Podrážděná děloha. Setkaly jste se s tím?

evikk
26. lis 2008

Ahoj holky,jsem v 34tt,vcera jsem byla na kontrole a doktor mi rekl,ze mam podrazdenou delohu a ze hlavicka se trosku tlaci dolu,napsal mi magnezko magnosolv a mam lezet,setkali jste se s tim nekdo?Hrozi predcasny porod?

nefertitka
4. pro 2008

dakujem oli.k:) snad u mna este vydrzi, aspon do toho 36tt...dufam, ale neviem neviem, pri tom tvrdnuti...a tiez sa bojim, ze ani nespozorujem, ze rodim a pridem neskoro, hm

banikovci1
4. pro 2008

Ahojte dievčatá, ja mám tiež niečo také, že si dráždim maternicu a to vraj tým, že si hladkám bruško, lebo som chudá a nič ju nechráni a chcem sa spýtať ako sa Vám prejavuje to tvrdnutie bruška, lebo mne sa spraví len napr. na boku brucha taká tvrdá guľa, alebo dolu a to tak dosť tlačí, tak fakt neviem, ešte som nerodila 😀

evikk
autor
4. pro 2008

ber:ja prave ted na konci uz pribiram malo,kilo za mesic,ale na zacatku jsem pribrala do patyho 8kilo,celkove jsem pribrala 15kilo 😀

berunka
4. pro 2008

nesmis si na brisko sahat,to ho drazdi 😉 ja mela to same.a tvrdnuti,no proste ti na chvili ztvrdnebrisko je jak kamen.muze to byt i jen cast briska.nevim jestli ve 24tt uz by mimco mohlo takhle hodne treba kopnout nebo vystrcit hlavicku.ja to mam ted taky,bouli na casti bricha ale to jsou kolinka a zadecek male.

hlavinka
4. pro 2008

Banikovci: kdyz tvrdne brisko, tak tvrdne cely, ne jen cast (cast je mimco, ze se nekde vybouli vic). Takze to, co popisujes bych spis rekla je jen mimco, ne tvrdnuti. Ale zkus se na to zeptat pri pristi navsteve sveho doktora 🙂

oli.k
4. pro 2008

ještě jsem zapomněla..malá byla už asi od 28tt nacpaná hodně dole, byla tak nízko, že na UTZ ve 32tt ji dr. ani nemohla změřit hlavičku, protože už prostě přes bříško nebyla vidět, byla už za tou stydkou kostí.

evikk
autor
7. pro 2008

Tak jsem dneska zhresila a jela na nakup,pritel vsechno odtahal,ja jsem jenom davala do kosiku 😀 ,brisko netvrdlo,zvladla jsem to 😀

nefertitka
8. pro 2008

moze brusko tvrdnut len zcasti, nemusi cele,som sa dnes pyala na to lekarky

evikk
autor
10. pro 2008

tak jsem vcera byla na kontrole,mam mit jeste tyden klidovy rezim a pak uz muzu delat co chci 😀 ,teda skoro vse co chci 😀 !A jak se mate vy holky,snad uz nektera nerodite 😉

nefertitka
10. pro 2008

hm mne lekarka povedala, ze ked sa dostanem do 36tt,ze uz si budem moct robit, co sa mi zachce🙂 m,ne stale hrozne tvrdne to sproste brucho, uz mam toho dost, a to len lezim a berem aj to magnezko...

janika7
14. pro 2008

ahojky, taky mi tvrdne brisko, nebo spis tvrdnulo...bastim 8 magnezek denne a je to dobry.Posledni dobou i na magnezko zapominam a mam tak 4 denne, brisko je uz docela v klidu. Tak jsem se chtela zeptat, jak to mate se sexem. Doktor nam ho zakazal, kdyz me to brisko tvrdlo, ale ted, kdyz je to uz docela v pohode (tvrdne treba jen 3x denne)?Myslite, ze je to risk? Ja se citim v pohode, ale manzel nechce, porad se boji, aby bylo vsechno v poradku...

nefertitka
15. pro 2008

ja si myslim, ze je to risk.....hlavne, ked ti to lekar zakazal...

campi
15. pro 2008

janiko: ja sexovala tak 1x14 dni, po orgasmu teda tvrdne bricho. Manzel ovšem hodně nechtěl, tak jsem si po posledním milování řekla, že už na to kašlu. On se bojí, já se stejně nemůžu vrtět, jak bych potřebovala...

nefertitka
15. pro 2008

ahoj campi, ako?netvrdnete uz?

campi
15. pro 2008

Ale jo, ale nastesti to uz není bolestivý. Bricho je tvrdý vzdycky, kdyz se v noci vzbudim na čurání, jinak to tolik neregistruju. Myšička se hodně převaluje a někdy to taky bolí, tak už to nějak ignoruju.
Cípek je beze změn, tak to je asi hlavní.

Ale už se nemůžu dočkat, až mi ve čtvtek naskočí další týden (to budu 34 plus 0) a koukám, že ty máš 35tt už ted - asi to nemá smysl řešit, jak to na koni ukazuje.

nefertitka
15. pro 2008

ja mam 34+3...a aj u lekara mi to presne takto vyratali, tak neviem...ja zas cakam do piatku, kedy mi naskoci 35+0...a uz kaslem na vsetky bolesti a tvrdnutia a na vsetko, pojdem na prechadzku, byt zavreat vnutri uz 11 yzdnov pomaly neni normalne...a ked sa aj narodi v 36tt, tak uz sa nic hrozne nedeje si myslim, aspon uz budem mat pokoj

campi
15. pro 2008

nefertitko: mluvila jsem s kamaradkou, rodila v 34tt - mimco naprosto v poradku - srdce i travici system, klukovi už je ted 6 let...

nefertitka
15. pro 2008

jej super 😀 , to si ma potesila

nefertitka
18. pro 2008

campi, myslis, ze by obcasna kratsia prechadzka uskodila?

campi
18. pro 2008

Nefertitko: urcite neuskodila, ani kdyz budes chodit na prochazku kazdy den. Kdyz nebudes neco nosit nebo splhat do sileneho kopce...
Oni sice porad doporucuji klidovy rezim, ale stejne me objednavaji na vysetreni uplne debilne, takze ja byla dneska od pul osme do pul jedne v 5 ordinacich, po schodech nahoru dolu, sezeni na tvrdych zidlich.. A nic hrozneho se nestalo. Takze kdyz se pujdu v sobotu projit do centra na predvanocni trhy, tak miminu urcite nijak neublizim a potěším duši.

Jinak uz jsem taky otevrena na spicku prstu, mimco ma 2380 g, zopakovali mi, ze mam vydrzet do Vanoc, doktorka na ultrazvuku rikala, ze kdyz vydrzim do 37tt, tak uz bude dite i dostatecne velky, tak se nebude ceho bat uz vubec.

A uvidis, treba tu budeme spolu po novym roce narikat, ze uz chceme rodit 😉

nefertitka
18. pro 2008

no mas pravdu inak s tymi vysetreniami, na jednej strane mi povedia, nech len lezim, na druhej ma posielaju kade tade a vsade cakam minimalne hodinu, ja som tak vcera musela ist na hematologiu a predvcerom ku gynde na krv, ked idem do poradne, to je na pol dna...
tiez sa chcem ist v sobotu prejst, uz potrebujem vzduch a vidiet aj inych ludi ako svojho manzela...chcem urobit stromcek a tak...proste si trosku tie vianoce uzit..
moje ani neviem kolko vazi, dufam, ze tolko, kolko ma...nechcu ma poslat na uzv, ze by mi rozdrazdili brucho...nemavas niekedy take tvrdnutie, ktore je spojene s bolestou akoby si mala dostat menstruaciu?ja to mavam uz dva tyzdne tak zo dva tri razy za den...
a cez den mam brucho kludnejsie ako v noci , nechapem...
mne dr. povedala, ze treba vydrzat do 36tt... 😉 tiez povedala, ze do vianoc...
myslis, ze tou prechadzkou sa ta hlavicka natlacena dolu nenatlaci dolu este viac?to asi nema nic spolocne s chodenim, skor s tym tvrdnutim...

bdaj by si mala pravdu a odaj by sme este aj prenasali 😀

campi
18. pro 2008

Tvrdnuti obcas boli (treba ted🙂). Dr. mi rikala, ze bolesti jakoby menstruacni jsou ok, ted ze by bylo horsi, kdyby me bolelo v nadbrisku (pod zebry), ze to bych mela hned prijet. Taky to mam v noci horsi, to mam bolave a tvrde bricho pokazde, kdyz se vzbudim na WC, zajimalo by me, jak to vypada, kdyz spim🙂.

Hlavicka tam nic spatneho neudela, porad myslim, ze maji nektere holky horší nálezy než my.

Ten UTZ dneska hodne bolel, ale holcicka mela jednou arytmii a min plodove vody, taky mam cukrovku, tak ji museji kazde 3 tydny kontrolovat. To si musi clovek vzdycky rict, co napacha horsi skodu. A v tvym pripade je urcite prospesnejsi, kdyz pujdes ven a zazijes trochu radosti (i kdyz bude hlavicka natlacena dolu), nez kdyz se budes otravovat v posteli.

nefertitka
18. pro 2008

no mas uplnu pravdu, ved psychika je dolezita, a tu poleziacky ju mam otrasnu..takze v sobotu sa ide von 😀 ...
ja by som tiez chcela uzv kvoli tomu, aby som vedela, ci je vsetko ako ma byt..To som si vydychla, ze tie bolesti su ok, uz som sa bala co to mam za novinku a ci nahodou uz nerodim🙂
Ja sa v noci budim stale na tvrde brucho a na wc, to sa tam ledva doplazim, potom si lahnem s kamenom do postele a cakam, kedy to povoli a prejde bolest...rano ked vstanem, je to este zzle, ale cez den je to ovela lepsie. Mozno sa babatka v noci hmyria a tym sposobuju to tvrdnutie...inak si to neviem vysvetlit...
z chodenia ma tiez bolieva brucho, ale to sa ani nedivim, kedze len lezim, uz som si odvykla mat pohyb...a zle mi robi aj hocijake oblecenie na bruchu, takze je to asi aj tym

evikk
autor
18. pro 2008

Nef:ja mam boleni bricha jako pri menstruaci uz asi 14dni,udela to tak dvakrat za den,nejvic v noci a jsou to pry poslicci 😀

campi
18. pro 2008

Kalhotky apod. mi taky vadi, tak lezim furt s holym zadkem🙂

nefertitka
18. pro 2008

jej tak som neni sama evikk, ja som nevedela, ze poslicci su bolestivi🙂

aj ja lezim s holym zadkom cely cas campi

evikk
autor
18. pro 2008

no poslicci je pry bolest jako pri menstruaci 😀 ,takze se pripravujeme na porod,ja uz to mam asi 14dni,tak jsem zvedava,kdy to na me prijde 😀 ,jinak klidovy rezim uz nemam,muzu delat co chci,ale nejak to neprehanim,radsi se setrim

campi
18. pro 2008

a do kdy se bere teda magnezko?

evikk: jako pri menstruaci? A vystreluje to do zad? Protoze jako pri m. me boli tvrdnuti.

nefertitka
18. pro 2008

to by aj mna zaujimalo, dokedy sa to magnezko ma brat...
evikk ty uz nic dodrzovat nemusis, ved uz si v 38TT 😀 ...mozno budes mat aj vianocne babo🙂

aj mna to boli pri tom tvrdnuti, ale nie vzdy...a inak mam pocit, ze cele brucho mam nejake tvrde uz vkuse...

evikk
autor
18. pro 2008

campi:jo poslicci muzou bolet i v krizi a vystrelovat do zad,to je normalni u nehoko zacinaji mesic pred porodem a u nekoho tyden a nekdo poslicky nema vubec.Jinak magnezko se ma brat do 36tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru