Problémy se spánkem v těhotenství

nemo
1. únor 2007

Ahojte holky,
jsem teprve na začátku těhotenství a už teď mám problémy se spánkem. Večer usnu, ale v noci se vzbudím a jsem vzhůru tak dvě, tři hodiny. Prostě ne a ne usnout :( Nikdy jsem žádné problémy se spaním neměla, tak mě to dost vyčerpává, navíc při počáteční těhotenské únavě je to fakt náročné :( Nemáte nějakou radu, jak prospat celou noc? Polohu na spaní, co jíst nebo nejíst, prostě cokoliv...Děkuji.

majka07
1. únor 2007

Nemo, nevím co bych poradila, mně začaly problémy se spánkem až po 10 tt a bylo to šílený, furt su se budila a taky mě později začínaly bolet záda, na radu holek su zkusila kojící polštář a mně pomohl, spí se mi o mnoho lépe. Budím se akorát na wc, to už teď je někdy častější 😀 😀 😀

zabza
2. únor 2007

Nemo, problemy se spankem znam moc dobre. Mivala sem je uz pred tehotenstvim. Bylo to vzdycky obdobi, treba 14 dnu a proste sem nemohla nekolik hodin usnout. A nebo to mivam, kdyz spim poprve v nejakem cizim prostredi. Jedine, co ti na to muzu poradit (a co podle mne pomaha), je proste to neresit a smirit se s tim. Rict si proste, tak nespim, nic se nedeje. Bohuzel druhy den budu unavena, ale to preziju. Tak si treba lehnu odpoledne na chvili. A kdyz treba nemuzes spat i dalsi noc, tak se tim proste nestresuj. Proste to tak byva, obcas clovek nemuze spat. A tehotenstvi znamena pro telo tak obrovske zmeny, ze neni divu, kdyz mas ted problemy se spanim. Neboj, casem se tvoje telo srovna a zacnes spat zase normalne. A tim spis, ze pred tim si zadne problemy se spankem nemela.

eho
2. únor 2007

Ahoj nemo, já jsem to měla taky v cca. v 5-7tt, řešila jsem to tak, že jsem vstala a pustila jsem si pohádku nebo nějaký prima film. Jednou jsem dokonce od 2-5 žehlila. Prostě ten čas nějak využij, netrap se tím, dospíš se odpoledne. Dělají to hormony a brzo to přejde, neboj.

rova
2. únor 2007

Tak radu na prospání v noci nemám. Jen, že jsem to prostě doháněla po příchodu domů odpoledne.. 😒

sarkabrezen
2. únor 2007

Já trpím nespavostí celé těhotenství a občas mi zabralo změnit místnost nebo alespoň místo uložení. Stoprocentní ale není nic, prostě se to musí nějak vydržet 😔

lennis
2. únor 2007

Ahojda holky, já když nemůžu usnout, tak se snažím zahnat všechny myšlenky, prostě nemyslet vůbec, ale vůbec na nic a pak si představit černý plátno, prostě tmu a na tu se soustředit, pak často cítím padat víčka a jak usínám. Spíš mám teď problémy s tím, že se často budím, ale to už bude asi tím bříškem 🙂 , usnu hned, ale brzy se vzbudím, přetočím, usnu, zas se vzbudím. Někdy nedokážu spadnout do toho hlubokýho spánku, pak jsem celý den mimoň. Ale někdy se budím jen tak jednou.

anatanka
2. únor 2007

Ja jsem zacala mit problemy se spanim az ted - kolem devatenacteho tydnu a uz me to pekne vytaci. Porad se budim na curani a pak ne a ne usnout a vsechno me budi, kazda malickost, hlavne chrapani manzela, i kdyz neni nijak silny, ale potrebuju uplny ticho. Taky, jak tu nekdo uz psal, mi vetsinou pomuze zmenit mistnost, ale to zase manzel nese hodne nelibe, ze se behem noci stehuju do pracovny na gauc a on se pak probouzi sam.

kristi
3. únor 2007

problemy se spanim mam asi posledni mesic, spim tak 5 hodin,ale na druhou stranu nejsem unavena...je to vcelku paradox

jaul
3. únor 2007

Ja teda ted (nejsem tehu) se spanim zadny problemy nemam - spis naopak - usnu kdekoliv a s zeleznou pravidelnosti usnu kazdy vecer, uz treba v pul 8 u TV.
Mam ale otazku: Myslite si, ze na mimco muzou mit nejaky vliv "hororove sny"?? Me se opravdu zdaji takovy slataniny, ze se nekdy probudim s hroznym pocitem a treba i takovou divnou tisni.. 😒

karotky
3. únor 2007

Nevím,jestli mají vliv,ale co jsem těhu,tak se mi podobné bludy zdávají.
Jinak do 3.měsíce jsem spala jak na vodě.Teď to "docela" jde. 😅

nemo
autor
3. únor 2007

Holky díky, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Zkusím ten film nebo pohádku, to by mohlo zabrat, díky eho 🙂

nemo
autor
3. únor 2007

Jaul: No, pocit strachu mimčo vnímá, ale sen se Ti zdá hrozně krátkou dobu, sníš jen chvíli před probuzením, takže bych se toho nebála.
Jinak se mi teď, co jsem těhu taky zdají šílenosti, hlavně absolutně nesmyslné, tak to bude asi taky těmi hormony. 😝

tiki
5. únor 2007

Já teda nespavostí pravidelně netrpím, stalo se mi to za celé těhotenství jen párkrát. Myslím, že je to částečně (kromě genetického zatížení po extrémně spavém dědečkovi 😉 ) tím, že jsem celé těhotenství dost aktivní. Nejdřív jsem asi do 5. měsíce jezdila po terénních pokusech, pak jsme se stěhovali, pak jsem se učila na státnice - no, a teď teprve v posledních týdnech chystám věci na děcko, peru... Takže jsem tak stahaná, že usnu, jen co dolehnu. Jen se teď v posledních týdnech budím, kdykoli se chci obrátit na druhý bok. A pětkrát za noc cesta na záchod 😒 ... Tak jestli můžu poradit, jestli je vám aspoň trošku dobře a nejste na rizikovém, tak hodně pohybu i duševní aktivity. Ne snad nelehnout si přes den, když je člověk unavený, ale hlavně se nepřespávat mnohahodinovým odpoledním spánkem, to je pak na nic...

dasap
9. únor 2007

ahoj nemo, obávám se že nezbyde než se s tím smířit:( ale věř že to zas přejde. Já měla první čtyři měsíce nevolnosti, spala jsem špatně a zdály se mi příšerné sny, pak jsem po nich nemohla usnout. Když mi přestalo být zle, zlepšilo se i spaní a asi dva měsíce jsem si krásně odpočinula, spala jsem dvanáct hodin denně, vstávala v poledne. Teď jsem ve 32. týdnu a už to zase stojí za houby. Sice usínám dobře, ale budím se tak po třech hodinách, kdy musím jít na WC nebo se přetočit na druhý bok, bolí kyčle..no lepší už to asi nebude. Už se fakt těším, až bude mimino venku🙂

dagmik
24. únor 2007

Jsem v 8.týdnu a taky mám tyto problémy. Jsem trochu ráda, že si tu teď čtu, že nejsem sama, myslela jsem si, že takhle na začátku to moc běžné není. Já třeba usnu u televize a pak si jdu lehnout do postele a už nemůžu usnout. Nebo usnu a pak se stále probouzím, ale to už mi nevadí tolik, jako když nemůžu usnout. Jednou jsem si otevřela okno a usnula jsem brzy, tak to teď tak zkouším praktikovat znovu, ale už neusnu tak brzy, ale myslím, že to zabírá. Aby mi nebyla zima nebo abych nenachladla - beru si dvě peřiny. 😵

monik111
24. únor 2007

Ahoj holky.no já musím říct,že nespavost na mě příšla až tak kolem páteho měsíce.Ty první tři jsem byla tak unavená,že bych usla i v práci.Ale pak to teda nastala změna!!!!!a trvá do teď.Kolikrát v noci dvě hodinky klidně čučím do zdi a ne a ne usnout.No pak zaberu a hned zase potřebuju na záchod a opět to samé.Jo a dřív jsem klidně odpol. usla a teď ani omylem.Jdu si lehnout a nic.Prostě hrůza.A to byl spánek můj koníček ☹ ☹ Tak přeju všem hodně prospáných nocí a zdravá miminka 😉 🙂

kilona
25. únor 2007

ahojte mamči nevím jestli o problémech se spaním píšete jako prvorodičky,ale chtěla jsem jen říct mojí teorii-mají v tom práci ty hormony jak tu o nich mluvíte ,ale já si myslím že to miminko si vás připravuje na kojení v noci,byla jsem velký spáč a když jsem měla první a teď i při druhém tak taky nemůžu spát v noci, a tak si prostě najdu čas přes den a v noci když nespím tak chodím na lov do ledničky.o)

milly333
26. únor 2007

Ahoj...taky mám problémy se spánkem a to už celých 5 měsíců...v noci nespím a nejsem ani moc unavená přes den.A když už konečně usnu tak se mi pořád něco zdá.Škoda, že na to nic moc nezabírá.

iva27
26. únor 2007

Ahoj všechny,je nás víc-nespáčů 🙄 Ze začátku těho jsem usínala kdykoliv a kdekoliv a poslední tak 2měsíce je to zlo!!Usnu krásně,ale tak od 4hodin jsem vzhůru a čučim 😵 Mě pomáhá vstát,jít něco lehčího zbaštit nebo vypít kakao,chvíli juknu na telku a pak zase usnu.Když ne,tak se prostě do spaní už nenutim,nejhorší je fakt ležet v posteli xhodin a nic.To pak bolí celé tělo a člověk je akorát mrzutej.

mirin
1. bře 2007

Holky já se z toho už asi zcvoknu, už 4 dny za sebou sjem spala jen asi 2-3 hodiny. Ta noc je tak dlouhá, nevím jak ji přečkat ☹

macanet
1. bře 2007

Já se pravidelně od začátku těhotenství budím ve dvě v noci, nepotřebovala bych ani budík.Je to takovej rituál, vstanu jdu na WC, občas něco sezobnu, aspoň banán a zalezu zpět, kde tak do tří koukám do stropu, pak si opět uvědomím, že potřebuju, jdu na WC, zalezu a spím.Tak je to každý den 😉

kristynaw
1. bře 2007

tak ja to mam uplne stejny,akorat se probudim ve tri,misto ve dve,jsem v 6tt

macanet
1. bře 2007

kristy, tak to se hezky střídáme 😀 Jen ještě vždycky čekám, až se mimo uklidní, protože nejvíc elánu má večer a před spaním, takže nejdřív usne mimo a pak já.Já vždycky u zpráv říkám, že hodný děti choděj spát po večerníčku, ale nějak to nezabírá 😅

elucinka
1. bře 2007

Holky, to já jsem úplně nejhůř spala tak 4 týdny poté, co jsem zjistila, že jsem těhu, budila jsem se i 5-6x za noc. Kromě toho, že jsem neustále lítala na wc, jsem potom nemohla dlouho usnout. Teď už je to lepší, i když pořád chodím 2-3x na malou, tak potom usnu v pohodě.

kacka79
5. bře 2007

Ahojky, já jsem měla problémy se spaním ai do 15 tt, teď to celkem jde.. ale až budu mít velké bříško tak to asi taky bude slabší 🙂 Ale i tak se budim cca 2x na WC

siduska
5. bře 2007

ja jsem se taky dost casto budila v tehu, ja jsem to resial tak, ze jsem si dala so poznici telku furt jak jsem se zbudila zapla telku a to me ospalo, no ale pak jsem se zbudila na wc hruza 😖

fiall
6. bře 2007

ahoj, ja nemohla spat a budila se snad 10x za noc do sedmého měsíce a pak když už jsem si říkala, že se vůbec nevyspím kvuli bříšku, lehla jsem a spala celou noc i bez návštěvy WC.

dagmik
6. bře 2007

No tak děvčata, třeba dnes zase nemůžu usnout. Nejdřív jsem byla strašně unavená, okolo sedmý jsme přišli z vycházky, v osm jsem u televize usnula a pak mě probudilo vedro a nutkání jít čurat. No a od tý doby se mi zase spát nechce, tak tu sedím u pc a mám okolo sebe omotanou deku, protože teď už mi je zase zima. Tak Vám přeju dobrou noc a závidím, že Vy určitě už pěkně pochrupkáváte 🙂

andira
6. bře 2007

tak vidim, ze jsme na to vsechny podobne, ja teda blbe spim odjakziva, ted to bylo lepsi, tak do 3.m, ale poslednich nekolik tydnu neusnu driv nez v 1, a to i kdyz pres den premaham unavu a usinam ve stoje. Pak se budim asi desetkrat na zachod a rano se probudim kolem osmy uplne mrtva unavena a zase nemuzu spat az do brzo odpoledne, proste magorina. No jedine co fakt pomaha, je v noci se najist, coz delam a taky podle toho vypadam - jako humus 😒 Myslim, ze zadny zaruceny recept neexistuje, jsou to proste hormony a patri to k "tehu"

dagmik
7. bře 2007

andira: máš pravdu, včera večer, když jsem pak byla vzhůru udělalo zase najednou tzv. blivno - tak tomu říkám, přestože nezvracím. Musela jsem snít bebe sušenky, abych to zahnala a pak mi bylo dobře. Ale usnula jsem taky až někdy kolem jedný v noci a v půl osmý ráno už jsem zase vzhůru. Musím na záchod. Taky se bojím, kvůli tomu jezení v noci, abych pak nepřibral třicet kilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru