Prášky na vysoký tlak v těhotenství, máte stejný problém?

zaninkaj
18. srp 2013

Ahoj holky, bohužel už od 10 let mám vysoký tlak, jehož příčina není dosud úplně jasná. Sice jsem plnoštíhlá a to je jeden z aspektů (o kterém vím a který mi komplikuje nemocná štítná žláza), ale jak poznamenal můj kardiolog, na kterého jsem se před plánovaným těhotenstvím obrátila, to není nejspíš ten hlavní důvod. S práškami jsem v pořádku. Bohužel budu muset nějaké brát i v těhotenství, ale prý jsou již ověřené. Je tu někdo s podobným problémem jako já? Co vy a vysoký tlak v těhotenství??? Doufám, že nebudu muset pořád ležet ☹ To bych se asi zbláznila.

gumidek
18. srp 2013

@zaninkaj Ahoj, otěhotněla jsem již s léčeným vysokým tlakem (prášky beru od 23 let), jen mi doktorka tenkrát změnila prášky na Vasocardin vhodnější pro těhule a denně jsem se doma měřila. Pokud se jí to zdálo vysoký, zvýšila mi dávkování prášků, jinak obě těhotenství v pohodě, jen kvůli tlaku jsem rodila první dítko den před termínem a druhé tři dny po termínu, oba porody vyvolaný. Hodně štěstí 🙂

zaninkaj
autor
18. srp 2013

@gumidek moc děkuju za tvoji reakci...chápeš určitě jak to cítím, člověk chce, aby bylo vše v pořádku. Jsem ráda, že nejsem sama 🙂

gumidek
18. srp 2013

@zaninkaj Rozumím ti, díky vysokému tlaku jsi pod větší kontrolou, takže není čeho se bát. I jsem byla jednou na pár dní v nemocnici (asi 3 dny) a i dle slov doktorky to bylo jen pro jistotu, aby se vyloučily jakýkoli problémy. A všechno ok, celý těhotenství jsem prožila s tlakem cca 140/90....

nicole_1
19. srp 2013

@zaninkaj taky beru léky na tlak od 24 let, příčinu nezjistili, všechny ostatní výsledky ok a jsem i dost hubená a stejně mám vysoký tlak, já jsem během těhu brala dopegyt, dokonce během 1.těhu jsem měla nádherný tlak, že jsem půl roku nic nemusela brát, ke konci těhu se to zvýšilo a rodila jsem o 2 týdny dřív, porod byl vyvolávaný, během 2.těhu jsem už brala celou dobu ten dopegyt i během kojení, ke konci se to zase trochu zvýšilo ale nijak hrozně,porod jsem měla naplánovaný 2 dny před termínem,ale naštěstí malej se rozhodl přijít na svět sám o 5 dní dříve, mně řekli, že díky vysokému tlaku nikdy nebudu přenášet, že musím porodit nejpozději v den termínu

pistalinda35
19. srp 2013

@zaninkaj ahoj, také užívám lék na tlak 🙂 Concor 2,5
a mimi je v pořádku 🙂

v kolikátém jsi týdnu ?

zaninkaj
autor
19. srp 2013

@nicole_1 myslím, že můj kardiolog o tom Dopegytu právě mluvil, že ho pak budu moct mít. Já mám právě taky jinak srdíčko a rozbory v pořádku.
@pistalinda35 zatím jsme ve fázi snažení se o mimčo..ale teprve na začátku. Jen jsem tohle potřebovala vyřešit s tím tlakem, abych byla klidnější. 🙂

pistalinda35
19. srp 2013

@zaninkaj mně doktor na interně řekl, že ten můj lék se může , ale že mám na to pro jistotu upozornit lékaře, který bude dělat kontrolu srdíčka miminka.... že je možné, že bude mít nižší puls....

držím moc palečky , aby bylo mimi brzy na cestě !

zaninkaj
autor
19. srp 2013

@pistalinda35 děkujeme..doufám, že se zadaří a nebudou komplikace 🙂 Já prášky, které beru mít nemůžu, tak mi je pak pan doktor bude měnit, ale říkal, že ho užívají ženy v těhotenství běžně a miminku to neškodí, jsem ráda, že už je to odskoušené 🙂

cameliee
26. srp 2013

@zaninkaj Já brala Cipralex a jak jsem zjistila na testu, že jsem těhotná, tak mi obvodní lékařka změnila prášky na Dopegyt a beru ho 3x denně. Na UZ jdu 29/8, tak snad to bude všechno ok. Momentálně dle mých výpočtů bych měla být v ten ČT v 5tt+6.

veronila
26. srp 2013

@zaninkaj Ja mela zvyseny tlak od zacatku tehotenstvi a od 5. mesice jsem musela brat Methyldopa... Syn je zdravy, jen se kvuli memu vysokemu tlaku musel narodit o 14 dni drive 😒 Porod mi vyvolavali kvuli obavam z preeklampsie...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru