Podrážděná děloha. Setkaly jste se s tím?

evikk
26. lis 2008

Ahoj holky,jsem v 34tt,vcera jsem byla na kontrole a doktor mi rekl,ze mam podrazdenou delohu a ze hlavicka se trosku tlaci dolu,napsal mi magnezko magnosolv a mam lezet,setkali jste se s tim nekdo?Hrozi predcasny porod?

berunka
26. lis 2008

podivej se do tematu riziko predcasneho porodu.o riziku predcasneho porodu ti mel rict doktor,pokud ti nic nerekl tak asi nehrozi.jamam drazdivou delohu od 27tt a dnes mi magnezium vysadili.po 34tt uz pry totiz nema cenu tlumit delozni cinnost.magnezium v tabletach nebo sumive ma navic hodne maly ucinek a pripadny predcasny porod nezastavi.

evikk
autor
26. lis 2008

O riziku predcasnym porodu nerikal nic,jenom,ze by jsme mohli rodit driv,ale cipek je v poradku,takze snad to bude ok,kazdopadne mam lezet a v pripade jakychkoliv obtizi volat doktorovi.Ten magnosolv je hodne ucinej,je ucinny jako injekce,jde hned do krve,na to tena predcasny porod mrknu 😀

nefertitka
26. lis 2008

berunka a to plati od zaciatku 34tt, alebo od ukonceneho?ja mam to iste, uz som aj dva krat lezala kvoli tomu, dva mesiace lezim, berem magnezko ale moc nepomaha....
ja mam ale aj skrateny a pootvoreny krcok

evikk
autor
26. lis 2008

nefertitka:ja jsem slysela,ze se magnezko muze brat az do 36tt 😉 Dva mesice lezis?Ja teprve prvni den a uz me to nebavi 😖

campi
26. lis 2008

evikk: dráždivou dělohu (k tomu teda ještě zkrácenej čípek) mam diagnostikovanou od 23tt. Ty máš sama nějaký příznaky a pocity? Mně břicho dost bolí, stačí, abych vyrazila k dr. (to mi teď vychází 2x týdně) a pak se kroutím v posteli. Takže se za klidový režim přimlouvám, doopravdy funguje. Magnézko ber pravidelně, stačí občas vynechat a pak to zase bolí víc.

nefertitka
26. lis 2008

ani mna to nebavi uz evikk...ty uz si 35tt, to uz by som nelezala....to uz sa na ten 35tt tesim, ze uz toto lezanie ukoncim,,,

evikk
autor
26. lis 2008

campi:no priznaky mam takovy,ze mi casto tvrdne brisko a mam tlak v podbrisku,lezim dneska celej den,ale moc me to nebavi,navic mam prani detskych vecicek,takze zitra dam aspon dve pracky.'A lezis cely den,nebo mas jen klidovy rezim?

nefertitka
26. lis 2008

ja lezim cely dni, len zachod a naspat...a len na lavom boku...na chrbte mi to najviac tvrdne..uz ale naozaj nevladzem

evikk
autor
26. lis 2008

nefertitka:no jenze doktor rekl vcera lezet,tak lezim,musime to nejak vydrzet,hlavne at jsou mimiskove v poradku

evikk
autor
26. lis 2008

nefertitka:me to taky tvrdne vic,kdyz lezim na zadech

nefertitka
26. lis 2008

tak nelez na chrbte, ja uz som to vzdala, ale ty sa uz nemusis tak bat, ty uz si za vodou, naozaj, aj keby si uz porodila, nic take hrozne sa uz nestane

evikk
autor
26. lis 2008

nefertitka:ale i tak doktor rikal,at jeste vydrzim a ty vydrz jeste aspon 14dni,uz jsi to vydrzela pekne dlouho,takze drzim pesticky 😉

nefertitka
26. lis 2008

dakujem aj ja tebe 😀

nemo1985
26. lis 2008

Ahojky 🙂
Já byla na kontrole také ve 34tt a dr. mi řekl a do papírů
napsat, trošku podrážděná děloha a zkrácený čípek 1,5cm.
Předepsal mi magnézium tabletky a nic těžkého nezvedat
a klidový režim.
Minulý týden jsem byla na další ko, hrdlo (CS-2) 2cm
dlouhé, čípek stejný a polotuhý, a magnézuim už neberu
že už není potřeba.

berunka
26. lis 2008

evikk: magnosolv neni uciny jak injekce.ja jsem byla tyden na kapackach,pak mi dali prasky a ten magnosolv je stejny jako ty prasky.akorat si ho vezmes jednou a ne 8tablet jako jsem mela ja.a to ze kdyz zapomenete prasek vzit a zacne hned vic bolet bricho je bbost.to ma jinou pricinu 😉 taky jsem na ne zapomnela a nic se nedelo.

nefertitka: po ukoncenem 34tt, tzn. 34+1tt uz se netlumi delozni cinnost,mimi uz by bylo ok kdyby se muselo narodit.

berunka
26. lis 2008

evikk: pokud ti doktor rekl ze bys mohla rodit driv a bylo by to pred ukoncenym 38tt tak by to byl predcasny porod 😉

campi
26. lis 2008

nelezim cely den, ja porad pracuju, takze obcas u PC, obcas na gauci nebo v posteli s PC a taky dost casto nekam chodim - jak jsem psala, tak doktori mi ted vychazeji 2x denne a v Podoli to zatim bylo treba na 4 hodiny. Ale jakmile mam divocejsi den, tak to boli strasne moc. 3 tydny v kuse jsem lezela jenom, kdyz mi zjistili zkraceny cipek a jakmile dr. rekla, ze zustal stejne dlouhy, tak jsem trochu povolila.
Ted je zase kratsi nez byl, tak uvidim, co bude zitra v poradne.

berunka
26. lis 2008

campi nechci strasit ale to zkraceni mas urcite z tho,ze nelezis dostatecne.ja nesmela ani sedet natoz chodit do prace 😒 rozhodne by te to nemelo ve tvem tydnu tak hodne bolet,to neni dobre.me na kontrole ve 33tt doktorka rekla,ze ty bolesti muzu mit tak 5x denne,ale nesmi u toho moc tvrdnout bricho.

pajmis
26. lis 2008

Ahoj holky, tak sem si tady četla o tom magnesku... je to divné, ale já chtěla vysadit magnesium už v 33tt a Dr. mě nadala, že se musí brát až do 37tt 😠 Tak nechápu... každej říká něco jinýho...ale je pravda, že to, co mi řekla, tak to sem slyšela poprvé... jinak já sem si ho sama vysadila v 34tt a ještě sem neporodila 😠 což už bych na jednu stranu brala. Měla sem problémy, že mě dost často tvrdlo břicho a měla bolesti. A od té doby, co sem to vysadila, tak ty bolesti jako na MS mám pořád, ale jak vidíte, ještě tu straším a porod se ještě nekoná . Takže možná je fakt lepší ho vysadit dříve, pokud nejsou závažné problémy... což já sem neměla... čípek mám pořád dlouhý, tuhý a zavřený 😖 By mě zajímalo, kdybych to magnesko vysadila v tom 37tt jak mi Dr. nařídila, kdy bych tak asi rodila 😅 možná tak na konci prosince 😀 Holky dobrou noc 🙂

berunka
26. lis 2008

magnesium se doporucuje vysadit ve 36tt 😉 ale rozhodne nema tak velky vliv jak se rika,ze by vam oddalilo porod.kdyztak mrknete na www.porodnice.cz a tam si to vyhledejte v diskusich.Dr. Koucky to tam dobre vysvetluje a mozna budete prekvapene jak se ucinky magnezka nadhodnocuji.ucinky na zlumeni delozni cinnosti ma az kdyz se podava v kapackach 😉

evikk
autor
27. lis 2008

berunka:no porod asi neoddali,ale zklidni aspon delohu,ja po dvou dnech uzivani uz nemam takovy tvrdnuti,zlepsilo se to 😀

nefertitka
27. lis 2008

a ja stale len lezim a stale tvrdnem 😠 tuto noc som sa stale budila na tvrde brucho, nechapem, ved viac v klude ako v noci ked spim uz ani nemozem byt...a magnezko 500vku beriem 8 tbl denne 😒

berunka
27. lis 2008

nef: ono to asi nebude tim,ze ty bys nebyla v klidu,ale mimisek kope a deloha reaguje na jeho pohyby a tim padem tvrdne brisko. 😉 lezis na boku?

evikk: zlepseni je mozny ale urcite ne jen zasluhou magnezka 😉 ja ho vysadila a zadna zmena.a nalez jsem mela naposledy lepsi nez kdyz me propousteli z nemocnice a to jsem byla na kapackach.on taky hooodne dela stres a psychicka pohoda.

nefertitka
27. lis 2008

ano lezim na boku, keby som sa dala na chrbat, tvrdlo by mi asi kazdych 5minut...
inak je pravda ze mimi mi tam riadne lozilo v noci, mozno to bolo podmienene aj tym..takze v podstate ked sa hybe, je mi magnezium na prd 😒

janika7
27. lis 2008

Ahojky, me zacalo tvrdnout brisko ve 22tt a doktor mi nasadil taky magnesium 6 tablet a za par dni kdyz se to zhorsovalo tak 8tablet. Rikal, ze pokud se neotviram a cipek se nezkracuje tak je vsechno v poradku. Drazdiva deloha je docela normalni a mam byt v klidu. Brisko mi stejne jeste tvrdne, ale je to lepsi nez to bylo a je jedno, jestli lezim nebo jsem na prochazce. Dokonce bych rekla, ze mi vic tvdne vecer, kdyz lezim u televize...

nefertitka
27. lis 2008

mne to sposobilo uz aj skrateny a pootvoreny krcok...ale tiez mam inak niekedy dojem, ze je to horsie ked lezim ako ked sa prejdem alebo tak

evikk
autor
27. lis 2008

Holky ja teda cipek mam v poradku,ale akorat me vystrasilo,ze se hlavicka trosku tlaci dolu 😒

nefertitka
27. lis 2008

moja ma vraj hlavicku uz velmi dolu natlacenu, z tohto celeho usudzujem, ze uz asi dlho nevydrzime

evikk
autor
27. lis 2008

nefertitka:taky mate hlavicku natlacenou dolu,no my taky,takze si myslim,ze taky dlouho nevydrzime.Ale nase znama rodila v 33tt a mimco bylo v poradku,akorat byl 14dni v inkubatoru ,aby nabral trosku,takze se nemame ceho bat,to zvladneme 😉

evikk
autor
27. lis 2008

nefertitka:a uz mas pripraveny veci na malou?me ceka jeste prani vecicek,dneska jsem dala prvni pracku,at to stihnu vse vyprat,pristi tyden mi dojde objednana postylka a kocarek a uz budu mit vsechno

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru