Prednison v těhotenství. Jak to dopadlo?

katebrej
31. črc 2007

Ahoj, potřebovala bych se poradit s někým, kdo má zkušenosti s užíváním Prednisonu během těhotenství. Užívám ho na potíže revmatického původu a spíš bych potřebovala uklidnit od někoho kdo ho bral a měl potom zdravé mimčo bez komplikací. Děkuji Kacka.

gaganka81
21. led 2014

Ahojte, mne dnes imunologička predpísala prednisom 20 mg denne kvôli tomu že už 4 rok neviem otehotneniť, zistili mi že moje telo "bojuje proti tehotenstvu". Lieky mi nasadila na 6 až 8 týždňom, po 4 týždňoch mám ísť na odber krvi... Verím, že mi to pomôže
🙂

gaganka81
21. led 2014

@martinameitner akú dávku si užívala?

martinameitner
21. led 2014

Jedna tableta Predison 5 ráno před jídlem.

zmnm
2. únor 2014

@radka.m. Ahoj chtěla jsem se zeptat kolik jsi brala kortikosteroidu denne v tehotentvi. Ja mam autoimunitni chorobu a musim brat prednison 30 mg.A jak jsou na tom tvoje deti ze zdravim. Nekde jsem cetla ze když se ji kortikosteroidy v tehotenstvi tak mají miminka rozstepy pater a jsou vetsi atd.

coralin
3. únor 2014

@farmarska Ahoj, já užívala, 2 - 0 - 2 5mg Prednison denně a nežádoucí účinky se projevily a podepsaly na mně hodně. Ale těhu jsem nebyla:(

coralin
3. únor 2014

@gaganka81 Ahoj tak to máš podobné jako já. Taky jsem ho brala kvůli tomu...

coralin
3. únor 2014

@winterska ale je super, že se ti to povedlo, velká motivace... jak vysoké jsi měla hodnoty?

winterska
3. únor 2014

@coralin jestli myslíš kolik jsem brala toho prednisonu - tak první půlrok při prvním těhu 5mg denně, po potratu jsem byla znova na odběrech a nasadili mi 5mg obden a 20mg obden - takže na střídačku.
Pokud myslíš hodnoty z odběrů, tak to fakt ted nevím, je to skoro 3 roky zpět, ani nevím, zda ty papíry mám.. a stejně jsem to nikdy neřešila...

boos71
3. únor 2014

ahojte kocky aj ja berem prednisom mam problemy z oblickami mam glumerinefritidu zlihavaju mi oblicky ale zahada je taka podla doktorky mam brat jednu rano a poobede polku kazdy den ale velmi som pribrala od neho tak som si ho znizila na polku ob den a mam lepsie vysledky no jej som to nepovedala.strasne chceme babo 2 roky sme sa pokusali a nic a potom sa nakoniec podarilo no 14 tyzdni som musela ist na potra ze mi zlihavaju oblicky no ja som sa tak necitila.chceme velmi abo a neverim ze to je take strasne ze by sme nemohli je tu nejaka mamina co ma podobny problem.dakujem

grelu
3. únor 2014

Ja som brala prednison celé tehotenstvo...prvé 2 trimestre 5mg a posledný 2,5mg. Tolerovala som ho úplne v pohode a nemám žiadne následky...ani maly...teda dufam, že nič nemáme🙂)

Brala som to preventívne od začiatku tehu, pretože som mala 4 spontánne potraty, z toho 3 v cca 20tt a lekári netušili prečo...a zdá sa, že zabralo🙂

gaganka81
16. únor 2014

@coralin a pomohol ti ten prednison? užívam 5 mg, no začala som s 20 mg - ktoré mi lekárka omylom naordinovala... v utorok idem na kontrolu krvi, uvidíme čo ma čaká

vincp
16. únor 2014

@katebrej Ahoj, ja mam juvenilnu polyartritidu a uzivala som 5 mg Prednisonu do 20 tt, potom mi dali prestavku - ale nie kvoli vplyvu na maleho, al. mna , ale byvalo mi velmi zle a az po porode zistili, ze to bol zlcnik. Maly je ok, po porode sa robia testy nadobliciek a odber sa robil aj asi v 3. mes. - kontrolny. Vraj nema vplyv na babo a to potvrdil ako reumatolog tak aj gynekolog. Mozno zalezi aj od davky, ja som brala 5 mg a do 10 mg je to ok.

coralin
16. únor 2014

@gaganka81 Ahoj, hodnoty se snížily poprvé, podruhé a potřetí už vůbec nezabíral. Snížily se o hodně z 69% na 45%, ale zatím jsem po 3 IVF neotěhotněla ani jednou ☹ ale každá to máme jinak ...

tenega
28. led 2015

Ahoj, vím, že už je tato diskuze neaktivní, ale třeba můj příspěvek do budoucna někomu pomůže, resp. uklidní.
Kvůli zjištěnému antifosfolipidovému syndromu (APA) jsem v těhotenství také musela brát Prednison a v termínu se mi narodila krásná, zdravá dcerka 🙂 Prednison jsem brala až do ukončeného 36. týdne. Za celé těhotenství jsem přibrala 11kg, takže ani není pravda to, že se po něm přibírá 😉

milnna
6. dub 2021

@renys ahoj citam tvoj prispevok o tej liecitelke, chcela by som ta poprosit o kontakt na tu p.liecitelku.dakujem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru