Potíže s močením v těhotenství. Jde o infekci?

eva.konczynova
15. bře 2008

ahojky holky, potřebovala bych se poradit, já nevím zda bych mohla mít nějakou infekci, ale sleduju že poslední dny chodím každou chvíli na záchod (časté nucení na močení), když močím tak většinou nic nebolí, neštípe, jen občas tak jakoby píchne v močové trubici, ale to i když nemočím, když normálně stojím nebo cokoliv dělám.. (je to taková bolest jak po cystoskopickém vyšetření, když je trubice podrážděná). Není to pořád, jen občas. Já hodně před těhu trpěla na záněty močového měchýře, ale ty se vždy projevovaly štípáním na konci močení, a to teď nemám... tak nevím zda se znepokojovat, že by mohlo jít o infekci, pro jistotu jsem si vzala nějaké brusinkové tablety (Uroval biotic) a v pondělí jdu i tak ke gynekoložce, ale nemůže to být třeba akutní a radši honem na pohotovost???

silvia83
15. bře 2008

ahoj Evi, tieto isté náznaky som mala aj ja, len ja som musela ist ležať do nemocnice, to picha niesom mala spojené s tým že mam babetko dosť nízko uložené a tlačí mi na krčok, preto aj tie bolesti, lenže mi zistili aj baktérie a infekciu v moči, tak ma liečili liekmi a cipkami na vkladanie, poležala som si asi týždeň a po týždni sa mi to pichani eznova vrátilo , takže teraz som zas na tabletkách ☹ , niektoré rodičky že tým prechádzajú celé tehotenstvo ale byť tebou idem Dr., nech ti spravi odbery, drž sa pa

evkahornova
15. bře 2008

Ahoj Evčo.Já tímto trpím taky, ale pořád si říkám že je to určitě tím, že mi mimčo tlačí na močový měchýř.Také mě to pořád nutí na WC, jdu několikrát za sebou i v noci a někdy když "čurám"tak mě šíleně bolí břicho.Ale mám tu už tak přes měsíc.Zatím jsem s tím fakt nikam nešla protože v knížkách píší že je to normální a že některé těhulky mají i bolestivé močení.Tak nevím no 😕 Asi jsem moc neporadila, ale myslím si že je normální.Ale raději to doktorce řekni at se na tebe podívá.Držím palce, pak napísej co a jak 😉 Hodně štěstíčka 😵

sobilka
18. únor 2009

Ahoj holky, já trpěla na záněty močáku jeden čas i před těhu...teď jsem ve 28. týdnu. Taky se mi párkrát stalo, že mě píchalo v moč. trubici nebo jsem chodila často čůrat, trošku mě bolely ledviny...myslím, že z nastydnutí to nebylo spíš nějaká začínající infekce, což je v těhu časté.
Co mi na to pomáhá je medvědicová směs do dědka kořenáře B. Nového, smí se užívat jen krátkodobě, ale zabírá téměř okamžitě. Když mám jenom divnej pocit kolem močáku, stačí většinou dát si kanadský brusinky, ale když ani to nepomůže, volím rychle tu medvědici: 1-2 lžičky kapek do půl litru vody a přidat jedlou sodu. Druhý den je po zánětu🙂) miminku to neublíží nebojte...pořád lepší než se cpát antibiotikama dokola jako já kdysi fuj...tak to jsou moje zkušenosti.

jituskak
18. únor 2009

Já se přidávám. před těhu se mi střídaly záněty. jednou to byl močák, podruhé děloha, vejcovody, vaječníky a tak pořád dokolečka. já jsem to měla ale dost bolestivé. když jsem močila, tak většinou to byly tak 3 kapky a strašně mě to pálelo jakovy v ústí té trubice. mívám to občas i teď a je to k zbláznění. pomáhá mi, když piju hodně vody. většinou to vydržím tak pár dní a pak jdu k doktorce. teď teda antibiotika nemůžu, ale zase jsem měla nějakou infekci a dala mi něco na zavádění a za 3 dny je to lepší. jinak mažu fungicidinem, nebo myfungarem. já bych teda šla k doktorovi. od toho si platím epojištění, že. a z malé infekce se může vyklubat moc ošklivý zánět. opravdu vím, o čem mluvím.

srpnoveslunicko
24. črc 2019

Ahoj holky, otevírám opět po delší době s dotazem... dnes ráno jsem na toaletním papíru našla kapku krve, jelikož jsem v 36tt+4, myslela jsem, že by mohlo jít o krev díky povolování porodních cest. Nicméně jsem se mrkla zrcátkem a co jsem našla, mne překvapilo: močovou trubici mám lehce oteklou (ale vpodstatě v této fázi těhotenství mám naběhlý a prokrvený celý "spodek"), nicméně na ústí močové trubice je vytvořený modřina nebo sraženinka.
Nejsem si vědoma, že bych se udeřila, fyzicky jsem ale ještě poměrně aktivní (věšení prádla, uklízení, sklízení zeleniny apod), je možné, že mi praskla nějaká cévka? Sex jsme s manželem měli v neděli, ale nic divokého...
Nepociťuji pálení ani řezání, krev v moči není, jen při otírání se troška objeví na papíru. V podstatě jsem na to přišla náhodou... Mám počkat, jestli se krev vstřebá, nebo někam zamířit? Děkuji moc předem.

nicolnik
24. črc 2019

@srpnoveslunicko skoc si do lekarny pro testovaci papirky na moc, detekuji bilkovinu a krev a budes vedet hned.

srpnoveslunicko
25. črc 2019

@nicolnik ahoja, právěže moč je čistá, dívala jsem se, že by to mohlo být vyhřeznutí močové trubice vlivem toho, jak malý sestupuje, v úterý jdu na gyndu, tak uvidím, co mi řekne...

nicolnik
25. črc 2019

@srpnoveslunicko i tak je mam radsi doma. Ja na zanety pred tehotenstvim trpela hodne, takze kdyz neco citim jinak, radsi to otestuju, abych vedela, jestli uz hned k doktorovi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru