Prášky na alergii v těhotenství, poraďte

monahr
9. črc 2012

Ahoj,chtela by jsem poradit s prasky na alergii.Vzdy jsem brala zirtec,ale v tehotenstvi by se pry brat nemel.Volala jsem doktorce obvodni a ta ma dovolenou na gynde nevedi a alergologa nemam nebot me vzdy zabral ten zirtec.....Mam silenou rymu a tece mi z oci a neda se to uz vydrzet......Jsem v 19+3tt.Jestli mate nekdo zkusenosti prosim poradte.Dekuji 🙂 🙂

eficenka
9. črc 2012

leda si zajít do lékárny, tam by Ti měli poradit...

2hanah
9. črc 2012

Mně v těhotenství řekla kožní doktorka, že můžu užívat Claritin i 14 dní v kuse, že miminku a mně mnohem víc vadí ta alergie než lék, takže jsem občas brala Claritin a vše bylo v pořádku.

irenee
9. črc 2012

Pokud vím prášky na alergii by se neměly hlavně v 1. trimestru, jak je to dál to nevím. Mně bylo řečeno, že s nimi mám být opatrná a upředňostnovat lokální přípravky - kapky do nosu a očí - mně se vždycky v těhotenství alergie zmírní, takže já s nima v pohodě vydržím. Já mám tedy kapky na předpis od alergologa, ale možná se dá sehnat i něco v lékárně. Ono taky co doktor to trochu jiný názor. V prvním těhotenství jsem měla jinou gynekoložku a ta v lécích na alergii problém neviděla, můj nynější se na ně moc netváří 😕 Každopádně přikláním se k poradě s lékárníkem, ten by poradit mohl

petrunka01
9. črc 2012

já brala v obou těhotenstvích Aerius prášky a ještě kapky do očí.Dr. mi tvrdila,že to je v pořádku a obě děti jsou zdravé,tak asi jo

misa83
9. črc 2012

Ja beru zyrtec v podstate kazdy den asi 12 let, ted se mi to trochu zmirnuje, takze beru co 2 dny. Moje alergolozka mi rikala, ze zyrtec v tehotenstvi nevadi, pry je i schvalen svetovou zdrav. organizaci, ze se muze brat behem tehotenstvi.

baibies
9. črc 2012

Souhlasím s názorem @irenee.. Je to v pořádku, - zirtec nebo xyzal si klidně vezmi i kapičky, prý neprochází placentou, v prvním trimestru jsem je raději nebrala, ale ted už taky musím, jen mě alergoložka upozornila, že přechází do mlíčka, tak to jen aby si věděla.. at se Ti brzy uleví ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru