Potíže se žlučníkem v těhotenství. Poraďte

fifa79
29. lis 2008

Ahojky,
tak týden mě pobolívá na pravé straně pod žebry,můj gynekolog mi řekl,že to může být podrážděný žlučník.Jsem z toho docela vystrašená a proto vás prosím o rady.Máte s tím taky někdo zkušenosti.Už jsem zahájila dietu,ale zatím se nic neděje.Jsem ve 20tt.Předem děkuji za rady.

luccii
8. únor 2009

khakika, diky, ja si na gyndu radsi skocim, abych neco nezanedbala...

luccii
8. únor 2009

fifo taky diky za postrehy... u me to na jidlu zavisle je, kdyz dele nejim, tak je to OK... nastesti to je poboliva, sice je to otravny a neprijemny, ale zachvaty nemam... spis se bojim, co to je, takze proto jsem se konecne odhodlala s tim zajit k MUDr.

wsmoulinkaa
19. únor 2009

ahoj - toto téma hledám a konečně našla. Tak mě to také trápí, ale nevystřeluje mi to zatím do zad. Jsem objednaná na sono, tak uvidím co se mi tam ukáže-snad to bude ok-o dietku se pokusím a jak jste psaly o játrech tak jsem si vzpomněla, že vlastně od té doby co jím mandlovou nebo játrovou paštiku mě to bolí....já paštiky vlastně ráda a že se to nemá přehánět!! takže od ted žádná paštička ☹

wsmoulinkaa
15. bře 2009

obnovuji....tak na sonu nic nenašli a mě to vesele bolí dál......asi podrážděné prý.... 😒

fifa79
autor
15. bře 2009

wsmoulinkaa:to je dobře,že nic nenašli a neboj ono to nebude bolet pořád. Mě to po 30tt přešlo.Tak hlavu vzhůru.

wsmoulinkaa
16. bře 2009

tak uvidím....už aby to bylo!!! někdy si říkám, jestli to není z nervů-někdy se rozčílím a taky to bolí" 😀

blanka3
27. črc 2009

EMULIPS přispívá ke snížení vzniku žlučníkových kamenů,přispívá ke snížení rizika vzniku chorob srdce a cév,podporuje zažívání,odlehčuje trávicímu traktu,pomáhá tělo chránit před volnými radikály.Díky němu už žádné potíže se zažíváním,s kilogramy navíc,s vysokým tlakem a cholesterolem.Cena je 375 kč až na 100dní pište si na Blanka83@email.cz. Reg.č.03-000585

mondulinka
14. srp 2009

Ahoj holky, tak taky prispeju svym zazitkem se zlucnikem... v nedeli me chytly desny krece v nadbrisku asi ve 22:30... snazila jsem se to rozchodit a zajist s tim, ze jsou to treba jen zarazeny prdy... malej je preci jen uz vysoko a tak jsem si rikala, ze tlak bude asi normalni... kdyz uz se to nedalo, tak jsme v 0:30 dorazili s manzou na pohotovost, kde mi pichli injekci do zadku s tim, ze pokud to do 2 hodin nezabere a neustoupi, tak musim na chirurgii na kapacky.. to jsem si rikala, ze bude v klidu, ze se vyspim a bude dobre... no, ale skuhrala jsem doma dal a tak jsme se ve 2:30 vydali do nemocnice znova... ty peripetie teda nikomu nepreju, plazila jsem se po zemi, doktor rozespalej a nechteli mi dat nic na bolest dokud nevedeli, co to je a az po konzultaci s gynekologama... takze jsem prvni analgetika dostala asi tak ve 4 rano... prvni kapacka, druha, treti a nic... lezla jsem po chodbe a nevedla, co delat, takova beznadej, myslela jsem, ze skocim z okna... fakt to bolelo moc!!! nakonec to konzultovali teda s GYN a ten mi povolil Algifen a ten zabral... to uz jsem mezitim i zacala zvracet... fakt hnus... a to nepocitam vsechna mozna vysetreni pri tech bolestech( SONO bricha, odbery a jeste gyn vysetreni)... museli holt vyloucit, ze je to gynekologicky... ale malej byl OK... myslim, ze bolesti jsem mela tak do 7-8 hodin rano... pak jsem byla schopna teprve zamhourit oka a poslat manzela domu se taky vyspat...
jinak teda zaverem nalez byl zlucnikove kameny a tzv. blato ve zlucniku... vcera mi delali kontrolni SONO a nastesti nenasli zanet, takze jsem se snad vyhla operaci a budu mit klid! drzim dietu a snad to nejak prekonam! docela jsem se bala a po konzultaci s anesteziologem o moznych rizicich predcasneho porodu a rizicich na me jsem byla rozhodnuta na OP nejit... ale pri tech bolestech bych se upsala snad i dablu... taky mi bylo receno, ze tohle je v tehotenstvi dost caste(asi i proto, ze se cpeme 😀 ) tak se opatrujte a preju klidna tehotenstvi bez techto i jinych obtizi 🙂

lucka.adis
5. říj 2009

Je tu ještě někdo kdo s tím má nebo měl problém? 😕

matysi
17. pro 2009

Lucka, já :( Hned ve 4. tt jsem prodělala zánět žlučníku (údajně způsobený hormonálníma změnama), na sonu mi našli kamínky, takže se snažím držet dietu a modlím se, aby mi nezačal žlučník opět zlobit ... Teď mám zatím klid 🙂

lucka.adis
17. pro 2009

Ahoj matysi, tak já mám naštěstí od té doby klid... dietu jsem držela minimálně 14dní a potom jsem začla pomalu jíst to co před tím, akorát nejím nic smaženého na oleji a nic tučného.
Držím palce, aby se ti to nevrátilo 😉

syraell
17. pro 2009

fifa79: Mam dle sona nefunkcni svrastely zlucnik plny kamenu. Uspesne jsem s nim zvladla jedno tehotenstvi a ted uz i cast druheho. Dokonce jsem nastoupila na operaci, ale vypadla jsem jim z programu, takze to odlozili. Od te doby uz jsem nebyla schopna dokopat se k tomu znova a otehotnela jsem. Zlucnik je z velky casti dany geneticky ( u nas treba vsechny zensky po linii mamy) a dost dela dlouhodoby stres.
Bohate by melo stacit vyrusit smazena a pecena jidla, cerstve a tmave pecivo. Tuky tepelne nezpracovane muzes s mirou bez problemu...

matysi
19. pro 2009

Já se tedy snažím držet jakous takous dietu, po zánětu jsem opravdu téměř tři měsíce držela hodně přísnou, teď už se hlídám míň, ale opravdu žádné smažené, tučné, čerstvé kynuté pečivo, perlivé nápoje... 😝 Snad to vydrží!!! 🙂 V nemocnici mi strašili, že si "užiju" poslední měsíce těhu, jak mimčo bude velké a bude na žlučník tlačit, tak mám obavy, ale jak to čtu, tak možná taky budu mít štěstí 😀

syraell
19. pro 2009

matysi: To jim v nemocnici opravdu podekuj, ze te takhle strasi - to fakt pomuze 😉 Ja jsem tedy mela skoro petikilovyho macka a zadny kompluikace dikybohu nenastaly...Snaz se brat to tak, ze zkratka vsechno zvladnes a uvidis, pujde to!

jana21278
22. bře 2012

obnovuji diskuzi. minulý týden jsem měla 3 žlučníkové záchvaty. ten třetí byl teda už jen slabounkej. včera jsem byla u doktora a ten měl výsledky odběrů. žlučník se potvrdil. snížil mi utrogestan na 1 denně a přidal mi Essentiale forte N - v letáku je, že těhotné ho normálně můžou. a ještě mi dal Flavobion - tam je, že v těhotenství jen v těžkých případech a na předpis. a ten mám teda strach si vzít. jsem v 10tt. držím přísnou žlučníkovou dietu. brala jste ho některá v těhotenství?

salomee
22. bře 2012

@jana21278 Nevím,jestli znáš jméno Dr. Kouckého, je to kapacita od Apolináře a má i minimálně dvě dost populární poradny na netu..a shodou okolností jsem zrovna narazila na dotaz, kde se paní ptá na tu samou kombinaci léků. Odpověď zní, že oba léky jsou v těhotenství zcela neškodné.
(je to tady http://www.porodnice.cz/poradny/22/9353)
Osobní zkušenosti nemám..

jana21278
22. bře 2012

@salomee moc děkuju. taky jsem psala do jedné internetové poradny a odepsali mi, že flavobion je neškodný. tak tomu budu věřit. http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/flavobion-...

janula28
30. bře 2012

ahojky, vstupuji do diskuze a také bych chtěla z vlastní zkušenosti doporučit bylinné kapičky Emulips, když budete mít zájem, ráda Vám povím víc 😉

jana21278
31. bře 2012

@janula28 určitě. budu ráda za informace.

ejmisek
20. říj 2014

Ahojky, mohla bych poprosit o radu, co pomáhá nebo si mohu vzít na žlučník v těhotenství v 1.trimestru? Děkuju moc

dezyre
20. říj 2014

@ejmisek já jsem si nikdy nebrala nic, jen jsem se vyvarovala potravinám, které mě ho dráždili - nejvíce to byl med, citrón a kiwi. Ale každý to má jinak. Pokud tě žlučník bere hodně, asi bych se poradila s doktorem.

jana21278
21. říj 2014

@ejmisek asi na to nic neexistuje. kromě diety. mě zas vadila nuttela a med. měla jsem 3 záchvaty v 8tt a jeden asi v 33tt. 3 týdny po po porodu začala záchvatová smršť a 9 týdnů po porodu jsem šla na operaci. sice mi pořád některá jídla vadí, ale je to zlatý.

julia2009
10. čer 2015

Holky no mé problémy začaly již začátkem minulého roku, kdy mi začalo dělat problémy sladké a tučné. Doktoři, to sváděli na psychosomatiku, musela jsem držet přísnou dietu aby mi bylo dobře a pak mi byl zjištěn v září téhož roku zánět žlučníku a následně laparoskopicky mi byl odstraněn. Po výkonu, kdy mi byla přidělena normální strava, jsem stejně měla problémy, nevolnost, pocity na zvracení, po požití husina po těle. (např. uzenin).Byly mi naordinovány léky, které pomohly. Po nějaké době jsem přešla na přírodní kapičky, které mi umožnily jíst již cokoli. Nyní jsem v 13tt a 1 dny a již od 4tt mám problémy se žlučovými cestami, musím znovu držet přísnou dietu aby mi tak nějak nebylo úplně zle(léky ani kapičky užívat v těhotenství nemůžu). Doktory jsem na to upozorňovala, ale nikdo s tím nic nedělá a já již několik týdnů takto trpím. Prosím poradíte mi, co mám dělat, popřípadě, co si mohu vzít aby se mi ulevilo. Nedovedu si představit, že bych takto jedla celé těhotenství. Fakt už jsem hubená a potřebuju přibrat. Předem moc děkuji

jana21278
10. čer 2015

@julia2009 já mám po operaci problém s tučným, ale nejhorší je mléčné. strašně těžko se obojímu vyhýbá. u mě tedy následují křeče v břiše a okamžitý úprk na wc. náhodně mi docela pomohl pyridoxin, tj. vitamín b6. docela se mi trávení upravila. je mi výrazně líp. ale jestli se může v těhu tak to nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru