Pobolívání v podbřišku ve 12. tt. Může to být ze zácpy?

paja
14. zář 2006

Ahoj těhulky, chtěla jsem se zeptat - jsem ve 12.tt (skoro ve 13.tt) a trošku mě začalo pobolívat v podbřišku - jakoby takové píchání. Předevčírem jsem byla u lékaře na genetickém UZV a vše bylo OK...Tak nevím - v poslední době dost trpím na zácpu - myslíte, že by to pobolívání mohlo být z toho? Nemáte s tím některá zkušenosti?

claire21
5. lis 2006

Ahoj Janusko,
ja jsem na tom stejne, porad hledam na internetu 8. týden a zjistuju, jak uz je mimco vyvinutý, kolik asi měří a už se těšim až budu zase v dalším týdnu a zase budu hledat nový info. Já už jsem byla na ultrazvuku třikrát, protože nejdřív mě bolelo dost břicho, tak zjišťovali jestli čekam miminko a potom jsem začala špinit, tak jsem do nemocnice musela znova. Takže jsem doma a čas utika hrozně pomalu, do začátku 9. týdne zbývá ještě 5 dní 😀
Dneska v noci jsem se zase vůbec nevyspala, všechno mi vadilo 😒
A když to bude holčička, jak se bude jmenovat? Už máte nějaký jména vybraný?
Tvůj "přítel " je teda z Anglie? To máte smíšený partnerství jako my až na to že muj manžel je z Albánie 😀

alcatko.j
5. lis 2006

Claire, neber to prosim jako nejake poucovani, to vubec ne, ale klidne si pojd s januskou pokecat k nam do "dubnacek", ale tady se to asi moc nehodi..holky se chteji poradit s problemem o bolesti v podbrisku a nez se dostanou k nejakym odpovedim, tak musi cist i vase povidani. 😉
nezlob se prosim, jen jsem chtela poradit, sama vim, ze kdyz jsem neco hledala, tak me mrzelo, ze holky tolik moc odpocuji od tematu.Snad se nezlobis a opravdu klidne dojdi za nama do Dubna 🙂

claire21
5. lis 2006

Ahoj Alcatko.j, děkuju moc za upozornění, já jsem nevěděla sama jak to udělat když se s někym "zakecam" a zklouzneme k jinymu tematu, takže teď už to vim, děkuju moc 🙂

koubina
5. led 2007

Holky, to břicho vás bolí jako uprostřed, jako vpodbřišku, nebo na jedné straně? Mám kamarádku, která se pokouší o dítě a pořád říká, že jí bolí na pravé straně. Zatím nemá potvrzené těhotenství, nechci jí strašit, ale neprojevuje se bolestí na jedné straně mimoděložní těhotenství?
Já se také začínám snažit, zatím jen první měsíc.

mikulka
5. led 2007

Mně zase trochu bolí jak břicho, tak konečník, to mě děsí, aby to nesignalizovalo potrat. Zatím jsme ale zkusili počít jen 3x, sice v době ovulace, ale i tak. Menzes má přijít za 10 dní... Nebolel vás třeba taky zpočátku konečník?

claire21
6. led 2007

Ahoj koubino,
já jsem teda na začátku těhu měla bolesti jako když mám dostat menzes, tedy na obou stranách dole. Až teď se mi někdy stává, že mě třeba bolelo na straně kde je slepé střevo nebo to občas jen někde (většinou ve spodní části břicha) píchne...
přeji hodně štěstí při "dělání" miminka 🙂 🙂

claire21
6. led 2007

Ahoj mihulko,
konečník mě teda nebolel, ale břicho jo, jako když to mam dostat a fakt to bolelo docela pekelně, bála jsem se, že něco neni OK, ale nakonec mi řekli, že jsem měla dělohu hodně položenou vzadu a ta se teď sune do správné polohy a proto ty silné bolesti...
Hned v den očekávané menzes si udělej těhu test, mě se na něm těhu objevilo už den před očekávanou menzes, tak ať víš na čem jsi a taky se to pozná na citlivosti prsou...k doktorovi asi nemá cenu teď chodit, jestli jsi těhu, tak jen tak krátce, že by nic nepoznali...já jsem tam s těma bolestma šla týden po očekávané menzes a ješě nic neviděli a řekli, že mam přijít za měsíc na kontrolu...
Držim palečky, ať všechno dobře dopadne a neboj se, bolesti rozhodně nemusí znamenat problémy 🙂
Hodně štěstí 🙂

kajule
6. led 2007

Mně teď bolí břicho občas na levým nebo pravým boku a občas cítím takový táhnutí. Doktorka mi řekla, že dokud mě to nepíchá uprostřed břicha, tak to je dobrý, pže i kontrola jinak dopadla dobře. Může to být zvětšováním dělohy nebo napínáním vazů. Napsala mi hořčík a musím říct, že se to zlepšilo. 🙂

teryp
6. led 2007

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala co si myslíte.
Již přez měsíc neberu peášky.Tak po 14dnech mě začalo bolet břicho, brali me malé křeče, připadalo mi to jako, když do mě zestran někdo dloube.Bolelo min. týden, pak přestalo a začali být velmi citlivé bradavky, břicho od té dobi nebolí,ale je stále nafouklé a bradavky mam citlivé stále, teď to bude tak 14dní.
Test jsem si nedělala.
Čekat budu, tak týden zda to nedostanu.
Díky za Váš názor.

koubina
6. led 2007

teryp: To vypadá nadějně. Ale holky tady hodně psaly o psychice, že se dají příznaky vsugerovat, tak se na to radši úplně neupínej, abys pak nebyla zklamaná...

teryp
6. led 2007

Zklamaná nebudu já to plánovala, až tak za rok.Jen jsem chtěla vědět váš názor dřív než to příroda zařídí sama.Budu ráda tak i tak.Rozhodně pokud budu těhule, tak si mímo nechám 😉 a budu sem chodit pro rady.
pa

claire21
6. led 2007

Ahoj teryp,
mě to teda podle tvýho popisu taky příde, že bys mohla být těhu, ikdyž jak píše koubina, dá se to vsugerovat...pamatuju si, jak jsme si s kamoškou jako 18ti letý holky ukazovaly prsa, protože se nám zdály najednou větší a citlivější a bály sme se, že i přes ochranu jsme těhu, ale byly to jen naše obavy 🙂
Ať už ti to dopadne jakkoliv, tak nám dej vědět🙂

marge
7. led 2007

Ahoj holky, taky mě pobolívá v podbříšku a včera jsem hledala na internetu nějaké odkazy...a musím říct, že po přečtení těchto stránek jsem se trošku uklidnila. Stejně bych ale potřebovala poradit, jestli mám jít k lékařce hned, nebo jestli to počká do 18.1.?

zenuska
7. led 2007

marge, já myslím, že nemáš kam spěchat 😉 Do 18.1. to úplně klidně počká, vždyť je to za rohem 😉 Gratuluji k těhu a přeji krásné zdravé miminko 😵

claire21
7. led 2007

Ahoj marge,
já si taky myslim, že pokud ti je jinak dobře, tak bys měla jít k tomu doktorovi až 18.1., oni tam teď s jistotou stejně asi nic moc neuvidí a když tam půjdeš toho 18., tak ti rovnou ukážou jak mimču bije srdíčko🙂

mikulka
7. led 2007

To je stejně zvláštní, že bolí břicho při těho jako při menzesu. Asi se v obou případech prokrvuje sliznice dělohy, nebo co? Dá se rozeznat i momoděl. těho, tam bolí břicho stejně jako při menzesu?
Mně bolí asi 6 dní břicho jako bych to měla dostat, v noci mě navíc začne víc bolet na pravé straně, že na ní ani nemůžu ležet, jako mě to tam píchá, někdy až do třísla, že jsem se bála, abych neměla tříselnou kýlu. Břicho mám nafouklé a trochu i jako nadmuté, na větry. To je ale vše, jiné příznaky nemám. Tak si říkám, jestli to spíš není něco jiného, než těhu, to jsem si mohla vsugerovat. Jak dlouho vás bolelo břicho, jako byste to měly dostat? Mně to začalo asi čtyři, pět dní od oplodnění a trvá dosud, 9 dní po opl.

mikulka
7. led 2007

A bolí vás to břicho hlavně když třeba sedíte? Mně jo.

claire21
7. led 2007

Holky,
mě to břicho bolelo asi 14 dní po oplození pravidelně každou noc, bolest mě vzbudila a musela jsem asi 20minut chodit i po byte, sedat, vstávat, zkousela jsem i na záchod, bylo to pravidelně každou noc, byla to docela silná bolest po obou stranách, tak silná, že jsem byla celá spocená a unavená a trvala vždycky tak 20minut a pak to přešlo a šla jsem zase spát. Přes den se to taky ozvalo, jednou to byla taková boest večer, že jsem měla slzičky na krajíčku, přišlo mi, že mě z toho bolí už i stehna a celý nohy...no a někdy se to ozvalo i třeba v autobuse...ale teda převážně v noci...no a po těch 14 dnech tohle pravidelní noční buzení ustalo...no a pak jsem to občas měla asi tak další 3týdny, ale už jen slabě a chvilkově a pak to přešlo úplně...
takže se nebojte, fakt to nic neni a přejde to, v dalším trimestru se to u mě pak změnilo spíš na občasný píchnutí...

dadula118
7. led 2007

já jsem loni dvakrát potratila a ted čekáme mimiška na srpen.Břicho mě furt pobolívá,ale doktor říkal,že je to normální,ale mě každé píchnutí vyděsí.Cely den piju heřmánek.Myslím si,že se mě hejbou střeva,všechno mě nadýmá a já plaším.při každým píchnití letím na záchod,jestli je všechno O.K.

mikulka
7. led 2007

Bolelo vás to břicho třeba hned pátý den po oplodnění |(jako mně)? Já si připadám jak hypochondr, nebo abych vše nesvalovala na případné těhotenství a pak to bude něco jiného... Břicho bolí dost, hlavně k večeru, jako na menzes, občas mě na pravé straně píchá až do třísla, ještě jsem nadmutá.

dadula118
7. led 2007

někde jsem četla,že citlivé ženy to cití už třeba dva dny po oplodnění.já si to vůbec neuvědomuju,ale v dny,před menses mě bolelo moooc tak jsem si říkala,že je to zase v háji a měsíčky nakonec nepřišly,ale bolelo mě to jako když mají přijít.já tyhle stavy znám,taky už týden po plodných dnech,jsem hledala na internetu příznaky těhotenství.

anney
8. led 2007

Ahoj holky, já měla to bolení břicha taky hned od začátku.Pořád jsem čekala, že to dostanu.Přesně takovou bolest jsem neustále cítila.A přestalo to asi tak v 10 tt.Ale ne úplně.Cítím to občas i teď.Ale na začátku to bylo tak intenzivní, že jsem nemohla ani spát.V noci to bolelo a hlavně poránu.Doktor krčil rameny a říkal, že to mohou být srůsty.Ale pak jsem potkala kamaráku a ta mi říkala, že jsou to vazy, které drží dělohu.Tak asi to bude pravda.Teď je to mnohem lepší.Ale dost jsem zvracela.To také přešlo ze dne na den, teď mám pro změnu trochu mdloby.Ale můžu říct, že je to den ode lepší.Takže Mikulko určitě nejsi hypochiondr jen to tvoje tělíčko všechno cítí víc a intenzivněji.A nadýmání jsem měla snad hned od té vteřinky ,co k tomu oplodnění došlo.Takže jsou to u tebe asi přesné příznaky těhotenství.

mikulka
8. led 2007

anney: já si právě nechci moc říkat, že by to mohlo být těhu, abych pak nebyla zklamaná. Ale dneska mi bylo i nevolno. Taková nevolnost jako z auta, nebo z kolotoče. Když se najím, třeba jen malinko, něco zakousnu, je to lepší. Cítím se celkově taková jako vyřízená, jako po chřipce, slabá. V noci mě zas bolelo to břicho, ale dnes, přes den skoro ne. Jsem 10 dní po oplodnění (teprve), tak se divím, že mám i tu nevolnost, tak brzo. Ale samozřejmě, může to být něco jiného a já pak budu zklamaná. Ve čt jdu k doktorce, tak jsem zvědavá.
Je fakt, že já každou nemoc měla vždy dvojnásobnou, po operaci slepáku šli třeba všichni brzo domů a já ležela v nemocnici tři týdny.

webi
10. led 2007

Holky. Citila jste nektera ty bolesti v podbrisku hned 2-3 po oplodneni, kdyz jste jeste nemely potvrzeno testem, ze jste tehu?

mmmk
10. led 2007

Webi, tak ja vcera byla u doktorky kvuli pichani v podbrisku, na prave strane. Pokousime se o mimi, proto jsem myslela, ze UZ 😠 Ale on je to zanet vejcovodu a asi i vajecniku. Dostala jsem antibiotika a nesmime se tedka snazit 😔 A test vysel asi pred mesicem pozitivni, ale to uz zacal ten zanet. Ale ten doktor me nijak nelecil. Az tedka ta doktorka s tim neco dela 😒

marge
11. led 2007

Ahoj holky,díky moc za povzbuzení, tak já tedy počkám!!! A pak Vám dám hned vědět, jak jsem dopadla! 😉

mikulka
11. led 2007

Mně břicho bolelo cca 5. den po zkoušení početí, hodně, že jsem ani spát nemohla. Teď už mě zabolí jen občas a trochu i jako píchne. Dnes jsem byla u dr., vše mám v pořádku, jsem prý zdravá. Tak teď budu čekat. Nevím, co to bylo, ani radši nechci doufat, byla bych pak zklamaná.

teryp
1. únor 2007

Ahoj holky psala jsem sem před časem, také mě bolelo bříško a i prsa.
Dopadlo to, tak že mamča ještě nebudu,ale já mám času dost prášky neberu dál 😉 .

prdel
11. únor 2007

Ahoj holky.Nevím je mozné, že by mne na začátku těhoteství mohlo bolet břicho stejně jako při MS ?Snažíme se první měsíc o mimi a včera jsem to měla dostat, ale nic a břicho bolí jako bych to měla dostat.Bolí od pátku.Díky za radu.Martina 😖

masacek
12. únor 2007

Ahojky,holky
taky mě bolí často břicho.Velká bolest to není spíš jako před příchodem menzesu.mám trochu obavy aby nešlo o něco vážného-abych třeba nepotratila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru