Placenta uložená na př. stěně okrajem přes vnitř. branku

maudn
11. led 2012

Ahoj holky, dneska jsem byla ve 21.týdnu na screeningu. Doktor mi sdělil, že mám nízce položenou placentu s okrajem 23mm přes vnitřní branku. Dále mi sdělil, že za měsíc to zkontroluje, jak se to vyvíjí. Chci se zeptat, jestli s tím máte zkušenosti (místní diskuzi jsem na toto téma už prolétla) a také hlavně jaká jsou opatření na "šetření se", čeká me ted nekolik 3 hodinových cest autobusem na zkoušky a mám strach, jestli bych si nemohla přihoršit stresem, cestováním a otřesy.

jasekd
11. led 2012

Ja mela v 1.tehot. podobny nalez, nevim, kolik to presahovalo, mozna tolik jako u tebe ne. Normalne jsem chodila do prace, dost fyzicky i psychicky narocne, sex taky byl, jen opatrnejsi. Moje Dr mi zadny omezeni nedala, zalezi co rekl Dr. tobe. Postupem casu se placenta vytahla nahoru a rodila jsem normalne. Delala jsem vsechno, co bylo nutne, co nutne nebylo, jsem omezila, ale v podstate jsem se nijak nesetrila 🙂

ivkaj
11. led 2012

Ahoj, taky jsem měla nízkopoloženou placentu. A růstem bříška se vytáhla nahoru. Tak hlavně žádný stres 😉

karafiatek
12. led 2012

Taky jsem měla nízko položenou placentu a říkali mi, že se možná vytáhne. Nevytáhla se, ale spíš ještě více sjela a stala se z ní placenta praevia marginalis. Ve 33. týdnu jsem začala krvácet, musela spěšně do nemocnice a tam ležet až do plánovaného císařského řezu v 35. týdnu. Jako asi tak - každá to má jinak, že. Být tebou, tak se šetřím, i ten sex dám už stranou, nebo se chceš piplat s nedonošeným miminkem a chodit s ním pak jen po doktorech (byť je to třeba jen preventivní? Jo a krvácet jsem začala, když už jsem konečně marodila doma ( od 6. měsíce), do té doby jsem dělala úplně všechno, i auto řídila.....

ivca_doubek
13. led 2012

Ahojky, taky jsem to u druhého měla, ale do 30tt. se placenta vytáhla. No každopádně jsem přestala od 20tt, kdy mi to řekli, nosit malého a cokoliv těžšího (i koš s prádlem z koupelny do obýváku mi nosil manžel 😀 ) a taky žádný sex. Jednak jsem měla strach z předčasného porodu, a taky z toho, že když budu mít doma nedonošené miminko, bude vyžadovat spoustu péče a budu zanedbávat staršího. Strašně se mi ve 30tt ulevilo, když mi řekli že se placenta vytáhla nahoru, ale na sex už prostě nebyla chuť až do porodu 😅 🙄. Ale i to se nechá přežít, nejdůležitější je teď miminko a aby jste byli oba v pořádku!!!

mandre
13. led 2012

Tak já ve 20.tt 17mm přes branku po přední stěně, ve 31.tt již po několikátém krvácení 8mm přes branku, ve 33.tt mimo branku. Tak uvidíme. Jinak vždycky se mi udělal hematom a došlo ke špinění nebo krvácení, ležela jsem s tím zatím 3x v nemocnici, než to přestalo. Tak pozor na cestování. Naposled jsem jela s manželem do Prahy před vánoci po nákupech a na to hned v noci krev a nemocnice. Takže už nikam nejezdím autem, jen po městě a manžel mě nenechá nic dělat, u čeho se dýl stojí. A bez sexu celé těhotenství. 😒

d.aniela1
13. led 2012

me ve 13tt rekl ze mam nizko placentu v 20tt me rekl ze je nizko v predu polozena placenta 17mm pred brankou ,,ted jsem byla ve 25tt a uz je 3,6cm od branky a stoupa tak uvidime jestli jeste povyleze,, 😉 😒

myskyva
13. led 2012

při prvnim těhotenství ve 13tt placenta vpředu nízko,přez branku 20 mm,do 20 tt se vytáhla
druhé těhotenství ve 20tt placenta vzadu,přesahující branku o 13mm,už v 28tt byla pár mm od branky a ve 32tt už byla 20mm od branky jen pořád nízko.
V obouch případech jsem se vyloženě nešetřila,jen jsem omezila zvedání těžkých věcí a větší fyzický námahy na nezbytně nutný případy,sex jsmee měli zakázaný

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru