Problémy se zády, jak jste je řešily v těhotenství?

3. listopadu 2016 
Ahoj děvčata. Chci se zeptat, zda je tu nějaká maminka, která měla před otěhotněním problémy se zády. Bavím se o bolestech způsobených zkrácením kývačů krční páteře, spasmou, ochablým svalstvem apod. Prostě klasické bolesti zad, ne vyhřezlé ploténky apod. Jak jste tyto bolesti řešili v těhotenství? Včera mne to zase sestřelilo. Dala jsem si hřejivou náplast, která pálí ještě teď jak čert, ale pomohlo to jen na půl. V těhotenství se léky nesmí, tak mne zajímá, co potom.
26. zář 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,ja som aj pred a aj v tehu mala a sla som k ortopedovi a ten my predpisal podpurny tehotensky pas,sluzi na to ze podopiera brusko teda nezatazuje tak zad.me to pomohlo a bolesti neboli take velke,da sa kupit aj v lekarni za cca 700kc ale od dr to mas zadarmo
26. zář 2013 v 09:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@rosa171 Aha. No mne bolí záda spíš mezi lopatkami a krční páteř. Občas jsem nucena si vzít ibalgin, někdy i aulin, protože se mi z toho dělají migrény. Vím, že v těhu žádné léky nebudu moct a popravdě si to moc neumím představit. Je možné v těhu chodit na masáže?
26. zář 2013 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo su specialne masaže pre tehotne,nebola som ale vim o tom,možno to by pomohlo...inak nevim ja som sa natierala kremom ako napr voltaren od bolesti a tak potom som zistila ze ani to nemozem takze pozor veru s liekmi
26. zář 2013 v 09:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@uztotakbude Mně hodně moc pomohla těhotenská joga, nejen proti bolestem zad, ale pak i při porodu. Teď čekáme druhé a zase jsem začala na těhu jogu chodit. Jinak v netěhotném stavu jsem chodila na power jogu a to je taky skvělé. Vřele doporučuji. Masáže se v těhu určitě smí, ale zatím jsem je nezkoušela. Držím palce
26. zář 2013 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se zase blokovala krční páteř cca 4 měsíce před otěhotněním, tak mi ji fyzioterapeuti napravovali, ale co čert nechtěl, tak se opakovaně blokla ještě asi 2x. Sice mi pomohl fyzioterapeut i v těhotenství, ale teď už mi řekl, že se mám dostavit až po porodu, že se mnou velice momentálně nic dělat nemůže:( Tak chci chodit na těhotenské masáže a taky zkusit tu jógu. Zatím cvičím jenom doma podle videí, ale ráda bych chodila přímo k lektorce. Jóga je na ty záda opravdu super
3. led 2014 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fyzioterapie je opravdu ošemetná, léky úplně zakázané, mně pomáhají jednoduché cviky na pevné podložce.
3. led 2014 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem trpěla na bolesti zad od puberty až po těhotenství. Naštěstí mi zabíral Ibuprofen, ale ten se v těhu nesmí, takže jsem začala chodit na masáže. Ale doporučuji chodit opravdu jen tam, kde se specializují na masáže pro těhotné. Já jsem navštěvovala A centrum
15. lis 2014 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
těhotenská reflexní masáž
15. lis 2014 v 10:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
I já jsem měla už před těhotenstvím problémy s krční páteří i bolestí mezi lopatkami a co se mi osvědčilo nejvíc, pravidelně chodit na masáže, pak jsem přidala i cvičení pro těhulky a plavání.Masáže zpočátku v leže,až bylo bříško větší, tak vsedě.ale chce to hlavně pravidelnost.Nejdřív jsme chodila jednou za týden, nebo 14dní a když už to nebylo tak hrozně,tak třeba jen 1x za 3-4 týdny.Ale když vynechám třeba 2-3měsíce,je to zpátky
15. lis 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dornova metoda - http://dornova-metoda.com/dornova-metoda-masaz-bolesti-zad-terapeute.htm ... s klasikou masáží to moc spoelčného nemá, tohle teda docela bolí, ale pomáhá, navíc tě naučí cviky vybrané tobě na míru
15. lis 2014 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od alenka1122.
18. zář 2016 ve 14:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq Katy, nevíš, prosím, jak je to s těhotenstvím a Dornovou metodou? Vidím to jako částečnou kontraindikaci, jen se nemůžu nikde dočíst, co to znamená...
26. říj 2016 ve 22:02  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (37. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenavy musí to fyzioterapeut umět, co smí a co nesmí u těhotných v daném měsíci ... já chodila (Brno - Alex Kling) - problematické může být manipulování s bederní oblastí a třeba i kolem ramen (jsou tam body ovlivňující oblast dělohy)
26. říj 2016 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq Aha, díky!
27. říj 2016 v 08:48  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (37. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenavy Pokud Dornovu metodu dělá zkušený terapeut, tak je možné i v průběhu těhotenství Dornovu metodu absolvovat - dokáže upravit různé dysbalance, které díky rozvolňování vazů a rychle rostoucímu bříšku vznikají. Dobrá je také Kraniosakrální terapie - zaměřuje se na měkké tkáně a výborně připravuje na porod. Jsme z toho sedavého stylu a řady vyšetření v těhotenství celé stažené. Kraniosakrální terapii je jemná, ale velice účinná.
3. lis 2016 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jarusanek dík moc, o tom jsem vůbec nevěděla!
3. lis 2016 v 16:59  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (37. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja bych to resila pravidelnym cvicenim a v tehu dorna ne, ale kraniosakralni terapie je vyborna!!
3. lis 2016 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes jsem kraniosakrální terapií ošetřovala kamarádku - je na začátku 2. trimestu a už teď ji bolí záda. Po terapii se cítila jak v nové těle
3. lis 2016 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek