Pozitivní 1. screening, aminocentéza. Má miminko šanci?

eluska87
20. pro 2013

Už nevím kam se obrátit..prosím poraďte byli jsme teď ve středu na screeningovém vyšetření a kvůli jizvě po prvním císaři pan doktor špatně viděl plod a nešlo mu měření ..jediné co jakš takš změřil byla NT a to blo 3,4, dále podle testů vyšlo PAPP-A 0,37MoM a PBhCG 0,58 MoM...k těmto dvoum hodnotám mi doktor nic neřekl..taky už nic víc zkontrolovat krom orgánů- které jsou v pořádku- nemohl..přesto mám jít na plodovku 15. ledna, protože dle konečné zprávy mi vyšlo T13+18 1/55..nevím co mám od toho čekat jsem vyděšená..

blahova_andrea
20. pro 2013

@eluska87 já vím, že to jde těžko, ale zkus být v klidu. spousta maminek měla špatné výsledky, pak nedopadla dobře třeba ani ta plodovka a nakonec se jim narodilo krásné zdravé miminko. ani lékaři nejsou neomylní. odpověď na tvoji otázku je jasné ANO, miminko má ještě šanci 😉

eluska87
autor
20. pro 2013

@blahova_andrea děkuji za úptěchu..u nás je problém neno spíš fakt, že pokud se potvrdí že miminko by mělo být postižené, tak těhotenství necháme ukončit...v rodině máme jedno postiženní a vím jak torodiče měli těžké...

blahova_andrea
20. pro 2013

@eluska87 to chápu. zvlášť, když to máte už v rodině. problém je, že testy nikdy nejsou 100%. citlivější maminky si pak celý život říkají co když...to dítko bylo zdravé a...zvlášť pokud už se jim pak otěhotnět nepovedlo. ale tak ty už maminka jsi a jsi mladá, určitě to nedopadne nijak špatně 😉 já se tedy nemohu srovnat s představou odběru plodové vody, takže u mě by byl zádrhel spíš tam. doufám, že se mě to nebude týkat. moc ti držím pěsti, aby ti to v tom lednu dobře dopadlo!!!

eluska87
autor
20. pro 2013

@blahova_andrea moc děkuju...necháme si i zaplatit aby ty výsledky byly dod ruhého dne a´t nemusíme čekat 2-3 týdny...ty peníze za to stojí za tu ,,jistotu"

blahova_andrea
20. pro 2013

@eluska87 jé, to jde? tak to je super. to by byly hrozný nervy. a na kolik to vyjde? já teď řeším, že si asi zaplatím NT+ screening v tom 12tt, protože tripple testy jsou docela na prd ☹

eluska87
autor
20. pro 2013

@blahova_andrea tak my jezdíme k doktorovi Polakovi do Olomouce a ten screening stojí 1400 jestli to chceš vědět...a jinak výsledky té plodové vody do druhého dne stojí 3000 kč..je to hodně..ale než se tři týdny nervit-prostě jsme ani nepřemýšleli, že bysme to nezaplatili..bylo to jasný hned

pisisvori
20. pro 2013

@blahova_andrea někde je te screening zadarmo, záleží jak má dané centrum nastavené smlouvy s pojišťovnou a některé pojišťovny to zase zpětně proplatí.

golla
20. pro 2013

abych řekla pravdu, tak na aminocentézu bych nešla. Zbytek jsou jen statistiky a čísla. určitě bych se sešla s dr. znovu a chtěla po něm bližší info, ale myslím si, že to ve finále nebude tak hrozné. Mě vyšel screening 1:3500, což vlastně znamená, že 1 dítko z 3500 může mít downa. A ipřesto, že mi řekli, že je to super výsledek, screening je celkově negativní, tak stejně můžu mít to jedno miminko z 3500..

liss_durman
20. pro 2013

@eluska87 Čauky, budu ti držet palce na tu plodovku. Opravdu se snaž být v klidu, i když vím, že obzvlášť v čase Vánoc je to hrozné... Plodovky se neboj, nebolí to a v dnešní době velmi vyspělé medicíny je to daleko bezpečnější než to bývalo. A výsledky jsou opravdu přesné. V prvním těhu jsem to podstoupila, vyšly mi krevní testy s pravděpodobností Downa 1:120, taky mi to sdělili před Vánoci, akorát s tím rozdílem, že jsem byla už v 18tt a na plodovku mě samořejmě objednali až po svátcích, takže to už byl asi 21tt. Věř mi, že v tomhle týdnu pro mě byla představa ukončení těhu hrozná ☹ Cítila jsem pohyby a prostě už jsem si na mimi v bříšku zvykla. Výsledky teda byly do 2. dne, ale to bylo kvůli tomu kvaltu, aby se TO stihlo, kdyby... Držím palce, určitě je lepší vědět na čem jsi a čím dřív, tím líp (takže to připlacení si výsledku do druhého dne doporučuji, i tak jsou to nervy).

winterska
20. pro 2013

@eluska87 ahoj, to je mi moc líto že máš NT pozitivní. Na druhou stranu mě zaráží, že ti nenabídli už ted třeba odběr choriových klků, kde by se to riziko mohlo hned vyvrátit nebo potvrdit, aby ses případně už mohla domluvit na přerušení těhotentství..
Mám nepříjemnou zkušenost před 2 lety, na NT mi našli riziko T18 jak z krve, tak z UTZ, ještě to odpoledne mi udělali odběr CHK, Druhý den mi genetička riziko potvrdila a další den jsem nastupovala do nemocnice na přerušení - Byl to tehdy dost divoký týden, na druhou stranu bylo v tu chvíli to nejlepší co jsme mohli udělat..
Ty dny do 15. ledna ti vůbec nezávidím, člověk neví, zda se má těšit na zdravé miminko nebo mít nervy z toho, co ho bude čekat.☹. Držím palečky ať to všechno zvládneš a ať se ten pozitivní NT vyvrátí a vy budete čekat zdravé miminko 🙂

lupita71
20. pro 2013

Ahoj, řekli Ti, že existuje i neinvazivní test prenascan?Stojí sice 15 tisíc , ale je bez rizika. Já o mimi po amnio přišla, sice už mi bylo 40, když to dělali a rizika stoupají i s věkem, ale i tak. Hlavně si to nech od doktora pořádně vysvětlit. Vůbec bych neváhala a UTZ bych nechala zkontrolovat ještě na jiném pracovišti, když jak píšeš na tom prvním měl dr. problémy s měřením. Kdoví jak to je.

winterska
20. pro 2013

@eluska87 a ještě jeden dotaz, to tě dr prohlížel jen tím UTZ přes bříško nebo i vaginálním UTZ?
Můj dr. mě tento týden při NT nejdřív zkusil UTZ přes bříško, ale jsem ještě brzký termín, tak viděl málo, tak mě pak prohlížel spodem, a tam viděl vše co měl vidět..

blahova_andrea
20. pro 2013

@pisisvori já jsem u vzp a ta neproplácí skoro nikomu nic ☹

eluska87
autor
20. pro 2013

@winterska zkoušel to i spodem a prost nebylo vidět tak jakpotřeboval..jsemz toho na nervy...všichnikolemmyslípozitivně a játoprostě moc neumím...

muddledgirl
8. led 2014

@eluska87 kočinko, opravdu pokud máte 15000,zaplať si prenascan...plodovka se ve světě už skoro vůbec nedělá...vím,že je to hodně peněz...ale...no...já jsem měla krev děsnou 1:55 down, celkově screening 1:704 a taky mě ženou na testy...ale půjdu do toho prenascanu..doktor mi přímo plodovku zakázal,když jsem po IVF...mě zas nemohl zkontrolovat srdíčko,protože prcek furt lítal...jak blázen...no a taky nevim,co si mám myslet...držím moc pěstičky,ať je to o.k. vše...

eluska87
autor
8. led 2014

@muddledgirl jenže my je prostě nemáme...já tu plodovku nepodceňuji a nemá z ní strach..mám strach z výsledku jaký přinese...

muddledgirl
8. led 2014

@eluska87 😒 budu na Tebe myslet.. 😉

janinkahrdl
9. led 2014

Prosím Vás máte někdo zkušenosti jsem uplně na nervy je mi 35 let 17 týden porod v červu dnes jsme vola doktorce a testy screening z krve vyšlo velké riziko postižení. V 12 týdnu mi dělali ultrazvuk screening 1:54 malinké riziko test negativný. Volala jsme do Prahy 17 ledna na plodovku tam se uvidí nevím jak dlouho trvají výsledky asi se zblázním do té doby. Jak velké je riziko z té krve? Zjistí z plodové vody vše postižení ?? Děkuji za odpověd.

muddledgirl
9. led 2014

@janinkahrdl to máš jen krev 1:55 ?Napsala jsi to trošku zmateně... ☹ .oni Ti volali hned po krví?...výsledky jsou ccca 2-,3 týdny...

janinkahrdl
9. led 2014

Nene 1:55 je ultrazvuk ve 12 týdnu ten dopadl negativný dobře. Dneska jsme volala svojí doktorce o silvestra mi brali krev dnes výsledek prý velké riziko postižený z krve tak jsme objednaná 17 ledna do Prahy na genetiku a tu plodovou vodu mi budou dělat měla jsme až 22 leden ale přemluvila jsme že to tak dlouho nevydržím čeakt nacpala mě na toho 17.

muddledgirl
9. led 2014

@janinkahrdl nejdřív Ti berou krev v 1.trimestru,to jsi měla kolik? A pak je utz a dostaneš výsledné riziko /dají dokupy výsledky z krve + ultrazvuku/.To jsi měla výsledné riziko prvotrimestriálního screeningu 1:55?A po té jsou tripple testy v 16tt...Jak psali holky,můžeš si připlatit za rychlejší výsledky,tak se na to zeptej.Já jsem teda spíš pro prenascan než amnio.

lupita71
9. led 2014

Tripl testy jsou diagnosticky podfuk, jejich vypovedni hodnota je diskutabilni, ale laboratorim se libi inkasovat prachy. jestli bzlo na utz vse ok tak bych se moc neobavala. Kdyz uy bychom braly v potay triply, ono taky zalezi o kolik byly u triplu prekroceny hodnoty, jestli je to jenom o kousek nebo je tam nejaky markantni prekroceni. Ja ve 40 mela utz ok, triplz v 16 tzdnu ok a v 13 tydnu jednu hodnotu prekrocenou o kousek, nechala jsem se umluvit na amnio, nasledoval zamlkly potrat a nervy v hajzlu na dalsi dva roky. jestli chces mit jistotu zaplat si radeji prenascan, je to sice palka a dozajista takz dobry business jako plodovka, ale mimi to neohrozi, to je moje zkusenost....drzim pesti

lupita71
9. led 2014

Jo a jeste neco - rizika se pocitaji statisticky, vetsina doktoru o statistice vi kulovy, tak papouskuji postupz bez ohledu na individualni zhodnoceni jednotlivych pripadu. Nenech se napalit.

muddledgirl
9. led 2014

@lupita71 souhlasím..nechápu proč se tripply furt ještě dělaj......no já dávám od plodovky taky ruce pryč..po IVF nebudu riskovat...myslím,že těch 15000 se sehnat dá vždy....a budu mít skoro 100% jistotu...miluju děti,ale downa bych nedala...to vím.. 😉

janinkahrdl
10. led 2014

Holky Děkuju za rady. Moc mi to pomohlo že bývají ty tripply často falešné jsme tady zjistila docela často. Pujdu ke své doktorce ještě tam se zeptám na vše znova o kolik je ta hodnota větší to riziko a uvidím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru