Přirostlá placenta. Proč se to děje?

popelka.miri
21. dub 2009

Ahojky, mám za sebou 3 porody a pokaždé jsem měla přirostlou placentu. Zajímají mě vaše zkušenosti s tímto problémem.Nikdo mi přesně nevysvětlil proč k tomu vůbec dochází a nejvíc mě zaráží, že jsem ani nikdy nedostala narkozu 😖. Teď mám přísný zákaz dalšího těhotenství. Moje matka rodila jednou a měla také přirostlou placentu. Mám 2 holčičky a bojím se, aby to také nezažily ☹ ...Ještě žádný gynekolog mi nedokázal říct proč se to děje! A jestli to může být třeba dědičné..

erinbrock
14. črc 2011

@konsa
ne napsala jsem to asi spatne...placenta musi ven...at prirozene nebo pod narkozou...ale tim ze je prirostla tak tam muzou pri odlouceni zustat na stenach delohy jeji zbytky a ty se odstranuji tou kyretazi - takze je to nejlepsi udelat (vycistit) hned pri porodu kdyz te uspi....
pokud by te neuspali a tahali by placentu nasilim strasne by to bolelo a navic by ti mohli zpusobit dalsi nejaka zraneni...myslim ze to za to nestoji 🙂

@veruska007
podle teto diskuze to vypada ze opravdu ve vetsine prpadu se to opakuje ale jsou i svetle vyjimky...neni nad to to nejspis zkonzultovat s odbornikem at si te pohlidaji....

veruska007
15. črc 2011

Diky, ja pri prvnim porodu zadne problemy nemela, ale pri druhem se mi placenta neodloucila... dodneska na to ve zlem vzpominam, mela jsem pak kontrakce snad jeste stokrat horsi jak pred tim a vubec to nepomohlo, nakonec jsem byla na revizi. Ted me ceka dalsi porod a jeste ke vsemu si picham heparin... takze by to byla docela komplikace. No, snad budou doktori sikovni 😉.

melaniejessica
12. led 2013

Mile maminky mam dva kluky a jednu holku,a muzu vam rict ze sem taky mela u ni prirostlou placentu ale bylo to diky ,tomu ze se mi mala narodila az ve 42 tydnu a 1 den Rodila jsem ve Velke Britanii, a mala vazila 4030kg,stratila jsem u ni 1200ml krve a muzu rict ze to byl porod strasny,mala me celou rozervala,a hned me museli prevezt na sal aby mi odebrali placentu pichli mi do zad epidural ,takze sem byla privedomi,ale nic jsem necitila takze ty maminky co jim rvali placentu tak to je masakr to by se nemelo vubec stat,je to hnus.........tet cekam 4 dite a jsem zvedava jak bude prubech porodu predtim jsem nemela strach a proto to tak dopadlo,taky jsem byla u 3 porodech jako asistentka,byl to super zazitek 🙂 🙂

jennyska
6. lis 2013

@erinbrock @melaniejessica @konsa @veruska007 @mamusa1611 @dany1986 @monivo @kata79 @helenkasabinka @lawli @jchrastova @matatara @kacab @maly_strom @gabika41@violetka1

Ahoj těhulky a maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s přirostlou placenou na https://www.modrykonik.cz/placenta-adherens/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

lawli
6. lis 2013

@jennyska Ahoj ,rada sa podelím o svoje skúsenosti ,no žiaľ nemám čas písať to čo už tu vlasne je...ak chceš ,máš moje povolenie to skopírovať ,alebo celé príspevky ,alebo to čo považuješ za potrebné vytrhni z kotextu...čo ti ešte k tomu môžem dopísať je ,že 8.10.2011 som druhýx rodila a placentu som mala znova prirastenu ,tak v mojom prípade sa to opakovalo...ak budeš chcieť ešte niečo k tomu dodať,kľudne ma oslov napíšem 😉

jennyska
6. lis 2013

@lawli Ahojky, své zkušenosti můžete vkládat pouze vy 🙂 Já za tebe zkušenost vložit nemohu, takže klidně text zkopíruj, jdi na daný link a vlož ho tam 🙂 Popř. můžeš klidně i doplnit tuto větičku o druhém porodu. Děkuji Ti a přeji fajn den 🙂 J.

lawli
6. lis 2013

@jennyska ok ,tak až si najdem chvíľku skopírujem a vložím ...ďakujem ,aj ja prajem pekný zvyšok dňa 🙂

plantago
2. led 2015

Přidávám se.. Měla jsem u prvního porodu přirostlou placentu.. Doktor ji ze mě násilím vyrval a potom mi udělal dvě revize v podstatě na slepo, po té první jsem šíleně krvácela, tak znovu.. Transfuzi jsem nedostala, ale krevní obraz jsem měla šílený, takže mi až za 3 dny transfuzi nabídli, ale protože už jsem fungovala, tak jsem ji odmítla. Ale dávala jsem se z toho dohromady dost dlouho :( Syn měl 4,4kg, a celý porod byl v pohodě, jen ta placenta to zkazila :(

Teďka čekáme druhé a docela se toho hrozím, půjdu do jiné porodnice. Doufám, že nenarazím zase na takovýho řezníka.

Co jsem vyčetla, tak je asi opravdu velká pravděpodobnost, že se to bude opakovat že?? :(((((

plantago
2. led 2015

jinak dodám, že jsem to všechno absolvovala bez uspání.. pak jsem se divila, když mi kamarádka říkala, že revize nic není /rodila v jiné porodnici/, jenže pak dodala, že ji na to vždycky uspali .. nejhorší bylo to rvaní placenty, potom hulákání doktora, že když mi škrábe tu dělohu, tak se u toho nesmím ani o milimetr pohnout.. blééé

simdan
6. únor 2015

@popelka.miri ahoj,to jako bez narkozy???bože!já měla u prvního porodu také přirostlou placentu a po asi 10minutách mučírny následovala narkóza,u druhého jsem měla hrůzu,že se to bude opakovat,celou dobu porodní jsem hučela do asistentky a doktorky,že jsem měla přirostlou placentu a pokud ji znova budu mít,tak ať mi okamžitě dají narkózu,jen ať mě nemučí,protože to bylo strašné.Naštěstí u druhého jsem to už neměla,ale zas extrémní krvácení...proč se to s placentou děje,netuším,nikdo mi to nevysvětlil,já se jen modlím,aby mě to zase nepotkalo...

marbl
6. bře 2016

pročítám diskuzi a moc mi to nepřidalo, spíš naopak.. první porod bez komplikací do porodu placenty, masivní krvácení, porodem placenty se mi převrátila děloha, narkóza, operace naštěstí dopadla dobře, zachránili mě i dělohu.. teď těhotná podruhé, tak mám strach, že se to bude opakovat 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru