Předčasné otevírání se ve 21. týdnu těhotenství

janab78
25. bře 2009

Ahojte, potřebuju poradit.Jsem ve 21tt, mám CS 2 a jsem už otevřená na špičku prstu. Chtěla bych vědět, jestli jste to některá taky měla a zda jste kvůli tomu předčasně porodily. Můj doktor si myslí, že mám jen ležet a při zhoršení okamžitě do nemocnice.Je to opravdu tak vážné? Celý den ležet těžko budu s malým dítětem.Díky za rady.

aji81
26. bře 2009

Janab no myslím, že to není dobré. CS 2 jsem měla dva týdny před porodem!!. Takže to opravdu neber na lehkou váhu a lež!!! ☹

janab78
autor
26. bře 2009

aji81-to jsi mě moc nepotěšila. Já při prvním měla CS 0 skoro až do konce. Nechápu, co se ted děje. ☹

dnada
26. bře 2009

janab - polehávat na zádech a pod zadek polštářek a mít pokrčené nohy(tím je děloha nakloněna víc ke tvé hlavě a není tak velký tlak na branku) a nebo na levím boku,aby se opět eliminovalo napětí. úplně nevhodné je sezení😉 opravdu hodně polehávej kdykoli uctíš cokoli nezvyklého šup na záda a zadek nahoru. já byla na 1cm otevřená od cca 22tt a 14dní před prorodem sem se zavřela 😀 čípek to ale udržel celé těhu 😉 Vím že to není lehké,pokud máš ještě jedno dítě,já sem pro změnu sama,byla semi v těhua semi ted s prckem,bydlím v domě a musela sem si vše udělat i sekat zahradu. Holt mi vše místo pár hodin trvalo pár dní. Ale opravdu se nepřetěžuj a hlavně se nestresuj,věř že to dobře dopadne😉 Pozitivní myšlení je mooc důležité 😉

janab78
autor
26. bře 2009

dnada-jak se mohl čípek zavřít? Mně řekl doktor, že se to už bude jenom zhoršovat. Nechápu. Měla jsi alespon rychlý porod, když už jsi byla celé těhu otevřená?
Tak dneska jsem hodně ležela, posedávala a musím říct, že břicho mě nebolí, ale hrooozně mě to nebaví.

console
26. bře 2009

Ahoj, cipek se ti lezenim a nicnedelanim)) skutecne muze napr. prodlouzit. Ale radeji opravdu lez, je tu i moznost byt v nem. na kapackach do nejakeho 37tt. Bud rada, ze te tam doktor rovnou neposlla, jako me (nastesti jsem problemy mela az ve 32tt). Porod pak byva opravdu rychlejsi.

console
26. bře 2009

Jo, a jsou tu o tomhle jeste dalsi min. 2 temata-nejak Zkraceny cipek a Predcasny porod

dnada
27. bře 2009

čípek se zkrátí a klidně zase prodlouží,stejně jako se branka otevře a pak zase uzavře. No nevím,čemu se říká rychlý porod,hlenová zátka mi odcházela 9hodin,kontrakce po 3minutách,pak mi praskla voda,v 5ráno,v půl9 sem byla otevřená ani ne na prst a ve 12:33 se malej narodil. Byla sem hlídaná celé těhu,měla sem k tomu ještě i nízkou hladinu hcq, od nějakého 32tt sem hodila každý týden na monitor. A pokud Ti tohle Tvůj doktor neřekl a řekl že se to bude už jen zhoršovat,změň doktora,já to udělala v 16tt,protože můj předchozí gyndař mě 16týdnů léčil z těhotenství,píchal mi injekce na vyvolání menzesu atd. A ty informace co sem psala mám od primáře z mulačovky v plzni kam sem docházela na monitor. Takže asi tak.

len.z
27. bře 2009

Já mam CS 3 od 26tt. Teď jsem 34tt a mam 4 s naléhající hlavičkou.....čípek nezkrácený, ale hrdlo do půlky pro prst......ale už čekám druhé, takže prý je vše v pořádku podle Dr...u vícerodiček to prý bývá....u prvorodiček je to asi blbé 😒

michamicha
27. bře 2009

leni, ty jsi 34tt??? 😕 😕 😕

ramonaa
30. bře 2009

Jani, já měla v 21 tt CS 5 a předčasně jsem porodila. Doporučuju zvýšenou opatrnost a pokud možno zkus přesvědčit gynekologa, at ti napíše nějaké gestageny, prý podle nejnovějších studií zabranují předčasnému porodu, nejen potratu, viz. web porodnice.cz, doktor Koucký tam odpovídá, je to opravdu odborník. Držím palečky.

ramonaa
30. bře 2009

Teda ne porodila, potratila ☹

janab78
autor
30. bře 2009

ramonaa-tak to je mi líto, ale koukám, že jsi zase těhu, tak držím palečky a URČITĚ to dobře dopadne.
Jestli se můži zeptat-tvůj doktor to CS5 neřešil?

ramonaa
30. bře 2009

Jani, tři týdny před všechno v pohodě a po třech týdnech v těhot. poradně najednou CS a rovnou do nemocnice. Bylo pozdě. Jediné příznaky mírně tvrdnoucí břicho, ale jen občas. No jo zase jsem těhu, taky doufám, že to bude ok, doktorka mě hlídá jako blázen. Budu ted brát Duphaston určitě ještě celý druhý trimestr. Obě dvě těhu po IVF, takže žádná sranda 😖

ramonaa
30. bře 2009

Já jen po svých zkušenostech všem radím zvýšenou opatrnost, byl to hroznej zážitek. Jo a díky jani. 🙂

marti30
31. bře 2009

Ahoj, dostala jsem se na tyto stránky náhodou, ale musím zareagovat. Mam 2 děti, přestože podle většiny lékařů jsem byla beznadějný případ. První těhotenství probíhalo bez komplikací a v termínu se mi narodil zdravý syn, druhé těhotenství skončilo ve 24. týdnu potratem z neznámé příčiny,alespoň tak nám to řekli. třetí těhotenství skončilo ve 20. týdnu opět potratem předcházelo tomu zkracování hrdla a nekonečné týdny ležení a stejně se tomu nedalo zabránit.Lékaři mi řekli, že už nikdy dítě nedonosím, že mán nedostatečnost děložního hrdla. Nedali jsme se, pomohl nám dr.Koucký. Při čtvrtém těhotenství jsem užívala utrogestan vaginálně,větší učinek,až do porodu a byla jsem vyšetřena na trombofilní mutace,ta se potvrdila.Od 12. týdne jsem si píchala clexane až do konce šestinedělí. Ale proč to všechno píšu,ve 23. týdnu jem měla cervikometrii 7 mm, což je podle tabulek kritická hodnota, do 28. týdne jsem ležela u Apolináře pod dohledem pana doktora. Ve 28. týdnu mne propustili, docházela jsem na kontroly a doma rozhodně neležela, dcera se narodila ve 36. týdnu a za pár dní jí bude rok. Je to zdravá a šikovná holčička. Po těchto zkušenostech vím, že je dobré se nevzdávat a hledat informace a věřit sama sobě.Určitě se na tyto možnosti svého lékaře zeptejte a případně se přes virtualní poradnu spojte s dr. Kouckým a popište mu svůj problém.Přeji mnoho sil a štěstí.Martina.

market3
4. srp 2009

Ahojda, jsem ve 27 týdnu a začínám se otvírat na špičku prstu. Jsem poprvé těhotmí. Doktorka mi chtěla napsat kontrolku, ale tu jsem odmítla. Myslíte si, že když nemám náročnou práci a mám nohy nahoře, tak se to nezhorší? Beru magnesium 2 tablety 3 krát denně. Celé těhotenství jsem neměla žádné problémy. Teď mně také nic nebolí, nohy mně neotíkají. Markét

nefertitka
4. srp 2009

ahojte,ja som mala pootvoreny krcok na spicku prsta a skrateny uz od 24tt...a navyse mi tvrdlo brucho,cele som si to az dokonca musela potom odlezat,z toho 2x v nemocnici po tyzdni....nakoniec som porodila o mesiac skor...a to mozno aj kvoli tomu,ze uz som toho lezania mala akurat tak dost a sla som sa prejst,vecer mi praskla voda a uz to islo...lenze ten mrcha krcok prave pri porode zareagoval opacne,nie a nie sa otvorit,tak mi nakoniec este porod aj vyvolavali...a trval strasne dlho...ale bolo to asi preto,ze som az do dna porodu brala vysoke davky magnezia...
takze ak mate problem s pootvorenym krckom,ak vam mozem poradit,lezte lezte a lezte...nenamahat sa ani len obycajnym varenim....

nefertitka
4. srp 2009

a market3,mne lekar povedal na sedenie v robote,ze to je najhorsie,ked dlhodobo niekde sedim,ze to statie je uz potom lepsie...ked sedis,plod ti tlaci na krcok a moze ho este viac oslabit....
pisem len,co mne vravel lekar...ale urcite sa ich nazory v tomto lisia...ja som ale toho svojho posluchala a ked mi povedal lezat,tak som lezala

wacinka
4. srp 2009

market já jsem se začala otevírat v 25tt a musela jsem až do 35tt jen ležet s nohama nahoře. hrozila mi i nemocnice. Brala sjem magnesium. nesměla jsem nic dělat nevařila jsem neuklízela vše dělal manžel. O miminko jsme se snažili 2,5 roku takže to opravdu stojí za to raději ležet. Já být tebou tak moc neriskuji, sezení je nejhorší.
Teď už jsem za vodou a je jedno zda se malá už narodí. Ale ty dva měsíce byly plné obav o malou. říkala jsem si abych překlenula alespoň 34tt.

market3
4. srp 2009

Ahojda Nefertika,myslíš, že když v práci sedím a nohy mám natažené nahoře, tak snad netllačí plod na krcok.
díky pa M.

wacinka
4. srp 2009

market sezení i s nohama nahoře neudělá to aby ti padala děloha směrem k hrudníku. stále ti bude padat dolů čili směrem na čípek. proto bys správně měla ležet a postel mít zvednutou u noh, aby děloha měla tendenci jít směrem k hrudníku 😉

market3
4. srp 2009

Wacinko,ale když jsem doma a jdu si lehnout, tak jen ležím. Doktorka mi řekla ať polehávám, o nohách nahoře mně nic neříkala.

wacinka
4. srp 2009

tak pokud máš tu možnost tak nohy dej vejš. Opravdu to pomáhá. Já jsem teda ležela 2 měsíce a ze začátku to vypadalo, že budeme rodit. Ale po dvou měsících se mi krásně prodloužil čípek a přestala sjem se otevírat. Takže rada pana doktora mi pomohla. Já nechtěla do nemocnice, musela sjem podepsat revers, že odmítám hospitalizaci.
Hlavně buď na sebe opatrná a nezvedej nic těžkého...

market3
4. srp 2009

strašně moc děkuju, teď nic nedělám a v práci mám nohy nahoře a jsem skoro v leže🙂 Příští týden ve čtvrtek jdu k doktorce na kontrolu, tak doufám, že to bude v pořádku. Teď jím 3 krát denně magnesium, tak doufám, že to taky pomůže. Neumím si představit, že už teď bych byla doma. Doktor Ti spočítal od kdy máš jít na mateřskou nebo sis to zhruba počítala sama?

wacinka
4. srp 2009

nemáš za co. Hlavně buď opatrná🙂 já jsem doma od začátku těhotenství a už mě to nebaví. Ale zase pro malou vydržím všechno.
Doktor mi stanovil mateřskou nastupovala jsem 6tt před termínem porodu 😉

nefertitka
4. srp 2009

market,ja by som si na tvojom mieste zobrala PN a sla domov pekne oddychovat...este si neni tak daleko,ze by si bola za vodou....ja viem,ze je to neni jednoduche,ale da sa to...ja som sice bola uz na psychiatriu,ale to som musela vyslovene len lezat,len na zachod a sup rychlo spat...a to som mohla byt len na lavom boku...tak mi najmenej tvrdlo brucho,takze som tak fungovala posledne 3 mesiace a zvladla som...teraz mam moju krasnu Nikolku,ktora mi tu teraz obzuzlava karimatku🙂 a oblizuje parkety....pane boze 😀

jakoo
4. srp 2009

ahoj maminy, musím zareagovat, všechny těhotenství jsem měla - čípek otevřený na prst a měkký, ale to vůbec nevadí, hlavně musí být dlouhý!!! to je kolem 20 tt nad 3 cm!!!při prvním jsem měla ve 20 tt 2,6 cm čípek dlouhý, tak mi udělali steh a pak vše v ok. Jenže ted málokdo steh udělá. 😒 Maket: od začátku do konvce jsem byla otevřená, a když jsem přijela k porodu po ptasknutí vody, tak mi řekl, že jsem uzavřená, že rodit budu následující den....🙂

market3
5. srp 2009

ahojda jakoo,děkuju za info, teď se snažím nic nedělat, ale do práce bych ještě chtěla v srpnu chodit. Dělám účetní a snažím se celou dobu mít nohy nahoře, aby netlačil plod na čípek, ale stejně se pořád ležet nedá. Doufám, že když půjdu 13.srpna na kontrolu, tak to bude ok🙂 děkuju M.

market3
11. srp 2009

Ahojky Jakoo,chtěla jsem se Tě ještě zeptat. Myslíš, že když se několikrát za den projdu, tak to vadí? Teď chodím jako slimák 😖 Když sem unavená, tak si jdu lehnout.Ve čtvrtek jdu na kontrolu a mám z toho strach:(díky pa M.

market3
18. říj 2009

Ahojda,tak sem dneska 38 týden.Nakonec předčasné otevírání jsem přežila bez nějakých moc velkých omezení.Za týden jedu do nemocnice,tak ten porod snad nějak přežiju🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru