Přirostlá placenta. Proč se to děje?

popelka.miri
21. dub 2009

Ahojky, mám za sebou 3 porody a pokaždé jsem měla přirostlou placentu. Zajímají mě vaše zkušenosti s tímto problémem.Nikdo mi přesně nevysvětlil proč k tomu vůbec dochází a nejvíc mě zaráží, že jsem ani nikdy nedostala narkozu 😖. Teď mám přísný zákaz dalšího těhotenství. Moje matka rodila jednou a měla také přirostlou placentu. Mám 2 holčičky a bojím se, aby to také nezažily ☹ ...Ještě žádný gynekolog mi nedokázal říct proč se to děje! A jestli to může být třeba dědičné..

violetka1
10. pro 2010

caute zase, som sem nakukla po mesiaci. Vidim,ze niekto skopiroval, co som sa je dozvedela o placente- ale ako pisali ine baby, nebolo to vzdy len tak, ako som to uviedla ja v tych 4bodoch.

A krasne prispevky od novopečenych mamičiek, ze sa im to nezopakovalo- príroda sa rada pohrá s nami, jedna mala 3x po sebe, dalsie pri oboch detoch, dalsie len 1x a viac nie.
Ruska ruleta.
🙂

Mom. sa strachujem, pretoze mi meskaju, ale este to pripisujem k postupnemu odstavovaniu syna od mliecka- kojim len 1x za den a snad je to aj preto, ze len spinim a to presne od 28dna a len trosicka. Mate skusenosti? Po predchadzajucej skusenosti by som uz mala veliky strach rodit. Zvlast, ked mi to primar porodnice uz ani neodporucal.

kacab
10. pro 2010

Ahojda, při prvním porodu jsem měla taky přirostlou placentu a to jsem rodila 12dní po termínu... Nešla dlouho dobrovolně ven a pak mi jí tak trochu Dr vytrhl, a bylo to hodně nepříjemné... Před odchodem z porodnice jsem dostala litr transfuze a to jsem ještě neměla ideální kr. obraz ani po.... Ten kousíček placenty mě tam zůstal, dr ho našla na šestinedělní kontrole, divila se, že mi rovnou po porodu neudělali kyretáž... ale nic mi s tím nedělala, jen to nechala, že by to řešila jen kdybych měla problém napodruhé otěhotnět, nebo bych špinila.... Otěhotněla jsem přirozeně a u druhého porodu bez problémů, takže není pravidlem že když jednou, tak pokaždé.... Navíc se to to stratilo - asi vyloučilo při druhém porodu.. Jen nevím, kde je ta hranice mezi nafest přirostlým a mezi tím, že se ženě po porodu odlučuje placenta pomaleji a uspěchaný dr jí nedají dostatek času se přirozeně odloučit a jen to sprostě urvou předčasně.... což je možná většina z nás....

helenkasabinka
11. pro 2010

@violetka1 ahojy tym asi myslis mna a vadi,ze som si dovolila skopirovat to??? skopirovala som to za to,ze som pisala ake predpoklady na to som mala ja

violetka1
11. pro 2010

vobec to nevadi 🙂 Neries to🙂

helenkasabinka
11. pro 2010

@violetka1 dakujem lebo tym som nechcela nikoho nehnevat 😔 😉

violetka1
11. pro 2010

@helenkasabinka ja myslim, ze si ani nikoho nenahnevala. Pekny vecer.

maly_strom
12. pro 2010

Ahoj, psala jsem na začátku diskuze, po prvním porodu jsem měla placentu přirostlou, možná spíš prorostlou - ale to mi nikdo neřekl a ani to nikdo neuvedl ve zprávě, soudím jen podle toho, co se mi stalo. Při druhém porodě jsem šla na císaře, a placenta byla taktéž přirostlá. Jsem ráda, že jsem na toho císaře šla. Nechtěla bych začít to co po prvním porodu.
Nikdo mi ale z doktorů nedokázal zodpovědět otázku, čím to je, zda je to dědičné, atd.
Jen malá reakce na Kacab, myslím si, že doktoři nedávají dostatek času na odloučení placenty, chtějí mít volné porodní sály a proto začnou tahat za pupečník ... ale to je jen můj názor.

gabika41
12. pro 2010

zdravim.mala som ten isty problem.porodnik cakal 30 minut,to je norma a netahal za pupocnik,lebo placenta sa musi sama odlucit.Potom ma museli uspat a mala som kompletnu kyretaz.Lekar tak isto vravel,ze ked by som chcela druhe dieta,tak tom mam hlasit gynekologovi,lebo je 95% pravdepodobnost,ze sa to stane znova

kacab
13. pro 2010

@maly_strom možná jo, možná ne.... Při mém porodu jsme na 5-ti sálové porodnici rodily 2 a 3 sály byly prázdné... po porodu jsem s malou a mužem 3 hodiny byla přímo na porodním sále a v klidu... Spíš jsem taky kdysi četla něco o 30min, po porodu miminka.. a pokud se do té doby neporodí placanta spontálně, tak se jede na operaci.. ale v reálu ten čas asi moc nedodržují... Při první porodu mi jí utrhl dr asi po 45 min a u druhého šla dobrovoně po 35min..... kamarádka jí porodila spontálně asi po hodině a čtvrt.... spíš tam jsou asi další rizika a tak to urychlují, jak to jen jde....

maly_strom
13. pro 2010

@kacab Tak to mně u toho prvního porodu nechali tu placentu se volně odlučovat, a to nekecám, max. 10 minut 😝 🙄 Pak začali tahat za pupečník, a když to nešlo, tak holt zatahali tak silně, že to byla daleko větší bolest než při samotném porodu a stalo se co se stalo. 😔
Chápu, že nemají čas, ale mohli by být víc ohleduplnější a né brát rodičky jako zboží, i když v těch fakultkách se to asi jinak nedá ... těžko říct, asi bych i řekla, že je to o lidech ...

kacab
14. pro 2010

@maly_strom jo jo.. o lidech a o štěstí na porodníka....

kata79
16. led 2011

ahoj holky, mela bych dotaz na ty, ktere maji zkusenost s kyretazi po porodu s prirostlou placentou. Na prohlidce v sestinedeli mi zjistili v deloze zbytky placenty, takze jsem musela na revizi delohy, nyni jsem 4.den po zakroku a stale krvacim, je to normalni? Take jste krvacely? Jak dlouho to jeste muze trvat? Krvaceni je tak stredni, ne ze by ze mne tekla krev proudem, ale pokazde, kdyz jdu na zachod, tak mam krvavou vlozku...

matatara
16. led 2011

@kata79 ja som mala prirastenú placentu ale kyret mi robili hneď po pôrode a krvácala som riadne..myslím že 4 deň po zákroku to je normálne 😉

matatara
16. led 2011

Ahojte kočky,ako tu píšete o tej prirastenej placente tak to som mala ozaj šťastie.Tiež som mala prirastenú placentu ale asi to nebolo až v takom rozsahu.Kyret mi robila doktorka bez narkózy a nejak strašne to nebolelo ale hlavne so mnou komunikovala hovorila mi všetko čo práve ide robiť.A odpoveď prečo je prirastená mňa sa pýtala či som sa niekde neudrela,ale neviem o tom.Po zákroku som dostala len 2 transfúzie krvi a na druhý krát sme sa dopracovali k dvojičkám 😉 😀

helenkasabinka
17. led 2011

@kata79 ahojky no ja som bola na kyrete 3 tyzdne po porode ,kvoli zvyskom placenty ale mne povedali po kyrete,ze nesmiem krvacat,lebo je mozne ,ze ma zle vycistili a isla by som na kyret zasa 😲 tak vsade inak povedia 😅 😕

kata79
18. led 2011

@matatara @helenkasabinka ahoj holciny, dekuju za vase zkusenosti...vec se ma tak, ze porad krvacim, dnes 6.den a vcera jsem byla u svyho doktora, ktery konstatoval, ze tam preci jenom neco zustalo, ale ze by s tim ted nic nedelal...no uvidime, jak se to bude dal vyvijet, uz jsem z toho fakt hotova, mam doma sedminedelni miminko a ta predstava jit znova pod narkozu me desi...tak uvidim

helenkasabinka
18. led 2011

@kata79 neboj sa ,ono je este ta moznost,ze sa to moze aj same vyplavit ak tam len kusky zostali,zelam vela stastia aby to vyslo same von a aby si nemusela ist znova pod narkozu ☹ ☹ daj nam vediet ako to nakoniec prebehlo-drzim palce

matatara
18. led 2011

@kata79 držím palce nech to dobre dopadne 😉 🙂

kata79
19. led 2011

@matatara @helenkasabinka holky dekuju moc za podporu!!!! dam vedet 🙂

jchrastova
18. bře 2011

@lawli povedal mi to môj lekár a aj z rodiny čo mám pôrodníka ten mi to iba potvrdil...no takto to chodí...u nás to nemal nikto v rodine o to viacej ma to šokuje a sa bojím dalšieho tehotenstva a hlave komplikácií prípadných ak by vznikli...som sa temer rok dávala dokopy čo som mala zlé výsledky - krvné a teraz nejaké protilátky mi vyskakujú tak to bola jednoznačne len záťaž pre organizmus a lekárov som dobre vystrašila na operačke...

lawli
19. bře 2011

@jchrastova ďakujem za odpoveď 😉 ani u nas v rodine sa to nikomu nestalo ,na sale som teda aj ja vystrašila lekára a popravde z tej jeho nervozity som myslela ,že to sú moje posledné minúty ☹ no nakoniec to všetko dobre dopadlo...ja som nemala po kyretáži už žiadne zdravotné problémy....čo sa týka ďalšieho tehu ,ani ja som do roka po porode nechcela ani len počuť o ďalšom mimi...ale nejak som to prekonala a skúsili sme, túžba bola silnejšia ako strach a som teraz rada,teším sa a verím ,že to už tak nebude 🙂
Tebe prajem ,nech sa ti to podarí zvládnuť ,aspoň tak ako mne 😉

helenkasabinka
21. bře 2011

@kata79 ahojky tak ako si dopadla ,ako to dopadlo? isla si este na kyret? alebo nie? 😕

kata79
23. bře 2011

@helenkasabinka ahojky, dekuju za optani. vypada to, ze je vsechno dobry 🙂 , krvacela jsem asi 3tydny, byla jsem pomalu uz smirena s dalsi revizi, ale nakonec po 4 tydnech na kontrole doktor konstatoval, ze to co tam videl posledne byla asi jen modrinka po zakroku, ze deloha je cista. Tak tomu verim 🙂 , ted, skoro 4mesice po porodu, se uz citim dobre, myslenka na dalsi tehotenstvi /resp. dalsi prirostlou placentu,dalsi IVF.../ me sice trochu desi, ale to se snad casem nejak podda 🙂. Hlavne, ze mam zdravou holcicku, vsechno ostatni jde stranou 🙂

monivo
23. bře 2011

Jedna moje známá na toto bohužel zemřela, ve FN Hradec Králové. 2 měsíce před termínem ji hospitalizovali na rizikovém. Měsíc hlídali plod atd. Nakonec porod vyvolali měsíc před termínem. Holčička se narodila zdravá. Jenže za celou dobu, co ležela na rizikovém ji nikdo nehlídal, za tu dobu se odloučila placenta a bohužel jí přirostla k břišní dutině a ona jim na porodním sále vykrvácela ☹

dany1986
1. kvě 2011

Ahojte baby ake su priznaky ak ostal po porode neaky kusok placenty?

mamusa1611
2. kvě 2011

@dany1986 ahoj, tak mě tam zůstal po druhém porodu.. Vše bylo ok..podle DR tak mě pustili domů, asi týden po porodu ze mě začly téct kusy krve, takové sraženiny a nepřestávalo to, pořád každou chvilku se to samo od sebe spustilo.. Tak okamžitě sanita a pod kudlu... Ted po třetím jsem měla zase problémy, ale bylo to jiné, to mi zase řekli, že se odlučuje sliznice... to bylo 2. týdny zpět, visel ze mě kus něčeho, tak jsem jela opět do nemocnice.. Dneska ze mě zase vypadl kousek.. 😒 no tak mám zase obavy, co to je, po takové době, jestli je to normální... ☹
Ale pokud po porodu fakt hodně silně krvácíš, jed OKAMŽITĚ do nemocnice!!!

konsa
13. črc 2011

Ahoj holky, chci se zeptat, zda je nutná narkoza, pokud se po porodu neodloučí placenta? Nebo pokud bych měla třeba epidural, tak byc pod narkozu nemusela?
Omlouvám se, že už se to tady určitě řešilo, ale začla jsem číst a docela mě vyděsily vaše zážitky, takže asi celé téma nedočtu ☹
U prvního porodu se mi neodlučovala placenta-musím ale vynychválit doktora a PA, protože se snažili, co mohli. Dávali mi čuchat různé bylinky, přikládali jsem malou, aby se podpořily stahy, samozřejmě se jí ze mě taky pokoušeli vyrvat, ale nic nebolelo. Snažili se přes 2 hodiny. Nakonec jsem šla pod narkozu a Dr. pro ní sahnul rukou. Ráda bych se tentokrát narkoze vyhla, a tak zjištuji, jestli je nějaká možnost.....

erinbrock
14. črc 2011

@konsa
urcite je nutna narkoza...placenta musi ven...a mozna lepsi hned pri porodu kdy ti pripadne udelaji i kyretaz a totalne te vycisti...nemusis pak uz podstupovat nasledne kyretaze.... a pokud bude vse v poradku tak se muzes uz jen venovat miminku...
co se tyka krvaceni po kyretazi...nesmi tect jasne cervena krev...tmave hneda nevadi..to jsou ocistky jako po porodu....

veruska007
14. črc 2011

holky, kdyz je pri jednom porodu prirostla placenta - je vetsi riziko, ze to bude pri druhem znovu?

konsa
14. črc 2011

@erinbrock ježíš to se dělá, že se tam placenta nechá a odstraní později 😕 nebo to blbě chápu? každopádně dík, i když jsi mě zas moc nepotěšila 😉 myslela jsem, že třeba bude na výběr a nebudu muset pod narkozu.....

@veruska007 slyšela jsem, že se to často stává (snad i víc než v 90%) ale nevím. Nikdo pořádně neví co to způsobuje a ani proč se to opakuje.
Já věřím, že budu právě ta výjimka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru