Práce na PC/sezení v těhotenství. Jak dlouho vydržíte?

campi
19. srp 2008

Jak dlouho vydržíte pracovat u počítače? I když sedím na míči, tak mě po cca 1,5 hodině začne bolet v podbřišku a ideálně potřebuji hodinovou přestávku.

katzi
19. srp 2008

campi, mě se to teď už netýká - jsem už na mateřské, ale taky jsem moc dlouho v kuse nevydržela sedět u PC. Teď nám i na předporodním kurzu říkala PA, že to právě ani není dobrý dlouho sedět u PC, že málokdo u toho sedí rovně, že se různě kroutíme atd. a že ty mimča se nám pak dají v tom bříchu do špatné pozice a hůř se rodí. Že ideální pozice pro lehčí porod je být v kleče na čtyrech, no ale zas kleč u toho PC v práci, že 😀 No doporučuje se právě tak po těch cca 2 hoďkách si udělat pauzu, trochu se protáhnout, projít a pak zas pokračovat v práci.

pattie
19. srp 2008

Tak dvě hodiny, ale taky už to pro Tebe není tak aktuální. I v práci, když jsem tam ještě chodila, jsem si dělala přestávky v sezení, resp. chodila jsem na procházky po chodbách naší budovy

campi
autor
19. srp 2008

A dá se pracovat u PC ještě v pokročilém těhotenství? Jako OSVČ nemám PPM ani nemocenskou, tak musím makat, dokud to půjde.

pattie
19. srp 2008

campi: proč by se nedalo? 🙂) Kamarádka musela proležet skoro celé těhotenství a celou dobu vleže kreslila projekty na PC.... 😉 Spíš uvidíš, jak Ti bude. Mě třeba záda nebolej, takže mi nevadí ani sezení, ale kamarádka je o 2,5 měsíce v těhu pozadu a vydrží prý sedět 15 minut, jak jí bolej záda.

kristi
19. srp 2008

ja jsem byla od 26tt na rizikovym kvuli otvirani se a sedela jsem u PC kazddej den skoro porad.....jinak bych se uzrala nudou

gedren
19. srp 2008

Ja prosedela u kompu (stridave pracovne i nepracovne 🙂) cely prvni tehotenstvi, celych 1.75 roku obdobi kojeni a ted hodlam prosedet zase cely tehotenstvi. Nejak stejne nevim, co bych jinak celej den delala 🙂 A porod jsem mela celkem v pohode.

vendy991
24. srp 2012

Já jsem právě moc dlouho nevydržela, strašně mě bolely záda a krk, otékaly mi nohy.. Manžel už se na to nemohl dívat, tak se začal trošku poptávat a nakonec jsme pořídili zdravotní židli k PC.. Vynikající věc!! Jmenuje se Spinalis, objednali jsme ji přes internet a jsem maximálně spokojená! Na téhle židli se dá opravdu sedět celý den a bez problémů.. Je to můj malý zázrak

cassis1
2. říj 2013

Mám dotaz ohledně PC, taky sedím docela často u počítače a někdy ho mám i na klíně, nejde mi teď o polohu těla, ale o to zda to nemá nějaký vliv na plod...přeci jenom se píše, že to vlnění apod....je škodlivé....tak se toho trochu bojím.

andulajda
3. led 2014

Taky jsem jeden z adeptů denní práce na PC, ale bohužel mi to moc neprospívá. Musím cvičit a hýbat se, jelikož se mi pak od toho denno-denního sezení blokuje krční páteř a v těhu s tím zrovna velice nic dělat nejde :/ Hold nejsme stvoření po práci na PC :/ Snad se ve zdraví dopotácím k termínu)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru