Pobolívání v podbřišku ve 12. tt. Může to být ze zácpy?

paja
14. zář 2006

Ahoj těhulky, chtěla jsem se zeptat - jsem ve 12.tt (skoro ve 13.tt) a trošku mě začalo pobolívat v podbřišku - jakoby takové píchání. Předevčírem jsem byla u lékaře na genetickém UZV a vše bylo OK...Tak nevím - v poslední době dost trpím na zácpu - myslíte, že by to pobolívání mohlo být z toho? Nemáte s tím některá zkušenosti?

romana27
12. únor 2007

Ahoj masacku, neboj, nic se neděje, jenom se ti roztahuje děloha, aby se ti tam vlezlo miminko. Podbřišek pobolívá všechny 🙂

jitulech
12. únor 2007

Ahoj holky, přidám též svoji zkušenost. Bříško mě začalo pobolívat přesně, když jsem měla dostat menses, a přesně stejná bolest, akorát ne tak intenzivní. Takže jsem si myslela, že to normálně dostanu, a ejhle, vyšlo to. Potom sem tam stejná bolest, sem tam píchnutí, sem tam tlak, a sem tam bolest až ke konečníku. Mám hodně zakloněnou dělohu, takže konečníkové bolesti jsem měla i v době mensesu. Takže buďte v pohodě, taky mě to ze začátku stresovalo, už jsem si zvykla. Teď mě trápí následující, možná, že má někdo podobnou zkušenost: Už tak 5 dní mě v noci(někdy i 2x za noc)probudí bolest břicha, dost intenzivní, ale bolest spíš střev, protože mě to vždy vyžene na záchod,ale tam se nic nestane. Zácpu zatím nemám, spíš naopak, chodím častěji, ale průjem to není. A jsem příšerně nafouklá, příšerná plynatost, úplně se bojím někam chodit.V jedné chytré knize jsem se dočetla, že se vlivem hormonů střeva roztahují do šířky a jak se děloha zvětšuje, tak si dělá místo a tlačí na střeva. Uklidnilo mě to, ale dnes jdu k lékaři, tak se raději zeptám. Máte někdo podobnou zkušenost?

marinka
12. únor 2007

Jitulech, já mám podobnou zkušenost! Taky mně nejvíc bolí břicho v noci a ráno, jak se vzbudím. Vždycky se to zlepší, když vstanu a jdu na záchod, tak si myslím, že to budou ty střeva. Zácpu taky nemám.. Myslím ale, že je to v pořádku!

jitulech
12. únor 2007

Díky, Marinko.Přesně tak, taky se mi uleví, když jdu na záchod- jako, že jdu někdy i 4x za den 😉 Taky myslím, že je to v pohodě, ale chtěla jsem se zeptat, protože v mém okolí je spoustu těhotných kamarádek a žádná tyto problémy neměla, spíš je trápí zácpa, což u mě zatím naštěstí nehrozí, ale ještě to klidně může příjít ☹

marinka
12. únor 2007

Já jsem měla zácpu úplně na začátku těhu, ten 4 - 5 tt, a teď to mám taky naopak, taky chodém častěji za den 🙂 Přijde mi, že je to tím, že se v těhu trochu zrychlí spalování - máme častěji hlad a taky rychleji trávíme. Zácpa nás potrápí asi spíš až ve třetím trimestru.. Já jsem se ze začátku taky té bolesti bála, ale teď už to dokážu rozeznat a vím,že jo v pohodě. Víc mně znervózňuje takové to píchání během dne, ale zdá se mi, že už je to taky lepší, než dřív, tak snad už to brzo úplně odezní..

jitulech
12. únor 2007

To píchání znám, u mě to bylo jako bodnutí nožem z boku do břicha, ale byla to taková blesková bolest, která hned odezněla. Taky mě to ze začátku děsilo, teď už jsem zvykla a ono se to hlavně každým dnem mění. Mám to spíš v takových cyklech, mám dny, kdy se cítím úplně parádně, žádné bolesti a nevolnosti a pak příjde den, kdy mám žaludek na vodě, celý den tlaky, tahy atd. v podbřišku asi jak se roztahuje děloha. Taky mě třeba bolí prsa úplně jinak než před týdnem. Prostě taková houpačka. 😉

masacek
12. únor 2007

Ahoj holky,mám stejné problémy jako vy.mám časté bolesti v podbříšku jako před menzes tak doufám že to nic není.Myslíte že je to normální?Problémy se zácpou mám také ale jinak mi není vůbec špatně.

marinka
12. únor 2007

Jitulech, tak přesně takové bodání mám taky a je to stejně jako u tebe. Nějaké dny necítím ani píchnutí, všechno super, že si říkám, že už ty bolesti asi odchází a pak mám den, kdy jenom ležím, protože mně každou chvíli píchne a bodne v břiše 🙂 Ale i u toho jsem už klidnější, vím, že to nejsou ty nebezpečné křeče..

jitulech
12. únor 2007

Masacku, neboj, bolesti jako před nebo při menses jsou, myslím, normální. Asi to známe všechny, někdo to mám víc, někdo míň. Každá jsme jedinečná, proto je to u každého jinak, ale tohle dle mého názoru zažila většina z nás. A od toho jsou tyto skvělé stránky, kde se můžeme podělit o naše starosti, ale i radosti, získat informace a poradit se. 🙂

marinka
12. únor 2007

masacku, máme stejný termín porodu!! 🙂 Já mám také občas bolesti jako před MS, ale už je to slabší, teď spíš převládá to píchání a bodání. Ale ani bolení jako před MS není nic špatného, můžeš být v klidu 🙂

masacek
12. únor 2007

Děkuji uklidnily jste mě!Je to super si o svých problémech napsat.Plánujete jít na odběr plodové vody?

masacek
12. únor 2007

To je super marinka že máme stejný termín porodu.To si můžeme spolu můžeme vyměňovat pocity,kolik jsme přibraly atd.

jitulech
13. únor 2007

Masacku, pokud mi to lékař na základě výsledků tripple testu doporučí,tak půjdu. Je mi 33 let, až se mimi narodí, tak mi tedy bude už 34 let. A podle informací, které mám tam můj doktor posílá opravdu až po 35 letech věku matky, dřív ne. Tak uvidím, ale asi bych se toho nebála, je to jistota. Kamarádka na tom nedávno byla a říkala, že by to pro tu jistotu klidně podstoupila znova, prakticky si nepřipouštěla, že by to mohlo dopadnout špatně a to je myslím moc důležité. Jinak včera jsem byla u lékaře, vše je o.k., mám dokonce první fotku, srdíčko ťukalo jako o závod, bylo to krásně vidět.

monik111
14. únor 2007

Ahoj budoucí maminky.Jsem ve 33t a začalo mě hrozně bobolívat v pr.podbříšku.Jsen z toho nervozní,kolikrát se sotva narovnám.K doktorovi jdu až v úterý.Uklidněte mě nekterá.Mějte se moc krásně 😉

kupska2
16. únor 2007

ahoj holky me už 4 dni taky hrozne boli v podbrišku,to nas je tolik žen ma problemi. 😒

bielanevesta
16. únor 2007

Monik práve aj mňa zaujíma to isté!!! Holky ak budete vedieť niektorá poradiť budem veľmi rada. Už druhý deň ma v pravom podbrušku pichať. Začne sa to vždy večer. Občas je to ako v boku, občas v podbrušku... Može to byť od chrbtice alebo nebodaj slepé črevo ke´dže je to na pravej strane????????? Díky 😵

andira
16. únor 2007

ahoj holciny, diskutovala jsem tyhle bolistky v poradne u me doktorky, protoze ta bolest byla fakt divna, neco mezi menstruacni bolesti a zacinajicim zanetem slepeho streva (to uz ale nastesti nemam 😅 )
a rekla mi, ze to boli upony delohy, ktera se natahuje a zatezuje ty delozni vazy, ktere jsou spojeny s tim, co je okolo. Pokud je deloha zaklonena, tak muze bolest prevazovat na jedne ze stran, v mym pripade prava strana.
Boli to pry celou dobu, kdy dochazi k nejvetsimu zvetsovani delohy oproti normalu.

bielanevesta
16. únor 2007

Jeej Andira ďakujem za ukľudnenie 😵

sisstin
18. únor 2007

holky..jste mě docela uklidnily...mě taky píchne, něco, jako PMS...třeba když prudce vstanu..ale pak to zasepřejde... 😕

monik111
18. únor 2007

sisstin:vážně tě uklidním,protože já ze začátku,oni to teda byli skoro ty první tři měsíce,měla pocit jako bych to měla dostat.Bylo to dost hrozný a vůbec to neustupovalo.Měla jsem pocit,že se snad"protrhnu",fakt to bylo dost nepříjemný.Ale po těch třech měsících jsem měla pokoj-až do teď.Tak to vydž,bude to lepší,ono se to tam musí nachystat...Tak přeji hodně štěstí a drž se 🙂 😉

sisstin
18. únor 2007

monik: děkuju za uklidnění, ještě jsem nebyla na UZV, tak doufám, že všechno bude ok 🙂

monik111
18. únor 2007

neboj určitě bude,ale abych pravdu řekla,já jsem nervozní celou dobu.Pořád se bojím,aby se něco nepokazilo.Ale já jsem trošku plašan,furt mám strach.Tak držím pěsti a dej pak vědět 😉

sisstin
18. únor 2007

monik: juj..ty už to máš za chvilku 🙂 já si ještě počkám, ještě ani nemám na sto pro, že jsem těhotná... 😉 ale teda..čtyři pozitivní testy...a meškání menstruace.. 😕

kybuska
19. únor 2007

Ahojky holky,prosím o radu,jsem týden po IVF včea mne bolelo v podbřišku-píchání.Četla jsem vaše odpovědi,docela jsem se uklidnila,ale stejně.. Už jednou jsme o mimi přišli,teď se bojím,že to zase nedopadne.Zdá se mi to hrozně brzo,když je to týden po IVF - samo,že těhu příznaky mám:kovová chuť v puse,bolí mně prsa.Ach jo.Moc děkuju za odpověď.

adamka
19. únor 2007

ahoj sisstin koukám,že jsme těhu skoro nastejno,chtěla jsem se zeptat jak ti je,jestli tě trápí nějaké těhu nevolnosti? Já zatím v poho jen když mám hlad tak se musím hned najíst - žaludek jako na vodě 😉

masacek
19. únor 2007

Ahojky,Každá to prožíváme trochu jinak.Myslím že bychom měly být více v pohodě ale ono se to dobře říká kor když se to už nepovedlo.Já mám taky obavy.Nic mi není-žádné nevolnosti.V minulém těhotenství mi bylo špatně a pak když mi začlo být dobře jsem potratila.Zítra jdu k dokt.tak už teď se bojím.

adamka
19. únor 2007

ahoj masacek,ten strach je asi nejhorší,když už se dočkáme tak pak tolik týdnů obavy jestli bude vše ok, držím palec ať vše je tak jak má. Já si říkám,že když vždycky bylo všechno v pohodě tak snad i teď to dopadne dobře.

kybuska
19. únor 2007

Masacek:Ahojky,já jdu v pátek na test k doktorce - jsem tak napnutá,že si ani nejsem schopná udělat těhotenský test doma.Kladli nám na srdce,že to dříve jak po 14 dnech oplodnění (IVF) nemá cenu dělat.Držím Ti palečky,aby Ti to zítra dobře dopadlo-tady jsem se dočetla,že bolesti v podbřišku jsou celkem normální 😒 tak jsem trošičku klidnější.

sisstin
19. únor 2007

adamka: já teda zatím nic nepociťuju 😉 špatně mi není, jenom bych pořád spala..a docela se cpu, jinak těhotenství mám ode dneška potvrzené..podle UZV to dokonce vypadá už na 8 tt 😉

adamka
19. únor 2007

tak moc gratuluju, já zatím u dr. nebyla chystám se tak za dva týdny. Myslím,že o nic nepřijdu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru