Podrážděná děloha. Setkaly jste se s tím?

evikk
26. lis 2008

Ahoj holky,jsem v 34tt,vcera jsem byla na kontrole a doktor mi rekl,ze mam podrazdenou delohu a ze hlavicka se trosku tlaci dolu,napsal mi magnezko magnosolv a mam lezet,setkali jste se s tim nekdo?Hrozi predcasny porod?

nefertitka
3. pro 2008

campi aj ja mam znizeny pocet dosticiek 😒

campi
3. pro 2008

Nefertitko: a co ti k tomu rekli? A sledujou te nejak? Kolik mas? Ja 60 (ale nevim, jestli tisic nebo v jakych jednotkach)

nefertitka
3. pro 2008

no ja som mala naposledy 73, normal je vraj okolo 150...tusim je to v tisickach, no sleduju, ale nejak neliecia...iba mam od zaciatku tehu zelezo a kyselinu vo zvysenej davke prikazane...no a teraz neviem na zaklade coho som si musela este zacat pichat aj fraxiparin...a tebe s tym nieco robia?

nefertitka
3. pro 2008

campi, inak to je divne, ty mas termin 26.januara a ja 25. januara, ja uz v piatok zacinam 34tt a tebe tu stale svieti 32tt...a to mame rozdiel v termine 1 den

campi
3. pro 2008

Zatim nic, ted ve ctvrtek jdu na kontrolni odber a pak mam zajit za dr., tak snad se dozvim vic. Zatim vim jenom to, ze budou u porodu pripraveni s transfuzi. A taky jsem chudokrevna, tak 3x denne listovku, zelezo a vitamin b.
Ty tydny nechapu, je to pry podle delky cyklu, tak to beru orientacne. Podle dr. budu zitra 32+0. A ty?

nefertitka
3. pro 2008

aj ja som chudokrvna...
podla dlzky cyklu?ja som ho mala taky vselijaky rozhadzany a podla tejto stranky aj dr. a este aj podla dalsej jednej stranky som dnes 32+5....

campi
3. pro 2008

Jojo, podle delky cyklu se pocita pravdepodobny den poceti a pak se nejak nastavi to datum. Ja mela 26 dnu, u nas se teda den poceti vi presne, protoze je Lada z umelyho, ale ani dr. to nijak nebral v potaz. A stejne jsou ty terminy orientacni, pry plusminus 14 dni

nefertitka
3. pro 2008

no super, takze ani nebudem vediet, kedy sme vlastne za vodou...mozno som o dost pozadu

evikk
autor
3. pro 2008

nef:a podle ultrazvuku ti vychazi,ze jsi kolikatej tyden?

nefertitka
3. pro 2008

no to mi vychadza kadejako, najprv mi to vychadzalo o 9 dni menej, potom to sedelo presne s mojim odhadom, potom zas o 7 dni menej, potom to zas presne sedelo....

nefertitka
3. pro 2008

a naposledy o 2 dni menej

campi
3. pro 2008

Bych se ridila ultrazvukem. A jako metu si dejme Vanoce 😎

nefertitka
3. pro 2008

no hej ale ten ultrazvuk zakazdym ukze nieco ine a pre mna je kazdy jeden den dolezity...inak tie vianoce si davam ako metu, aj dr. mi tak povedala 😉

evikk
autor
3. pro 2008

to je divny,ze pokazdy ultrazvuk ukaze neco jinyho,me to vzdycky urci skoro presne,max 2dny jinak.Ja uz to chci mit hlavne za sebou,uz me vsechno tlaci a tak,uz at mame doma mimca 😉

berunka
3. pro 2008

me se teda nestalo ani jednou ze by utz ukazal jine datum porodu.od zacatku mi porad ukazuje 4.ledna 😉

nefertitka
4. pro 2008

campi a ktoryze den ste to otehotneli?ja nas viem tiez presne, tak pre porovnanie, ci to sedi, aj som to vravela lekarovi, ale aj napriek tomu sa riadi poslednou menstruaciou...my sme tiez uz navstevovali centrum asistovanej reprodukcie a zrazu som otehotnela prirodzene z jedneho jedineho razu, dobre som bola v soku...takze viem aj presne den, kedy to bolo, bolo to 4.5.08

nefertitka
4. pro 2008

evikk aj ja uz to chcem mat za sebou, tiez uz neviem ako by som si lahla, na tom chrbte nemozema boky uz mi odchadzaju...hrozne, to uz neni normalne lezat takto uz pomaly 10 tyzdnov, uz je toho na mna moc, este aj s tym bruchom velkym, ktoremu sa stale musim prisposobovat, aby uz tak casto netvrdlo

campi
4. pro 2008

4. 5. nam dali spermie a vajicka do misky, aby se zkamaradily🙂, takze to beru jako den poceti.
Jsem prekvapena, ze me brisko zatim vubec neobtezuje, mam ho pry maly.

nefertitka
4. pro 2008

aj ja ho mam male ale citim ho dost tazke, hlavne asi kvoli tomu, ze je stale tvrde

nefertitka
4. pro 2008

no tak campi, podla toho by sme mali byt narovnako🙂 ved datum porodu mame rovnaky viacmenej, len tie tyzdne akosi nesedia🙂

oli.k
4. pro 2008

ahoj holky, máme za sebou podobné zkušenosti, jako některé z vás tady...hraniční hodnoty CS jsem měla od 22. týdne, magnézko 6 a potom 8 tablet od 27. týdne spolu s tím, že jsem doma jen ležela, bříško mi tvrdlo i 10x za hodinu. Od 31. týdne jsem byla měsíc v nemocnici, celou dobu nonstop kapačky gynipralu a dalších léků, jak psala berunka taky jsem nesměla ani sedět, ve 32. týdnu jsem málem porodila a několikrát měla kontrakce pravidelně po 5 i méně minutách...no a naše malá se nakonec narodila den před termínem 🙂 nikdo tomu nemohl věřit, na každé vizitě nám slibovali, že už hodně brzy budu rodit, no a vidíte 🙂 takže hodně štěstí i všem vašim maličkým!

nefertitka
4. pro 2008

dik oli.k....
ja len nechapem, preco tu u nas nedavaju na to tvrdnutie nic ine, len magnezium...ved musi byt aj nieco ucinnejsie

nefertitka
4. pro 2008

a potom mesiaci ta putili domov?uz ti netvrdlo?

evikk
autor
4. pro 2008

taky mam maly brisko,ale teda dela mi problem vstat z postele,to nevim,jak to delaji zensky,co maji mnohem vetsi briska 😀

nefertitka
4. pro 2008

no ved to 😀

evikk
autor
4. pro 2008

ja doufam,ze uz mi moc neporoste,nebo budu,jak hroch

berunka
4. pro 2008

evikk: me prijde ze mi brisko roste snad kazdy den.za posledni cca 2 mesice je to nejvetsi napor a jeste bude 😀

evikk
autor
4. pro 2008

tak snad za ty ctyri tydny tak moc nevyroste,me do patyho mesice nerostlo vubec,neslo na me nic poznat no a pak pomalu rostlo a nastesti nemam moc velikej balon 😀

berunka
4. pro 2008

tak ja nevim jak ty ale ja priberu tak kilo a pul za 14dni a to se neprejidam.a vsude ctu ze narust v poslednim mesici je docela velky 😒

oli.k
4. pro 2008

nefertitka: ano, pak nás pustili domů, ve 36 tt, prý čekali, že do dvou dnů budeme zpátky na porodním sále, no a jak se malá ještě dlouho držela 🙂 ve 37 tt jsem také vysadila magnézko, bříško sice tvrdlo hodně pořád a měla jsem šílený křížový bolesti, že jsem stěží mohla chodit (pořád mi připadá, že samotný porod byl snad i snažší 🙂 , ale už nám to nějak ani nepřišlo, měla jsem ještě dva týdny doma ležet, to jsme taky zvládly..no a ke konci už jsem se teda moc nešetřila, abychom to troćhu uspíšily, malá byla taky dost velká (3790g) a dr. říkali, že tak velké miminko normálně asi neporodím, a když, tak to bude dlouhý porod....a přes všechny ty prognózy se malá narodila normálně a to za 4 hodinky od prasknutí vody 🙂 je fakt , že dr. pak říkali, že jsme si půlku porodu odbyly doma, mně to mezi těmi problémy předtím ani nepřišlo 🙂
Hodně štěstí Nikolce a ať se ještě hýčká dlouho u maminky 🙂
evikk: něco takového znám..v 7. měsíci mi známí říkali, že je mi konečně vidět ve 3. měsíci bříško (podle nich jsem byla ve 3. měsíci skoro celé těhu 🙂 a poslední dva měsíce se pak dr. pokaždé divila, když neměla službu, jak mi bříško za tu chvilku vyrostlo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru