Pobolívání v podbřišku ve 12. tt. Může to být ze zácpy?

paja
14. zář 2006

Ahoj těhulky, chtěla jsem se zeptat - jsem ve 12.tt (skoro ve 13.tt) a trošku mě začalo pobolívat v podbřišku - jakoby takové píchání. Předevčírem jsem byla u lékaře na genetickém UZV a vše bylo OK...Tak nevím - v poslední době dost trpím na zácpu - myslíte, že by to pobolívání mohlo být z toho? Nemáte s tím některá zkušenosti?

sah
6. lis 2007

Teda vy jste moje spása. Dnes jsem 25 DC, včera jsem vzala poslední Duphaston, děsně mě bolí podbřišek, ale někdy fakt dost, že si říkám, že se to už musí spustit. Bolí mě prsa, hlavně bradavky, to je u mě neobvyklé, nikdy před MS jsem na prsa netrpěla. Tak asi ten Duphaston, nevím. Minulý cyklus jsem s Duphastonem začala, ale dostala jsem to už 20 DC, takže teď čekám. Dnes mamatest negativní, ale říkám si, že má citlivost 25, tak je třeba brzy. Ale ten podbřišek je fakt hroznej, bolí. A ta prsa mě taky zaráží.

robi
6. lis 2007

ahoj holky,
ja jsem mela a mam nekolikero bolesti v pobrisku:
kdyz jsem mela dostat MS, tak tyden pred a tyden po me straslive bolelo bricho. snazila jsem se to prezit bez prasku, protoze vim, ze zaberou kratce, tak jsem se aspon nahrivala. byly to tak strasny bolesti, ze jsem si musela jit lehnout, kolikrat i slzicka ukapla... to uz jsem tusila, ze bud je neco spatne nebo dobre 😉 protoze to byly urputny krece (asi tak vypada porod...) kamoska mi rikala,ze kdyz byla tehule a mela dostat MS, tak mela strasny bolesti, tak jsem to tusila.
asi prvni dva mesice jsem mela bolesti v podbrisku, hlavne ze zacatku.
treti mesic to ustalo.
tedka zase kdyz dlouho stojim nebo chodim, tak obcas prijde silna bolest. doktorka mi rikala, ze to jak deloha drzi na vazech, tak to muze bolet. kdyz jsem si lehla, tak to prestalo. tak rikala, ze to je v poradku. kdyby to bolelo porad, tak to by asi bylo spatne. staci si lehnout nebo kleknout na kocicku.
tak snad jsem Vas trosku uklidnila. pripadam si jak hypochondr 😀

sah
6. lis 2007

Robi, teda koukám sis taky užila. No já uvidím, zda přijde MS nebo ne. Ale takové bolení jsem snad před MS nikdy neměla. Chjo, uvidíme

kristina_tvb
8. lis 2007

Ahoj tehulky, no ja som mala tiez priserne bolesti, najma druhy mesiac, obcas to bolo fakt na nevydrzanie.Bola som aj u lekara, ale vraj je to normalne a kym sa neobjavi krvacanie tak sa nemam coho bat. Tak som si to odtrpela, a casom to ustalo. Teraz zasa priserne opucham, tak s tym zasa zapasim.

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky🙂Chtěla bych se zeptat na ty bolesti, mám je taky v podbříšku a jsou většinou v noci před spaním, je to normální??někdy ucejtím bolest i přes den ale to spíš v horní části bříška☹co si o tom myslíte??

sah
14. lis 2007

monaberuska, jsi těhulka, tak budou poslíci, ne? Poslíčci jsou totiž jako menstruační bolest.

monaberuska1
14. lis 2007

jo?a myslíš že je to možný každý den?jojo jsem v 36tt a to pobolívání mám zhruba každý den, teď už mi to nedá pokoj právě, asi poslední 2 týdny možná o něco méně

sah
14. lis 2007

Monaberuska, já myslím, že to poslíci jsou, každý den to možný je, proč by ne. Mně to doktor vysvětloval tím, že se děloha připravuje na porod. Měla jsem poslíky taky někde od 35 tt a porodila jsem, když jsem byla 39+5 😀 . Takže buď v klidu, nic strašnýho to není. Pokud nejsou pravidelný ty bolesti, jsou to poslíčci, jakmile se zpravidelní a bolestí se stupňují, jsou to už kontrakce na porod. Ale ty máš ještě čas. Tak klid a užívej si posledních pár dnů klidu 😀

monaberuska1
14. lis 2007

jojo tak to se mi ulevilo🙂takže budu poslíčkovat a pak rodit🙂slyšela jsem že poslíčky třeba někdo nemá vůbec, a já jak jsem po prvé těhu tak nevím co se vlastně může dít a co ne☹

sah
14. lis 2007

No asi fakt jo. Někdo je nemá vůbec, někdo si s nimi teda protrpí svoje. Bohužel i já jsem ten případ. Hned po vánočních svátkách 27.12. jsem celé odpoledne měla poslíky, k večeru se zdálo, že se to zpravidelňuje, tak jsem si dala vanu, nepřestalo to, tak jsme jeli. Byl to planý poplach, i když zkraje to vypadalo, že to může být i začínající porod. DOmů jsem šla 29.12. s tím, že se nic neděje. A 31.12. ráno jsme jeli znova a malej se narodil na Nový rok. Takže potrápit můžou a to dokonale. Ale nenech se těma poslíkama otrávit. Porod poznáš, ten bolí mnohem víc než poslíci 😀 , to mi věř. Užívej poslední dny klidu a volna. Ahoj

monaberuska1
14. lis 2007

moc děkuji🙂sah🙂

sah
14. lis 2007

Není zač, přeji ti pohodový zbytek těhu, rychlý porod a hodné miminko. Ahoj

kristina_tvb
26. lis 2007

Ahoj, chcem sa vas spytat, ci nemate niekto podobny problem ako ja, alebo aspon radu. Obcas sa mi stane, ze ma na pravej strane v podbrusku strasne pichne a nemozem sa ani pohnut, ak sa o to pokusim je ta bolest neznesitelna. Jedine co mi pomoze je, ked ma niekto kto je nablizku celu opatrne otoci, ale musi vediet ako (to moj drahy uz nastastie zvlada) inak to boli este viac. Neviem ci je to normalne, alebo by som s tym radsej mala zajst k doktorovi. Diki za rady.

monaberuska1
26. lis 2007

Ahojky kristina, tohle píchnutí mám taky, minule se mi to stalo když jsem vylézala z auta, bylo to děsný nemohla jsme se prostě hnout ani krok udělat až to prostě přešlo tak jsem dovřela dveře a šla domů🙂)ale strašně jsem se tomu smála i přesto že to tak moc bolelo, protože kdyby mě někdo viděl tak snad volají záchranku že rodím🙂))no sranda🙂jo a to byla nejspíš kontrakce🙂jako poslíčci 🙂

kristina_tvb
26. lis 2007

a neni na tych poslickov trochu skoro? Lebo mne sa to stava tak mesiac, mozno aj viac, sice nie casto, ale nie je to teda prijemne.

monaberuska1
28. lis 2007

no kristin, ty jsi vlastně v 26tt viď?skoro bych možná řekla že brzo to trochu je🙂ale kámoška měla poslíčky od 29tt🙂na tohle bych se možná DR.zeptala:-)

sylvka
20. led 2008

Ahoj holky,já jsem dle HCG asi na začátku 4.týdne těhotenství a břicho mě taky bolí.Ještě v pátek plod nebyl v děloze vdět.Doufám,že to bude dobrý ,ale hrooooooozně se těch bolestí bojim....Včera mě to břiško ještě spíš jako tahalo,dnes mě to bolí jako na MS a trošku píchá na jedné straně,ale mám docela nervy,tak nevim,jestli to není vsugerovaný 😒

many
21. led 2008

monaberuska - já mám taky bolesti nejvíc v noci a paní doktorka mi řekla,ať si neberu jeden hořčík,ale rovnou dva 😉 večer 😉 jinak beru 3 denně 😉

kachnicka01
21. led 2008

Ahojky Sylvko, me na zacatku tehu tak asi do 8tt bolelo brisko skoro porad - jako bych to mela dostat...prej je to normalni a neboj, mimi se objevi, jeste je malickate 😉 taky jsem mela casto zvysenou teplotu na zacatku - tak do 12tt, ted uz ne 🙂 tak se drz a vsem preju pohodove tehu bez nevolnosti a bolesti 🙂

gaba3
21. led 2008

Sylvko, já měla to samé a abych viděla prcka na UZ jsem si musela tak 14 dní počkat... tak v klídku, určitě je vše ok 😉
holky, jak je to s těma poslíčkama?? Já je asi dneska jemně měla, asi 3x po půl hodině, je to možný, když jsem v 31tt? ptala jsem se maminy a ta mívala poslíčky taky už tak dva měsíce před termínem, ale přijde mi to hrozně brzo 😅

sylvka
22. led 2008

Ahoj holky,tak mimi jsem už viděla v děloze ale dneska mě tak pobolívá na pravé straně ....takové píchání,ale jen lehce 😖 asi jsem se už zbláznila 😉

gaba3
22. led 2008

Sylvka: gratuluju, už ti tam prcek plave 😀 jinak s tím pobolíváním si myslím, že nebude nic hrozného, ale radši Dr. řekni... mě třeba dnes pěkně píchá v levém boku brrr....

pipinka
22. led 2008

ahoj holky, menstrauce, která trvala den a půl pomali ale jistě odchází a občas mě píchne na levé někdy na pravé straně vaječníku. Dnes ráno jsem si dělala test a ten vyšel po krátké menstruaci opět pozitivně 😅

sylvka
23. led 2008

Ahoj holky,tak já nevim,pořád mě bolí v tom podbřišku,přirovnala bych to k zánětu močáku,pálí mě při čurání a pobolívá hodně nízko v podbřišku.....nevíte co by to mohlo být?

berunka
5. lis 2008

ahojky holky je tu nektera ktera jste mela od 32tt bolest v podbrisku jako pri MS v noci tak 3x za noc.pres den je to ok.muzou to byt poslicci?

wsmoulinkaa
6. lis 2008

cauky hooolky to nás tedy je stím bolením...ale je to zdá se normální!!! já mám to samé už od samého začátku a ted ke všemu od 21h mě to popadne nejvíc tak minutové křeče. Mám to jen večer a 2x pak je klid a přes den sem tam píchne a pobolívá trošku. Nikam s tím neletím...pokud nešpiním tak je to v pořádku, stejně by nic nezjistil, když ještě není nic moc vidět. A tak to je prostě příroda!!! Ale také mám obavy. Jenže se nebudu stresovat, bylo by to ještě horšíí!!

andreahrbacova
6. lis 2008

to pobolívání v podbřišku mám taky,hlavně večer,je to tím jak s enám zvětšuje děloha

raadule
26. lis 2008

Ahoj holky, zítra bych měla odstartovat 10.týden a bolesti v bříšku-a hlavně na pravé straně mě taky celkem trápí. Nejvíc, když pospíchám nebo když nesu něco těžkého. Vaše diskuze mě ale uklidnila. I když minule jsem měla v 6.týdnu zamlklý potrat a to se projevovalo opravdu velkýma křečema a velkým píchání v podbřišku..to mě bolelo už jen při čůrání nebo jsem se chytala bolestí za břicho při sezení apod. Tak snad je to tentokrát jen to mimi, jak roste..držím všem palce 🙂

berunka
26. lis 2008

holky kdyz vas boli brisko na prave strane muze to byt taky tim,ze upon delohy je tam vetsinou trochu kratsi 😉 takze se to vic namaha.pokud nemate krece jako pri MS tak je to ok 😉

janca.23
2. pro 2008

Ahojky holky!Před dvěma měsíci jsem vysadila tabletky.A už asi tak 4den mě strašně bolí v podbříšku.Nejprve mě to bolelo jako bych měla dostat MS ale pak to začalo bolet víc a nejvíce na pravé straně,nemužu se někdy ani pohnout.Jiné znamky těhu jsem nepocitila tak ani nevím jestli bych mohla být.mohly by jste mi nějak poradit,nebo měla to některa z vás?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru