Problémy se spánkem v těhotenství

nemo
1. únor 2007

Ahojte holky,
jsem teprve na začátku těhotenství a už teď mám problémy se spánkem. Večer usnu, ale v noci se vzbudím a jsem vzhůru tak dvě, tři hodiny. Prostě ne a ne usnout :( Nikdy jsem žádné problémy se spaním neměla, tak mě to dost vyčerpává, navíc při počáteční těhotenské únavě je to fakt náročné :( Nemáte nějakou radu, jak prospat celou noc? Polohu na spaní, co jíst nebo nejíst, prostě cokoliv...Děkuji.

mandula
10. bře 2009

tegga, presne, o deviatej som uplne hotova a potom nemozem spat. Ty, mne ale nepomaha ani to, ze sa prekonam a idem spat neskor. Uz som z toho nestastna. No a tie sny - snivaju sa mi take veci, o ktorych ani len nepremyslam, ja neviem kde na to chodim, ale budim sa spotena a casto krat uplne vydesena 🙂 Tuto noc sa mi napriklad snivalo, ze ma moja buduca svokra psychicky tyrala, tak si to vies predstavit 😀 Ale ona je pritom v pohode, ja neviem co ma to napadlo.

kesinka
10. bře 2009

Prve 3 mesiace tehotenstva som ako vy padla o 21:00 hod a zobudila sa az rano o 7 do prace. A to ledva, ledva. Potom ale 5-6 mesiac, to bolo hrozne, chodila som spavať ráno o 4-5 hodine, co som nemohla zaspať. Nastastie som bola PN, takze ma praca netrapila. No a teraz chodim spat tak o 1 hodine ráno a budim sa tak 6 x na WC 😒 a kvoli tvrdnutiu bruska nemozem vobec normalne spat.

zeleny_cajik
10. bře 2009

ahojte, mna trapi uplne rovnaky problem. zaspim, zobudim sa okolo tretej - stvrtej a potom sa prehadzujem na postelim, mam cierne myslienky, lebo aj v ten cas, co spim, mam nocne mory ☹
prvykrat som pochopila, co znamena byt tak sialene unavena a nemost zaspat. ja som totiz hrozne unavena o ej stvrtej ale spanok neprichadza 🙄
mam dost stresujucu pracu a vobec sa neviem sustredit, robim same chyby. skusala som caj z medovky, nezabral, aj teple mlieko. ak sa dozviete o nejakom "babskom" recepte, hodte ho do diskusie. Vyskusam vsetko (co samozrejme neuskodi babu).

lucijja
10. bře 2009

ahojte tehulky-nespalky 😀 co porabate o tejto hodine? Ja si lustim malovane krizovky. Ale uz mi z toho sibe, vzdy ich kreslim do tretej stvrtej rana a potom ked zavriem oci tak ich stale vidim a aj sa mi o nich sniva 😀 . Ale zase, lepsie ako nejake nocne mory ako pise zeleny_cajik. 😕 Ja mory nemavam, ale keby tolkokrat odrodim kolkokrat sa mi to snivalo tak uz mam doma skolku. 😉

kiert
10. bře 2009

Ahoj Luci, tak vidim, ze tvoja slecna sa uz bude o chvilu pytat na svet, no parada, ja som este len v polovici a som strasne zvedava ako to zvladnem do konca, pretoze k mojej nespavosti mi znacne prispieva velka bolest chrbata a trpnutie noh, dokonca ani cez den si neviem najst pohodlnu polohu. A ak teda nemozem zaspat vacsinou len tak surfujem po nete alebo pozeram a tv, ani sa necudujem, ze ked konecne zaspim tak sa mi snivaju take bludne sny, asi by som mala tiez skusit krizovky 🙂 🙂

lucijja
10. bře 2009

veru, uz sa mi to blizi, hrozne sa tesim na malu a ze to uz budem mat za sebou. Aj mna hrozne bolieval chrbat okolo toho 21tt, uplne nenormalne. Teraz sice boli tiez, ale uz je to znesitelne, boli ovela menej. A aj to mam pocit, ze viac menej od toho ako sa hrbim nad tymi krizovkami. 😀 Velmi mi pomahali masaze od manzela. Sice som niekedy pri nich doslova revala od bolesti - zaberali. 🙂
Ja som tiez pozerala telku, ale viac menej tam nic nedavaju a pri tych krizovkach sa az divim ako mi cas rychlo ujde. A este si cibrim mozgove zavity. 😀 Tie dni su hrozne dlhe ked takto nespavame...a manzel moj zacal chodit na tyzdnovky tak duplovane mi je dlho... 😒

pajinka23
11. bře 2009

ja som zacala mat taketo problemy as v 30tt ale odvtedy je to premna strasne vycerpavajuce ☹

lucijja
11. bře 2009

pajinka23 ja som prave pisala o tom, ze mi je divne ze to nepotrebujem cez den dospat, skratka, vobec nemam pocit ze by som bola nevyspata...to je cudne 😕 Ale zatial to neriesim, uz to nejako dobojujem, uz mam pred sebou iba tri tyzdne. 🙂 Kedze bude manzel na tyzdnovkach mozem dospavat s malou cez tyzden ked bude ona spat. 🙂
A nemozes si pospat cez den? Ci chodis do prace?

berus222
11. bře 2009

baby, ja som na tom presne tak isto.aj tie mory. je to des. ani podkladanie nohy, ani mlieko s medom, ani nic mi nepomaha.ale dospavam to v praci. 😉 uz to mame za par, tak to nejako vydrzime. ale viete co je najhorsie? ze po porode sa poriadne nevyspime este dllllho.

usak
12. bře 2009

Ahoj holky,já jsem nikdy nebyla velký spáč ale teď od 30tt je to hrůza - mám problémy s křečemi do ruk, takže se buď budím na bolest, nebo na WC nebo na žízeň. Večer jdu spát, spím tak 2-3 hodinky v kuse, pak se vzbudím a už se probouzím do rána neustále po půl hodinách - tedy pokud se mi podaří znovu usnout. Nejhorší je pak přes den psychika - ale od té doby, co jsem si řekla, že to tak prostě je a nezměním to, tak to beru celkem z humorem 🙂 Jen obdivuji všechny, co musí ráno do práce - to bych nedala ☹

sonicka25
12. bře 2009

Ahojte,ja som nemohla spavat asi od siesteho mesiaca tehu 😝 a musim povedat,ze to bol dobry tah nasej malej certice,aby som si pomaly navykala na jej vystrajanie v noci 😝 😎
Uz bude mat rok a ja vstavam koli kojeniu este stale minimalne dvakrat v noci 😀 Skusala som vseliake metody naucit ju v noci spat bez toho aby papala,ale prehrala som,nedokazala som pocuvat ako place a ignorovat to 😉 Tak vstavame aj nadalej spolu🙂 😒

katulena
18. bře 2009

Ahojky,
já mám jiný problém, spím celkem dobře, usnu hned jak si lehnu. Můj problém je ten, že poslední dobou asi tak 3 měsíce těhu co jsem začala víc přibírat na váze tak chrápu. Četla jsem to tom, že právě těhule s tímhle můžou mít problém kvůli váze a že to po porodu zase zmizí. Je mi to nepříjemný, protože s tím budím přítele a tak. Máte s tím někerá zkušenost? Bojím se, že to po porodu nepřejde. Mám pořád pocit ucpaného nosu a přitom rýmu nemám.

lucijja
19. bře 2009

tak kde ste vsetky co mate problemy so spankom??? 😀 Ja za 2,5 hod. vstavam... 🙄 A este som nespala ani minutu.... 😕

kocicinka
19. bře 2009

Hihi, můžu se přidat?Já večer usnu jak zabitá, ale nad ránem se probouzím a tak od 3 hodin nespím, tak jako dnes. Prý za to může nedostatek hořčíku... já ho ale beru a nepomáhá... Mám i ty blbé křeče do lýtek a tvrdnutí břicha

lucijja
19. bře 2009

kocicinka ahoj 😀 Vidis, a ja som dnes este nespala. Lahla som si o stvrtej do postele, ale mala sa zacala hrozne mrvit tak som nemohla zaspat. Teraz idem k doktorovi, tak som zvedava co mi povie, najradsej by som uz isla rodit. 😀 U mna je najhorsie to, ze ja nespim vobec, niekedy tak ako dnes do rana a na druhy den sa mi to nechce dospavat-skratka mi to vobec nechyba. 😒 Bojim sa, ze len co porodim tak telo si zacne uvedomovat ten obrovsky deficit a bude to chciet dospat ked sa bude najmenej dat. 😅

ava
19. bře 2009

lucijja - chudero, musíš dnes být unavená. Já jsem byla do 7.měsíce hyperaktivní, spát jsem mohla, ale měla jsem energie jako nikdy dřív, myslím, že ji ve mně to miminko generovalo. Teď už je to slabší a v noci, když má dítě aktivní fázi, tak je těžké zaspat. Ale věřím tomu, že deficit mít nebudeš. Pokud se ti nechce dospávat, tak to tvé tělo asi nepotřebuje, neboj, ono by si řeklo, kdyby bylo grogy. 😉

lucijja
19. bře 2009

ava mno hadam mas pravdu. Kupodivu som zatial fit a spat sa mi nechce. Doktor povedal ze porod uz moze prist kazdym dnom, ze hlavicku uz citi v klenbe, tak sa tesiiiim. 😵

plami
20. bře 2009

KATULENA: Ahojky, mám ten samý problém, nikdy v životě jsem v noci nechrápala, to spíš můj manžel je tady na to expert🙂 Rýmu mám teda neustále, chronickou po celý rok, ale nedávno mě taky překvapil manžel, když do mně v noci začal šťouchat že prý chrápu🙂 jsem se dcoela ohradila, prootže mám spíš problém se spánkem, celou noc nespím, pořád se převracím ze strany na stranu a na záda.....ale je pravdou že jsem se pak sama přistihla, když jsem se tím sama probudila.....tak taky doufám že to po porodu zmizí.....a snad i ta rýma..... 🙂

marcina
20. bře 2009

ahoj kocicinka, tak ja mam presne ten isty problem zaspim ako vrece zemiakov a a nad ranom sa zobudim a nie a nie zaspat alebo ked tak to je len take podriemkavanie ze proste som podvedome hore..........no ide mi to hrooozne na nervy a cez den by som najradsej zalahla a spala....... 😉

spetra
6. dub 2010

Ahoj, já nemůžu usnout. V prvním těhotenství jsem tento problém měla celý třetí trimest. Usínala jsem třeba okolo 4- té hodiny. A několik hodin před tím se snažila usnout. Jsem se na usínání hrozně netěšila tak jsem chodila spát později a později. Pak jsem vstávala třeba v 10. I tak musím říct že to bylo nepříjemné, otravné. Teď mám tento problém asi týden, ale o to silnější že v 6 hodin mi stává starší dítko... ☹ jsem unavená, ale usnout za boha nemůžu. Nemáte nějakou radu. Já nechci takhle fungovat další 3 měsíce!!!! ☹

mikana
7. dub 2010

Ahoj, já se pravidelně každou noc k ránu budím, už kolem 4. hodiny a nemůžu usnout a problém s chrápáním mám taky. Copak to bych přežila, ale to nespaní k ránu, už taky nevím, co s tím. 😖

j.cien
7. dub 2010

Ahojky,pridavam se k nespavcum... ☹ uz jsem uplne hotova...vic nez mesic nespim.Teda spim-ale pouze 1-3hod,a ty 3 fakt jen vyjimecne...Jsem unavena,az bych brecela,ale nemuzu spat...
Usnu jen do prvniho curani...tj.tak na 1,5h a pak uz ani ťuk,jen vstavam co hodinu na WC 😖
Asi to tak bude az do porodu,jestli to teda preziju 😖

lalik1
31. říj 2010

@zabza: rada nad zlato hlavně při práci a 4 měsíční nespavosti v kuse. Je to krásné neřeš to, když nemáš žádné problémy jen únavu

miracko
31. říj 2010

Nemo aj ja som mala ale az od 6 mesiaca, ja som nemohla zaspat do 3 -4. rana, spavala som 2 az 3 hodiny denne a bol to zabijak, ale po porode by som spala aj postojacky a uz sa nedalo 😀 😀 😀
Mimochodom v druhom tehotenstve som ziadny problem so spankom nemala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru