Podle UTZ je miminko menší o 14 dní, stalo se vám to?

hanka826221
30. kvě 2013

Ahoj maminky, stalo se některé z vás, že na UTZ vám řekli, že miminko je o 14 menší než by mělo být? Nijak to neřešili, ale děsí mě to. Co když přestalo růst, nebo tak něco jsem 26+4. Děkuji za odpovědi

key25
30. kvě 2013

Ahoj stalo se mi to taky a dnes mi tu leží 3 měsíční holčička 🙂 je pravda že jsem rodila ve 37 týdnu a malá měla 44 cm a 2420g jinak vše dohnala 🙂neboj a hlavně se šetři

zimka
30. kvě 2013

Prosímtě hlavně se neděs, mě řekli
1) že nemám žádnou plodovou vodu, že to je hrozný, musím hned do porodnice a možná si mě tam nechají - doktorka si klepala na čelo že co se komu zdálo
2) že miminko je prťavé (ale nic si z toho nedělejte) - bude mít tak 2,5kg - o týden později se narodil macek 30,80 a 52 cm

Kolegyni v práci poslali na čištění, že potratila, hošíček má teď 2 roky. Užila si asi chudera dost, když tam jela.

Mojí sestře - že má dítě malou hlavu, pak zas velkou hlavu, pak velké tělo a krátké nohy..... dítě je naprosto normální, má všechno akorát. Z každého ultrazvuku jela v slzách a stresu, že bude mít postižený dítě.

Takže klídek a ber to s rezervou, nakonec, malý bude taky tvoje, ne? 🙂))

zimka
30. kvě 2013

Ježiš koukám, že jsem napsala že chudinka moje zlatá vážila 30,80 - tak takovej macek to zas nebyl! 😀 Stačilo 3,80.

berynka
30. kvě 2013

Já měla celé těhotenství rozdíl týden. V poradně jsem vždycky připomínala, že jsem měla delší cyklus a připravovala se na to, že budu rodit dlouho po termínu dle MS. A nakonec to bylo ještě o pár dní dřív 😕 😉 . Ta měření totiž vůbec nemusí být přesná!

hanka826221
autor
31. kvě 2013

Moc děkuji za uklidnění. Ale znáte to. Doktorka na vás vždycky koukne těma vyděšenýma očima jako, že je to strašný a pak řekne no miminko je o 14 menší. Člověk v tu chvíli neví co si má myslet. 😖

maximka33
1. čer 2013

@hanka826221 záleží i na početí, neměla jsi delší cyklus? my to tak měli u prvního syna, vycházel o 14 dní menší a to od začátku, a vyšlo mi, že jsme ho počali 27. den cyklu, to by odpovídalo. takže pak už brali doktoři jen termín podle utz. narodil se nakonec ještě o týden dřív a měl 3 kg, 49 cm. Jaké termíny ti řekli třeba po screeningu ve 13tt? nemělo by se to moc lišit.

ebsian
1. čer 2013

Ano přesně tak, věčně mě pak posílali na genetiku a v rizikovce kontrola utz častější co 14 dní průtoky a vše bylo ok, až na velikost a v závěru krásných v termínu 3160g a 49cm na holčičku, takse neboj, pokud jsou průtoky OK nic nehrozí!! 😉 A 14 dní je pro ně ta norma, víc nesmí být rozdíl a mě si hlídali spíš proto, že si to spojili s rizikem vysokého tlaku a špatné výživy plodu, nic se neprokázalo. Prostě si rostla svým pomalejším tempem.Na závěr to dohnala. Odhad utz byl před porodem směšných 2500g a max 2800g a byla větší.

hanka826221
autor
2. čer 2013

Průtoky mám v pořádku a od začátku termín odpovídal jak MS tak UZ. Lišilo se to asi o 3 dny. Až v tom 20 týdnu na UZ to bylo o 14 dní. Jinak srdíčko, ledviny, močák, žaludek atd. to bylo vše v pořádku. Ale jsem prcek, tak myslím, že prostě nebudu mít velikostně miminko jako ženská co měří 180cm. Mám 153cm, tak snad to bude jen tím 🙂

evulinkab
6. čer 2013

Holky, taky asi potrebuju trošku uklidnit.Jsem nyní podle posledních měsíčku 8+2tt, včera jsem byla u doktorky na utz a říkala, že miminko je o 6 dnů mladší velikostně...Tak jsem z toho trošku zdrblá.Vím naprosto přesně, že ovulaci jsem nemela opožděnou, neopak jsem ji měla dřív, jelikož byl jediný styk v měsíci a to hned po měsíčkách(ačkoliv teda vždy jsem mela ovulku 16 DC, nyní o týden dřív)..Jak se to tak muže stát, že je mimčo menší?Je něco špatne?Srdíčko krásně bilo...ale to že je mladší mě děsí

upari
6. čer 2013

Já jsem měla opačný "problém" - dítě jsem měla větší než odpovídal podle MS.
Já jsem v mém případě na přesný termín porodu dle poslední MS nevěřila. Ale kvůli hodně nepravidelné MS (3-6týdnů) jsem tušila, že porodím dřív... Podle UZ mi zase doktorři říkali, že mám moc veliký dítě!!! Když jsem byla 24.srpna naposled na gyndě, doktor říká, že podle UZ je termín porodu na 31.srpna... že určitě termínu podle MS (18.9.) věřit nemám.. Měl pravdu, syn se narodil už 29.8. (37+1) - přesně o tři týdny dřív.

jodienka
22. čer 2013

taky mě teď MUDr vyděsil, dle UZ je malá o 3 týdny menší než by měla být, a posílají mě na nějaký testy, který když nedopadnou tak mi porod prý budou juset vyvolat ☹

evcounek
22. čer 2013

tak my bojujeme od začátku nejdřív po +-14denním vynechání že tam asi nic není, když něco tak do nemocnince. no za tři dny jsem jela (proklínala jsem dr. že to přivolal)v nemocnici udělali UTZ a prý mimi má srdíčko co bije ale vedle je hematom (to už jsem jen špinila, protože doma to byl takový chrc jasně červené krve) nechali si mě tam asi 5 dní. UTZ při propuštění mimi tam je ale asi spíš syndrom mizajícího dvojčete a mimi má prý dvě srdeční akce (pravděpodobně zakádající pupečník i když dr. vypadal dost vážně) další den kontrola u mého dr. prý nemáme srdíčko tak ihned obědnaný na vyčištění. ☹ další den nástup do nemocnice a kontrola UTZ mimi je tam kde má být srdíčko mu bije (můj dr. má asi horší UTZ 😠 ) ale obali jsou do tvaru srdce tak kontrola za týden jestli se to spraví. no spravilo se to a teď čekáme listopadové mimi, ale co čert nechtěl (všechny testy v pořádku NT 1,2mm triple testy v pořádku) ve čtvrtek jsem byla na UTZ ve 20tt a prý je mimi menší minimálně o týden (nehledě na to že už máme podel UTZ termín šoupnutý o týden se termínem MS) tak jsme o 14 dní menší ale prý zatím vypadá vše v pořádku, žádné hrube vady (rozštěpy) tam nejsou ukázal nám hlavičku, nožicky, ručičky a prstíky bříško, srdíčko, žalude, močák, ale pohlalví ne a prý je to ještě malé. dr. si nás pozval na 4.7. že prý bude vidět víc a zkoukne to ještě jednou pro jistotu. tak snad bude vše v pořádku a my se dozvíme co se ukrývá v bříšku.

lulisek1
26. čer 2013

@jodienka me taky rekly o 3 tydny,ve kterem jste tydnu? ja koncim 35 tyden,ale uz od 28 nejake problemy,mely jsmei spatne prutoky,ale ty se lepsi a malej podle UTZ ma nejaky necelych 1700g jen...a pokud je miminko mesi nez by melo byt a budou vyvolavat porod tak urcite ve specializovanem pracovsit kde se o male miminka dokazi postarat,taky mam v hlave spoustu otazek a prijde mi ze mi nikdo nechce nic rict,vetsinou se dockam odpovedi jako nevim muze byt vetsinou se to nestava a uvidime....coz me taky dost stve...tak kdzytak pisnete treba vam muzu nejak poradit nebo uklidnti nebo tak

jodienka
26. čer 2013

teď jsem 37tt a malá má 2200g a to jsme v 32 tt měli 2000g, ale všechny testy co mi dělali dopadly dobře, teda aspoň podle toho co říkala Dr., CS 1-2 takže na spont. porod to v nejbližší době nevypadá. V pátek mě čeká další kontrola tak uvidíme co mi řeknou. Mám strach aby mi porod nechtěli vyvovalt i když příští týden už budu 38tt.

karolinkacernaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
ada22
17. srp 2019

Měla jsem to podobně. Starší dcera od začátku o 3 týdny menší. Porod vyvolávaný v 39 TT měla 2,5 kg. Měla jsem malou placentu. A už se tam dceři celkově nevedlo. Druhá dcera byla menší až po 30 TT. Ke konci přestala růst a měla málo plodové vody.Nechala jsem si porod po dohodě vyvolat v 38 TT . Dcera mela 2,8 . Také byl nějaký zádrhel na placentě. Jestli doktoři navrhnou vyvolávaný porod, tak bych se nebránila. Já ke konci chodila na ultrazvuk myslím, že po 14 dnech. Měřili i průtoky. Na monitor po týdnu.

jodienka
17. srp 2019

@karolinkacernaa ahoj nakonec jsem rodila 40+3tt a malá měla 3.150g a vše bylo ok, vůbec se neboj utz odhad váhy se může lišit až o 500g ale to už ti nikdo neřekne, takže se opravdu neboj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru