Problémy s kyčlemi při spaní ve 25tt, máte radu?

tumovamisa88
13. zář 2013

Ahoj,

jsem v 25+5 tt a mám problémy se spaním na boku. Je jedno, jestli spím na pravém nebo levém, ale po delší době mě pokaždé začne bolet kyčel. Někdy mě ta bolest i probudí. Na zádech nespím, někde jsem slyšela, že se tak miminku dostává míň kyslíku. Máte nějakou radu nebo tip co s tím?

Děkuji.

blahova_andrea
13. zář 2013

tak ono na zádech i k tvým orgánům dorazí méně kyslíku, ale zase taky záleží jak velký a těžký máš to bříško. na kyšle pomáhá se různě podkládat a obskládávat polštářema. já měla s kyčlemi problémy od mládí, takže v těhu mi to ani nepřišlo o moc horší 😀

akashka
13. zář 2013

@tumovamisa88 já mám to stejné, už několik dní mě vždy v noci probudí jak mě celý bok bolí jak na něm ležím,takže furt měním strany.. myslím, že je to i špatnou matrací, takže jdeme o víkendu snad koupit novou a snad to pomůže.. zkoušela jsi polštář na spaní na boku,možná to trošku pomáhá..

eva118
13. zář 2013

@tumovamisa88 V těhotenství jsem měla stejný problém, koupila jsem si na matraci ještě jednu měkčí tenkou a bylo to o hodně lepší.

tvarohacek
13. zář 2013

doporučuje se spát na levém boku, ale asi až ke konci těhotenství. co zkusit třeba se nějak vypodložit polštářema, peřinama nebo víc pod hlavu?

tulikiss
13. zář 2013

Nechci te strasit, ale tohle me trapi porad..Pomaha se oblozit polstarema a lehnout si jako by na bok ,ale vic smerem na brisko, aby si nelezela primo na boku. Nemusis se bat ze by si miminku ublizila. Ale pocitej s tim, ze az do porodu budes v noci spatne spat, ono je to v prirode asi tak zarizeny, aby pak to nebyl takovej sok, ze musis k miminku tolikrat v noci vstavat 😀 😀

lencamaz
13. zář 2013

Ahojky, já mám problém stejný ☹ jediný co mě trochu pomáhá je těhotenský polštář. Bez něj už neusnu.... 🙂 A je fakt, že i trochu pomáhá lehnout si na bok a víc směrem na bříško. Když si pod sebe dám trochu polštář, tak je to pro mě nejlepší varianta......

tumovamisa88
autor
13. zář 2013

Tak moc děkuju holky. Zkusím ty polštáře, snad mi to aspoň trochu uleví. 🙂

2krtecek2
14. zář 2013

Ahoj holky, má sestra na to trpěla v těhu taky a poradila jsem ji "zasouvání kyčlí" pomocí Dornovy metody. Není to nic složitého, určitě to najdete i na nějakých stránkách i s obrázky. Je to šetrný cvik pomocí ručníku. Nebo navštívit někoho, kdo tuto metodu zná a byl na kurzu, jako já 😉 Držím pěsti.

tumovamisa88
autor
19. zář 2013

@2krtecek2 O tom jsem neslyšela, každopádně to zkusím. Už nevím co dělat. Děkuju. 🙂

jennyska
5. únor 2014

Ahoj @tumovamisa88 @2krtecek2 @lencamaz @tulikiss @tvarohacek @eva118 @akashka @blahova_andrea a ostatní maminky, těhulky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Bolestmi kyčlí do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bolest-kycle/ pomůžete ostatním těhulkám, které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jaký měly bolesti průběh? Co jste na bolest vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru