Plod se nevyvíjí. Je naděje, že doroste?

lenicaa
16. dub 2013

Ahoj holky muzete mi prosim poradit neprosla jste si tim nektera podle posledni ms bych mela byt dnes 5+4 tt a dr na uzv videla jen malinkatou uplne skoro neviditelnou tecku ktera tomu vubec neodpovidala ☹ myslite ze je nejaka nadeje ze doroste nebo me opravdu ceka preruseni? Vzali me krev a v patek znovu a uvidi se jestli stouplo hcg ☹ jsem v koncich stalo se vam to nektere ??? Dekuji moc

camelinka
16. dub 2013

@lenicaa ja mela srdicko az po 7tt, takze bych nehazela flintu do zita, drzim palce, bude to dobry 😉

vendullka
16. dub 2013

@lenicaa To vůbec nemusí nic znamenat, mohlo dojít k oplodnení klidně později, takže nehaž flintu do žita a hlavně se dopředu NESTRESUJ! Držím pěsti, ať je to ok 🙂

lucyvivien
16. dub 2013

je to uplne normalne, možeš byt kratšie tehotná, to sa nedá presne určit, navyše v 5 týž. je obvykle vidiet gest. vačok a cca v 6 týž. aj neskor sa objaví zarodok , takže žiaden stres, neboj dopadne to dobre, daj nám potom vediet 🙂

lenicaa
autor
16. dub 2013

@lucyvivien
@vendullka
@camelinka diky holky za odpovedi ale me jde o to ze nejde videt temer ani ten vacek ☹ ja necekala srdicko ani plod to ani dr ale ten vacek ta bublinka mela jit uz krasne videt a ovulace byla 17 dc to vim jiste a cKlus mam 29 dni ☹

sonka.77
16. dub 2013

@lenicaa stejně ještě neházej flintu do žita, všechna miminka nerostou stejně rychle, třeba to dožene. Dr. očekává nějaký průměr podle tabulek, ale to neznamená, že zrovna tvoje mimi neroste mimo tabulky. Zrovna tak to může skončit i špatně, ale to může vždycky. Tak zkus být klidná a počkej na pátek, co se ukáže. Držím palce.

lenicaa
autor
16. dub 2013

@sonka.77 diky moc no nic jinyho me stejne nezbyde ☹

prcek91
16. dub 2013

no kdyby mi to počítali podle ms tak jsem skoro o 3 týdny mimo ale prej jsem měl ovulku úplně mimo takže bych se nebála.. klidně může být těhu mladší 😉

eva518
17. dub 2013

@lenicaa já jsem byla u dr. 18.den po pozitivním ovu testu (a týden po pozitivním tt) a na ult nejdřív nic kromě zvýšené sliznice neviděl a pak když se díval fakt důkladně, tak viděl malilinkatou tečku. Řekl mi, že to může být tak 4tt, ale podle pozdějších ult to bylo určitě o týden víc. A to má fakt kvalutní ult, takže to nemusí ještě nic znamenat. Ale chápu, že se bojíš, já se taky bála. Na začátku to počítání týdnů nemusí být přesné, stačí den, dva a všechno vypadá jinak. Držím palce, ať je všechno v pořádku.

lenicaa
autor
17. dub 2013

@prcek91
@eva518 dekuji moc holky ani nevite jak me vase slova pomahaji🙂 i kdZ uz sem se s tim tk nejak trochu smirila zivot jde dal ... Jsou horsi veci i kdyz to boli .... Treba se jeste stane zazrak ☹

lenicaa
autor
17. dub 2013

@eva518 ted sem to pocitala a ja byla u dr vcera uz 23 dnu po pozitivnim ovu testu .... A ducha na testu sem nasla uz 2.4 tudiz 9-10 dpo ...

eva518
17. dub 2013

@lenicaa teď opravdu nezbývá než počkat pár dní a ono se všechno ukáže. Já jsem šla také k dr. brzo, protože jsem těhotná potřetí a dvakrát nám to z různých důvodů nevyšlo, tak jsem nemohla to čekání vydržet a hned se objednávala, jak jsem viděla // 😉 Vážně každý den na začátku dělá hrozně moc. A co se týká hodnot hcg, tak ten rozptyl když se podíváš na tabulky je tak velký, že stejně nemá cenu to sledovat - to ti řekne líp dr. podle toho, ajk bude stoupat.
Je škoda, že tě takhle postrašil, je zbytečné se nervovat. Bude to dobré, uvidíš.

eva518
17. dub 2013

@lenicaa já jsem měla // také asi 10 - 11 dpo. To nic neznamená, to uhnízdění mohlo být trochu později a tt zachytí těhotenství celkem brzo, i když ult ještě nic neukáže. Počkej si na další ult, důležité je, aby se bublinka zvětšovala a hcg rostlo nahoru.

lenicaa
autor
17. dub 2013

@eva518 dekuji no dr to uplne zabila jsem nachlazena jak prase a kdyz me videla tak to hned zabalila ☹ protim u prvni dcerky sem taky byla na zacatku nemocna a bylo to ok 🙂 pak uvidela tu malickatou tecku nasla sem na netu uzv jina ale ten muj tomu fakt hodne odpovida dam to sem 🙂 a rekla ze jedina dutinka je tahle mela max do 2 mm a ze to je malo ze to urcite neroste ale uvidi se podle te krve sakra nejde me porad do hlavy proc bysme mel mit takovou smulu ☹

eva518
17. dub 2013

@lenicaa s tím nachlazením je to otázka - někdo prodělá chřipku hned na začátku a je to ok, někdo je zdravý a stejně to nedopadne. Buď v klidu, odpočívej a zkus to přežít do další kontroly. Vím, že je to těžké, ale nic jiného nezbývá.
Nesmíš si říkat proč já nebo my, to ti stejně nepomůže. Nikdo za to nemůže, že se to tak semele a dr. by měl být citlivější a ne takový pragmatik. Asi si to neumí představit nebo to bere už jako rutinu, ale měl by být ohleduplnější 😠

lenicaa
autor
17. dub 2013

takhle zhruba sem mela velkou bublinku mozna jeste o malicko mensi ..☹tato odpovida tak 4tt a ja bych mela uz byt 5+5☹

zuzik22
17. dub 2013

Já věřím, že mimi bude v pořádku. Moc vám to přeji!!! <3

paolin
17. dub 2013

@lenicaa v 5tt jsem měla mimi 1mm velké. Srdíčko okolo 7tt. Každý ultrazvuk je jiný a když není moc kvalitní nebo je sonda už "jetá", tak nemusí být přesný! Záleží spíš na hladině HCG. Nevíš, kolik jsi měla v krvi teď? 🙂

lenicaa
autor
17. dub 2013

@eva518 no ja to beru tak ze kdyz se ma mimi udrzet tak se udrzi prescokoliv a kdyz ne tak s tim clovek nic nenadela ☹ moje dr je jak pocasi ale zase jsem rada ze me nemele zbytecne med kolem pusy 😀 snad to dobre dopadne ...
@zuzik22 dekuji sesmoc hodna my si take neprejim nic jinyho vic ....
@paolin fakt? A mas fotecku ? Ty si mela taky tak malickou bulinku ?? Me braly krev na hcg vcera dnes po druhe budu vedet kolik mam a v patek me ji vezmou zase jestli stoupa a v utery jdu zase na uzv jestli to poporostlo a nebo co se bude dit dal ...

lenicaa
autor
17. dub 2013

@paolin tak ted me volala sesteicka ze mam hcg 3630 v patek znovu na krev a musim mit min o 100 vic jinak je to neprosperujici a bude to v haji ☹(

paolin
17. dub 2013

@lenicaa fotku nemám. Já byla přijatá se začínajícím potratem. Ale pamatuju se, že těhotenství bylo "milimetrové". 14 dní jsem chodila ob den na krev a ultrazvuk. Až v poslední možný den se objevilo srdíčko. Do té doby jen prazdný gestační váček. Nevěš hlavu, šance je vždy 🙂

lenicaa
autor
17. dub 2013

@paolin diky jj nadeje umira posledni tak uvidime ...

paolin
17. dub 2013

@lenicaa jinak jojo 😉 v tom 5-6tt byla jen dutinka. Za týden prázdný gestační váček. To mě už posílal Mudr na revizi. Druhý to zarazil a počkal ještě týden. Teď mi ta prázdná dutinka řádí vedle a bude mít 5 let 🙂

lenicaa
autor
17. dub 2013

@paolin to je des oni to hned hroti potratem ☹ no ja se budu modlit aby byla jen mimco lenoch a pomalu rostlo ale v utery aby se nam uz pekne ukazalo 🙂

paolin
17. dub 2013

Nojo no. Jim je to fuk.

olivazelena
17. dub 2013

no přijde mi, že dneska jsme všechny těma různýma vyšetřeníma a přemírou informací z internetu tak vynervovaný, že je to ke škodě věci. Naše maminky nic nevěděly a byly v klidu.

Mně doktor vůbec krev nebral, až teď kvůli testům na nějaký vady (společně s ultrazvukem a vzorkem moči), ale v té době jak píšeš, v kterým jsi týdnu, vůbec. A ani mi nic neříkal, jen jestli bije srdce a že je vše v pořádku a nic víc, žádný hcg, velikost tečky apod. Jo, a ještě mi řekl, že vitamíny jíst můžu, ale nemám to přehánět a ne moc citrusy. A ani o tom, že nemám jíst to a to nebo játra, že nemám jíst... jako nevím, ale to už by se člověk musel bát jíst a dělat cokoliv. Ordinaci má vybavenou, je to privátní klinika na léčbu neplodnosti, specializují se na porodnictví, dělají u nich různé gyn. operace a je tam gyn. ambulance, kam chodím na prevenci. Takže si nemyslím, že by neměli potřebné vybavení nebo byli málo odborní.

V týdnu jakém píšeš, že jsi, u mně nebylo vidět vůbec nic, ani sliznice zvýšená a plod zatím myslím roste normálně. Taky proto, že podle ultrazvuku jsem uplně jiný týden (asi o dva týdny míň) než podle data menstruace. Všechno dobře dopadne, zbytečně se nestresuj 🙂

lenicaa
autor
19. dub 2013

@camelinka
@vendullka
@lucyvivien
@sonka.77
@prcek91
@eva518
@zuzik22
@paolin
Holky tak mam vysledky hcg stouplo na 8673 takze vskoro 2x tolik coz je super znamka ze mimi roste 😉 a jeste neco mi sestra rekla ze ta dutinka co dr nasla v utery mely 8,6 mm ! Ze se dr zdala mala na 5+4 tt ale koukala jsem na uzv z prvniho tehu a to js taky byla 5+ 4 a dutinka byla 6,6 mm sice sla krasne videt jako bublinka ale tak me vysvetlete proc me dr tak vylekala kdyz u prvniho tehu byla jeste mensi cice ted sla videt fakt malo ale to mozna zalezi jak to dr prilizi a nebo jak ma stary ci kvalitni uzv ne ? No nemame vyhrano v pondeli se uvidi na uzv jestli tam mimi je nebo jak ale je to na dobre ceste takze moc dekuji za podporu 😉

lenicaa
autor
19. dub 2013

@olivazelena vis co tobe dr nebral krev pac sel videt vace nebo miminko se srdickem ale me ne ☹ viz zprava vise 😉 ale snad to dobre dopadne a zbytecne me dr vyplasila

lucyvivien
19. dub 2013

@lenicaa je to na dobrej ceste, ničoho sa neboj, nadalej držím palce 🙂)

lenicaa
autor
19. dub 2013

@lucyvivien dekuji jj jsem klidnejsi nic jeste neni ztraceno 😉

lucyvivien
19. dub 2013

stratené je len to, čoho sa sami vzdáme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru