Přirostlá placenta. Proč se to děje?

popelka.miri
21. dub 2009

Ahojky, mám za sebou 3 porody a pokaždé jsem měla přirostlou placentu. Zajímají mě vaše zkušenosti s tímto problémem.Nikdo mi přesně nevysvětlil proč k tomu vůbec dochází a nejvíc mě zaráží, že jsem ani nikdy nedostala narkozu 😖. Teď mám přísný zákaz dalšího těhotenství. Moje matka rodila jednou a měla také přirostlou placentu. Mám 2 holčičky a bojím se, aby to také nezažily ☹ ...Ještě žádný gynekolog mi nedokázal říct proč se to děje! A jestli to může být třeba dědičné..

stonozka33
9. lis 2010

baby a este by som sa chcela opytat ci nahodou neviete ci je ta placenta prirastena od zaciatku tehu alebo sa to prirasta postupne.lebo ja som mala na zaciatku tehu placentu v predu a teraz vzadu tak by sa vlastne nemola premiestnit keby bola prirastena od zaciatku?

markiza
9. lis 2010

@stonozka33 , placenta sa nepremiestnuje po maternici, jej poloha sa meni na zaklade toho, ze sa maternica roztahuje. kde sa babo uhniezdi, tam sa vytvori placenta a tam aj zostava.

stonozka33
9. lis 2010

@markiza no tak dik aj ked si ma velmi nepotesila

kony
11. lis 2010

@stonozka33jj, může a nemusí, každopádně Vám všem, které čekáte druhé mimi, přeju, aby se toto už znovu neopakovalo 😉 🙂

helenkasabinka
19. lis 2010

ja som bola dnes na poradni a gynekolog napisal,ze moj problem s prirastenou placentou v prvom tehotenstve je velky dovo na cisarsky rez,napisal to aj do karty,mne do knizky a ze 3 tyzdne pred porodom pojdem do rizikovej poradne a na predoperacne vysetrenie

catrin1
20. lis 2010

@helenksabinka a komu chodis gynekologovi ak sa mozem opytat..ja chodim krjakovi a tiez mi povedal ze kvoli tomu ze mi maleho tahali zvonom a museli mi trhat placentu von bi ma nemali nechat ani prenasat tak ma poslal do rizikovej,vcera som tam bola...a povedali mi ze to neni dovod na cisarsky ani nato aby som nemohla prenasat... 😒

helenkasabinka
20. lis 2010

@catrin1 jezis ved toho sa obavam aj ja ,ze gynekolog naplanuje a v porodnici to zamietnu 😅 ja chodim kunskemu,....som sa ho pytala,ci sa stane take nieco ze on naplanuje ,teda odporuci cisarak a v porodnici zamietnu (kedze sa to v nasej uzasnej porodnici stava) povedal,ze vtedy mu mam zavolat na mobil a on to uz vybavi 😕

ale som rozhodnuta,ked mi odmietnu robit cisarsky tak idem do inej porodnici ....
moja kamoska mala kvoli silnej astme naplanovany v nr cisarak a ked prisla na prijem jej ho odmietli robit,ze oni nevidia dovod,preco cisarsky tak sa zbabila a odisla do topolcian a tam jej jednoznacne povedali,ze cisarsky bude a rano uz mala dieta na svete cisarskym

helenkasabinka
20. lis 2010

@catrin1 ja by som za toto tych nasich porodnikov neviem co-tak podla nich je dovod na cisarsky hlavne vetdy,ked ho zena ozaj nepotrebuje a podplati doktorov a vtedy su ochotni urobit sekciu???? haj.....li jedni jaj ha som rozculena riadne 😠 🙄

catrin1
20. lis 2010

@helenkasabinka no mi o tomhovor nieco,tiez ma trosku zarazilo,ze to uz potomkedy je dovod na cisarsky ked pri normalnom porode zistie ze to inak nejde??ved to potom uz je nebezpecne takto narychlo...ja som bola na rizikovej vcera a bola tam doktorka a som sa jej pytala nato a ona ze to neznamena ze ked bol prvy porod taky ze bude aj druhy..ako bola velmi mila,zlata doktorka ale ako moze vediet aky budem ja mat porod..podla mna strasne riskuju...

helenkasabinka
20. lis 2010

@catrin1 tak to ja nemam slov no asi dovod su peniaze,ked si zacvakame budu okolo nas aj lietat 😠 ☹ ☹

catrin1
20. lis 2010

@helenkasabinka no myslim ze je to tak ako hovoris....len ja odmietam komukolvek paltit za nieco co by malo byt automaticke z ich strany... 😒

helenkasabinka
20. lis 2010

@catrin1 to mas uplnu pravdu len vidis je to nespravodlive 😅 😔

helenkasabinka
23. lis 2010

toto su vacsinou dovody kedy je prirastena placenta :

1. sa to stava po porode cisarkym rezom, kedy je narusena stena maternice a placenty prerasta cez miesto, kde bol pri predchadzajucom porode vedeny rez. Casto prirastenie, ci vrastenie maternice zistia pri otvoreni bruska pri porode.
2. stava sa to LEn vtedy, pokial je placenta umiestnena na prednej stene maternice (ja som mala prve tehu vzdadu, druhe vpredu)
3. stava sa to po predchadzajucich kyretazach, operaciach, atd. (ja som nemala nic- ani ziaden potrat, ani interrupciu)
4. Je vysoky predpoklad po prvej takejto skusenosti, ze sa to bude opakovat.

ja som mala toto :
pri prvom porode som mala prirastenu,prezretu,voda zelena
toto tehotenstvo mam tiez placentu na prednej stene maternice
mala som predchadzajuce dve kyretaze,mimometernicove tehotenstvo

tak nevyzera to najlepsie 😅

lekar voli u mna sekciu v tomto tehotenstve

lawli
23. lis 2010

@helenkasabinka ahoj ,ja som mala tiež prirastenu placentu ,a z týchto uvedených dovodov som nemala ani jeden....tak neviem čím to može ešte byť 😒
Mam ešte taky dotaz ,lekár ti sám navrhol CR ,alebo si si o to požiadala ? A ako reagoval celkovo na teto problém ? Ďakujem za odpoveď 😉

helenkasabinka
24. lis 2010

@lawli moj lekar mi sam navrhol sekciu ,ze v mojom pripade je to jendoznacne dovod na sekciu,ze je riziko rodit spontanne kedze uz raz bola placenta prirastena 😅 no on jednoznacne je za sekciu,tak snad mi ju aj urobia v nemocnici 😅 a som rada,ze voli sekciu lebo ja sa po tom vsetkom,co som zazila aj bojim rodit spontanne 😔 ☹

lawli
24. lis 2010

@helenkasabinka tak to máš potom dobrého gynakológa....viem si predstaviť tvoj strach ☹ ja som rok po porode o druhom ani nechcela počuť ☹
Teraz už ako tak uvažujem no stále je tam ten strach 😔
Držím prsty nech všetko dobre dopadne 😉

helenkasabinka
24. lis 2010

@lawli dakujem velmi pekne aj tebe drzkam palceky 😉 😉

lawli
24. lis 2010

@helenkasabinka vďaka 😉

stonozka33
4. pro 2010

AHOJTE TAK JA MAM UZ PO TOM A POVIEM VAM DOBRU SPRAVU DRUHY KRAT SOM NAMALA PLACENTU PRIRASTENU TAK SA NEBOJTE A DRZIM PALCE

lawli
4. pro 2010

@stonozka33 super správička ,takých by sa v tejto téme zišlo viac.....vidím ,že mate ešte len pár dni, tak blahoželám maminke a obom prajem veľa zdravia 😉

stonozka33
5. pro 2010

@lawli moc moc dakujem

catrin1
6. pro 2010

ahojte tak pred piatimi dnami som porodila a pripad s prirastenou placenotu sa neopakoval.. 😉

helenkasabinka
6. pro 2010

@catrin1 ahojky gratulujem k babatku a super,ze si nemala prirastenu placentu a ak sa smiem spytat kde si mala uchytenu placentu? ja mam na prednej stene maternice a vraj vtedy byva prirastena 😒

catrin1
6. pro 2010

@helenkasabinka mala som ju vzadu teda aspon podla tehu knizky....ako bolo s nou trosku problem ale doktor bol velmi trpezlivy pohral sa s tou placentou tak to masiroval a pekne vysla sama potom...a dakujem.. 🙂

helenkasabinka
6. pro 2010

@catrin1 aky problem? takze asi bola z casti prirastena nie? a kto ta rodil? ak smiem vediet?

catrin1
6. pro 2010

@helenkasabinka on len hovoril ze trosku horsie povoluje ale ze pojde pekne sama von a tak aj bolo...rodil ma doktor urban... 🙂

helenkasabinka
7. pro 2010

@catrin1 aha tak aspon,ze tak a celkovo porod si mala aky? za kolko si porodila? 😕

catrin1
7. pro 2010

@helenkasabinka porod bol rychlejsi ako pri malom...Maleho porod trval 21 hodin a nelku len 8 hodin..ale sa mi zda ze som mala vacsie bolesti ako pri prvom..

helenkasabinka
7. pro 2010

@catrin1 uf no pekne ,ja som malu porodila za 3 a pol hodiny ale mala som vyvolavacku 🙂

catrin1
7. pro 2010

@helenkasabinka no tak to super..🙂..parada ze 3 a pol hodinky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru