• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Problémy s kyčlemi při spaní ve 25tt, máte radu?

5. února 2014 
Ahoj,

jsem v 25+5 tt a mám problémy se spaním na boku. Je jedno, jestli spím na pravém nebo levém, ale po delší době mě pokaždé začne bolet kyčel. Někdy mě ta bolest i probudí. Na zádech nespím, někde jsem slyšela, že se tak miminku dostává míň kyslíku. Máte nějakou radu nebo tip co s tím?

Děkuji.
13. zář 2013 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
tak ono na zádech i k tvým orgánům dorazí méně kyslíku, ale zase taky záleží jak velký a těžký máš to bříško. na kyšle pomáhá se různě podkládat a obskládávat polštářema. já měla s kyčlemi problémy od mládí, takže v těhu mi to ani nepřišlo o moc horší :grinning:
13. zář 2013 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@tumovamisa88 já mám to stejné, už několik dní mě vždy v noci probudí jak mě celý bok bolí jak na něm ležím,takže furt měním strany.. myslím, že je to i špatnou matrací, takže jdeme o víkendu snad koupit novou a snad to pomůže.. zkoušela jsi polštář na spaní na boku,možná to trošku pomáhá..
13. zář 2013 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@tumovamisa88 V těhotenství jsem měla stejný problém, koupila jsem si na matraci ještě jednu měkčí tenkou a bylo to o hodně lepší.
13. zář 2013 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
doporučuje se spát na levém boku, ale asi až ke konci těhotenství. co zkusit třeba se nějak vypodložit polštářema, peřinama nebo víc pod hlavu?
13. zář 2013 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Nechci te strasit, ale tohle me trapi porad..Pomaha se oblozit polstarema a lehnout si jako by na bok ,ale vic smerem na brisko, aby si nelezela primo na boku. Nemusis se bat ze by si miminku ublizila. Ale pocitej s tim, ze az do porodu budes v noci spatne spat, ono je to v prirode asi tak zarizeny, aby pak to nebyl takovej sok, ze musis k miminku tolikrat v noci vstavat :grinning: :grinning:
13. zář 2013 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, já mám problém stejný :frowning2: jediný co mě trochu pomáhá je těhotenský polštář. Bez něj už neusnu.... :slight_smile: A je fakt, že i trochu pomáhá lehnout si na bok a víc směrem na bříško. Když si pod sebe dám trochu polštář, tak je to pro mě nejlepší varianta......
13. zář 2013 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak moc děkuju holky. Zkusím ty polštáře, snad mi to aspoň trochu uleví. :slight_smile:
13. zář 2013 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, má sestra na to trpěla v těhu taky a poradila jsem ji "zasouvání kyčlí" pomocí Dornovy metody. Není to nic složitého, určitě to najdete i na nějakých stránkách i s obrázky. Je to šetrný cvik pomocí ručníku. Nebo navštívit někoho, kdo tuto metodu zná a byl na kurzu, jako já :wink: Držím pěsti.
14. zář 2013 ve 22:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@2krtecek2 O tom jsem neslyšela, každopádně to zkusím. Už nevím co dělat. Děkuju. :slight_smile:
19. zář 2013 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj @tumovamisa88 @2krtecek2 @lencamaz @tulikiss @tvarohacek @eva118 @akashka @blahova_andrea a ostatní maminky, těhulky :slight_smile:

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Bolestmi kyčlí do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? :slight_smile:

Tím, že svou zkušenost vložíte do www.modrykonik.cz/bolest-kycle/ pomůžete ostatním těhulkám, které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jaký měly bolesti průběh? Co jste na bolest vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! :slight_smile:
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all
5. únor 2014 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek