontrolu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru