Popraskané koutky úst, povedlo se vám toho zbavit?

ikaterina
18. říj 2013

Už nevím, co s tím. Může to být tak rok nazpátek, co mi poprvé popraskaly koutky u pusy a od té doby se mi to neustále vrací. Vždycky se toho na chvíli zbavím, ale nakonec mi ty koutky znova popraskají, zrovna jako teď 😠 Měly jste to některá a povedlo se vám toho zbavit? Jakým způsobem? Jenom podotknu, že těhotenstvím to u mě nebude, protože se mi to poprvé objevilo dávno před ním... 😒

leni78
18. říj 2013

Ahoj, říká se tomu " infekční koutek úst " , zkus si to vygooglit. 🙂

mpavlinka
18. říj 2013

Mám to docela často odmala, vždy se to zhorší na podzim. Mně pomáhá Framykoin mast. Plus brát béčko.

ivular
18. říj 2013

@ikaterina Dost často se to stává i nedostatkem vitamínu B2 (riboflavin), tak si ho zkus koupit v lékárně, třeba zabere.

boban
18. říj 2013

ted to začínám taky řešit, protože se to začlo dělat oběma synům 😒 vím jak to bolí a jak je to nepříjemné, já jako malá jsem na to trpěla ☹

ikaterina
autor
18. říj 2013

@mpavlinka Já jsem to mazala Hema gelem a i to pomáhalo, akorát to asi začíná postupně ztrácet učinnost... 😒 Framykoin je už jen na předpis, je to tak?

ikaterina
autor
18. říj 2013

@ivular Jj, to béčko zkusím, četla jsem, že to může být i nedostatkem železa nebo zinku, akorát jsem to teď v těhotenství nechtěla do sebe všechno cpát, beru ještě vitamíny pro těhotné...
Myslíš, že to nevadí, polykat další vitamíny, když se užívám ty těhotenský?

ikaterina
autor
18. říj 2013

@boban To jo, bolí to docela dost ☹

betelgeuzz
18. říj 2013

@ikaterina mně taky pomáhá b-komplex, je to na něm i přímo napsané. Ale v těhotenství fakt nevím, jestli je to Ok 😒 Nebo přidat potraviny bohaté na Béčko. Přímo na koutek jsem dávala citrovital, často se tam může dostat infekce a pak se to nechce zahojit a citrovital působí antibakteriálně.

alcar
18. říj 2013

@ikaterina Je to sníženou imunitou, takže hafo céčka (v nadbytku až 2000mg denně) a béčka. Pokud nezmizne, tak zkus Bactroban mast - je to na předpis, atb, takže se radši poraď s praktickým lékařem ohledně užívání v těhu. 😉 Mně osobně to na koutky pomáhá - během dvou dnů mám klid. Manželovi pomáhá na opary.

alcar
18. říj 2013

@ikaterina Toto píšou v příbalovém letáku, takže ty asi budeš ten "závažný důvod". 😉

Těhotné ženy mohou přípravek používat pouze ze zvlášť závažných důvodů.

Během léčby Bactrobanem je možno kojit. Jestliže je však ošetřována popraskaná bradavka, je vhodné během léčby Bactrobanem mléko z ošetřovaného prsu odstříkávat a dítěti nepodávat.

mpavlinka
18. říj 2013

@ikaterina jj je na předpis. Je to sice atb, ale v malý míře lokálně použitý by nemělo vadit. Já jsem v těhu ty koutky taky párkrát mazala.

ivular
18. říj 2013

@ikaterina Zkus si koupit čistě ten Riboflavin - je rozpustný ve vodě a vylučován močí. Předávkování proto není možné, takže ho klidně ho ber i k těm těhu vitamínům.

ikaterina
autor
18. říj 2013

@betelgeuzz Ten Citrovital, to jsi používala gel? Koukala jsem, že to jsou kapky nebo tablety (ale obojí pro těhule a kojící zakazané) nebo gel, ale to je na dásně při prořezávání zubů...?

mamkamarketa
18. říj 2013

Kup si bkomolex a fungicid mast . Pry to je plisnove, resila jsem to pred tydnem u syna. Je to volne prodejne, nebo konopnou mast, ale tu syn nesnesl,ze smrdi

betelgeuzz
18. říj 2013

@ikaterina mám doma kapky, ony se dají při některých problémech používat vnitřně a proto je tam asi i napsané, že pro těhotné ne. Ale namazat ten koutek bych se nebála.

luthien.k
18. říj 2013

Také hlasuju pro Citrovital kapky - natírat - působí jak proti kvasinkám, tak i některým bakteriím i virům. Popraskané koutky, ragády jinde na těle - nejčastěji jsou infikované právě kvasinkami. Antibiotika bych si na to určitě nedávala, ne jako první volbu (Bactroban a pod.). Jinak Bactroban na opar - to je nesmysl, leda by tam vznikla sekundární infekce - opar je virového původu, nikoli bakteriálního.

alcar
18. říj 2013

@luthien.k Já jsem také neradila Bactroban dávat na koutky jako první volbu. Jen v případě, že by nic jiného nepomohlo.
A co se týče oparu, dovolím si tak úplně nesouhlasit. Ano, je virového původu - ale pouze původu. Do 24 hodin nastává v místě oparu běžný zánět - vždycky (jelikož je to otevřená rána a snadno se osídlí bakteriemi), tam už nehraje virový původ žádnou roli. V tom případě lze širokospektrá atb použít. A znám mnoho případů, kterým s vleklým oparem pomohl jedině Bactroban. Samozřejmě se musí užívat jen několik dní a ne často, jinak přestane účinkovat. 😉

ikaterina
autor
18. říj 2013

Díky za všechny rady, dámy 🙂 Zkusím ten Citrovital a Riboflavin, možná i ten Framykoin, jestli mi ho dr. napíše, a uvidíme, jestli mi to pomůže. To ostatní musí beztak počkat až porodím 😉 😎

luthien.k
18. říj 2013

@alcar však píšu, leda při sekundární infekci. Nicméně Citrovital je přírodní a působí i antibakteriálně, nemám problém zvládat opar jen s ním 🙂 Já vždycky ihned zahájím intenzivní posilování imunity i zevnitř, protože u mě je opar jasnou známkou toho, že "na mě něco leze". Prostě antibiotika, i zevní, jen opravdu v nouzi nejvyšší, patří mezi nejvíc nadužívané léky a podle toho pak taky ta odolnost bakterií vypadá, obzvlášť, když je lidé používají nesprávně, jak píšeš.

alcar
18. říj 2013

@luthien.k Ano obě máme svým způsobem pravdu, já Citrovital nikomu neberu a taky zkouším nejprve vždycky zahájit léčbu vnitřně - však i má rada zněla zvýšit imunitu a v tom je celý problém oparů... Já nikdy opar neměla, protože s imunitou problém nemám, pracuji ve zdravotnictví v infekčním prostředí, tak asi i díky tomu... Ale jsou prostě chvíle, kdy už není jiné zbytí, než nasadit atb, protože pak to může přerůst v obrovský problém. Kamarádka tak měla vleklý opar celou zimu, který se jí rozšířil do nosu a pak z toho měla těžký zánět dutin. A přitom stačilo po 14 dnech, kdy se opar nehojil ho párkrát namazat atb mastí a měla by po problémech. Než se trápit a měsíc zdánlivě něco přeléčovat přírodně.... Prostě odsud podsud. Ale i já samozřejmě doporučuji těmto komplikacím předcházet, posilovat imunitu přirozeně, nejlépe ještě před zimou apod. 😉

samiemi
25. lis 2013

Prasklými koutky jsem trpěla téměř celé těhotenství. Špatně se to hojí a kousnout do jabka či většího rohlíku není úplně dobrý nápad. Měl by pomoct vitamin B.

charlotte30
23. únor 2020

Holky nemáte nějaká na prodej Bactroban mast?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru