Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

rezicka
20. črc 2011

@simibtak super.Malý je šikulka,já jsem ráda,že se malý budí,nebo v porodnici taky pořád spal a ten první týden doma taky a pak málo přibíral.Mireček je krásný,mrkni se i do mého fotoblogu. Mě teda bolí jizva když dýl něco dělám a pořád když vstávám z postele.A co ti řekli doktoři na tu placentu,neměla si ji taky přirostlou?

majca424
20. črc 2011

@snazilka_2011 dakujem za odpoved, no ved hovoria, že sa vo väčšine pripadov vytiahne hore, ale tak som bola zvedavá,či sa niekomu nevytiahla... tak dúfam, že tu nebudem prvá a pekne pôjde horeeee 🙂

simib
22. črc 2011

@rezicka Ahoj.No pozerala som album.Lukášek je velký fešák a aký blonďáčik.No na tú placentu nepovedali nič.Oni len povedali že to bolo úplne bez komlikácii a to nám stačilo.Boli ste už aj vonku?U nás bolo teraz furt škaredé počasie ale dnes je pekne a tak možno vybehneme na prechádzku.Navaríme obed,malého nakojím a potom vyrazíme,nech nieje vonku hladný.Velmi sa teším.Mňa inak jazva ani nebolí.Len pri nejakej väčšej námahe.Bruško sa mi krásne stiahlo už ale ešte stále mám 4kg navyše.Ale pekne to ide dolu.Už si si zvykla na režim?Ja celkom ano.Doma aj stihnem čo to porobiť a ked je malý hore,tak pozerá v postielke a Simi dáva na neho pozor.Moc mi pomáha.

rezicka
22. črc 2011

@simib Ahojte,tak náš prcek ze začátku taky jen ležel a díval se,ale tento týden už je jiný,ono se to mění.Moc ležet nechce,většinou poplakává,ale žádný velký řev to není.Jinak byli jsme dvakrát u doktorky a to byl v sedačce a s kočárkem jsme byli v úterý,jinak je tu taky škaredě,pořád pršelo.Na procházce byl spokojený.Terezka taky pomáhá,ale zlobí mě,chtěla by si s malým už hrát a nechápe,že ještě nemůže 🙂 .Jinak mám doma manžela,tak mi pomáhá s úklidem,ale vařím,peru žehlím,takže normálně funguju.Já zhubla 10kg,takže mám nahoře ještě 5kg,bříško mám teda pořád.Myslíš,že už by jsme mohli cvičit?Nevím jak dlouho po císaři se může.A kolik si přibrala vůbec?

monda17
22. črc 2011

@rezicka ja som si veru už trošičku zahopkala doma zumbu, len tak opatrne 😀

simib
22. črc 2011

@rezicka No pribrala som celkom 14kg a 10kg nechala v porodnici.No ja zatial cvičiť nechcem.Nebolí to síce,ale nechcem sa presíliť.Predsa len to bolo všetko rozrezané.

rezicka
22. črc 2011

@simib Tak to máme tak na stejno,taky jsem nechala 10kg v porodce.Cvičit zatím nebudu,jen mě zajímá kdy můžeme,určitě později než u normálního porodu.Ale zatím mám tréninku dost i tak 🙂 .

rezicka
26. črc 2011

@simib Ahojte,jak se daří? My už máme 2950 g a 50 cm 🙂 .Jinak začal trošku zlobit,chtěl by stále prso a plače při přebalování,to se mu nelíbí.V noci se budí kolem 23 hodiny,v půl 3 a pak asi po 6 ráno,ale někdy trvá i přes hodinu než usne ☹ .Snad se to zpraví.A co vy,už jste byli na procházce?

simib
27. črc 2011

@rezicka Ahojte.No máme sa dobre,akurát manžel aj Simi majú sople a už ich má aj malý Mireček.Ale zatial to celkom dobre znáša.Spinká celkom pekne.Hlavne v kočíku sa mu páči.V noci je niekedy hore,ale nič strašné.No pekne ste pribrali.Ja idem na poradňu až 13.8.tak uvidíme.Na prechádzky chodíme skoro každý deň,ked je pekne.

rezicka
28. črc 2011

@simib My se z té rýmy taky nemůžeme dostat.Malého už neodsáváme,ale pořád špatně dýchá nosíkem.Tuto noc byl hore dvě hodiny,no a teď to dospává 🙂 .Já chodím do poradny každý týden,kvůli té žloutence. Pořád se to doktorce nezdá,v šesti týdnech mu veme krev chudáčkovi.Tak se mějte,tady bylo pěkně akorát včera,tak jsme byli venku a dnes zase prší ☹

simib
29. črc 2011

@rezicka Ahoj.No soplíky nám tuším pomaly ustupujú.Dávali sme tie kvapky z morskej soli a velmi pomohli.Inak všetko OK.Občas v noci nespinkáme,ale stále je to v rámci normy.Cez deň to dobiehame.Aj von chodíme,pokial neprší.Dnes ideme gratulovať na chalupu asi 100km,tak dúfam to zvládneme.

rezicka
30. črc 2011

@simib Tak jak jste zvládli cestu? My už taky rýmu nemáme,dostal Pamycon a Liberal. Včera jsme byli venku a malý spal 5 hodin v kočárku.No a v noci zase plakal,takže ho budu přes den víc budit aby spal v noci líp.Jinak mám další kilo dole,jde to samo. Zítra přijede teta z Malacek,těším se vídáme se málo 🙂 .

simib
31. črc 2011

@rezicka No cesta v pohode.Malý ju prespal.Urobili sme si pekný výlet.V kočíku sa tým naším deťom páči.Aj môj vonku spinká.Cez deň sa naučil byť celkom dlho hore,takže v noci zatial pekne spinká a hlavne nad ránom,takže vstávame tak o 9 až.Ďalšie kilo dolu?Super.Aj mne to ide dolu nejak.Ani brucho nemám už.Strašne tým kojením ide dolu.Tak sa teším. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

erzulik
31. črc 2011

@majca424 ahoj ja mam placentu preavia marginalis som v 31 tt. Bola som pred tyzdnom na poradni a lekar mi povedal ze je stale nizko a bude to pravdepodobne cisarsky. ja som nastastie nekrvacala. Bolo by to riziko rodit prirodzene aspon on mi to tak vysvetlil. Pokial nepojde vyssie tak ma to neminie. je mi to jedno len aby moja mala bola v poriadku.

majca424
31. črc 2011

@erzulik tak držím palce, veru, hlavne nech je miminko v poriadku.... ja práveže stále krvácam, tak neviem čomu to pripisovať.... idem v stredu na poradnu tak sa uvidí... nie je to masívne krvácanie ale je to krvácanie.

erzulik
31. črc 2011

@majca424 pravdepodobne je placenta velmi nizko aj mna moj lekar okolo 18 tt upozornoval ze ak zacnem krvacat ihned mam ist do nemocnice. A tebe co povedal?

majca424
31. črc 2011

@erzulik ja už som 2 krát ležala pre krvácanie v nemocke, ale to bolo také masívne krvácanie. Teraz povedali, že pokiaľ to nie je také masívne a nie je to čerstvá krv a nemám bolesti tak nemusím ísť do nemocky... takže Ty máš tu placentu už od 18tt tak dole a nevyšla hore?

erzulik
31. črc 2011

@majca424 vysla ale iba par centimetrov a to je malo lekar mi povedal . On veri ze este pojde hore....tak uvidime

majca424
31. črc 2011

@erzulik aj moja verí, že pôjde hore, tak verím v to aj ja... čo iné zostáva 🙂 držím palce

erzulik
31. črc 2011

@majca424 nic si z toho nerob, niektore zeny maju este horsie problemy ako my....

rezicka
1. srp 2011

@simib tak to mi prozraď jak děláš,že je přes den hore 🙂 .My teda vstáváme taky v 9,ale v noci se budí často a dnes zase trvalo přes 2 hodiny,než usnul a za dvě hodinky byl zase vzhůru ☹ .Dopoledne pak taky trvá než usne,ale nevydrží v klidu ležet,pořád plače a hledá prso 🙂 ,no a odpoledne pak prospí.Snad se to upraví brzy.Já mám břicho pořád,jako už menší,ale stále nemůžu nosit uplé věci a krvácíš ještě?Já ano,spíš špiním,ale dneska se mi to opět nějak spustilo,vytírala jsem celý barák,tak možná tou námahou,nevím.

majca424
1. srp 2011

@erzulik ja viem, ja som si tiež už prešla aj potratom aj všetkym možnym, tak mám tiež nejaké skusenosti... ale dufam, že bude všetko v poriadku...

batmanka
2. srp 2011

@rezicka blahoželám k pokladíku ,veľa zdravíčka prajem 🙂 😉 ,juj teraz čítam ,prečo Ti dávali celkovú narkózu??,my sme šli spinálom a to bolo super 😉

rezicka
2. srp 2011

@batmanka Moc děkuju.Celkovou mi dali proto,že mi hrozilo i odebrání dělohy a malý byl v poloze příčné a praskla mi voda skoro o měsíc dřív,takže akutní císař,jinak to nešlo.A jak se máte?

marketuska
3. srp 2011

Jinak holky, co se týká placenty dole, tak naděje asi umírá poslední, mě se začala posouvat až po 30tt, je pravda, že asi od 32tt sem tam špiním, ale ona se pořád posouvá nahoru, už je od branky tak daleko, že jde okraj konečně vidět i na UT přes břicho 🙂 jupí, tak snad budeme rodit normálně 🙂

rezicka
11. srp 2011

@simib Ahojky,jak se máte? My lepší,malý už má celkem režim v noci spinká líp,budí se po 3-4 hodinách,tak se trochu vyspíme.Jinak já už dostala měsíčky dneska,volala jsem i doktorovi,říkal,že když kojím,nestává se to,ale nemělo by to být nic jiného.Kdyby to po týdnu nepřešlo,m´ám přijít.

simib
14. srp 2011

@rezicka Ahoj.No máme sa fajn.Malému konečne po dlhej dobe končí ten soplík,ale teraz som to chytila ja.Pár dní som tu nebola,lebo mi zomrela babička a tak som riešila rodinné veci :( Malý spinkáva aj 6 hodín,takže spíme zatial dobre.Celkovo je dobručký zatial.V utorok ideme do poradne ale malý má cca cez 4kg,tak som zvedavá.A potom sa musím pomaly objednať aj gynekologovi po šestonedelí,tak uvidíme čo povie.Jazvu ani neviem že mám.Ale asi mám zapálený močák takže občas ma to pekne bolí.A vy ako?

rezicka
15. srp 2011

@simib Tak to mě mrzí s tou babičkou ☹ .Malý má fakt už 4 kg? Ty jo,tak my jsme měli minulý týden 3,26kg a 53cm,tak už máme určitě o něco víc,jde to pomalu,je pořád hodně drobný.Přes den spí krásně a v noci už taky,jen usíná kolem půl jedenácté večer a spí 4 hodiny,naštěstí už hned po kojení usne a spí pak 3 hodiny,takže se taky celkem vyspíme.Má pupeční kýlu,musím mu ju zalepovat a zítra už jdeme s kyčlema k ortopedovi,tak doufám,že to má už dobré,nebo ty plenky už mě nebaví mu furt dávat a je mu horko.Tak na ten močák pozor,já to nakonec měsíčky asi nemám,už zase špiním,ale světlejší krví,tak nevím jestli jsou to ještě očistky.Ty už nešpiníš?Jizva je taky už dobrá,na dotek trochu bolí,ale dá se to.

simib
15. srp 2011

@rezicka No vážila som sa u kamošky na digitálnej váhe najprv bez malého a potom s ním,a to ukazovalo cca cez 4kg,tak som zvedavá zajtra či naozaj dobre vážila.To ti pekne spinká.Aj my len nakojíme v noci a hneď zaspí,takže sa vyspíme v pohodke.Ty balíš na široko aj cez deň?My máme len v noci a v 1 mesiaci cca nás pošle tiež k ortopedovi,ale máš pravdu,je v tom teplo tým detičkám.Ja ani nešpiním už cca 2 týždne.Občas po kojení taký mini flak ale inak vôbec.Aspoň to ma teší,že nemusím furt vložku nosiť,stačí intimka.A čo je to tá pupečná kýla???

rezicka
15. srp 2011

@simib A nevážila si ho v oblečení? Umiminek to dělá hodně 😉.To široké balení máme i přes den i v noci,už si na to zvykl,ale peru pořád dokola plenky,někdy si pročurá pampersku.Tak u tebe proběhlo všechno dobře,já špiním pořád,no ještě tento týden a mám po šestinedělí,tak to snad přestane.Ta kýla je že má vypouklý pupík,miminka mají prý ještě slabou břišní stěnu,mělo by se to spravit,když ne,musel by na operaci,nevím v kolika letech,no až by byl starší.Hlavně když plače,tak ho má hodně vypouklý.Já to měla taky,v pěti letech jsem byla na operaci.Tak zatím,ať se vám daří a rostete!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru