Prcek je ve 30tt moc malý, máte zkušenost?

profitrubka
6. dub 2014

Ahojda...vůbec poprvé v životě jsem se rozhodla založit nějakou diskuzi...vážně si nevím rady :( ... už desátý den ležím v nemocnici, poslala mě sem moje gyn. při obvyklém vyšetření, že prý málo plodové vody...tady jsem se dozvěděla že maličkej je symetricky menší,zaostává cca 2 týdny...tak si mě tu nechali...o týdnu znovu (tenhle pátek) ultrazvuk a prý se to s tou jeho velikostí nezlepšilo, má 850g :( .a plodová voda prý na spodní hranici normálu....prý tu budu nejspíš dlouho a odcházet odsud budu nejspíš až s maličkým...když by nerostl ani dál,budou prý ukončovat těhotenství :( zítra budu 30tt...každý den mám dvakrát monitory, třikrát denně beru takový hnusný kapičky (secatoxin ) a jednou denně magnézko...průtoky a monitory mám celou dobu v pořádku, mrnous "komunikuje" a je normálně aktivní...jsem tu neuvěřitelně vystresovaná, celý noci nedokážu usnout, brečím, hlavou mi běhá tolik špatných věcí...alespon že normálně chodím na vycházky jinak bych se tu asi zbláznila :X prosím, mate někdo podobné zkušenosti? je nějaká možnost, že to dopadne dobře , když je až takhle malinkej? strašně se bojím...

koada
6. dub 2014

@profitrubka Ahoj, řeknu ti jediné - nestresuj se! Já jsem v 36tt a naše malá má lehce přes 2 kg, také je od začátku těhu malinká, teď si nepamatuju váhu ve 30tt ale vím že to bylo dole na křivce a hodně dole. Mám blbý průtoky pupečníkem, tak mě sledují v Podolský porodnici, plus jsem měla zánět ledvin, tak moje gyndařka chtěla aby mi nacpali kortikoidy a vyndali malou (to bylo asi v 32 tt), v Podolí mi dali antibitika a je to zaléčeno, ne vyléčeno, ale funguju. Takže, abych si tu ještě nezačala stěžovat, jediné co mě pomohlo byl pozitivní přístup a nenchat se zvyklat mudr. že malá není tabulková. Ano, není ale dožene to. A vy taky. Uvidíš.Hlavně zkus myslet pozitivně a bude to fajn!!!!! Moc na tebe myslím!

martina_z
6. dub 2014

@profitrubka Znam chlapecka nar. 31tt s vahou 1100g. Ted je to normalni zdravy kluk, akorat zustal trochu mensi oproti vrstevnikum. Vyndat uz ho museli - lekari jsou v tomto smeru hodne opatrni a snazi se minimalizovat rizika a najit nejlepsi reseni.

profitrubka
autor
6. dub 2014

@koada moc dík za odpoved. zkouším pozitivně myslet,pokaždý když mrnous začne řádit tak si říkám že to prostě bude rebel a šikulka po tatkovi 🙂 jenže občas ty myšlenky...že by musel jít ven takhle maličkej...no hrůza...jinak já sem prcek (155cm) , byla jsem nedonošený mimčo...vlastně celá moje rodina je mrnava :D a přítel toho taky dvakrát nepobral, tak si občas říkám jestli to prostě nemůže bejt daný tímhle...no uvidíme...každopádně ti držím palce at ti to s malou dopadne dobře 🙂

consti
6. dub 2014

Kamarádce se narodil chlapeček ve 29 tt s váhou 800 gramů a dnes je to krásný a šikovný kluk!! 😉 Vím, že se to snadno radí, ale psychika je potvora. Věř, že to bude dobré a určitě ještě nějakou dobu vydržíš a mimčo nabere 😉 . Dnes už doktoři umí zázraky, drž se a věřím, že bude vše v pořádku!! Nás zase strašili, že je malý o dva týdny větší a bla bla a nakonec jsem rodila o měsíc dřív a malý měl váhu 2480 gr., takže by asi moc velký nebyl, kdyby se narodil v termínu 😎 .

ange_de_la_morte
6. dub 2014

Ahojky, nevím už teď kolik měl Matyášek ve 30tt ale taky byl malinká, doktorka mi stále vyhrožovala že bude malý a nedonošený, dokonce jsme řešili ještě kde budu rodit, protože porodnice kde jsem chtěla není nachystaná na děti pod 2500g. Nicméně během zbylých týdnů to malý docela dohnal, i když odhady váhy z porodnice byly strašně malinké tak se nakonec narodil asi 700-800g mimo odhad - měl 3700g. Jinak 30tt je už docela pěkný věk, i kdyby nebylo něco vpořádku, neonatologové jsou skvěli a myslím že by to zvládnul s přehledem 🙂 Hlavně se snaž co nejmíň stresovat, nějak se zaměstnej ( čti, nebo třeba háčkuj 😀 ), stresem miminku nepomůžeš 🙂 Budu držet palečky

hancazivocich
6. dub 2014

@profitrubka - ahoj, snad tě tato diskuze uklidní - jen jsem googlila http://www.emimino.cz/diskuse/miminko-30tt-je-m...
Vydrž!!! Vydrž!!! Taky bych měla nervy a chápu tě.. Ale určitě to dopadne dobře

anetka1701
6. dub 2014

Vlastní zkušenost nemám, ale ležela jsem v porodnici s holkou v 36tt - byla tam už skoro dva měsíce na udržení, myslím že podobný případy jako ty (málo vody, špatná výživa, mimčo mrňavý). Sice to nebyla žádná výhra, ale v těch 36tt už pak mimčo mělo skoro dvě kila a fakt bojovali o každej den - a vyhrávali... Nevím jak to pak dopadlo, ale na velký vizitě jsem slyšela, že to vypadá už nadějně a životaschopně :o) držím palce...

p.s. koukám na deníček a první dcerka měla ve 29tt 950g... narodila se jako tří a půl kilová :o)

vandik83
6. dub 2014

@profitrubka kamarádka loni porodila císařem ve 29+6 miminko vážící 850 g, byla to preeklamsie, špatné průtoky, miminko v bříšku fakt strádalo, takže to ukončit museli. A dopadlo to dobře, cvičej teda Vojtovku, ale zvládli to, akorát je i po roce stále menší a hubenější a pohybově o více než 2 měsíce pozadu, což je logické. Takže i kdyby u vás museli volit tento postup, tak se neboj, doktoři jsou machři! Držím palečky!!!

elielizabeth
6. dub 2014

Ono se to lehce řekne "buď v klidu", ale nic jiného nezbývá. Nás strašili, že dcerka nebude mít donošená při porodu ani 2,5 kg a nakonec šla ven císařem ve 39. týdnu a měla 3,39 kg. Takže se s váhou "trošku" sekli 😀
A každé dítě je jiné. Kamarádka rodila dříve císařem, její holčička byla maličká, myslím, že pod 2,5kg a když jí byl rok, tak byla už větší než ta naše, které byl rok a půl.

madulinka
6. dub 2014

Ahoj, me ukoncovali tehotenstvi ve 34.tydnu.. ve 30.tydnu na velkem utz gyn.doktor zjistil, ze mrne je o tyden mensi, ale ja jsem tvrdila, ze my s manzelem jsme byli prtousove pri narozeni, ze to bude o.k. Pozval si me na prohlidku ve 32.tydnu a mrne bylo o 2tydny mensi.. pozvali si me v 35.tydnu na kontrolu prutoku pupecnikem, na tu jsem uz ale nedorazila... ve 34.tydnu jsem pro bolesti (hellp syndrom - vaznejsi forma preeklampsie) jela na pohotovost, zjistili, ze mimco je o 4tydny mensi, zadne prutoky pupecnikem a tehotenstvi ihned ukoncili (mimochodem terminu "ukonceni tehotenstvi"jsem vubec nerozumela a myslela jsem si, ze mimi proste ten zakrok neprezije...) mala se narodila akutnim cisarem ve 34+0 tt s vahou 1420g a 39 cm..byla v poradku, jen hrozne malickata a podvyzivena... ted mame naprosto zdravou lumpici, je teda oproti vrstevnikum o hodne drobnejsi, ale je naprosto zdrava 🙂. Preju hodne sil, hlavne ty zacatky jsou hodne narocne.. vydrzte 2v1 co nejdyl!! 🙂

profitrubka
autor
6. dub 2014

holky moc děkuju za podporu...jsem holt velkej plašan a to prostředí tady mi dvakrát prostě nepřidá.. =) doufám, že to tak vážně bude a že všechno bude v pořádku...

speedygon
6. dub 2014

@profitrubka Jen ještě doplním: váha nemusí být přesná, miminko může být ve skutečnosti ještě větší...hlavně klid a věř....snad vše dobře dopadne a ještě budeš mile překvapena. Přeji hodně štěstíčka 🙂

bonavoxa
6. dub 2014

Povzbudím též 🙂 Můj příběh je obdobný. DO nemocnice jsem se dostala se zkráceným čípkem, otevřená..a malá byla taky malinká. Celé těhotenství byla menší o týden, najednou o 14 dní. Ležela jsem a malá nerostla. To byla beznaděj :( Nakonec ztrácela měsíc, průtoky v pořádku, každý den monitor, každý týden velký UTZ...měla malou hlavičku, hádali jí v 35. týdnu 1 500 g. Narodila se 36+1 tt. 2160 g a 44 cm. Byla jsem za to ráda! Je drobná, nechce moc jíst, ale je krásná, zdravá a šikovná! Takže hlavu vzhůru 🙂
@profitrubka

profitrubka
autor
7. dub 2014

Taaak před chvilkou mě dělali zase průtoky...a sama doktorka byla překvapená...a já upřímně taky a dost mile =) že prej tohle nečekala, ale že se to všechno zlepšilo (ono to prý s těma průtokama ani předtím nebylo špatný prej,,ale diskopříběh to taky asi nebyl, prej to bylo tak nějak na spodní hranici,což sem slyšela poprvý až ted). Navíc I monitory se prý zlepšili...prdola je víc akční, toho sem si samozřejmě všimla I já, například dneska si nedal pokoj skoro celej den :D Pokaždý jsem jeho pohyby cítila, ale ne tak silně a dneska byli poprvý I vidět =). Tak doktorka říkala, že nakonec se to asi dá všechno dopořádku,že v pátek ještě prcka přeměříme, jestli vyrostl a uvidíme... =) mam strašnou radost ...a pujdu to zavolat do práce tatkovi, ten mu dneska I domlouval :D 🙂

bjoucik.15
7. dub 2014

ahoj, ve 30tt malá měla 1008g a taky mě tahali na průtoky a monitor. ale všechno bylo v pořádku. Narodila se 30+1tt a měla 2680g. prostě byla jen maličká a to jí zůstalo. Teď v 15m má 75cm a necelých 9kg 🙂 ale je zdravá a čilá...

anit_001
7. dub 2014

Ahoj, tak já se také přidám, ať vidíš, že je/bylo nás víc 🙂 Ve 33tt byl malý o týden menší, tak si mě Dr pozval hned další týden na UZ, tam byla váha 1600g, což bylo málo. Poslal mě do nemocnice na průtoky a monitor, rovnou si mě tam nechali, právě proto, že placenta pořádně nefungovala a bylo málo plodové vody, váha - stejný odhad jako můj Dr 1600g. Ležela jsem tam dva týdny a neustále docházela na UZ a přeměření, průtoky a denodenně řešili, zda vyvolají porod nebo ne. Ale prcek se měl k světu, vypadalo to, že přibírá, tak mi termín vyvolání posouvali a posouvali, nakonec do ukončeného 37tt. Poslední odhad byl 1900g v ukončeném 36tt, rodila jsem spontánně v 36+3tt a reálná váha syna byla 2700g. Takže hlavu vzhůru, prcek ještě určitě poroste a přibere 😉 A třeba se u tebe taky sekli s odhadem 😉
@profitrubka

profitrubka
autor
8. dub 2014

Holky je to sice malinko od tématu, ale předepsali mi tu kapky Secatoxin forte...3x denně..mate s nima zkušenosti? Mě je dali prý aby prcek lépe rostl. Já se ted zajímala, jaký mají vlastně učinky...podle příbalového letáku jsou na migrénu (tu teda nemám) a nemá se užívat v těhotenství...tak fakt nevím

alipap
9. dub 2014

Neboj sa. Ja mam bratranca, ktorý sa narodil predcasne s váhou 1150 g a dnes? Má 30 rokov, 187 cm a je to kus pekného chlapa. Vystudoval 2 vysoké školy a má uspešnú firmu. Ked sa narodil, lekár povedal rodičom, že doslova "nebude z neho nic a bude postihnutý" Nic z toho nie je pravda uz od základnej skoly chodil na rozne matematické olympiady a sutaze. Dodnes tomu "uzasnemu" lekarovi posiela na svoje narodeniny pohladnicu aj s fotkou. 🙂 .Tak bud kludná.

vandik83
9. dub 2014

@profitrubka pokud ti ten lék předepsali přímo v porodnici, tak bych se nebála, že ti to nějak uškodí, mají s tím nejspíše zkušenosti, že to opravdu pomáhá. Je to asi na lepší prokrvení (ona i migréna bývá způsobená právě nějakými horšími průtoky), tak to mají asi odzkoušené, že to pomáhá, aby byly i lepší průtoky k miminku a dostalo se k němu více živin.

dorinek
20. dub 2014

@profitrubka - já měla první dceru o týden menší, doktor z toho nic nedělal a dcera se narodila v termínu - 3,6 kg. Syn byl celé těhotenství o 2 týdny menší, ale můj doktor byl zase v pohodě, takže mě nenapadlo se nějak sresovat 😕 Narodil se opět v termínu - 3,25kg. U dcery mě před porodem dělali UTZ a řekli, že je maličká, že bude mít max. 3 kila 😅 Když jsem se pak ptala, jak je možný, že se sekli o 600g, tak mi bylo vysvětleno, že UTZ má odchylku +- 500g 😀 😀 Tak to jsem se musela fakt smát. Tobě teď nejvíc škodí ten stres z nemocnice. Není ani tak důležitý, jak je mimčo velký, ale jestli roste. Hlavně klid, hodně jíst, ať má mimčo živiny a co se týká těch kapek, tak na to bych se teda doktorky zeptala...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru