Problémy s děložním čípkem v těhotenství

neme
11. dub 2010

ahojky,
prosím o radu. Jsem ve 22. týdnu těhotenství a byla jsem na prohlídce u doktora, který mi řekl, že mi naléhá a měkne čípek a že mám jen ležet. Nesmím sedět, nic dělat, chodit, prostě jen ležet. Za 14 dní mám přijít na kontrolu.Máte s tím nějaká zkušenosti? Pro mimi udělám cokoliv, ležím týden, ale mám velký strach a bojím se, aby vše dobře dopadlo. O mimčo jsme se snažili přes dva roky.Děkuji za rady

furaha
11. dub 2010

ahoj neme - mně doktoři řekli, že mám zkrácený čípek na O,5 cm, měkký a že jsem volná pro prst ve 32 týdnu. ležela jsem a jedla magnesium. říkali mi, že budu rodit v řádu dnů, absolutní max 2 týdnů. nicméně, teď jsem ve 4O týdnu, 3 týdny už normálně běhám a nález na čípku mám celou dobu stejný. už mám pocit, že neporodím nikdy 🙂 jsi v kritickém období těhotenství, lež a dělej maximum, ale věz, každé tělo je jiné.

neme
autor
13. dub 2010

furaha,děkuji za odpověd. Jsme asi jediné, kdo měl kdy problém s čípkem 🙂 . Já budu doufat, že se to zlepší, a že mimi do 40 týdne vydrží a já taky 🙂 . Držím palečky, ať brzy porodíš a jste v pořádku.

wobludka
13. dub 2010

neme, žádný stres, kdyby to bylo vážné, poslal by Tě dr. do nemocnice 😉 dostala jsi nějaké léky? Opravdu lež a nikde necourej, příště to bude určitě lepší 😉 Já měla taky potíže s čípkem (viz album) a vybojovali jsme to 🙂

furaha
13. dub 2010

neme - no, taky si myslím, že by tě hospitalizoval, více sledoval a zvažoval cerkláž, kdyby šlo do tuhého. taky, já jak byla vyděšená, tak jsem zjišťovala - a prý po 35 týdnu děti už nemívají problémy, od 36 týdne jsou donošené. Já měla za cíl dožít se 35 týdne 🙂

neme
autor
15. dub 2010

ahoj kočky, děkuju za povzbuzení. Já dostala pouze hořčík čtyřikrát denně a utrogestan na zavádění. Poctivě ležím. Asi máte pravdu, pokud by to bylo vážné, tak už jsem v nemocnici. Dám vědět po kontrole. Opatrujte se a držím palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru