Pomalejší růst plodu, máte zkušenost?

kajamore
27. bře 2013

Zdravím a předem se omlouvám, jestli tu už podobné téma je, nicméně nenalezla jsem ho. Ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenost s pomalejším růstem miminka a jak se to vyvíjelo dál, co dělali doktoři, atd., jakékoliv informace, byť jsem si vědoma, že důvod může být různý u deseti různých žen... Jsem ale trochu vybobená, proto mě zajímá cokoliv. Jsem v na konci 22. tt, už při UZ před aminocentézou v 16. týdnu se mimčo dr. zdálo drobnější, ale to jsem vypustila jako nepodstatnou informaci. Teď při UZ ve 20. tt už byla diskrepance mezi gestačním stářím a datem pm 11 dní. Měla jsem dlouhý cyklus, takže jeden týden menší je mimino od začátku, ale teď tam naskočilo dalších pár dnů.. Chtějí růst zkontrolovat ve 25. tt, nicméně dnes na kontrole mi moje gyndařka říkala alternativy a trochu mě vyděsila, určitě nechtěně, ale i tak. Když se jí to v tom 25. týdnu nebude zdát, pošle mě už do Podolí, kde mě budou hlídat a případně se bude muset prý těhotenství ukončit /použila tohle slovo, myslela vyvolat, to teda nebyl povzbuzující termín/ dřív, aby se něco nezanedbalo.. Tak jsem pěkně vystreslá, jsem nerv a katastrofický scénáře mi jdou, takže se mi rozjelo v hlavě, jak porodím nuceně ve 26. týdnu a co z toho všechno může být a je mi ouzko.. Tohle těhotenství je teda od začátku šílenost... Testy špatně, konečně pak po dlouhým čekání AMC v pořádku, tak si člověk oddychne, a ne, nebude pokoj... 😒

speedygon
27. bře 2013

Kamarádce z naší soukromé diskuze taky vychází mimi o týden menší..ale může to být i špatným určením stáří těhotenství. Raději se snaž myslet pozitivně a uvidíš za ty 3 týdny...kolikrát i když je mimi menší, než by mělo, tak je nakonec vše ok...držím pěstičky 🙂

janicka85
27. bře 2013

kajamore
pokud jsi měla delší cykly, tak jsi otěhotněla o hodně později, takže mimčo je malý, to je normální - než očekává dokrotka, nenech se vynervovat a nikam už na vyšetření nechoď ať se ti potom nenarodí dítě zdarvý, ale z toho stresu nervozní
raději mu zpívej, ať je spokojený, ty výpočty ohledně data
přiklánáním se k speedygon opravdu mysli raději pozitivně, na tu amniocentzu bych nešla- ani jsme nebyla, známé propíchli miminku nožičku při tomto vyšetření a má v ní navždy velkkou dírku - už na celý život, často se stává , že maminky potom po tomto zákroku potratí a výsledek z AM je OK, jenže ,co je jim to platný
držím ti palce, aby ses už nenervovala 🙂

janicka85
27. bře 2013

@speedygon
soulasím s tebou, špatně jsem klikla,místo líbí se objevilio nelíbí, promiň 🙂

romantika
27. bře 2013

mne rikali toleranci 14 dni, ale od velikosti kterou berou jako zavaznou. Mne pocitaji tehu dle utz v zacatku coz je o 5 dni mensi nez dle PM a d tomu je jeste o dalsich cca 5 mensi cili celkem 10. V gennetu i u dr. nic nenamitaji. Pokud by zaostavalo v rustu tak se to prave zacne projevovat az dle vsech mych dotazu v 3 trimestru, takze pak se hlida, meri a tak a kdyz se to zhorsuje tak to napr.. znamena ze placenta uz nestaci a v nejhorsim to konci tim vyvolanim. Ale to je proste tak a nemas se proc desit. Lepsi vcas nez kdyby nebylo vyzivovane. Muze to byt take jednorazove, prvni jsem mela malou a nakonec to dotahla posledni mesic skoro na 4 kila. Takze jak bych rada rodila 3 kilove.
Nic zatim neres a jen se nech poradne hlidat at je vse pod kontrolou. Oni ti doktori proste hazou ty hlasky jen tak do vzduchu a neuvedomuji si ze podrazdena tehotna je horsi nez encyklopedie.
Ja mam stejne zvadnuty prst nad halvou kvuli rustu ditete a doma uz jedno, kdybych musela do nemocnice tak fakt nevim jak to zaridit, takze se radeji nestresuji a verim prdolkovi, ze to dame.

veruska007
28. bře 2013

@kajamore Ahoj, tak já mám něco podobného. Jsem ve 21.tt, byla jsem v úterý na velkém utz. a mimčo odpovídá o týden méně, než by mělo podle utz. ze 13.tt. Taky mě s tím dost plaší a mám přijít za tři týdny znovu na kontrolu. Ale já mám pocit, že mi dr. dělala utz. už v 16+5 a mimčo taky odpovídalo 16+0.

Já se dost uklidňují tím, že doktoři plaší, vždyť děti nerostou stejně, některé jsou větší, některé menší, rostou skokově, ultrazvuk mívá odchylky, ... a tak. Mě se při odhadu před porodem vždycky sekli aspoň půl kila 😉.

A když už nic, tak pokud nebude jiný problém (v průtocích apod.), tak bych dítě chtěla donosit za každou cenu... nevím, proč rodit násilně ve 25.tt, když klidně můžu rodit ve 40.tt ... holt nebudu mít dítě s průměrnou váhou 3,5kg, ale prcka, co bude mít třeba 2,5kg. Já se narodila v termínu a vážila jsem 2,2kg a byla jsem úplně normální zdravé dítě 😎

speedygon
28. bře 2013

@veruska007 však Ty jsi ta zmiňovaná kamarádka 🙂 Jsem tušila, že se tu objevíš a vyjádříš 🙂

kajamore
autor
28. bře 2013

Dámy, děkuju za uklidnění, já vím, že musím myslet pozitivně, myslím, že zhruba od zítra už by mi to i mohlo jít 🙂, ale vždycky ten den dva jsem z těch blbších zpráv na srajdy.. Ono to bylo všechno dohromady, cytologie mi už půl roku vychází blbě, doma pohádaní, nevyspaná, no radost... Taky jak je to těhotenství od začátku "poskvrněné" horšími výsledky testů, tak jsem furt ode zdi ke zdi v úvahách, jestli je prďola v pořádku... Průtoky z velkého UZ jsou v pořádku, tak snad je to jen dočasné a prcek skočí.. Ale jestli se to táhne už od 16. tt, tak nevím. Každopádně snad to bude ok. Musí! Taky mám doma 2-letou šmudlu, takže jít do nemocnice, to si fakt neumím představit! Taky se snažím uklidňovat tím, že doktoři jsou prostě exaktové, jak člověka nenarvou do tabulek, tak je něco špatně, aniž by muselo.. Ale pak si řeknu, já mám 180 cm, manžel taky, malá měla při narození 4 kg... no jak říkám, ode zdi ke zdi 😠 Držím nám všem palce, ať těhotenství probíhají dál zdárně, my jsme co nejvíc v pohodě a prckové taky! Když budete mít chuť, přijďte napsat, jak jste na tom dál!

orchidis
28. bře 2013

@kajamore Hele, jestli máš delší cykly a nejseš si na 200% jistá, kdy jste počali, tak to pusť z hlavy 😉. Jako nepravděpodobnější se jeví to, že je mimino reálně mladší. Doktoři jsou dneska fakt paka, straší maminy, honí si triko a nechápu, o co jim jde. Fakt pomalu neznám jedinou těhuli, kterou by něčím nestrašili, vždycky si něco najdou. Nenech se vystresovat a věř sobě, miminku a hlavně selskýmu rozumu - to o těch dlouhých cyklech je ta nejpodstatnější informace, co jsi napsala 🙂. Těhotenství není nemoc a to, o co se lékaři dneska snaží (stresování rodiček a "nadhazování variant" 😠 😠 😠 za účelem jejich stresování a následné poslušnosti a vykazování dalších výkonů a vyšetření na pojišťovnu, atd), vede jen ke zhoršování všeho. Je to byznys, nic víc a zdá se mi víc než pravděpodobné, že zrovna v tvém případě je to docela pravděpodobné vysvětlení. Mám aktuálně 2 známé, které straší naprosto tím samým...

marketa1008
28. bře 2013

nam taky doktori rikali,ze mala je mensi,ze roste pomalu,ale vsechno dobre dopadlo a jsme uplne v poradku🙂 uvidis ze tak to bude i u tebe 🙂

zuza01
28. bře 2013

Tohle je těžké, já jsem u prvního dítěte pořád dostávala nový termín porodu, že je menší než se zdálo... Mám dlouhé cykly, nevím, kdy mám ovulaci, nesleduju. Všechny těhule okolo dostávaly spíš termín bližší, já naopak. Sledovala jsem tabulky, podle kterých mělo naše dítě velkou hlavu, krátké nohy a vůbec by bylo všelijak nesouměrné... V 30 tt mi řekli, že má jen jednu ledvinu. 14 před termínem mi řekli, že má 3,5 kila. Rodila jsem 14 po termínu, tzn. měsíc po tomhle váhovém odhadu. Bála jsem se pětikilového obra. Máme normální, krásnou holčičku, měla 3130 g a ledviny má obě. Takže - nestresovat!!! Sice je všechno technicky moderní, ale jsou to stejně dohady a odhady 😉

procinko
29. bře 2013

Taky mi při UZ doktoři říkali, že malá má velkou hlavu, malé tělo a dlouhé nohy, já už si představovala kdoví co a nekonec úplně v pohodě. Jen mě 2 měsíce nervovali. Ano, nebyla podle tabulek a to byl jejich problém 🙂 . Fakt se nenervuj.

bonavoxa
2. dub 2013

Přidám svoje drama pro uklidnění. Že je malá menší o týden mi doktorka říkala už v 17. týdnu. To mě ještě nestrašila, to je prý v pohodě. O týden menší byla až do 33. týdne. Od 28. týdne jsem ležela pro nedostatečnost čípku děložního hrdla. takže jsme ležela a doufala, že drobek vydrrží co nejdýl. Ve 33. týdnu byla nakonec o 14 dní menší, podle dalšího doktora už o měsíc..málem jsem se zbláznila..chodila jsem na kontroly co týden, strašili taktéž ,,ukončením" těhotenství..v mém případě vyvolávaným porodem.Váhový odhad byl v 35. týdnu 1 500 g...naprosté zoufalství..čisté vykrystalizované zoufalství.. Ke konci mě začali strašit hroznýma věcma..genetickýma vadama, minimální šancí na přežití, komplikacema,... Nakonec jsem rodila 36 + 1, malá měla 2 160 g 44 cm, Apgar 9 10 10, byla jsen na vyhřívaném lůžku. jsou jí dva a půl měsíce a má přes pět kilo a 57 cm. Má asi geneticky menší hlavu..nejsme nikdo ožádný hlavoun a to jim dělalo u měření paseku a házelo jim to ve výsledku malé miminko.

makreluska
5. dub 2013

No já mám stres ted,mimčo menší,za týden přibralo cca 140g,jsem 32tt a má cca1440g. Před týdnem u gyndaře vše ok,plodovka přiměřená a ted mi dělali Dopllera a najednou hraniční průtoky a hraniční plodovka a že si mě tam hned nechají.Tak jsem odmítla,s tím,že musím zajistit hlídání dcery.Takže mi neřekli nastupte v pondělí,ale odložilim to o týden,tak to asi tak kritické nebude.Nechci jít ležet na několik týdnů do nemocnice proto,aby mi každý den udělali utz za 10min a zbylý den jsem to proležela....skočím z okna z toho....

kajamore
autor
18. dub 2013

@makreluska Držím palce, ať se to "srovná" a mrňous je co nejdýl u maminky a nemusíte to trávit v nemocnici! Toho se taky děsím, máme dvouletou dceru, to by prostě nešlo, abych ležela měsíc nebo kdo ví, jak dlouho ve špitále! Dej vědět, jak jste dopadli!

makreluska
18. dub 2013

@kajamore Zatím jsem doma,mrnous roste,ale je pořád menší,ale to ta dnešní dvouletá byla taky.Ale sledují mě,kvůli plodovce,mám hodnotu naposledy 10. Tak snad to bude zítra taky ok.Díííky moc🙂))

romantika
18. dub 2013

holky ja mam take sledovani kvuli rustu ktery mohl zpusobit nizky papp, ale jsem 30tt a na kontrolu mne zvou jen co 3 tydny. Na zacatku bylo mimi o tyden mensi nez od PM, ale to by odpovidalo dle ovu. Prubezne spadlo o 5 dni. Ale jak v gennetu tak u obvodacky, mi bylo receno, ze za malo se povazuje mensi az o 14 dni. Tak ja nevim, prijde mi ze kazdy dr. to dela po svem, vetsinou tu ctu jak kazdeho nervuji s kde jakou blbinou a ja se pak nervuju, kdyz mne na to vzdycky reknou to nereste. prvni mela jeste mesic pred porodem taky malo a nakonec jsem rodila skoro 4 kilovou. Ono ito mimi si najde svuj cas kdy si dobrutky vypapka. Mozna ten posledni mesic uz se mamka min hybe a zbyde vic dobrutek jemu.
Jinak pribirate na vaze ikdyz prdolka nepribira ????
Jo a jeste u prvniho jsem chodila na utz mereni ke dvema dr. a kazdemu to merilo jinak, takze pak se rozhodujte. Jednomu vic, jednomu min.

belinecka
30. čer 2015

Dobrý den, holky chtela bych se zeptat,jsem těhotná, a je to teprve v začátku jeste to není ani plod, melo to 6mm na začátku a další týden 11mm a ted sem byla znova a lékařka mi rekla ze je to pořád stejne 11mm tak mam strach aby se neco nepokazilo:( máte s tím nejake zkusenosti ? Prosím napište,za každé info budu ráda. Mluvila jsem s mojí kamaradkou a ta mi rekla pokud me nic nebolí tak by melo byt vse v poradku. Lékařka mi dala prášky na podporu Utrogestan.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru