Problémy s nízkým tlakem v těhotenství. Jak to řešíte?

paja
21. lis 2006

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, zda některá z vás nemá nebo neměla problémy s tlakem v těhotenství a jak jste to řešily nebo řešíte? Na minulé poradně mi naměřili dost nízký tlak (v minulosti jsem nikdy takové problémy neměla) a teď mívám občas takové stavy, že se mi špatně dýchá, srdce mi tluče jako o závod (i když jsem v klidu) a jsem strašně slabá...Asi budu muset zavolat panu doktorovi - nějak se mi to nezdá...

lucias1
21. lis 2006

Ahoj Pajo.
Tak s tím tlakem jsme na tom úplně stejně.Od tý doby co jsem vysadila veškerý kofein,můj tlak docela klesnul.Měla jsem i takový stav,že jsem omdlela i třeba v krámě.Ale ted už se to druhý týden drží a zatím je to dobré.

lucias1
21. lis 2006

A doktor mi řekl,že v těhotenství je to úplně normální.Nestíhá se námprokrvovat mozek a proto takové stavy,jako špatné dýchání,tlukot srdce atd.

paja
autor
21. lis 2006

Lucias1: děkuji za uklidnění 🙂 . Na tom špatném prokrvování mozku asi opravdu něco bude, protože mám pocit, že mi to kolikrát vůbec nemyslí 😀

lucias1
21. lis 2006

Měla jsem taky stejné obavy jako ty,tak po prvním omdlení jsem hned volala doktorovi,protože jsem měla strach,jestli to nemůže ublížit mimískovi a ten mi vše vysvětlil.A pak jsem se to dokonce dočetla i v mé chytré knížce,že je to normální 🙂 Uvidíš,za nějakou chvíli se t určitě zlepší 😉

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
januskaababoo
21. lis 2006

Taky pridam...ja pred tehu nizky tlak...ted se hlidam jako blazen, mela jsem uz omdlivajici stavy, nastesti jsem si stihla vzdycky sednout a rozdychat to...ale jak rika magda...prochazky a zvedat se pomalu, to mi pomaha, a jak ucitis, ze to na tebe jde...nekam si sedni, nebo drepni...nejlepsi si lehnout a nohy nahoru, ale kdyz to nejde, aspon si sedni a at ti nekdo da napit... 😉 neboj, melo by se to uklidnit... 😉

kaczka
22. lis 2006

ahojky holky...já mám teď extrémně nízký tlak a bojím se jak to bude v thotenství!Jak moc vám klesl??Můžu mít kvůli tomu i rizikové?

brunetka26
23. lis 2006

ahojky kaczka...neboj..já ho mám pořát nízký a je všechno v pořádku..horší je to s vysokým tlakem...švagrová musí k vůli tomu do nemocnice ☹

janickabez
23. lis 2006

taky teď nekafíčkuju, je mi z toho zle. A z tlakem je to nejhorší po ráno, když vylezu z postele byť po pomalém vztávání, tak jdu jak po 10 pivech.
a jen co vylezu malý kopeček tak zase funím jak sentinel a to nemám ještě žádný pupík 😅

semi
28. pro 2006

ahojky holky,po předchozich strašnych zkušenostech s gestozou se radujte z nízkého tlaku a moc si hlídejte,aby se Vám nepřiblížil k 140ˇ/90 a výš.Mám to za sebou,je to jedna z nejhorších a nejnebezpečnějších komplikací v těhu a při po porodu,bývá to na konci těhu a ditko musí okamžitě ven,u mě to bylo bohužel zanedbaný a málem jsme tam se synkem zůstali ležet oba.Naštěstí vše dobře dopadlo,ale tlak a moč si opravdu pečlivě hlídejte.Ted jsem na konci 2.těhot.a jsem hodně hlídaná,(tlak mám nízký,raduju se jako blazen),snad nam to ted už dobře dopadne.

majka07
29. pro 2006

Já mám dost hodně kolísavý a tak od minulé prohlídky beru léky, které jsou hodně používaný pro těhu a řekla bych, že tlak se ustálil a je mi o mnoho lépe než před tím, někdy jsme měla dny, kdy su měla 87/47 a během 20 minut a byla su v klidu mi vylezle na 150/70 a pak zase rychle klesl. Obecně platí, že v těhu je spíše nižší tlak, ale vyšší je o mnoho nebezpečnější a kolísavý též. Rozhodně souhlasím se semi, tlak a moč by se v těhu měli dost hlídat

jana.1
29. pro 2006

Já mívala tlak 120/80, ale poslední rok spíš 110/70. Asi v 9 tt mi už naměřili 105/60, ale řekli, že je to normální, že v těhotenství se tlak snižuje a naopak se nemá zvyšovat. Také jsem to četla v knížce. Běžně mi začalo bouchat srdce, když jsem vyběhla pár schodů, někdy se mi zamotala hlava, když jsem vstávala, ale teď se mi občas stává, že i když pomalu vstanu a udělám pár kroků, srdce se rozbuší, jak když vyběhnu 10 pater a musím začít dýchat a něčeho se chytit. Když si pak lehnu, je to zase dobré. Také se mi párkrát viditelně zúžily žíly a trochu mě pak bolely ruce a nohy. Jednou po injekci hormonů a pak nevím, brala jsem Utrogestan, který to mohl způsobit, ale bylo to nárazové a trvalo to den až dva.

rova
29. pro 2006

Já mám občas problémy s tlakem jak normálně, tak tomu bylo i v těhotenství. Občas se mi zamotá hlava a chce se mi omdlít, není to nic příjemného, ale už jsem se s tím naučila žít a vím, jak se dát do hromady. I když z toho mám trochu strach, protože při představě, že omdlím sama doma s malou 😒
Taky jsem omdlela na maturiťáku ve 4. měsíci, což mě docela vyděsilo. Ale jak jste psali, horší je to s tím vyšším tlakem.

adusum
29. pro 2006

Tak to se taky přidávám do klubu nízkotlakovek 😉 ! Já jsem před otěhotněním měla obvykle tlak kolem 117/65.Teď během těhu mám tlak třeba 96/64 a nejnižší naměřený jsem měla naposledy ve 27tt a to 90/51, ale kupodivu jsem na sobě nic zvláštního necítila.No, každopádněto budeme muset nějak zvládnout 😉 .

mpslunickocz
24. zář 2007

ahojky, pri prvni kontrole jsem mela 120/80, pri druhe 100/50 a dnes 90/50, trochu se mi mota hlava, ale jinak je mi docela dobre, sestricka rikala, ze to nic neni, mam to pry dedicne, i moje matka mela nizky tlak, no tak nevim,... jsem v 17t a pri pristi kontrole asi prijede jen mumie 😀 ...ale sklenicka cerveneho vina pry neuskodi ani v tehotenstvi, tak si hned jednu dame, ne? 😎 pa

caira
24. zář 2007

me taky zlobi nizky tlak, hlavne me kvuli tomu desne boli hlava, tak si davam jedno slabsi kafco denne a snazim se pit hodne vody.. na nizky tlak trpi i moje mamka..takze taky dedicne...

fizy
24. zář 2007

Já vždy měla tlak naprosto normální, ovšem v těhotenství šel postupně níž a níž - při tlaku 65/45 a poté co jsem sestru ujistila, že je mi vážně dobře mi řekla, že u mně se už ničemu divit nebude 🙂. A doktor mi vysvětlil, že mám být ráda, že tlak není vysoký, jelikož pak by se to muselo nějak řešit 😎

vivian
24. zář 2007

Já měla nízký tlak na začátku těhotenství... To jsem třeba šla do knihovny (asi 1 km od domu) a když jsem šla zpátky, tak jsem už myslela, že se snad ani nedostanu domů, protože jsem byla tak strašně malátná, že jsem se ani neudržela na nohou, hlava se mi motala, před očima se mi tmělo... No nakonec jsem se nějak doplížila do Delvity, tam jsem si koupila Colu, obrátila jsem ji do sebe a rázem mi bylo líp, takže jsem domů došla... Ale potom se to nějak srovnalo a teď už mám tlak zase normální.

helca76
8. lis 2007

Já měla naposled tlak 95/50, hlava se mi motá jak kdybych slezla z řetízáku, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀

evi3
8. lis 2007

Nizsi tlak je OK, hlavne treba dodrziavat pitny rezim. Ja mam celozivotne nizsi tlak, nie velmi, tak akurat 110/70. Mala som ho taky este v poradni v 35tt, a potom skocil na 140/80 a dnes na 130/100, co ma teda vydesilo viac ako pred tym nejakych 100/60 na zaciatku. Takze opakovany odber krvi na kys.mocovu (minule to bolo negativne, nastastie) a zajtra sup na kontrolne zmeranie. Takze je pravda, ze v tehu aj mimo neho, radsej nizsi ako vysoky.

moncicik
8. lis 2007

taky mám normálně nízký tlak, a v těhotenství to šlo dolu ještě rapidněji, nemohla jsem nic a to bylo léto ty stavy byly šílený.Ale MUDr. říkal že je lepší mít nížšší než vysoký a to já měla i 90/60 nebo 60/50 takže fakt žádný.Mě nepomáhalo ani hodně pít , ani kafe, ani pivo ..vše tohle mi bylo doporučováno a stejně si tlak dělal co chtěl.Naštěstí jsem vše vždycky rozdychala...a dokonce jsem s tim tlakem absolvovala i cisaře epidurálně , ted po těhu to obcas pocituji že se mi udelá zle, nedýchatelno, nevolno, stmívání před očima a tak ale už s tím holt nic nenadělám.
Musím se smířit s tím že mám nizký tlak 🙂

pavlinka3
9. lis 2007

tak to já jsem vždycky měla nízkej tlak, ale v těhu mi občas klesne ještě níž a to je potom mazec - dokonce jsem sebou ve 12tt šlehla v MHD až mě museli propleskávat - nikdy mi kafe nechutnalo a tak jsem ho nikdy nepila, ale teď v těhu ho mám přímo nařízené 😅 hlavně nesmím dělat prudké pohyby a v MHD si vždycky sednout 🙂 teď co už mám pořádnej břuch a je to na mě vidět, tak mě lidi sami pouštějí, ale ze začátku jsem jim vždycky musela ukazovat průkazku, protože mi nevěřili (ani se nedivím)

krista
9. lis 2007

Ahojky já mám taky problémy s tlakem, ale s vysokým, beru na něj 1 Dopegyt večer a zatím to zabírá tak jsem ráda 🙂

Pavlinko k tomu pouštění v MHD, tak mě nepouští ani přes ten velkej břuch 😅 a ani jim neukazuju průkazku, ale v tvém případě plně chápu, nechtěla bych sebou šmejknout v buse a musím ti říct, že to neni tak dávno, co za mnou přišla bába (s prominutím) abych jí pustila sednout přestože jinde byly místa 😲 tak jsem jí řekla, že jsem sice těhotná, ale pustim jí teda a šla jsem si sednout jinam, no byla jsem zase celej den vytočená, ani to bříško jim neni svatý 😖

lilinh1
30. srp 2015

ahoj. mě nízký tlak trápí od druhého měsíce, ve třetím jsem omdlela u kadeřnice, od té doby si tlak hlídám. na prohlídkách mam tak max. 80/65, se změnami v počasí se tlak snižuje. momentálně jsem v 16. tt, tlak 77/40 a čekám, kdy se mi zatmí před očima a manžel mi bude muset odvézt hned do nemocnice. už jen ležim.
pročítala jsem internet, a tlak zvyšuje těhotným vitamín C, lékořicí a rozamrýnovým vínem. mě doktor doporučil decku červeného kvalitního vína, ale to je taky jenom na chvilku, černý čaj nepomáhá, po kafi zvracím. je to bída, snad to bude lepší 🙂
čípky toceran mi předepisoval doktor od začítku, taky nezabírali vůbec na nic, ani na nevolnosti. holt se to musí přetrpět a doufat 🙂

apistekova
1. zář 2015

Já to řeším větším přísunem tekutin, nejlépe obyč vodou a sem tam si dám po ránu slabší kafčo ... Ze začátku těhu jsem měla tlak 80/50 a teď se to jen zlepšuje 🙂

janesafari
1. zář 2015

Já ted při kontrole měla 86 na 65...Sestřička se jen zhrozila,jestli je mě dobře,že mě ještě musí vzít krev... což mě naštěstí nevadí...Měla sem to tak v druhém těhu a ted se to opakuje...Spíš mám fakt problém jít někam na lačno-s toho mám obavy,abych sebou někde nešvihla...
Kafé mě ted zase absolutně nechutná-jen při představě,že ho piju se mě zvedá žaludek... Colu piju jen velice málo,ale ted sem si začala kupovat-tak snad si na ni nezvyknu 😉
Jinak jak musím někam na lačno-tak sebou aspon hořký čaj a piškoty...jinak bych to nedala !!!

zuzanakostkova
10. lis 2016

Ahojte maminy jsem tehu 15+4 dneska mi dr namerila tlak nenormalni 50/32 poradte co mam delat abych ho zvysila.( Kafe mi nechutna a colu se ted bojim pit) Diky

asus
10. lis 2016

@zuzanakostkova nemerila špatně 😀 to není možný .

zuzanakostkova
10. lis 2016

Asus: divala sem se a bylo to i na tom pristroji tak nevim prave sem cetla ze jedna mela 59/38 takze si myslim ze docela mozny to je :D

asus
10. lis 2016

@zuzanakostkova me to přijde jako blbost spatne musela merit ja taky trpím na nízký tlak a pri tomhle tlaku sem skolabovala a doktor v nemocnici říkal ze je to posmrtnej tlak pri kterém uz nemůžeš nic 😲😁 a taky sem nemohla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru