Pomohl někomu lék Cyclo 3 Fort? Měly jste také otoky?

tital
27. čer 2012

Ahoj. Prosím máte někdo dlouhodobější zkušenost s přípravkem Cyclo 3fort ? Jsem ve 28 tt. a mam ho předepsaný od gynekologa na varixy, nebo spíš naběhlé žíly v třísle a vulvy. Beru je již přes týden a bohužel žádné zlepšení nepozoruji. Nejde mi ani tak o estetický vzhled - podle telefonické konzultace s fleboložkou - tyto žíly a s tím spojené neduhy zmizí právě porodem, ale o to, ze mám právě otok v oblasti zevních pohl. orgánů a dost to bolí. Je to jako kdybych byla pohmožděná, bolí to asi nejvíc ráno, po noci bych předpokládala, že budu odpočinutá... A v lékárně mi řekli, ze začne přípravek zabírat po měsíci ?!?

Dnes se mi spustila červená z nosu ☹, netrpím na to, tak si říkám, že je to spojené s výše uvedeným přípravkem.
Pomohl Vám někomu ? Jak dlouho jste ho braly ? A měly jste v oblasti varixů také takové otoky/bolesti ? Díky za odpovědi.

tital
autor
28. čer 2012

Nikdo zadnou zkusenost ? ☹

ined77
28. čer 2012

@tital ...ahoj 🙂 .já to brala v těhu taky, ale měla jsem/mám varixy na nohách.upřímně řečeno jsem to asi po 2 měsících vysadila, efekt žádný, pomohly mi jen kompresní punčochy...od bolesti teda, bolelo to hodně a punčochy to zmírnily, ačkoliv navléknout je byl celkem problém 😅 .pravda ale je, že po porodu, téměř ihned problémy zmizely 😉 🙂 .
v těch samých místech jako máš ty, měla varixy kamarádka...co na to brala netuším, ale po porodu se jí to hodně zlepšilo...v těhu ale dost trpěla a hlavně teda ke konci ☹ .
to jsem tě asi moc nepotěšila ☹ .
co chladit alespoń,....neporadil dr. jak ulevit od bolesti?

tital
autor
28. čer 2012

@ined77 Diky za odpoved. Neporadil. Posila me na flebologii. Ale tam mi dali termin na srpen (coz bude skoro tesne pred porodem) a tak to se mnou MUDr. konzultovala po tel a proste rekla, ze se nic delat neda ☹ , ze to zmizi porodem a ze na tyto mista nelze zadnou kompresni puncochu pouzit. A ze v podstate ani na nohy je gynekologove nemaji radi, protoze pak se prave ta krev hrne do panevni oblasti.

Zitra jdu na chirurgii s cevni ordinaci (s Bertikem kvuli te klicni kosti), tak se pozeptam tam. A pak mam za 14 dni kontrolu na gyn, tak znovu problem vytahnu...

Ale dnes rano ukrutna bolest, skoro mam pocit, ze tomu necinnost neprospiva. Jakmile se hybu, beham a hodne chodim je to paradoxne lepsi.

ined77
28. čer 2012

@tital ...jéje, tak to mě moc mrzí ☹ .ach jo, jakoby těhu samo o sobě nebylo dost zátěžové pro tělo ☹ .
s těma punčochama...právě mě dr. jednou sjel, že jsem přišla na ko bez nich 😨 a to jsem přitom měla vystouplou jen jednu žílu, nic velkého.názory se holt liší, tak jako u všeho 😅 .
nevím co je flebologie 😕 🙂 .
i mě to bolelo víc při nečinnosti...možná je to i tím, že v klidu se na to člověk více soustředí...
ale věřím ti, musí to být dost hrozná bolest 😢 .

tital
autor
28. čer 2012

@ined77 Flebologie se zabyva krecovymi zilami, taky jsem nevedela. Ale MUDr. z flebologie mi rikala, ze s tim muzu i na klasickou chirurgii.

ined77
28. čer 2012

@tital ..aha, tak jsem zase o chlup chytřejší 🙂 .já se přiznám své varixy zatím nijak neřeším, netrápí mě (teda trápí vzhledově 😒, ale..) a taky není nějak čas chodit sama se sebou po dr 😔 .....když to není akutní že 😎 😀 .
tak snad ti nějak pomůžou!
dej prosím pak vědět, jak jsi pochodila 😉 .

tital
autor
28. čer 2012

@ined77 No, asi pujde do tuhyho, na noze mam jednu z vnejsi strany - a ta je pekne modra - takova praskla, nebo jak bych to popsala. Na vnitrni mam dve a ty se zatim nemeni. No a vys uz se radeji nekoukam 😔 , uvidim co zitra na te chirurgii.

tital
autor
29. čer 2012

@ined77
Tak v podstate nevim co si o tom mam myslet... pani doktorka byla moc mila, prvni shledla Bertikovu rucku a pak rovnou me. Rikala, ze Cyclo 3fort mohu klidne vyhodit, ze to nemam brat, ze je to pouhe placebo. Ze jedine co skutecne zabira a je pro tehule, tak je detralex. Ze sice krecak nezmizi, ale zmirni se ty okolni projevy - otoky, bolesti a ze by se vubec nemely zadne dalsi objevovat. Pry at necekam zazrak, ale ze to bude lepsi.

Co s tim, ze ? Mam doma cyclo 3fort za 300 a dnes za dalsi 300 Kc mam detralex ☹ A parny vikend pred nami.

ined77
29. čer 2012

@tital ...hmmm a detralex se v těhu může??...mně ho totiž nechtěl dr. napsat 😨 .
no a lístek od toho cyclo....nemáš, jestli by ti to za ten detralex nevyměnili? 😕 ...teda nevím jestli to jde 😔
jinak teda kamarádda detralex bere a chválí si ho dost, že opravdu obtíže hodně zmírńuje i viditelně 😉 ..

tital
autor
29. čer 2012

@ined77 Pry muze, rikala MUDr na chirurgii i magistra v lekarne. Uz jsem ho koupila, ale nez zacnu zobat, zjistim z pribaloveho letaku.

ined77
29. čer 2012

@tital ....tak ale určitě by ti nedali něco, co se v těhu nesmí 😉 ...dr. tenkrát vyloženě neříkal, že se nesmí detralex, jen něco v tom smylu, že raději než detralex napíše ten cyclo....proč ale nevím 😅 .
každopádně ti přeji aby detralex pomohl 😵

berenika39
29. čer 2012

@tital já jsem brala detralex v těhu a docela dlouho, a pomáhal, předepisoval mi ho gynekolog při poradně v těhu. jsem si jistá, že se v těhu může. držím palce, at to zabere.

gabbika
29. čer 2012

Ahoj, já Cyclo beru asi 2 týdny kvůli nesouměrnému otoku nohou a výsledek je ten, že se otoky zhruba srovnaly a ten rozdíl už není markantní. Ale jak jsem pochopila ten lék je spíše na posilnění žilní stěny a prevence proti trombóze, přímo neléčí.

marecek4
29. čer 2012

@tital zrovna ho dobírám,mám po operaci křečáků 4 roky a nohu mám pořád silnější o 5 cm,že by pomohl se mi nezdá,ale na druhou stranu mě trochu přešly křeče který jsem měla každou noc,i při zouvání boty,tak jestli je to tím?

tital
autor
29. čer 2012

@ined77 Pry je cyclo na prirodni bylinne bazi - rikala dnes ta doktorka, takze je mozna v tehu setrnejsi - ale take mozna mene ucinny. fakt nevim. Jdu do detralexu, rano ten otok silene bolel, tak zkusim tento.

cudlici
6. srp 2012

@tital Mě tedy pomohl Cyclo, a to už po dvou dnech, kdy jsem zase mohla normálně chodit...navíc jsem ještě nosila v práci těhotenský pás a teď raději i punčochy, protože často stojím...otok trochu splaskl, ale už to aspoň není fialový 😉
Je v podstatě jedno, který z těch léků bereš, každý má jinou účinnou látku, a na každého zabírá něco jiného (potvrzeno od pacientů- pracuju v lékárně)...hlavně, ať ti něco z toho pomůže!

tital
autor
7. srp 2012

@cudlici Ano, mozna to tak je. Me prave vyrazneji lip zabral detralex. Uz ho beru pres mesic a v pohode. Prave jsem se vratila z hospitalizace z nemocnice a tam mi lebcu detralexem potvrdili. Varixy se alespon stabilizovaly, uvidime po porodu...

lasirena
7. zář 2012

@cudlici
@tital
@marecek4 Ahoj děvčata, mám malý dotaz, cyclo i ten detralex nejsou asi volně prodejné léky že? Můj problém spočívá zřejmě v začínajích hemoroidech, otoky nemám jelikož jsem na začátku těhu... děkuji 🙂

marecek4
7. zář 2012

@lasirena rozhodně jen na předpis,ale na počínající hemeroidy si můžeš pořídit čípky-mimochodem velice účinné,já si je musela pořídit po porodu,kdy jsem dostala čípek na vyvolání nebo co a ta asistentka mi ho tam přímo narvala,po dvou jsme měla pokoj,k tomu samozřejmě můžeš přidat koupele v dubové kůže a nebo v hypermanganu na zklidnění,ale i tak bych to s dr konzultovala,držím pěstičky a spokojené těhu

tital
autor
7. zář 2012

@lasirena Myslim, ze ani jedny nejsou. oboji na predpis. Mam doma oboji. Cyclo 3fort mohu prodat jedno cele a pulku dalsiho baleni, muzes vyzkouset. A detralex doufam, prestanu brat tento tyden, az porodim 🙂))), takze mi taky zbyde.
Nekdo ma lepsi zkusenost s tim, nekdo s druhym. Oboji se muze v tehu.

lasirena
7. zář 2012

@marecek4 Jak se prosím tě ty čípky jmenujou, nespomeneš si? Včera jsem byla u doktorky, obvoďačky, protože můj gynekolog má dovolenou, vyšetřila mě, prý to na hemoroidy nevypadá spíš to bude jen prasklá žilka. Mám si koupit dubovou kúru v gelu. Tak uvidím, třeba se to zlepší. 😉

@tital Jak se cenově pohybují ty tabletky respektive, za kolik by jsi prodala to jeden a půl balení? Určitě bych se ti ozvala a domluvili by jsme se, pokud mi nezabere ta dubová kúra v gelu. Protože pokud to nebude nutné, nebudu se těma práškama cpát i když se můžou brát v těhu... Díky 😉

marecek4
7. zář 2012

@lasirena faktu čípky-a nejsou jen na hemeroidy,ale na cokoliv při problémech v této oblasti,takže by mohly pomoct i na tu žilku,a dubová kůra se dá normálně koupit sypaná spaříš ji a pak si do toho sedneš-lavor nutností 🙂

lasirena
7. zář 2012

@marecek4 Děkuji, odpoledne skáknu do lékárny 🙂

tital
autor
7. zář 2012

@lasirena Mela jsem podobne problemy. Taky staci promaznout se jako deti, kdyz prebalujes - weleda krem na opruzeniny nebo bepanthenol, proste jen zvenku malinko zvlacnit 😉
Cyclo stoji baleni kolem 140, ja dam vsechno za 70 + postovne. Napis kdyztak do IP.

lasirena
7. zář 2012

@tital Určitě ti dám za pár dnů vědět, jestli si je vemu nebo ne. Pokud mi ty mastičky nezaberou, tak bych to cyclo skusila 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru