Pořád nachlazená od 3. měsíce těhotenství, máte to taky?

janinapd
10. říj 2012

Prosím měly jste to některá taky tak? Tak od třetího měsíce těhotenství jsem neustále nachlazená, pálí mě nos, krk, čelo.Krk zarudlej.Někdy jsem víc nebo míň unavená, pořád musím něco brát.Jsem astmatik a alergik, mám oslabenou imunitu, tak to s tím asi souvisí. Není týden abych byla bez potíží. Strašně mě to psychicky ubíjí.Teď jsem ve 28 týdnu,takže ještě do konce zbývá dost.A to nikam skoro nechodím,jsem hodně doma,odpočívám, inhaluju vincentku,proplachuju nos slanou vodou,denně. Už nevím co s tím.Mám pocit že to nemůžu do konce vydržet. Nemáte nějakou radu,kdo na tom byl podobně?

kajalka
10. říj 2012

Možná chyba, že nikam nechodíš, měla bys chodit na čerstvej vzduch. Svižný procházky, oblečená tak akorát.

janinapd
autor
10. říj 2012

tak chodím s dcerou do školy a ze školy ji vodím k babičce,ono se těžko chodí,když mi není dobře.Před těhotenstvím jsem celkem sportovala,teď to nejde.Bojím se těch viroz, jednou už jsem díky viroze v těhotenství musela na potrat.Proto se tak hlídám.Ale stejně je to k ničemu.

dana3262
10. říj 2012

@janinapd ti je jak kdybys psala o mě. Dnes jsem zrovna půl noci prochodila s ucpanym nosem na smrkando, abych nebudila deti a muze. Jinak pořád: zánět spojivek, impetigo, rýma, bolavej krk, nosohltan, ale naštěstí ZADNEJ KASEL! A musim taky napsat, ze pobyt na vzduchu je dobrý. Jsem venku denne u 5hod a pořád sr drzim bez léků. I když s obtizema. Strava a otuzovani..

kajalka
10. říj 2012

Tak zkus eukalyptovej olej. Doufám teda, že se eukalypt v těhu smí. Dává se pár kapiček do co nejteplejší vody a to se pak vypije. Je to hnus, ale vždycky mě vytáhl z bryndy.

kajalka
10. říj 2012

Jo a taky nějaký mukolytika. Dobrej je ACC long, rozpouští hleny.

yamdena
10. říj 2012

@janinapd ahoj, mně pomáhal Müllerův dětský sirup, lze jej užívat i v těhotenství.

janinapd
autor
10. říj 2012

děkuju za rady,já teda pořád něco beru,septisan cucám,ten jitrocelovej sirup taky.Já právěže ani moc rýmu nemám,kašel taky ne,ale možná trochu v dutinách ale ten krk pořád pálí,mám z toho už deprese.Kdybych nebyla těhotná tak to neřeším,jenže bojím se nic nevzít a't se to nerozjede a zároveň jsem nervoní že pořád něco beru.Ještě mi k tomu z mandlí teče jakoby čep,ale tekutej.Vím že je to virový,asi nic nepomůže až porod ☹ V prvním těhotenství jsem to taky tak měla.Ale já už fakt nemůžu.Už jsem zralá na nějaký antidepresiva.

lynks
11. říj 2012

Ahoj, to je moc hezké , že jsi těhotná! Chceš si to vychutnávat, vid a ono to moc nejde s plným nosem 🙂 Ono někdy nemoci jsou jenom našim voláním o pozormost. Možná se ti jí dostává v tomhle krásném období málo. Nepíšeš jak to funguje s partnerem, mámou. Odpočívání je fajn, ale neubíjí tě to taky? nemáš pocit, že bys měla dělat něco jiného, být někde jinde. Zaujaly mě dvě věty v tvém příspěvku, dovolím si je vypíchnout:
"Strašně mě to psychicky ubíjí."
"Mám pocit že to nemůžu do konce vydržet"
já vím psala jsi to k těm onemocněním. Mohlo by to patřit taky k pohledu na tvé těhotenství? Nemáš z této změny stavu velký strach?
Nerozebírám tě moc? 🙂 mě totiž příčiny nemocí v psychice moc zajímají.

janinapd
autor
11. říj 2012

@lynks Taky si říkám, že psychika má na to určitě vliv, ale na mimčo se moc těším, jen to těhotenství kdyby šlo přeskočit.S partnerem to bohužel nefunguje,ale to si myslím že mě netrápí. Samozdřejmě,že bych to chtěla trávit jinak.Jsem pořád sama doma, nemůžu se věnovat moc dceři, naštěstí naši mi pomáhají. Pro mě těhotenství je to nejhorší období v životě-bohužel,závidím všem co si ho vychutnávají. Návštěvu si taky nemůžu moc zvát, to potom když moc mluvím,tak ochraptím a jsem z toho hrozně unavená.No těším se až to bude za mnou.

naomi6
12. říj 2012

@janinapd Ahoj, moc mě mrzí, že to prožíváš tak špatně. Já teď používám kosmetiku od Justu a na nachlazení to pomáhá, ale nevím, zda to mohou i těhotné. Ale vzhledem k tomu, že to smí i malé děti, tak snad ano. Mrkni na jejich stránky: www.justnahrin.cz Držím moc palce

lynks
12. říj 2012

@janinapd to jsem ráda, že to vidíš taky!. Psychiku je těžké změnit, ale jde to. POkuď nejde změnit stav, tak je potřeba si to změnit v hlavě.nebo to jenom přijmout, že to tak je a nebýt smutná. To se mi to říká, zrovna ted jsem taky nachlazená 🙂 ale znám důvod- táák strašne chi být opečovávaná, tak mi v tom přišla na pomoc nemoc. a v posteli je táák dobře. 😀
Udělej si každý den nějakou radost, nebo aspoň jedno utýdně, něco jenom pro sebe. A nemyslím tím nové prášky proti nachlazení. Ty nezaberou...

janinapd
autor
12. říj 2012

Jedinou radost mi dělá dcera, jinak taky něco začínám pokupovat na miminko,ale pořád mám strach, že se něco stane.Jsem tu teď sama,dcera zůstala u našich,což jsem zase ale ráda,protože co tu se mnou má pořád dělat.Já jsem unavená,vše mě bolí.Tak je to nahouby pořád tu být sama.Kdyby mi bylo dobře,tak to zvládnu myslím si že v pohodě.Ale takto mám nervy.

lucifeerka
4. lis 2014

Taky jsem to tak měla, snad polovinu těhotenství jsem byla nemocná. Bylo to šílené, měla jsem strach abych tím nějak neublížila miminku. Myslím si, že je chyba, že nikam nechodíš, aspoň na procházky by jsi měla, ať se dostaneš na čerstvý vzduch a nedýcháš furt ten doma. Já si při nachlazení a rýmě dělala vždycky horký nápoj od Dr. Weisse, ten jsem si oblíbila, nejen pro jeho rychlou přípravu, ale i pro jeho účinek, nos se mi po pár dnech užívání uvolnil a od nachlazení byl klid.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru