Pozitivní výsledky krve a negativní screening (12. tt)

juditax1
16. kvě 2014

Zdravím,
ráda bych požádala o názor. Čekáme první miminko, je mi 26let a po studiu naší rodiny jsem nenalezla žádné onemocnění Downova syndromu. Přesto z vyšetření v 1.trimestru nám krev ukázala riziko 1:181 a riziko spojené s věkem 1:831, či-li pozitivní výsledek. Screening nám později vyšel negativní s rizikem 1:669. Teď váháme, co dělat dále. Čekáme na objednání na genetiku. Zvažujeme si zakoupit testy Prenascan či odběr plodové vody (z té mám ale velké obavy).
Prosím, o názory jak byste se zachovali Vy, či jestli někdo má s podobnými výsledky zkušenost.
Děkuji🙂

missveru
16. kvě 2014

@juditax1 Riziko 1:669 je konečný verdikt, jestli dobře chápu. V tom případě buď v klidu, to je negativní výsledek! Výsledky krve a ultrazvuku samy o sobě o ničem nevypovídají, určující je až ta kombinace... na plodovku bych být tebou rozhodně nešla, to je naprostá zbytečnost, kterou doktoři rádi dělají (prachy od pojišťovny). Pokud chcete mít klid, tak prenascanem asi nic nezkazíte, jen budete o 14000,- lehčí...
Otázka je, jestli si pak necháš dělat triple test, ty strašně často vychází falešně pozitivně a je to zbytečný stres... navíc... známá šla na AMC kvůli špatným výsledkům triplům a přišla tak o zdravou holčičku :( Moje doktorka třeba na triply vůbec neoposílá, pokud proběhne v prvním trimestru NT screening, tak už je to naprostá zbytečnost.

missveru
16. kvě 2014

@juditax1 Jinak DS není dědičný, je to náhodná mutace - s tím nemá rodinná historie nic společného.

juditax1
autor
16. kvě 2014

Děkuju za názor. S tou dědičností se mě ptala jak gynekoložka, tak i lékař na screeningu...proto jsem pátrala. Jinak vím, že klidně mohu být první z rodiny s takovým onemocněním.

lucielle123
17. kvě 2014

Ahoj, já řešila před časem to samé.. Výsledek prvotrimestrálního screeningu jsem měla 1:436, výsledek triplu 1:590. tudíž výsledek negativní, přesto mi byla doporučena aminocentéza. Té jsem se bála a taky to riziko mi nepřišlo tak vysoké, abych riskovala, že o prcka přijdu při zákroku. 14 000 mi bylo tak nějak líto, tak jsem zvolila tu možnost, že jsem se objednala k MUDr. Frisové do Prahy, na kterou jsem na netu našla jen ty nelepší recenze. Vzala mě ve 20 týdnu na podrobný genetický ultrazvuk, trval asi 45 minut, vše nám skvěle vysvětlila a dle ní čekáme zdravé miminko..Riziko DS mi poté upravila na 1:3300. Poté mi na mail poslala velmi podrobnou zprávu o výsledku vyšetření.
Ten výsledek taky nemáš tak špatný, aby to bylo na AMC, takže když tak zkus taky zvážit ten podrobný genetický UTZ. 🙂 Držím palce, ať Ti to všechno dobře dopadne!

vackova81
17. kvě 2014

Ahoj,před 3 lety,když jsem v 30 letech čekala první,mi první testy ukázaly poměr něco kolem 1:400,screening - měření šíje a přítomnost nosní kůstky bylo v pořádku.Triple test byl lepší jen o něco,tak mě dr.poslal na genetiku.Plodovky jsem se bála,hodně jsem to zvažovala a dost jsem se tím nervovala,ale genetička mi ještě nabídla podrobný utz u pro.Eliáše.Ten mi řekl,že vidí naprosto zdravý plod a nevidí důvod podstupovat plodovku.Od té chvíle jsem byla klidná a na všechny ty jakože horší výsledky jsem si vzpomněla,až když mi malou po porodu přinesla dětská doktorka se slovy:dcera je úplně zdravá 🙂 A je do teď (ťuk ,ťuk,ťuk).Takže klid,žádný stres a ať jste v pohodě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru