Porod po konizaci. Rodily jste normálně nebo císařem?

febris
15. pro 2008

Ahoj holky, prosím ty z vás, které jste prodělaly před těhotenstvím konizaci, jestli jste pak rodily normálně nebo císařem... nejdřív mě strašili s tím, že to můj krátký čípek neudrží a že budu rodit předčasně, teď zas prozměnu ,že budu přenášet, že se neotevřu. Čípek už mám pár týdnů zcela spotřebovaný, ale hrdlo jizevnaté, uzavřené prý jak kamen :( Minuly týden v poradně byl mudr,. optimista, že to povolí, dnes doktorka dost skeptická, tak jsem z toho špatná, ráda bych rodila normálně...

diky za kazdou zkusenost...

kocicinka
15. pro 2008

Ahoj, já jsem po vypalování čípku, tak nevím, jestli myslíš i toto? Konizace je asi seříznutí, kde toho vezmou víc, viď? Mě tedy moje gynekoložka, která mi sama tento zákrok prováděla, zatím nic neřekla. Jako že by mi mohl hrozit předčasný porod, nebo tak. Taky by mě to zajímalo, abych si podle toho vybrala porodnici...

rozela
15. pro 2008

febris já byla taky na konizaci. rodila jsem císařem, ale s konizací to nemělo souvislost. každopádně když jsem se po konizaci ptala doktorů, nakolik to ovlivní mé budoucí těhotenství, tak jediné co jsem se dozvěděla ode všech (4) bylo, že si nemám dělat starosti, že kdyby se náhodou stalo, že by to čípek nechtěl udržet, udělají mi "cerkláž" (nevim, jak se to správně píše). kamarádčině sestře dokonce uřízli celý čípek, nikdo jí neřekl, že těhotenství bude mít rizikové, takže si klidně i zaletěla na dovolenou a v pohodě a klídku si v termínu normálně odrodila skoro 4 kilovýho kluka. nenech se stresovat, co říkají doktroři a nech to koňovi 😉 až přijde čas, určitě to dobře dopadne.

febris
autor
15. pro 2008

holky dik... no mne taky nejdriv vsichni "mazali med kolem huby" ze to na tehotenstviu nebude mit vliv, pche... od 28. tydne jsem musela lezet, protoze se mi muj uz tak pidi cipek zacal zkracovat no a ted zas naopak ze to nepovoli, fakt blazinec. Jediny co me prave ukluidnuje ze ani na netu se nikde moc nepise o tom, ze by byl pak problem s otviranim, hlavnim problemem jsou spis ty predcasny porody...

minea
16. pro 2008

Febris, jsem taky po konizaci. Měla jsem jediný problém, jak píšeš, se zkracováním čípku už od 27tt a s hrozbou předčasného porodu. Nakonec jsem rodila tři týdny před termínem a naprosto spontánně, císař u mě vůbec nebyl ve hře.

febris
autor
16. pro 2008

mineo a nerikali ti pak ze mas to hrdlo zjizveny nebo ze by mohly byt problemy s otevrenim? Nepamatujes si na posledni kontrolu pred porodem v jakym stavu hrdlo bylo?
snad budu mit stesti jako ty 🙂

minea
16. pro 2008

Právě že ne, v tom je tvůj případ asi jiný - o jizvách u mě nikdo nemluvil, řešilo se jen to, že je předčasně zašlý čípek a pak už jen sledovali, jestli se neotvírám. Na poslední kontrole jsem byla otevřená na "špičku prstu". Tak držím palce. Ale hlavní je, že jsi v 38tt, to už jsi za vodou, mimi je dopečený 😉

febris
autor
16. pro 2008

mine no ja jsem taky na "hrot prstu"... tak se necham prekvapit

stofka
16. pro 2008

Ahoj..taky jsem po konizaci čípku, byla jsem na rizikovým. Čípek se mi zkracoval, ale ležet jsem nemusela, asi měsíc před termínem jsem měla již čípek spotřebovaný a otevřená na špičku prstu, doktor říkal, že už každou chvíli porodím, tak jsem byla trochu ve stresu. No nakonec jsem takhle byla až do termínu a dva dny po termínu jsem šla na vyvolání, protože mimčo vypadalo trochu hubenější (což nemělo s konizací nic společnýho) a to už jsem byla na tři prsty. Císaře jsem měla, ale jen proto, že malý nedorotoval do správné polohy. Takže u mě konizace na císaře ani předčasný porod vliv neměla.

luucia
16. pro 2008

febris, kamarádka byla po vysoký konizaci čípku a taky jí celý těhu strašili císařem...na poslední chvíli se rozhodli pro přirozený porod a zvládla to 😉 Musela skoro celý těhu ležet, hrozili jí i nemocnicí a na konec porodila v termínu. Hrdlo prý měla celé zjizvené a mimi jí držela právě jenom ta jizva. Tak držím pěsti, určitě to taky zvládneš 😉

matru
16. pro 2008

mně čípek vypalovali dusíkem, to mi bylo asi 18, pak jsem ve 22 normálně a rychle porodila...za 3 roky mi dělali konizaci pod narkozou a ted mám za sebopu druhý porod, taky zcela normální a rychlý průběh, o císaři vůbec nebyla řeč a celé těhu bylo v pohodě 🙂 drží palce, at to taky klapne 😉

febris
autor
16. pro 2008

je holky, fakt moc diky za odpovedi, moc mi tim pomahate! 😵

karotky
24. črc 2011

@febris ,.....................tak jak Ti to nakonec s porodem dopadlo?
Já jsem po konizaci od ledna 2009 a při porodu(srpen 2010)jsem čípek měla tak ztuhlý,že jsem se ani po 5.hodinách od píchnutí plodovky a kontrakcích po 2.minutách neotevřela ani o milimetr.Pak mi píchli epidural a naštěstí to do hodiny povolilo a Matěj byl venku. 😝

kacenkahr
19. dub 2015

@febris ahojky,ja rodila na 37+4,nakonec cisar,po 6ti hodinach kontrakci jsem byla jen na 2cm a to po nekolika tabletach a kapackach na otvirani..ale stejne bych rodila cisarem (zakalena plodovka,male mel 4kg a hlavne ten zjizvenej cipek a malej uz zacal v brisku blaznit)ale urcite to dopadne lip 🙂

bebe92
30. bře 2021

Dobrý den taky bych se chtěla zeptat když jsem po konotací měla předčasný porod a v kvůli konizaci musela jít císařským řezem budu mít s tím opět problém a budu muset znovu na císařský řez nebo ne?prosím o radu

emamaira
30. bře 2021

@bebe92 taky jsem po konizaci předčasně porodila, ale nikdo mi nepotvrdil, že důvodem byla právě konizace. Teď jsem už 32tt a pokud nebude problém, třeba s jizvou, tak můžu rodit přirozeně🙂

bebe92
4. dub 2021

@emamaira moc děkuji mě právě předtím mi tu jizvu skouseli roztrhnout a to se nepodařilo proto jsem musela císařem a teď čekám druhé a toho se právě bojím!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru