Příušnice. Jaká je pravděpodobnost, že se nakazím?

jmalko
7. srp 2008

Prosím o radu: Jaká je pravděpodobnost, že bych se nakazila příušnicemi? V těhotenství jsme je já ani manžel neprodělali. Dnes jsem se dozvěděla, že se v naší rodině objevily příušnice. S nakaženým jsem nepřišla přímo do styku, ale můj manžel dnes ano (bohužel mu to dotyčný teprve dnes při běžném hovoru oznámil) 😠 🙄 . Další věc je, že jsme u nich byli 27.7.2008 na pouti (s dotyčným jsem nepřišla do styku, ale prý nejevil žádné známky onemocnění). Na netu jsem vyčetla, že inkubační doba je 14-23 dní. Chci se zeptat jak se daná nemoc projevuje a zda by mohla mít nějaké následky na mimíska - prostě na Vaše zkušenosti s touto nemocí. Předem díky za odpovědi.

jmalko
autor
7. srp 2008

Oprava: Mělo být v dětství samozřejmě. 😉 Jsem dnes z toho sdělení nějaká mimo.

dukie
7. srp 2008

jmalko: Já Ti asi neporadím, ale řekla bych, že úplně ze všeho nejlíp uděláš, když hned zítra zatelefonuješ svému gynekologovi a požádáš jej o radu. Nejspíš Ti řekne, abys to hodila za hlavu... a budeš klidná... nebo Ti nařídí nějaký zvláštní režim, abyste předešli případným rizikům a bude. Hlavu Ti jistě neutrhne a budeš to mít od odborníka. 🙂 Držím pěstičky, aby z toho nebyly žádné komplikace a všechno dobře dopadlo. 😵

Jinak jsem našla na webu tohle - první část se Tě si týká:

http://www.moje-rodina.cz/tehotenstvi-a-porod/o...

Vyplývá mi z toho, že pokud jsi byla jako dítě očkovaná, tak je to O.K. 🙂 Ale stejně bych asi pro jistotu volala lékaři, abych měla čisté svědomí. 🙂

jmalko
autor
7. srp 2008

dukie: Díky za podporu. Jsi hodná - trochu jsi mě uklidnila. Zavolat mu ale zítra nemůžu, protože má dovču. ☹ stejně jdu v pondělí na kontrolu tak mu to určitě řeknu. (bohužel mě to stejně asi bude asi hlodat přes víkend).

Jinak koukám, že už jsi v 36 tt. Přeju Ti, aby jste společně s mimískem co přijde na svět byli hodně hodně moc zdraví a šťastní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru