Problémy se spánkem v těhotenství

nemo
1. únor 2007

Ahojte holky,
jsem teprve na začátku těhotenství a už teď mám problémy se spánkem. Večer usnu, ale v noci se vzbudím a jsem vzhůru tak dvě, tři hodiny. Prostě ne a ne usnout :( Nikdy jsem žádné problémy se spaním neměla, tak mě to dost vyčerpává, navíc při počáteční těhotenské únavě je to fakt náročné :( Nemáte nějakou radu, jak prospat celou noc? Polohu na spaní, co jíst nebo nejíst, prostě cokoliv...Děkuji.

kotenko
29. led 2009

ja po teplom tiez.. aj studene ma rovnaky ucinok??? rozmyslala som, ze by som skusila nejake caje, alebo ja neviem... asi by som mala cvicit a cvicit aby som zaspala...

kotenko
29. led 2009

zuzik, vdaka za podporu.. az teraz som si to spatne precitala. to mas pravdu, ja tiez myslim na milion veci.. pre vela veci sa trapim a tie mi asi ani nedaju spat... ale po pohrebe som s tym az take problemy nemala, ja neviem co sa deje

zuzik24
29. led 2009

tak to netuším, ale studené mléko jsem vypila asi v deset a stále jsem vzhůru - takže asi žádný velký účinek nemá ☹ Jednou jsem zkusila si nakapat na polštář levanduli, ale to jsem vyhodila i polštář... A přitom levandule prý uspává dokonale. Mě dokonale smrděla 😀 No nic, jdu zkusit usnout - kdyby se mi to nepodařilo, jsem tu zpět. Dobrou noc 😀

kotenko
29. led 2009

tak, levandulu veru skusim.. vidis... mozno by mi pomohol kupel... (ja sa iba sprchujem uz asi 4 roky vkuse, nekupem sa vo vani...)...
tak zelam ti dobru noc, ved ja tu budem este asi niekde bludit.. uvidime 😅

geminis
29. led 2009

ahoj a krásnou noc všem, co nemohou spát.
já s tím bojuji taky. nejhorší je, že mě ráno čeká šichta.
někde jsem slyšela, že když člověk na večer mlsá, tak pak nemůže usnout...já bohužel na ladkém ulítávám, obaluju si sladkým nervy, tak pokud je to pravda, tak se nemám čemu divit.
takže žádnou radu asi nemám, kafe ne, sladké ne...a žádné bylinky neznám.

kotenko
30. led 2009

noo, na sladke-cokoladu som skoro ako zavislak, potrebujem cokoladu, je to moja droga a hnaci stroj... ale dnes som coko dala naposledy o 20h, neviem o tom, ze by jej ucinky tak dlho pretrvavali...
no uz som v pyzame, este vetram, nech sa mi dobre spi... a skusim to ist zalomit. uvidime

kotenko
30. led 2009

no idem off, dobru noc zelam...

simi.w
30. led 2009

ahoj holky,sice už těhotná nejsem,ale mě na nespavost pomohl čaj z meduňky a pořádně vyvětrat,čerstvý vzduch by měl navodit spánek. jo a taky je dobrá večerní procházka. když už je větší bříško usínat na levém boku,samo,že to takhle nelze spát celou noc 😀 to by byl člověk zleva pěkně obležený.
jak psaly holky, sladkosti večer moc ne,páč dodávají hodně energie a té tolik při usínání nepotřebujeme........zrovna dneska jsem si pozdě dala čokošku 😠 a takhle se spaním jsem dopadla......... 😨

simi.w
30. led 2009

dobrou noc,kotenko 🙂

kotenko
30. led 2009

Ahoj simi.w, no ja mam problemy asi od novembra, vlaste co som vydadila HAK, moze to mat suvis s tym? teraz mi to napadlo...
bola som doteraz "nocne vtaca", ale zo spankom som problem nikdy nemala...

mamina28
30. led 2009

Ahojky holky, také mám problémy se spaním, dlouho mi trvá než usnu a brzo ráno už zas čučim 😕 Holky mi radili teplé mléko s medem, ale po tom mám střevní potíže, to mě nesedí, i když někomu pomoct může nebo třeba meduňkový čaj či levandule. Ještě jsem to nezkoušela, ale zkusim, protože jinak za pár dní budu vypadat jak po víkendovém flámu 😀

kotenko
30. led 2009

mamina, no ja ako po vikendovom flame vyzeram uz 2 mesiace... 😀 a to som sa zabavat nebola ani nepamatam.. naposledy asi pred rokom a aj to na 2 hodinky, lebo ma z toho hluku bolela hlava 😅
Noo, skusim dnes vecernu prechadzku... mozno pomoze... okno mame otvoreen stale doma, takze kysliku je tu niekedy az moc 😀

mamina28
30. led 2009

Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama, uvidim, jak mi bude po čajíčku, doma máme kyslíku tak hromadu, pořád větráme, až je mi kolikrát pořádná zima i pod peřinou 🙂 Teď se jdu projít, jsem objednaná na masáž zad, šíleně mě bolej, nejvíc u krku, ramena adole v kříži, jak se začínám prohýbat, ale tam mě podle dr. může masírovat jen opatrně, tak snad to bude mít nějaký účinek.

celine
30. led 2009

Jeeej dievcata, pisete si aj o mojom probleme. Niekedy sa mi podari zaspat okolo druhej a to povazujem za uspech. Som sice na rizikovom, ale , ked vstava manzel, zobudi aj mna a uz nezaberiem. Uz sa mi aj stalo, ze som spala asi 2 hodky. Mlieko s medom ani caje nemozem, lebo by som chodila cikat kazdych 5 minut. Vraj pomaha vobec sa v spalni pocas dna nezdrzovat, necitat cez den v posteli, nepozerat z postele TV, prosto ist do spalne az ked ideme spat. Telo potom berie postel ako zmenu celodenneho prostredia a zaspime rychlejsie. Ja behom noci migrujem zo spalne do obyvky a je fakt, ze v obyvke napokon zaspim. My totiz mame TV v spalni a v posteli sa valam cely den. To vetranie tiez pomaha. Najhorsie je, ked nemozem spat a zacnem rozmyslat nad tym, ze skodim babatku. Ale v mudrej tehu knizke som sa docitala, ze spankovy deficit babatku neskodi, viac mu skododi nas stres z toho, ze nemozeme spat.

mamina28
30. led 2009

celine, to mám to samé, přítel odchází brzo do práce a já se pokaždé vzbudim a kolkrít prostě nezaberu, jen se pořád přetáčim jak na rožni 🙂 Ale je dobře, že to miminku neškodí, dneska teda se mimi moc nehýbe, asi chrní....jak já mu závidím 😀

dada78
30. led 2009

ahojte,to je aj môj problém,jedine ak idem spať až okolo 23.00 vydržím spať celú noc do rána.A tie sny ... neviem, kde sa dokážu tak pomotať ...

zuzkaprofant
30. led 2009

dievcata ja idem spat po pol noci a uz o 3 rano som vyspata a tak som hore do takej 6hod ked vstava manzel do robotky a potom si pospim ked ma nik nezobudi tak do 9-10hodke ale ja som sa naucila spat poobede od 14do 18hodke si stale pospinkame ja ani neviem spat ze 8hod vkuse to sa ani neda lebo cikanie nedovoli 😀 😀 sa smejeme ze trenujem kojenie no co uz aspon tak po kusku si stale pospim

p.e.t.u.l.k.a
31. led 2009

Holky já si někdy uvařím čaj z máty a meduňky. Mám zezahrádky usušenou a meuňka je na spaní 😉

kiert
7. bře 2009

Ahojte, no je to hruza, je po polnoci a mna stale netaha na spanok, uz takto fungujem niekolko tyzdnov a to aj vtedy ak viem, ze musim skoro rano vstavat.. 😖 Prve 3 mesiace som sa nemohla dospat a teraz toto.. Navyse sa mi teraz zacali snivat uplne hluposti, takze si v noci ani poriadne neoddychnem a potom vsetko dohanam cez den ☹ . No uplne prehodeny biorytmus mam..

veruska007
8. bře 2009

Ahoj, ja taky nespim. Skoro cele tehotenstvi jsem se budila ve dve rano a do sesti nezabrala, a to uz jsem vstavala do prace. Akorat o vikendech jsem si prispala. No, ted jsem ve 38.tt a nespim skoro vubec, protoze jak si lehnu, tak je mi zle 🙄 . Dnes fakt hrozne, radsi ani nesedim na posteli. Chjo.

katulen
8. bře 2009

ahoj, taky s tím mám někdy problém, chci usnout a přitom cítím, že to nejde.....proto si na noc uvařím meduňkový čaj, jenom si nejsem jistá, jestli jeho pravidelné pití (sice jenom 1 šálek denně večer) v těhotenství nevadí... 😒 , poraďte, díky.

celine
8. bře 2009

Vraj je dobré, chodiť spať v rovnakom čase. 🙂

bubinko83
8. bře 2009

tak asi vas nepotešim ale ani ja som sa cele tehu nevyspala,bolo to otras.Stale som sa prehadzovala až do rana.A potom som bola cely den unavena 🙄 Ale išla som si pospainkat aspon poobede .Takže ak sa vam da spinkajte aj cez den len hlavne spite,lebo pri babatkach sa už tak nevybuvate.Moja skusenost 😉

ditka1
8. bře 2009

bubinka...presne tak 🙂

kiert
8. bře 2009

Nuz mile buduce maminy asi nam nic ine neostava ako si tu nocnu nespavost vytrpiet a dohnat to cez den...,ale ved babo za to stoji 😀

iinuska
10. bře 2009

Ahojte, ani ja dobre nespavam, na kazde otocenie sa preberiem, lebo mi zavadzia brusko. Ale cez den vzdy poobede to dobehnem tak hodinku, dve a citim sa lepsie ako rano. 🙂

belanka
10. bře 2009

tie čo môžete doháňať cez deň sa máte 😉 .ja doobeda vždy niečo robím,poznáte to a potom príde zo škôlky uragán a je po oddychovaní ☹ .už len pár rokov a vyspím sa 😉

lucijja
10. bře 2009

ahojte kočky. Veru ani ja nespavam. Do tretej pol štvrtej rana luštim malovane križovky 😀 . Ale niekedy mi zaberie fakt to teple mlieko s medom, nastastie po nom nemam ziadne vedlajsie ucinky. 🙂 No alebo veceriam makovnik s kakaom. Aj mak ma take ucinky zevraj. A mozno ani nie, a fungujel na mna iba placebo efekt 😀
Co ma udivuje je to, ze rano nie som unavena. Ani mi to nechyba. Myslim ze sa tomu nijako nevyhneme a je to skratka sucast tehotenstva. Inak lepsie spim aj po kupeli a masazi. Len neviem, ci este kupele mozem. 😕

mandula
10. bře 2009

ahojte dievcata, som rada, ze som nasla tuto temu, lebo uz som sa bala, ze so mnou nieco je. Ja vobec nemozem spat, vzdy ked si lahnem tak som neuveritelne ospala a zaspim snad to 3 minut, ale potom to pride. Hrozne realne sny, dobre alebo zle, z ktorych sa potom prebudim okolo druhej-tretej a do rana sa uz len prevraciam, hladam si miesto a nemozem spat. Najskor som si myslela, ze je to tym, ze som zvyknuta spat na bruchu a teraz sa to neda, kvoli tomu, ze ma neskutocne bolia prsia / a to je teda fakt desne / ale ako tak citam, tak je to asi naozaj tym tehotenstvom. Potom som cele dni ako klepnuta po hlave 😀

tegga
10. bře 2009

Mandula, mluvíš mi z duše....mám to úplně stejné. V devět padnu, jsem totálně mrtvá, úplně hotovo....kolemdruhé se budím a pak už to za moc nestojí. Zkouším se překonávat a jít spát co nejpozději, pak je o o něco lepší. A o snech ani nemluvím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru