Prednison v těhotenství. Jak to dopadlo?

katebrej
31. črc 2007

Ahoj, potřebovala bych se poradit s někým, kdo má zkušenosti s užíváním Prednisonu během těhotenství. Užívám ho na potíže revmatického původu a spíš bych potřebovala uklidnit od někoho kdo ho bral a měl potom zdravé mimčo bez komplikací. Děkuji Kacka.

bendy25
8. čer 2010

Baby, mate tiez SLE ???

calli
8. čer 2010

Ahojky, vím, že se tady řeší prednison v těhu, já mám RS (roztroušnou sklerozu) a v těhu mi neurolog doporučil vysadit, teď ho taky neberu, ale zajímalo by mě, zda by vadilo, kdybych brala prednison a kojila. Myslíte, že by to mohlo malé uškodit? 😕

molka
9. čer 2010

@calli ja som užívala nízku dávku, iba 5mg Prednisonu a pýtala som sa viacerých lekárov (asi 3 gynekológov a 2 rematológov) a všetci mi kojenie v pohode dovolili. Vraj tak nízka dávka do mlieka neprejde, ak by aj predsa niečo prešlo, je to zanedbateľné množstvo. Kojila som 6 mesiacov, dcéra má teraz 9 rokov a je úplne v pohode, nikdy sme nemali žiadne problémy.

@bendy25 ja nemám lupus, ale systémovú sklerodermiu.

bendy25
9. čer 2010

Ahojte! Molka, aha, takze sys.skleroza a nemala si v tehu nejake problemy? Okrem Prednisonu uzivas aj nejake ine lieky?
Calli, v malych davkach sa vraj moze bez problemov kojit, tak ako napisala molka ...

molka
9. čer 2010

v tehotenstve som nemala vôbec žiadne problémy, skôr sa mi mierne polepšilo. Problémy začali až po pôrode, ale to je vraj veľmi časté. Okrem Prednisonu som neužívala nič iné, ak teda nerátam bežné prenatálne doplnky.

leteku
9. čer 2010

Ahojky, prepáčte, že sa vám sem votriem. S prednisonom mám tiež svoje skúsenosti (SM - skleroza multiplex). Cali - ty ešte kojíš? Neoslabuje ťa to. Ja som síce tiež malú kojila rok ale potom ten atak stál za to. Teraz sa chystám len tri mesiace - preistotu.

calli
12. čer 2010

@leteku
mno, malá má 8,5 měsíce a já pořád kojím a nemám pocit, že by mě to nějak oslabovalo a ani neurolog s tím nemá problémy 🙂 Spíš bych byla víc ve stresu, když bych musela narychlo dělat malé UM. Ale je to individuální a každý neurolog na to má jiný názor, většina nedovoluje kojit dýl jak 4 měsíce, hodně asi záleží na tom, jak je na tom ten který pacient, teda pacientka 😀 Ale už bych měla končit, v srpnu nastupuji do studie, takže už nebudu moct kojit, snad to s malou zvládnem 😀
Jinak já si nemyslím, že by ta tvoje ataka měla nějakou souvislost s tím kojením, ale je to spíš celková únava, přece jen mimčo dá dost zabrat a čím je starší, tím je to náročnější. Já doufám, že se mi nic nepřihodí a že budu mít štěstí a při studii dostanu lék a ne placebo 😅
Ale obdivuji tě, že jsi se dala na druhé mimi,to já už mám strach a s přítelem jsme si řekli, že další mimi už ne 😕

leteku
13. čer 2010

@calli - určite je to všetko individuálne. Ja som sa už zmierila s tými tromi mesiacmi hoci mi to chvíľu trvalo. Druhé dieťa bola moja túžba a kedže môj stav bol 3 roky stabilizovaný tak lekárka dala povolenie a snáď sa o chvíľu dočkáme krásneho bábätka. Držím ti palčeky aby sa vám darilo.

calli
13. čer 2010

@leteku - máš můj velký obdiv 😉 Držím palečky, ať se malý narodí v pořádku a i tobě se nic mimořádného nestane 😉

nadis.h
25. čer 2010

Ahojky, ja podstoupila Ivf a v ramci hormonalni stimulace jsem mela k injekcim take Prednison. Brala jsem ho od 1dc posledni menses az do 11tt a v pohode.

kubaka
30. lis 2010

Oživuji tém a ráda bych věděla, jestli jste některá brala dávku denně 30 mg (ve dvou dávkách) a jak jste to snášely?

Mně zase emigrují někam bílé krvinky, teď už klesly pod kritickou hranici 500 jednotek, takže hematoložka už musela zasáhnout Prednizonem a ještě mi dala na žaludek Helicid.
Mám obecně problém udržet váhu, takže se raději ptám. Dnes jsem vzala první půlku.

radka.m.
30. lis 2010

Ahoj,tak já beru každou chvíli kolem těch 70mg denně,beru teda medrol,protože prednison mi moc dobře nedělal,ten medrol mi nevadí,jinak problémy nemám,s váhou teda taky ne,já obecně ale mám sklon spíš k podváze,ted dokonce prý musím přibrat alespon abych měla 50kg,ale nějak to nejde 😒 ,dcera brala prednison už odmala,v pěti letech byla její normální dávka 75mg na den,samotné tablety jí taky nevadily,horší pak byly kortikoidy v kapačkách-solumedrol,po tom jí zůstaly následky na celý život ☹

kubaka
30. lis 2010

@radka.m. Dík, no to máš nadělení 😒

kubaka
3. pro 2010

@svoba jo díky, ale jsem se špatně vyjádřila - děti mám, už další nechci, jen mi 10 let kamsi mizí bílé krvinky, obecně bych teď měla ležet už v horečkách - přesto funguju normálně, jen mi dala tyhle vyšší dávky na stimulaci, aby se zase nastartovaly. Mě zajímaly právě ty vedlejší účinky u této dávky, protože jak jsem pochopila, těhulky pojídají nějakých 5 mg nebo o něco více. Zatím jsem zjistila, že nemůžu spát - najednou. Jsem jak vyhecovaná 😒 .

svoba
4. pro 2010

@kubaka - já beru 5mg, což je snad málo. těhulky prý berou do konce prvního trimestru 2,5 či 5mg. pro udržení plodu. já mám z prednisonu špatnou plet a aobčas nafouklý břicho. to zatim jde. ted jsem dobrala první krabičku. ještě mám před sebou dva měsíce 😒

kubaka
4. pro 2010

@svoba ach jo, mně dala 30 mg. Tak aspoň doufám, že to pořádně zabere a nebude mě tím cpát dlouho. Pleť mám v zimě mizernou stejně, tak snad se to ztratí - ale blbě spím, což mě teda vadí dost 😖

svoba
4. pro 2010

@kubaka - já z nervů taky špatně spim. teda koro nespim. nervy a nervy.
někdo tu psal, že bere i 70mg. tak to snad neni tak hrozné. 🙂

soi
25. zář 2013

@gejbule1 Ahoj, mohla by som sa opýtať, že kedysi začala užívať prednison? Už pred tehu alebo až keď si bola tehu? Akú dávku ti prepísali? Mne teraz imunológ predpísal 10 mg denne.

gejbule1
30. zář 2013

@soi brala jsem taky 10mg každý den.asi 2roky v kuse.úplně zbytečně.pak jsem vysadila a v těhotenství jsem ho ppak nebrala.

jjasja
2. pro 2013

ja uzivam prednison uz 9 rokov a chceli by sme babo, ale doktori mi povedali ze prednison musim urcite vysadit...pockat minimalne 2 mesiace a az potom sa pokusit o babatko,
preto sa cudujem ze vy vsetky ho uzivate na radu lekarov

majaru
3. pro 2013

Já mám systémovou sklerodermii už asi od 17 let. Beru kortikoidy. Teď v těhotenství beru Metypred ( je to to samé jako Prednison - jen je bez doplatku) a prý to nevadí. Beru 8mg denně. Teď mám půlku těhotenství za sebou a vše je zatím v pořádku.

coralin
2. led 2014

@jjasja Ahoj, 9 let, jak jsi to vydržela?, to tě obdivuju, já ho měla první rok a šílela jsem z něj. Teď řeším zda se pustit do další léčby, protože mě ty kortikoidy tak moc proměnily, že se bojím, ale po dítěti moc toužím tak to chci ještě jednou zkusit.... ale bojím se, což není asi moc dobře..

coralin
2. led 2014

@majaru Ahoj, tak já musím říct, že mně Metypred nedělal takový věci jako Prednison a snášela jsem ho mnohem líp, ale přibrala jsem po něm strašně:( co to máš za nemoc, jestli se můžu zeptat? Já mám zvýšené NK buňky a nedaří se nám zatím miminko:(

winterska
2. led 2014

5 let běháme do CARu, 2 neúspěšná IVF, následně kontrola na imunologii, zjištěno, že otěhotním jen s prednisonem (moje tělo vypuzuje sperma i embryo), po 2 měsících braní jsem konečně otěhotněla, ale nevyšlo to.. ale dalo mi to naději, že prednison mi pomáhá. a ted po 2 a půl letech téměr pravidelného braní prednisonu jsem ve 14tt a už 2 týdny prednison neberu vůbec. ale mám o cca 25kg navrch 😝

jjasja
2. led 2014

@coralin tak ja ma ulceroznu kolitidu, teraz ho uz uzivam v malych davkach 2,5mg, zacinala som na 60mg. A vedlajsie ucinky ako vysia vaha 🙂 , naladovost, ostoporoza a ine poznam....ale po tolkych rokoch som sa stym vcelku vzila a tie vedlajsie ucinky su stale mesie. Len by sme chceli babatko a lekar mi povedal, ze kym prednison uplne nevysadim aby som to nerobila

majaru
3. led 2014

@coralin Ahojky, psala jsem to. 🙂 Mám systémovou sklerodermii. Když tak to dej do googlu.. je toho hodně k popisování. Jsem v 7 měsíci a zatím vše v pořádku. No my to zkoušeli s manželem před rok a půl a nakonec jsme šli do Pronatalu, kde nás vyšetřili, že jsme v pořádku. Ale šli jsme do umělého oplodnění IVF. A na poprvé to vyšlo.

coralin
3. led 2014

@majaru Ahojky, tak to jsi měla štěstí.. my už máme všechny 3 pokusy vyčerpané ☹

coralin
3. led 2014

@jjasja Ahoj, zvláštní, a nám to dávají i když jsi už těhotná.... tedy nám se to zatím ještě nepovedlo, ale pořád doufáme...

martinameitner
4. led 2014

Dostala jsem ho v těhotenství s utrogestanem po dvou zamlk. tehu, ted v 16tt končím s jeho uzivanim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru