Přirostlá placenta. Proč se to děje?

popelka.miri
21. dub 2009

Ahojky, mám za sebou 3 porody a pokaždé jsem měla přirostlou placentu. Zajímají mě vaše zkušenosti s tímto problémem.Nikdo mi přesně nevysvětlil proč k tomu vůbec dochází a nejvíc mě zaráží, že jsem ani nikdy nedostala narkozu 😖. Teď mám přísný zákaz dalšího těhotenství. Moje matka rodila jednou a měla také přirostlou placentu. Mám 2 holčičky a bojím se, aby to také nezažily ☹ ...Ještě žádný gynekolog mi nedokázal říct proč se to děje! A jestli to může být třeba dědičné..

kesinka
19. črc 2010

Mamičky a nie je toto dôvod aby dalsie dietatko slo von CR? Ja mam strach z klasickeho porodu, malu som tlacila vob cez 45 minut a uz to nechcem znova zazit.

monja
24. srp 2010

Ahojky! pridavam se do klubu☹ Po 27hodinovem porodu mi placenta neodesla, doktor to zkousel "vselijak" ze me dostat, az jsem se s nim malem pohadala a rvala jsem na nej, at me necha...
Po hodinovem cekani jsem sla na sal, zdrimla si a pak bylo po vsem!
Vyhoda!! siti jsem si "neuzila" - aspon tak. Krve jsem ztratila dost, dostala jsem asi dve infuze.
U nas je to pravdepodobne dedicne - mamka a moje teta to mely take tak...
M.

helenkasabinka
28. říj 2010

ahoj ja som zazila podobny porod
malinku som nevladala vytlacit aj ked mi ju dve sestricky vytlacali z brucha ani to nepomohlo.......nastastie som ju bez kliestov a zvona vytlacila nejako........
potom ked som uz mala vytlacat placentu tak zistili,ze to nejde a stratila som pritom strasne vela krvy a nemohli ma kvoli tomu uspat,tak mi placentu gynekolog musel nejako vytrhat z maternice von.......
priznam sa ze som vooooobec nic necitila kedze som bola vycerpana,ubolena po porode a aj omamena z tej straty krvy
potom ako ju lekar vytiahol tak nebola cela a so sestrickou sa cudovali,ze taku placentu uz davno nevideli-bola uplne prezreta a tmava a moc zilnata........aj plodovu vodu som mala zelenu
dostavala som po porode kazdy den aj injekcie na stiahnutie maternice ale ta sa mi ani tak nestahovala kedze som mala zvysky placenty este v sebe-no a o 3 tyzdne som skoro vykrvacala kvoli zvyskom placenty v maternici a cakal ma kyret
to som aj ja zvedava ci je to riziko tej prirastenej placenty aj pri druhom miminku

teraz cakame druhe babatko a pri tomto strasnom zazitku asi zacnem trvat na cisarskom reze,precitala som si tuto temu a teda uz teraz mam strach co sa bude diat po porode ☹

janicka38
28. říj 2010

Kdyz to takhle ctu, tak vas uprimne lituju. Ja jsem ji mela pry prirostlou taky, ale bolest jsem nejak necitila, jelikoz jsem mela epidural. Doktor mi rekl, ze ta placenta je sice prirostla, ale ze nejprve zkusi akupunkturu. Nastesti ta zabrala, placenta az na kousky vysla ven. Zbytky ze me nejak vydoloval. Ted jsem si uvedomila jake jsem mela stesti na suproveho doktora.

suzic
3. lis 2010

Je mi 22 let a s partnerem se chystáme na potomka. Včera mi má milá maminka řekla, že prý kdyby to někdo potřeboval vědět, že měla u obou porodů přirostlou placentu... měla jsem strach... po přečtení tohoto tématu končím s pokusy a snad partner pochopí, že bych to prostě nezvládla. Je mi z toho do breku (přiznávám, že pár slz právě upouštím)... Má někdo radu nebo povzbuzení? Děkuji, Suzic

kesurka
3. lis 2010

@suzic nemusíš to mít! Já tím právě procházím v pátek na II. kyretáž, ale věřím že to dobře dopadne a další těhu se to nezopakuje. A ten zázrak , co teď spinká v postýlce, za to určítě stojí

suzic
5. lis 2010

@kesurka Tak nějak se mi to rozkládá v hlavě... Strach mě neopouští, ale už o tom uvažuju reálněji. Promluvím si o tom se svým doktorem a uvidíme, co se bude dát dělat. Děkuju

misula29
5. lis 2010

@suzic já jsem měla u prvního mimča taky přirostlou placentu, takže nakonec mě dali na deset minut do narkozy a odstranili ji ručně a přitom mě aji zašili, neměla jsem s tím vůbec žádnej problém a toto není věc co by byla dědičná, když jsem se ptala doktora jestli je to napodruhé pravděpodobnější ,že se to bude opakovat tak řekl může a nemusí,ale myslím, že to není nic ,kvůli čemu by ses musela stresovat už teď 🙂

veronikaka
5. lis 2010

Pridavam se k Vam do skupinky. Taky jsem z tech "stastnejch" kdo mel prirostlou placentu pri porodu. Musim se priznat, ze po 16 hodinovem porodu narkoza a odstraneni placenty na porodu bylo to NEJLEPSI {pritom me samozrejme taky zasili}. Byla jsem tak strasne vycerpana, ze kdyz jsem se probudila bylo to jako bych spala tyden. Bylo mi receno, abych to zminila pri dalsim porodu, ale se to stane zase mi nikdo nerikal.

veronikaka
5. lis 2010

Jeste jsem chtela upresnit, ze tato minioperace u me trvala 2 hodiny. Kdyz jsem se probudila tak jsem byla bez bolesti co se tyce ve vztahu k narkoze a "zasahu".

helenkasabinka
5. lis 2010

no ja mam 19-teho novembra poradnu a urite pripomeniem mojmu gynekologovi moje problemy pri prvom porode s tou prirastenou placentou a zelam si aby to zapisal aj do tehotenskej knizky,raz mi stacilo a viac neprosim...prisla som na kyret v hodine dvanastej a museli mi 3×davat kvoli tomu transfuziu krvy a to som mala problemy este 3.tyzden po porode.... 😅

lawli
5. lis 2010

Ahojte, aj ja mam podobnú skúsenosť s placentou...nikdy som nemala problémy ohľadne gynekológie, nemala som potrat , nepodstúpila žiadnu operáciu , som nefajčiarka , v rodine sme takýto prípad doteraz nemali a tak ďalej....celé tehotenstvo prebiehahlo v pohode až na zvýšený tlak v šiestom mesiaci ,ten sa mi potom upravil.Synček sa narodil deň pred termínom ,bez vyvolavačiek.Porod prebiehal vcelku fajn až kym nevyšla hlavička , vtedy sa prišlo na to že ma pupočnú šnúru okolo krku a tak nešťastne ,že ho nechcela pustiť von.Tak mi sestrička pomohla tlačením na brucho, keď už bol drobček na svete ,tak sa čakalo zhruba 35 min na placentu a vtedy už lekár začal poťahovať za pupočník.Bolelo to dosť aj som si pri tom vykríkla a tuším aj viac ako pri porode.Vtedy prišiel na to ,že bude prirastená.Tak nerozmýšľal a hneď si dal zavolať anesteziológa.Ten došiel a pýtal si kyslíkový prístroj no ten sa na malej porodnej sale nenachádza a keď že som krvácala tak presun na veľkú ps sa nekonal.Doviezli prístroj z interného no ten mal krátku hadicu (chýbalo cca 30 cm).Hneď bežali po ďalší na chirurgiu ,ale to už som bola po porode hodinu a 15 min.Lekár už začínal panikáriť, a ja som nejak upadala do sna a to už potom neviem čo a ako bolo.Prebrala som sa po troch hodinách a všetci okolo mňa stáli (porodnik , internista, chirurg a asi 4 sestričky) a pýtali sa otázky typu : viete kde ste ? , viete ,že ste rodili ? , viete , že mate syna ?...............a tak pod.Porodnik mal ešte na rukách krvavé rukavice... Ja som cítila len veľke prázdno a všetko ma bolelo.Transfúzky som nedostala ,aj napriek krvácaniu ,zato som dva dni dostávala infúzie a nemohla drobca kojiť.Našťastie som na ďalši kyret už nebola.Nikto sa k ničomu nevyjadril ani po porode a ani moj gynekológ po šestonedeli.....a to všetko čo som si tu teraz prečítala tak neviem neviem.S manželom sme chceli tri deti aspoň , ale tak teraz už risknem len jedno ak sa podarí a tuším asi budem chcieť CR , vzhľadom na šikovných lekárov v našom okrese.... 😒

helenkasabinka
6. lis 2010

@lawli ☹ 😒 😒 😒 😒 aj ja zacinal silno uvazovat nad CR po mojich komplikaciach kvoli prirastenej placente 😔

lawli
6. lis 2010

@helenkasabinka tak to maš ešte do termínu na výber.A čo ti nato ovorí tvoj gynakológ ? Ako sa k tomu postavil ? Ja som od svojho (ako som už písala) nepočula ani slovo.A všetko som sa teraz dočítala tu.Takže asi sa za nim vyberiem a popýtam sa nato...hoci pravdu povediac bojím sa jeho odpovede... 😒

helenkasabinka
6. lis 2010

@lawli no este som sa ho ani nepytala,lebo ani ja som o tomto probleme nevedela az tu som sa dozvedela a spytam sa ho o dva tyzdne na poradni,snad sa s nim pekne dohodnem,ak mam pravdu povedat bojim sa rodit spontanne po tejto zlej skusenosti ☹ 😔

lawli
6. lis 2010

@helenkasabinka tak to ti verím ,ja som ešte nenabrala odvahu ani na to ,aby sme sa pokúsili o ďalšie babo. A asi tak do roka po porode som tvdrila ,že už viac deti nechcem ,ale teraz keď už mi maly trocha vyrástol ,tak nejak nad tým začínam uvažovať.Ešte raz by som to skúsila 😉

helenkasabinka
6. lis 2010

@lawli ved aj ja som skusila,lebo sme tuzili aj po druhom,tak snad bude vsetko v poriadku 😅

lawli
6. lis 2010

@helenkasabinka verím ,že bude a držím pršteky... 😵

meleri
7. lis 2010

jejda, tak to moc nevím o co jde? já měla placentu na krčku, takže jsem nemohla rodit normálně, navíc sem krvácela. to je něco podobného?
já jsem právě podruhé těhotná a děsím se co bude na ultrazvuku...

lawli
7. lis 2010

@jchrastova Ahoj , prečítala som si tvoj príspevok pridaný 24. marca.Píšeš tam o tom ,že prirastená placenta sa nedá vidieť na sone (mne sono v 36 tt gynekológ nespravil ,tak som si myslela ,že vtedy na to mohol prísť) ,ale dá sa to zistiť iba na magnetickej rezonancii.Chcela by som o tom vedieť viac.Povedal ti to lekár ,alebo si si to niekde naštudovala ?? Ďakujem za odpoveď 😉

lawli
7. lis 2010

@meleri ahoj , ten tvoj prípad je iný ,my sme mali placentu prirastenu na maternici... 😔 tebe tuším branila ceste dieťatka do porodnych ciest , ak som ťa dobre pochopila.Pri prirastenej placente sa rodí spontanne ,aspoň v mnohých prípadoch.

meleri
7. lis 2010

@lawli jo to jsem měla. aha já jsem asi blbá ale myslela jsem že placenta je přece přirostlá k děloze? jako že je bud nahoře, kde je to ok nebo jako dole, jako já...

lawli
7. lis 2010

@meleri tak to presne neviem či nejak by mala byť prirastena , no myslím ,že skor nie a pri porode sa ma sama vylúčiť (porodiť) pri kontrakciach po porodeni babätka. No v mojom prípade (ako aj u iných dievčat v tejto téme) sa jednoducho neodlúčila a museli nám ju nasilne vytrhať 😖
Ta tvoja bola prirastená ,alebo si ju mala len na porodných cestach zostúpenú ?
V tejto téme nieje až tak veľa príspevkov , skús si ich prečítať ak maš chvíľku čas.Potom lepšie pochopíš.Ja síce niesom tiež nič extra múdra len píšem svoj názor. Ja som si tiež myslela na začiatku ,že prirastena placenta sa dá vidieť na sone ,ale tu som si prečítala ,že to vidno nieje. Ty píšeš o tom ,že to vidno na sone bolo a preto si išla na CR.Pochopila som to tak ,že je vidno na sone kde sa nachádza ,ale nieje vidno či je prirastená... 😉

meleri
7. lis 2010

@lawli ježiši trhat!! to sis asi vytrpěla! 😔

ne mě nic nebolelo, byla prostě normální ale byla dole, a dítě na ni tlačilo a proto krvácela...pak se mi roztrhla či co prostě silné krvácení atd, a musel už být porod císařem. ano bylo to vidět furt mě kontrolovali každý týden ultrazvukem, ale zda byla nějak více přirostlá? hele je to možné, protože ty nízké placenty prý většinou se posunou nahoru, kdežto ta moje se držela jak "luterská víra" dole a nepohla se...kdo ví..
drž mi když tak palce, příští týden mám pravě ultrazvuk....

lawli
7. lis 2010

@meleri no to hej vytrepeli sme si tu v tejto diskusii mnohé 😒 a to sa ti priznám ,že asi tak do roka po porade som o ďalšom mimi ani nechcela počuť 😔 Ja som ešte mala to štastie ,že keď mi za ňu ťahali a zistili ,že to nejde tak mi dali narkózu ,ale čo som čítala iné príbehy tak to robili aj bez narkózy , to si ani neviem predstaviť.A tiež ma dostalo teraz to ,že som sa tu dočítala ,že sa to opakuje aj pri ďalšom porode.Dokonca tu je jedna žienka čo rodila tri krát a mala to pri každom.Ale je tu aj jeden prípad ,že sa to pri druhom neopakovalo....poviem ti som z toho mimo ešte teraz a to už budú v únoru dva roky od porodu 😒
Jasne ,že ti budem držať pršteky nech je to všetko v čo najlepšom poriadku 😉 🙂

meleri
7. lis 2010

@lawli ani mi nemluv, já mám strach jak sviňa, často se mi to vrací ve snech, že krvácím zase mě vezou do nemocnice, atd, protože se mi to stalo ve 23 tt což je za dva týdny bože...

lawli
7. lis 2010

@meleri neboj....treba veriť ,že všetko bude ok 😉
Pozerám ,že mame skoro rovnako staré detičky 🙂 trochu mimo tému 🤐 no koľko už mate zúbkov a ako papate? My mame 11 ,12-ty tu bude tak za 2-3 dni a sme veľmi slabi papkáči. 😒

meleri
7. lis 2010

@lawli
se zuby fakt nevíím! ted mu vyrostly poslední stoličky, a pak co následuje? řezáky už taky má, počítala sem že má asi tak nahoře a dole deset a dest zubů...
papá dobře, ale musí se přitom vymýšlet zábava, teda já ho pořád krmím, nejí sám.
taky doufám že to bude ok!!

comra
7. lis 2010

ahoj, u prvního porodu jsem také měla přirostlou placentu. Bohužel ani po hodině snažení nešla ven(zkoušeli snad všechno a všichni- au au au..), takže rychle narkozu a hotovo. Velká ztráta krve, takže jsem dostávala transfuzi a pak jsem měla i zánět (vysoké horečky), takže antibiotika. Takže start nic moc..
když jsem se ptala mudra, tak řekl, že kdyby věděli, proč se to děje, tak by tomu předcházeli. Ptala jsem se na možnost recidivy u dalších dětí a tu nepotvrdil.
Je pravda, že jsem otěhotněla 4m po revizi dělohy(zamlklé těhu)

Druhý porod.V porodnici naopak tvrdili, že pravděpodobnost, že opět bude placenta přirostlá je veliká. Ale nic se nepotvrdilo, byla venku hned a bez problémů.
oba porody byly ve 42. týdnu.
Když jsme se pak bavili s mamkou, tak říkala, že při mém porodu se také "trhalo lůžko". ALe neuspávali, prostě po kouskách to dostali ven..

lawli
7. lis 2010

@meleri no tak pekne to už mate potom všetky do troch rokov by mali detičky mať 20 zúbkov.Ja svojho tiež krmím no niekedy vymýšľa ,atk aj sám papa a dostane do seby aspoň niečo.Ak by som mu to nedovolila ,tak by nič nespapal.

Tiež som tu v téme čítala ,že to može byť aj dedičné.Mnohé tu písali o tom ,že to mal niekto v rodine (mama,teta,sesternica , babka a tak) a čo u vás bolo to tiež v rodine? Ja pokiaľ viem tak u nas nie ,mne sa to stalo ako prvej a to babka rodila doma ,tak to neviem ako by bolo dopadlo 😒 Vlastne sa tu píše aj mnoho iných možných činiteľov ,ako napr. . operácie , predošle potraty ,fajčenie ..... no ja som asi vinimka ,alebo to nieje tým.Nemala z tých všetkých menovaných príčin nič . 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru