Porodní a poporodní strie, poraďte přípravek

liska06
12. pro 2012

Ahoj holky 🙂, jsem po porodu 1.(mrtvého) ☹ miminka a mám strie jako blázen. Jsem z toho naštvaná. Teď čekám druhé miminko a bříško mě začíná opět hodně svědět a pálit, DALŠÍ STRIE. Mažu olejíčkem od Hiipu a vůbec to nepomáhá, nemáte nějaký zaručený přípravek po kterém se vám přestali dělat? Nebo mám jen prostě špatnou kůži, která se nemůže vyrovnat s takovou zátěží. Dám fotku ☹ Máte také takový problém??

karotky
12. pro 2012

Máš zřejmě stejný problém jako já 😖 Mě ještě ke všemu popraskala jizva po slepáku(ta je na té fotce z druhé strany-není vidět),který mi vyoperovali před 26.roky,ale i tak si říkám,že ty 2 živé a zdravé děti,které jsem přivedla na svět,za to stály a stát budou.Mám na to alespoň nějakou památku-mnohem originálnější,než nějaké tetování 😎

martinak85
12. pro 2012

já to mám ještě horší🙂,ale teď jsem shodila 15kg,tak je to lepší.a je fakt,že si z toho nic nedělám.vidí me jen přítel a na koupaky nějak moc nechodím.a mám za to svoje miminko🙂a ty budeš mít taky.tak 😉

schnek
12. pro 2012

mně hodně pomáhal olej od Weledy. S prvním jsem popraskala fakt hodně a to jsem neměla skoro žádný bříško, s druhým jsem se mazala tímhle a super, nové se neobjevily a staré nerozjely, škoda, že jsem ho nekoupila už poprve ☹

liska06
autor
12. pro 2012

@schnek to jo a to jsi koupila v lékárně?
@martinak85 A ztáhly se ti trošku když jsi zhubla a nebo jsou stejné?
@karotky téda také to máš pěkné, mě právě štve že jsem za tohle všechno nakonec nic nedostala ☹, ale co dyštak nějaké originální jednodílné plavky by to mohli trošku zakrýt.

schnek
12. pro 2012

@liska06 to mají všude, kde maji Weledu, kopíš to i v DM atp. 😉 jinak mně vybledly a nejsou moc patrné, no ale dsamozřejmě nezmizí... to jedině že bych vyrazila na plastiku 😒

liska06
autor
12. pro 2012

@schnek Aha, tak já číhnu, děkuji 🙂 . Jé no tak to vím, právě že nezmizí no. Tak jich chci mít co nejmíň !!

lvicek2000
12. pro 2012

Já používala Elasti Q a zůstala jsem bez strií. Je pravda, že jsem měla spíš menší bříško, ale i jsem někde četla, že je to i typem kůži. Někdo k tomu má prostě větší dispozice, ale určitě tímhle krémíkem nic nezkazíš. Kupovala jsem ho v lékárně a není nijak přehaně drahý. Držím palce

renatalen
12. pro 2012

Myslím, že to je hodně kůží. Já první těhu mazala a strie nebyly a druhé nemazala a udělaly se mi asi dvě maličký. Zse se mi ale uděly na prsech 😠 Bývalá švagrová měla strie hodně a postupem času jí vybledly, že nejsou skoro ani vidět. A dneska se hodně nosí tankiny, tak se to schová 😉

ladik1
12. pro 2012

Zdravím, já taky používala Elasti Q a jsem bez strií. Myslím ale, že to je spíš o typu pokožky. Za celý život se mi jich udělalo jen pár v pubertě na bocích... I když musím uznat, že manželova každovečerní péče o mazání břicha byla příjemná 😀

karotky
12. pro 2012

@liska06 ,........................mě se v těhu začaly i hodně kazit zby na krčcích,přibrala jsem hodně,už nikdy nebudu tak štíhlá jako před tím,ale fakt jsem to přestala řešit po 2.porodu-už jsem na takové "blbinky" neměla čas. 😀
Držím palce,ať Ti těhotenství proběhne bez problémů až do konce a ať se Ti narodí živé a zdravé miminko-to je nejdůležitější. 🙂 K čemu by Ti bylo břicho bez strií,kdyby si nemohla mít žádné děti? ☹

ladie
12. pro 2012

Já nemám ani jednu strii a mazala jsem vším, co mi přišlo pod ruku Jde hlavně o to mazat pravidelně a skoro pořád!!! Třeba v sedmém měsíci mě prcek vzbudil i několikrát za noc s tím, že chce namazat pupek 😀

Takže cokoli - speciální těhotenské mazadla za x set korun nebo obyčejné tělové mléko za padesát kaček z DM. Hlavně mazat a mazat a mazat do zblbnutí a ještě minimálně 3 měsíce po porodu.

Jo a ještě dodám - hodně pít!

ivapo
12. pro 2012

ale jakmile se udělají tak zádný krém pry nepomůže!!! jedine pak operativně.. laser to jen vybelí. 😖

martinak85
13. pro 2012

@liska06 jsou světlejší a fakt se zmenšují.🙂

liska06
autor
13. pro 2012

@lvicek2000 děkuji, já se zeptám v té lékárně 😉

liska06
autor
13. pro 2012

@karotky no právě ☹, děkuji teď už to musí vyjít.
@ivapo jo jo, to vím také že nezmizí pač jsou to pajzevky ☹ , ale chci aby mi k nim nepřibyli další, to bych byla jak pásovec 😀

lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rybicka88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kachidlo
2. pro 2014

Je to ale starost s těma jizvama. Před čtyřmi lety ani čárka, teď se bojím, že kůže přece jen zestárla a nevydrží a popraská. V prvním těhotenství jsem dostala kde co. Bonellu, ElastiQ, DM mama olej, ten byl nejlepší. Olejíček od Saloosu mi nesedl, vše mně svědilo. Nejvíc jsem si oblíbila olejíček z DM, ale hlavně jsem se snažila skoro při každém sprchování masírovat kartáčem všechny zvětšující se partie. Teď jsem začla taky, ale mažu se Bepanthenem na strie a často olivovým olejem. Tím i obličej a ruce a mám pleť jemňounkou, jako dlouho ne.

atinkaa
2. pro 2014

@liska06 ahojki, neviem na kolko je to v tvojich financnych moznostiach ale mne pomohlo toto https://www.modrykonik.cz/blog/atinkaa/album/re... okrem tohto gelu su aj sera a je to fakt fajn vec 😉

inak plati co tu odznelo - starostlivost je poznat, ale zas genetiku uplne neokabati 😅 🙄
drzim palce holky nech sa vam to vylepsi tak aby ste boli s bruskami spokojne 🙂

0508
3. pro 2014

Holky já si břicho mažu buď klasickou lékařskou vazelínou nebo krémem od Avonu v kelímku 400 ml - prodává se kolem 100 Kč, v akci i za 70 Kč a nemám zatím ani jednu strii - 33tt. Podle mě je důležitý mazat pravidelně hlavně po každé sprše nebo koupeli.

liska06
autor
3. pro 2014

No ja uz mam 19 mesicu po porofu a jizvy blednou. Stejne jsou videt. ☹ Hlavne ze uz se rruhe tehu dotahlo do krasneho konce. 🙂

thesun
30. pro 2014

já myslím, že mazání je super, ale jak padlo genetika je genetika... po prvním těhu mám strie až 1cm široké a i 2mm hluboké. jsou už bílé, ale nezmizely..... teď se těším, že otěhotním ještě jednou tak jsem zvědavá, zda budou pupiku stačit ty původní nebo se k tomu přidají další nové :D

lhubajda1
4. led 2015

Nejlepší je bříško mazat normálním vyškvařeným sádlem doma, je to přírodní produkt a mám to na doporučení od kožní. Nesmí být kupované, musí být doma vyškvařené aby neobsahovalo sůl atd.... Já si ho tím mažu a strie sice mám ale už se nové nedělají a blednou 🙂

avantgarda
23. dub 2015

Ahoj maminky, je to fakt boj s těmi striemi. Taky jsem se jim nevyhla (ale mě se udělaly už v pubertě, jak jsem přibrala). Při prvním těhotenství jsem vyzkoušela Elasti Q. Nebyl špatný, ale vadilo mi, že se špatně roztíral a dlouho vstřebával. A i přes poctivé mazání 2x denně od nějakého 4. měsíce se mi strie udělaly na bocích.
Teď zkouším Bepanthen proti striím a zatím dobrá zkušenost. Mažu tedy raději už od úplného začátku. Za těch 10 týdnů se mi vzniklé strie o něco málo zatáhly. Snažím se nezapomínat na žádnou partii těla.

cica002
23. dub 2015

Ja na radu sve dermatolozky pouzivala Elancyl u obou tehotenstvi a na brichu nemam ani carku.Mama ma pritom bricho jako ornici a babicka z tatovi strany mela taky,takze genetika v tomhle smeru spatna.Elancyl je sice drazsi,ale zase to 400ml baleni vyrzi na cele tehotenstvi a navic je na rozdil od Elastiq bez parabenu.

meta123456789
12. kvě 2016

Je to hrozný peklo s těma striema. Já jsem se jich hrozně bála, v různých diskusích holky zmiňovaly hlavně dědičnost, což mě děsilo. Moje mamka měla po nás dětech břicho šíleně rozpraskané, od té doby už nikdy nenosila 2 dílné plavky. Takže dostatečně vyděšená jsem mazala v podstatě od začátku těhotenství, jen co břicho a hlavně prsa začaly růst. Mazala jsem Bepanthenem proti striím, který mi doporučili v lékárně. Naštěstí jsem celé těhotenství ustála bez jediné strie.

baraskaska
12. kvě 2016

Nevěřila bych, že mě někdy budou štvát strie, nikdy jsem neměla pevnou kůži a tak mě moc nepřekvapilo, když jsem ztloustla a objevily se, ale po prvním těhotenství mám 1,5 cm široký strie a nejhorší, že i občas bolej a štípou, a když si na ně šáhnu mám pocit jako bych si sahala do břicha, no hnus, uplně se mi dělá špatně když to vidím. Nemluvě o tom, že už mám rok po porodu a strie vypadají téměř stejně. Si říkám aby se mi u toho druhýho těhotenství jednou,to břicho uplně neroztrhlo jestli se nezatáhnou. achjo co člověk ještě všechno musí podstoupit v tom těhotenství. Alespon, že za to dostaneme tak krásnej revanš 🙂

25jajinka
12. kvě 2016

Holky na jizvy a různé zarudlé pajizvičky a špatně zahojené akné jsem dost trpěla a dost mi pomohl od AVÉNE - krém cicalfate, je jemně namodralý, potřete a necháte působit, uschne rychle, ale na těle se drolí. Je to teda dražší záležitost, ale minimálně zarudlé barvy zbaví a je hlavně hojivý. Tak třeba pomůže i vám. Já sem používala ve větších dávkách a paže mi dost zahojil - pupínky a bílé jizvy se jakoby rozplynuly do kůže, takže to není extrémě vidět. Dělala jsem silnější nátěry a během měsíce jsem sama viděla pokroky.

janawei
18. kvě 2016

Já neznám moc holek, které by strie neštvaly, i přes ten krásný revanš... Zkus se dojít zeptat někam, kde dělají lymfodrenáže. Kamarádce se udělaly strie také docela veliké a široké, tak se pídila, co by se s tím nechalo udělat a narazila na ty lymfodrenáže. Paní se na ní podívala a řekla, že by to jít mělo a taky to šlo. Strie se jí stáhly. Sice jsou pořád trochu vidět, ale to zlepšení je neuvěřitelné. Šla tam asi po 3 měsících od porodu. A navíc se k tomu maže Těhotenským pěsticím olejem od Weledy, sice je pro těhotné, ale zjistily jsme, že funguje na strie a celulitidu i pro netěhotné 🙂.

semisovamys
18. kvě 2016

Já během prvního těhotenství mazala klasickou nivou v plechovce a neměla jsem ani jednu. Teď mažu také, a zatím nemám žádnou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru