Prednison v těhotenství. Jak to dopadlo?

katebrej
31. črc 2007

Ahoj, potřebovala bych se poradit s někým, kdo má zkušenosti s užíváním Prednisonu během těhotenství. Užívám ho na potíže revmatického původu a spíš bych potřebovala uklidnit od někoho kdo ho bral a měl potom zdravé mimčo bez komplikací. Děkuji Kacka.

farmarska
8. lis 2009

renys díky 🙂 🙂

farmarska
9. lis 2009

Takže jsem byla u mudra na kontrole a ...
jsme v pořádku, mimi odpovídá jak má 😵 , tj. 7tt a máme SRDÍČKO !!!! 😵 😵 😵

na kontrolu a další kontr.ultrazvuk jdeme 23.11. 🙂
a zatím nadále budu brát leky 🙂 (prednison, duphaston, anopyrin, +vitaminý a listovku)

holkýýýý jáááá jsem tááááák šťastnááááá !!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ellysa
9. lis 2009

farm 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kajamatus
9. lis 2009

Ahojky Renys, tak ja som u doc. Ulcovej -Gallovej bola este v roku 2006, mala som po 1 mimomaternicovom t.+ 4 potraty. A dostala som prednison+ fraxiparin injekcie. A zabralo 😉 narodil sa mi zdravy chlapec moje vymodlene, vysnivane SLNIECKO. No a teraz som na ceste k druhemu Pokladiku a mam zasa nasadenu liecbu od docentky, lekari na SR uznali, ze ked liecba zabrala 1x, tak by to malo aj teraz dopadnut dobre.
no este pridali v prvom trimestri (utrogestan do 13t.t., ascorutin ked som spinila,kis. listovu) no a Fytomineral denne 10 kv.

renys
10. lis 2009

Ahojky ženy,

Farmi, moc gratuluju!! To je vždycky radosti, viď 😵 . Taky jsem si v začátku přišla jak pochodující chemická továrna 😀 .

Kaji, tak to jsme na tom podobně, děkuju za příspěvek, je to pro mě povzbuzeníčko. Ty brďo až ze Slovenka..a to jste ještě zažili tu starou hroznou porodnici, dole jako v kobce ty ambulance, fuj..teď už sídlí v nový porodnici, takže je to lepší. Mám na Tebe dotazíček, do kdy si brala ten Prednison? Já si tam volala před 14-ti dny, mluvila jsem přímo s Ulčovou a prý mě chce vidět ve 20. týdnu a domluvíme se, co dál. Tak jsem zvědavá. Jo a Fraxík si si píchala do kdy? Moje hematoložka dle výsledků navrhuje (teď ve čt. tam jdu a uvidí se), abych si ve II. trim. nepíchala, až pak ve III., to je zas prý riziko trombózy pro mě.

kajamatus
10. lis 2009

Renys, v Plzni sme boli 1x aj s manzelom, pre vysledky sme uz necestovali pretoze som zrovna ostala tehu 😉 , tak uz sme boli iba na telefone a emailu. Vzdy som jej napisala vysledky a ona napisala co a ako. prednison som brala 2,5mg/den do 17t.t. potom uz len 2,5mg-2xtyzdenne az do porodu, Fraxiparin 0,3 cele tehu a aj pocas sestnedelia.

No ja som sa k docentke dostala az na odporucenie lekara z antisterilky, pretoze ma stretlol na chodbe nemocnice po 4 potrate a ja som strasne revala, tak mi o nej povedal, a ja som sa toho chytila ako mojej poslednej sance. Bola som milo prekvapena, aka je to uzasna zena a CLOVEK. Kopec vysetreni som si dala spravit na SR a tie jej specialne az u nej, takze nas to nestalo 40.000Kc, ako bola cena pre samoplatcov.Ano boli sme v tej kopke a ja v labaku doc. v nejakej nemocnici uz neviem nazov.
Prave ma napadlo, ze jej musim napisat o mojom druhom tehu.

renys
10. lis 2009

Jojo, to máš pravdu, mezi lékaři se říká, že je z nich největší "bedna", slyšela jsem o ní takový story, že se třeba na kongresu baví s kolegy v japonštině, jako mlaďonká už přednášela mezi profesory...
No vidíš, to mě nanapadlo, že vy jste si to vyšetření u nás museli hradit plně ☹ , to je pálka. Ale člověk ty prachy dá, zkouší všechno, aby pro to udělal maximum..
A můžu se zeptat, co jsi u ní měla za nález?

kajamatus
10. lis 2009

no podla jej spravy som mala velmi slabo poz. protilatky , zevraj to ma 50% zien a krasne rodia no a este heterozygot MTHRF A 1298C.
takze pricina potracania nebola v tom case potvrdena, ale nasadila liecbu s ktorou mala vyborne vysledky a skusenosti a dopadlo to super 🙂

jedine co si teraz budem strazit, je porod mala som ho uz v 36t.t. cisarsky a zevraj dost dramaticky, kedze som mala placentu previa- vcestnu, prirodzeny porod nepripadal do uvahy uz od 33t.t. som bola v nemocnici pretoze som spinila a mohla som zacat hoci kedy krvacat, co sa aj stalo. No ale to nebolo krvacanie ale zabijacka(sestricka co mala sluzbu hovorila, ze to este nevidela za svoju 20 rocnu prax) okamzite na sal, uplna narkoza a bohuzial mi odisla zrazanlivost krvy 😢 mali podozrenie aj na vnutorne krvacanie tak museli volat chirurga a ten rozhodol o kontrole brusnej dutiny, takze namiesto jednej jazvy mam dve a bola treba aj dvojita transfuzia krvi.
Nastastie ja som sa to dozvedela vsetko az neskor a o 4 dni som uz bola mimo pooperacnej izby, takze stastny happy end 🙂
dufam, ze som ta nevystrasila, ale chcela som iba upozornit, ze treba sledovat aj zrazanlivost.

renys
10. lis 2009

Jejda Kajo, no to je fakt drama ☹ , no to si si chudinko užila..No a chápu to dobře, že ty si si píchala ten Fraxík a on nebyl potřeba, naopak!! No hematolog by to měl v těhu hlídat a stále nabírat testy. Tak to je síla.

Já mam taky tuhle mutaci a ještě Leidena, ale prý to má asi každá 4. žena a ani o tom neví, nemá žádný problémy.

kajamatus
10. lis 2009

no Renys ja som bola pod drobnohladom v nemocnici a hematologicke vysetrenia mi robili tam a vsetko bolo zevraj O.K.,vysetrenia boli robene 1x mesacne. teraz mam inu lekarku na hemoske tak s nou hodim rec, este som tam bola iba 2x tak som ju nechcela otravovat 5 mesac. hudbou buducnosti, ale najblizsie sa jej na to spytam.

renys
11. lis 2009

Aha, jednou měsíčně to mi přijde dostačující, prostě se to v tom tělíčku najednou zvrtlo..včera jsem to říkala manžovi, tak mi hned nakázal, abych se na to zeptala zítra tý hematoložky, ale jak znám doktory, tak bude řikat, ale to né, to se nemůže stát... 😝 ..Kampak ti zmizela fotečka?

kajamatus
11. lis 2009

po porode som este 1x bola na hematologii, lebo som este mala Fraxi a pytala som sa na to, no a odpoved bola velmi hmlista az zamlzena, ze by sa to z Fraxi stat nemalo 😒, este som zvazovala aj to ze , som rodila v lete a uz tyzden boli sialene horucavy , tak neviem.

Fotka kde si 😕 😕 😕 😕 😕

kajamatus
12. lis 2009

renys, este otazocka. V ktororych t.t. si mala potraty a liecbou prednisonom ? Ja som vzdy potratila v 1.trimestri. (6,9,10,11t.t.)

renys
12. lis 2009

Ahojky, Kaji, tak jsem zpět z hematologie, tak výsledky opět výborný, takže teď je prý nejmíň rizikový období a taky vzhledem k mýmu šílenýmu břichu - hematomy a ztvrdliny - mně to zas tak hrozný nepřijde - mám pauzu 6 týdnů a před vánoci zas zajít na testy a budu zas píchat.

Tak to máme podobný ☹ já měla missed abort v 11,7,9,5. Ten v tom 7. byl vlastně samovolnej.

Jinak jsem dr říkala tvůj případ, hned to nazvala nějakym syndromem a ptala se, zda tam ještě nebyla vcestná placenta, ta prý dokáže udělat tuhlu hrůzu a prý si měla opravdu smůlu, že je to rarita ☹ .

kajamatus
12. lis 2009

Renys, tak to je super sprava ze mas pauzu 😉 a dalsia ze uz si v 18t.t. tak uz mas to kriticke obdobie za sebou.

Mozno by si mohla este to pichanie skonzultovat s doc. Ulcovovou Gallovou, no snad lekarka z hematologie vie co robi. Opatrnosti v nasom pripade nikdy nie je dost.

No to ze som rarita to viem, len dufam, ze sa mi to nezopakuje. 😖

Ozajky a vitaminky z Energy, mas cez net alebo niaku osobku co sa tomu venuje???

renys
13. lis 2009

Ahojky, Kaji, no snad už to tentokrát dobře dopadne, no nemusim Ti povídat, jak byly ty kontroly v 1. trimes. stresující, naštěstí jsem chodila do práce, kde byl klídek, pohoda a sranda, tak mi to rychle utíkalo, doma bych se pořád pozorovala - asi jako teď, když už jsem na neschopence 😀 , ve volných chvílích si leham s rukama na bříšku a čekam na nějaký to zavlnění 😀 - kdy jsi měla u Matulka první pohyby?

No přípravky mám od jedné paní léčitelky, bez který bych asi nebyla tam kde jsem..dala mi na ní tip sestřička na gyndě, že už pomohla spoustě ženám..takže od loňskýho listopadu ji navštěvujeme, okamžitě jsme dostali zákaz snažení, brali jsme Imunosan, Regalen, Vitamarin, Gynex, Drags Imun....zbavila mě ekzému a mykóz, naučila mě pozitivně myslet a relaxovat...a že až budu o.k., tak mi dá pokyn ke snažení a hned to bude (tak jsem si myslela svý, kolikrát jsme se snažili o mimi i 2 roky a skončilo to jednou IVF..), no a v červnu dala pokyn a v červenci jsem byla v tom!!! Prostě zázrak. Určitě k tomu i napomohly lázně absolvovaný v dubnu, dodnes z nich čerpám energii, když vzpomínám na tu srandu a pohodičku 😀 .

A ty jsi na ty preparátky přišla jak?

kajamatus
13. lis 2009

Renys, sme na tom podobne ja som na lieceni bola po mimomaternicovom tehu , potom sa rok nic nedialo ,
zacala som chodit aj na brusne tance kde bolo moc veselo 🙂 🙂 🙂, skusala cajiky,bylinky a do pol roka som otehotnela , no radost netrvala dlho 😢 v roku 2005 som mal 3 potraty strasny rok. 😢 😢 😢

nevzdavala som sa a nasla cosi co som myslela, ze moze pomoct, zacala som chodit na cistenie criev a ta som stretla pani co holdovala alternativnej medicine, zlata zena a aj mi doporucila Energy zrovna boli na vystave zdravia v TN,kde boli ludia pramo od zdroja z centa firmy na SR z BA, tak som tam aj s manzelom sla a uz sa to zacalo cely pentagram som absolvovala , skludnila moje myslenie, dokonca som po 5 rokoch odisla z firmy kde som pracovala pretoze tak bol strasny stres a nepohoda. Takze som polroka, brigadovala v jednej firme a nakoniec aj do nej nastupila pracovat a za 3 mesiace otehotnela, ale to uz som bola medzicasom u doc. Ulcovej .

pohyby som citila az v 21 t.t.

renys
13. lis 2009

Ty brďo Kaji, to je fakt osud, že jste taky narazili na paní, která vám pomohla..No my si říkali, že bylinky nám určitě neublíží, právě naopak.... západní medicína moc v potrácení nepomůže, co si budeme povídat...teď naposledy v nemocnici jsem pátrala infa u mnoha dr. a všichni řikali, zkoušejte dál, někdy to vyjít musí..máme tady případy, kdy žena potratí i 8 x a pak má 2 zdravé děti...ale to mi teda nestačilo, to je k zbláznění!!

Jé, tak to si mě potěšila s těmi pohyby..už aby to bylóoo 🙂 !

Tahle léčitelka (ostatně jako skoro všichni) je teda věřící i léčba je od toho hodně odvozena..já s tím problém nemám, měla jsem strach co na to manža..ale když viděl ty výsledky, nebo jak ona do mě viděla jak do hubený kozy, poznala co kde v těle neklape..tak něco na tom určitě je...a v pozitivní sugesci taky věřim, to je jasný, ta psychika je hodně důležitá..

charlie26
23. bře 2010

Ahoj.Dses som sa zaregistrovala a citam vase pribehy.Volam sa Adka mam 26 a pred dvoma rokmi mi diagnostikovali
systemovy lupus.Som na prednisone 10mg ktory som si sama znizila,a necam uz na lekarov pretoze im neverim.Z najtazsieho
som sa dostala sama a vsetko je o psychike a ako sa clovek postavi ku kazdej chorobe.Ked mi lekar pred dvoma rokmi urcil zlu diagnozu,dal mi zle lieky a rapidne som schudla z 55kg na 25kg.Naordinoval mi metotrexat ktory som uzivala len chvilu,pretoze som skoro odisla na druhy svet.V piestanoch ma doslova poskladali a snazim sa zit s tymto ochorenim a dostat sa z neho.Dokonca som cakala aj babo ale plod sa neudrzal a nastal spontanny potrat.Som smutna z toho ze nedokazem prist na sposob ako robit vsetko tak aby mi ani jeden z lekarov nepovedal ze budem mat raz deti ale mozno nie zdrave.To pocut nechcem.Zelam vsetkym vela sil a nezabudajte sa tesit z kazdeho jedneho dna...Adka zo SR

bendy25
11. dub 2010

Ahoj Charlie! Ja sa tiez liecim na systemovy lupus, ktory mi diagnostikovali minuleho roku tiez v Piestanoch. Ak ti mozem poradit, sama si Prednison neordinuj, ani neznizuj, ani nezvysuj, lebo je to tiez velmi nebezpecny liek. Ja som tak urobila asi pred 6 rokami a Prednison som si sama, ale komplet vysadila, lebo som sa citila uplne v pohode a to som vtedy mala iba reumatoidnu artritidu. 5 rokov som bola uplne bez liekov a citila som sa uplne, ako zdrava baba. Neskor som sa vydala, otehotnela som, no zrazu zacali velke komplikacie. V 22tt. sme prisli s manzelom o dietatko a manzel skoro prisiel aj o mna. Vdaka mojej chorobe teraz SLE, sme prisli aj o babatko. Mala som vysoky tlak, odchadzala mi pecen a oblicky, bolo to HROZNE! A uz NIKDY v zivote si sama lieky nebudem ani vysadzat, ani zvysovat. Tiez beriem momentalne 10 mg Prednisonu a okrem toho este kopec inych liekov a citim sa opat skvele, a nikdy uz nemienim hazardovat so svojim zdravim. Takze, ak ti mozem poradit, tak sa skus poradit s lekarmi, hlavne tam v Piestanoch, tam su na to odbornici a super ludia ...
Skus sa mrknut na stranky Systemovy lupus erythematosus a tam su aj pribehy mamiciek s lupusom a aj dalsie skvele info o nasej chorobe. Tiez tam jedna pisala, ze vysadila Prednison, alebo nejake taketo lieky a skoro zomrela, dali ju dokopy az v PN. Mrkni sa na tu stranku, urcite neolutujes ... pa, tiez som ADA

gejbule1
15. dub 2010

Ahoj holky,taky mám mutaci dvou genů MTHFR a už jsem 5x potratila.Prý to bylo asi z toho.Až teď mi nová paní doktorka na to preventivně napsala Prednison a Anopyrin.Jsem teď na začátku těhu a moc doufám že to dobře dopadne.Berete některá Prednison a bylo vám po něm špatně od žaludku?Nepoznám jestli je to od prášků nebo z těhu.
Jak vám MTHFR léčili?

bendy25
16. dub 2010

Ahoj gejbule1! Obráť sa na forum antifosfolipidovy syndrom, tam najdes presne taku istu diagnozu, ako mas ty. Baby ti tam isto lepsie poradia. Co sa tyka toho Prednisonu, kludne ta od neho moze pobolievat zaludok, ale na to sa radsej opytaj svojho lekara...

majkoalucka
16. dub 2010

ahojte baby...aj ja som uzivala prednison v tehotenstve a babo sa narodilo zdrave....tak sa nicoho nebojte.... 😉

majkoalucka
16. dub 2010

ahojte baby...aj ja som uzivala prednison v tehotenstve a babo sa narodilo zdrave....tak sa nicoho nebojte.... 😉

bendy25
16. dub 2010

Ahoj majkoalucka a kvoli comu si ho uzivala? Kvoli lupusu?

gejbule1
1. čer 2010

Holky já jsem slyšela že když se bere prednison v těhotenství že tlumí i těhotenské nevolnosti .Nebo vám bylo špatně?

bendy25
3. čer 2010

Tak to teda neviem, ked som bola tehu, tak som bola uplne bez liekov a to uz 5 rokov vopred, lebo som si ich sama vysadila, preto to moje tehu dopadlo tak, jak dopadlo 😢 😢 😢

molka
4. čer 2010

Ja som užívala kortikoidy od začiatku tehotenstva, ale zle mi bolo strašne. Myslím si, že to nijako neovplyvňuje tehotenskú nevoľnosť. Alebo ak áno, tak v mojom prípade sa to nepotvrdilo.

bendy25
7. čer 2010

A v akej davke, ak sa mozem opytat???

molka
7. čer 2010

pri prvom dieťati som užívala Prednison 5mg denne a pri druhom zase Medrol tiež 1tbl. To je vlastne to isté, len som chcela skúsiť zmenu, lebo Prednison som už užívala veľmi dlho. Mne dovolili pri takej nízkej dávke aj kojiť, vraj to je príliš nízka dávka, takže dieťaťu nemôže škodiť.

janettka
7. čer 2010

já beru 2,5 mg do 20tt a pak se mám ozvat,že mi to upraví...první týden jsem brala 5mg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru