Prasklá děloha. Neprošla si tím některá z vás?

petku0204
24. led 2012

Ahoj holky, potřebuji poradit. Moje švagrová je ve 4. měsíci těhotenství (je to druhé těhotenství, při prvním rodila císařem a má doma 2,5letého chlapečka) včera ji odvezli do nemocnice s tím, že má prasklou dělohu v místě jizvy (prý to v tomhle ranném stádiu těhotenství ještě neviděli). Zatím jí řekli jen to, že si ji tam nechají a bude muset do konce těhotenství ležet v nemocnici s tím, že výsledek je stejně nejistý. Nebo jí miminko vezmou. Řekli jí, že ale i tak další dítě v úvahu nepřichází.
Neprošla jste si tím některá z vás?? Chtěla bych vědět, jestli jste některá z vás tento problém překonala a máte zdravé miminko...nebo kdyby alespoň švagrová měla šanci znovu otěhotnět.

petrusew
24. led 2012

@petku0204 Ahoj, zkušenosti nemám, ale obávám se, že další těhu už fakt nebude možné. Budu držet palečky, aby to ustála ona i miminko v pořádku.

smoulinka.ciko
25. led 2012

Ahoj, no ja zkušenost nemám ale může se to občas stát, jizva chtěla asi ještě čas. Jen mě teda udivuje že už tak brzy ☹ Přejem ať se to podaří a jsou oba v pořádku, nechci brát iluze, ale obbavám se, že další mimi už nebude ☹

evabelk
25. led 2012

Já s tímto problémeme tedy osobní zkušenost nemám, bohudíky! ani pracovní...vím, že se to můžem stát, ale většinou až později, třeba před termínem porodu. Měla to tak kolegyně v práci, otěhotněla rok po prvním císaři. A druhého jí už dělali za minutu 12, s rupturou dělohy. Ale bylo to termínově, tak mimi i maminky byli v pořádku. A další dítě už stejně neplánovala. Dříve se doporučovalo další těhotenství po císaři za 2roky. Ale poslední dobou se z toho ustupuje, že se může i dříve. Tak toto je tedy odsrašující případ a přitom dva roky odstupu byly u vaší švagrové dodrženy. Upřímně mě to mrzí ☹ nejspíš bude mít švagrová nějaké problémy s hojením tkání obecně. Podle mě další těhu by asi fakt nebyl dobrý nápad. Jde o to, že by z roztržené dělohy mohla vykrvácet a jde vlastně už o dva životy! Ale neházejte flintu do žita! třeba toto těhotenství donosí, sice zůstane ležet ve špitále, ale dopadne to dobře. Znám spousty smutných příběhů s dobrým koncem 🙂

alenka83
4. únor 2012

ahoj, dovoluji si reagovat. Myslím, že s prasklou dělohou by jí nenechali ani minutu déle a šla by okamžitě na ukončení těhotenství! Přeci prasklá děloha nemůže v sobě udržet živý plod a ještě o chvíli déle a je to život ohrožující. Ve 4 měsíci se mi to zdá hooodně brzo, to by musela mít hooodně slabou jizvu a to by dr při kontrole viděl, jizva jde vidět i bez těhu ultrazvukem, takže to celé, co jsi napsala se nejedná prasklé dělohy, ale jiného problému!

veruvac
18. črc 2016

zajímalo by mě, jak to celé dopadlo když je to po před 4.lety. potýkám se bohužel také s defektem na děloze. díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru