• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prednison v těhotenství. Jak to dopadlo?

28. ledna 2015 
Ahojte, mne dnes imunologička predpísala prednisom 20 mg denne kvôli tomu že už 4 rok neviem otehotneniť, zistili mi že moje telo "bojuje proti tehotenstvu". Lieky mi nasadila na 6 až 8 týždňom, po 4 týždňoch mám ísť na odber krvi... Verím, že mi to pomôže
:slight_smile:
21. led 2014 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinameitner akú dávku si užívala?
21. led 2014 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedna tableta Predison 5 ráno před jídlem.
21. led 2014 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka.m. Ahoj chtěla jsem se zeptat kolik jsi brala kortikosteroidu denne v tehotentvi. Ja mam autoimunitni chorobu a musim brat prednison 30 mg.A jak jsou na tom tvoje deti ze zdravim. Nekde jsem cetla ze když se ji kortikosteroidy v tehotenstvi tak mají miminka rozstepy pater a jsou vetsi atd.
2. únor 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@farmarska Ahoj, já užívala, 2 - 0 - 2 5mg Prednison denně a nežádoucí účinky se projevily a podepsaly na mně hodně. Ale těhu jsem nebyla:(
3. únor 2014 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaganka81 Ahoj tak to máš podobné jako já. Taky jsem ho brala kvůli tomu...
3. únor 2014 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska ale je super, že se ti to povedlo, velká motivace... jak vysoké jsi měla hodnoty?
3. únor 2014 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin jestli myslíš kolik jsem brala toho prednisonu - tak první půlrok při prvním těhu 5mg denně, po potratu jsem byla znova na odběrech a nasadili mi 5mg obden a 20mg obden - takže na střídačku.
Pokud myslíš hodnoty z odběrů, tak to fakt ted nevím, je to skoro 3 roky zpět, ani nevím, zda ty papíry mám.. a stejně jsem to nikdy neřešila...
3. únor 2014 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky aj ja berem prednisom mam problemy z oblickami mam glumerinefritidu zlihavaju mi oblicky ale zahada je taka podla doktorky mam brat jednu rano a poobede polku kazdy den ale velmi som pribrala od neho tak som si ho znizila na polku ob den a mam lepsie vysledky no jej som to nepovedala.strasne chceme babo 2 roky sme sa pokusali a nic a potom sa nakoniec podarilo no 14 tyzdni som musela ist na potra ze mi zlihavaju oblicky no ja som sa tak necitila.chceme velmi abo a neverim ze to je take strasne ze by sme nemohli je tu nejaka mamina co ma podobny problem.dakujem
3. únor 2014 ve 22:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som brala prednison celé tehotenstvo...prvé 2 trimestre 5mg a posledný 2,5mg. Tolerovala som ho úplne v pohode a nemám žiadne následky...ani maly...teda dufam, že nič nemáme:slight_smile:)

Brala som to preventívne od začiatku tehu, pretože som mala 4 spontánne potraty, z toho 3 v cca 20tt a lekári netušili prečo...a zdá sa, že zabralo:slight_smile:
3. únor 2014 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin a pomohol ti ten prednison? užívam 5 mg, no začala som s 20 mg - ktoré mi lekárka omylom naordinovala... v utorok idem na kontrolu krvi, uvidíme čo ma čaká
16. únor 2014 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katebrej Ahoj, ja mam juvenilnu polyartritidu a uzivala som 5 mg Prednisonu do 20 tt, potom mi dali prestavku - ale nie kvoli vplyvu na maleho, al. mna , ale byvalo mi velmi zle a az po porode zistili, ze to bol zlcnik. Maly je ok, po porode sa robia testy nadobliciek a odber sa robil aj asi v 3. mes. - kontrolny. Vraj nema vplyv na babo a to potvrdil ako reumatolog tak aj gynekolog. Mozno zalezi aj od davky, ja som brala 5 mg a do 10 mg je to ok.
16. únor 2014 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaganka81 Ahoj, hodnoty se snížily poprvé, podruhé a potřetí už vůbec nezabíral. Snížily se o hodně z 69% na 45%, ale zatím jsem po 3 IVF neotěhotněla ani jednou :frowning2: ale každá to máme jinak ...
16. únor 2014 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, vím, že už je tato diskuze neaktivní, ale třeba můj příspěvek do budoucna někomu pomůže, resp. uklidní.
Kvůli zjištěnému antifosfolipidovému syndromu (APA) jsem v těhotenství také musela brát Prednison a v termínu se mi narodila krásná, zdravá dcerka :slight_smile: Prednison jsem brala až do ukončeného 36. týdne. Za celé těhotenství jsem přibrala 11kg, takže ani není pravda to, že se po něm přibírá :wink:
28. led 2015 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek